Sledzi ktos ostatnio kwestie imigracji do Kanady? Jak dotad IEC praktycznie pewne ale po roku są kombinacje alpejskie z nominacja prowincji z szansa jedynie chyba w Manitobie albo LMIA czyli drogi niepewne. Zmienia sie cos na plus? Jakies drogi, sposoby, nowe programy? Interesuja mnie tylko prowincje Alberta albo BC.

#emigracja
#emigrujzwykopem #kanada
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@adamsowaanon: jaką kasę? Cała doba chłodzenia przy tych upałach to 1€. Bez jaj.
Poza tym o zdrowiu mówisz? Od tygodnia jest ponad 40. Wiesz ile bez klimy masz w domu wtedy?
Opalanie? Widać że w UK siedzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@adamsowaanon: mieszkam tu już 17 lat, więc wiem jak jest. 40 na karku a to nie rówieśniczki wyrywam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw był dziś rekord jeszcze później. 46.6
  • Odpowiedz
Ostatnio usłyszałem że na emigracji jest lepiej niż w Polsce i że jak jesteś przeciętnym robolem z fabryki który zarabia 500 złotych więcej od minimalnej to tylko wyjeżdżać za granicę, ale tak się zastanawiam, jak Ci ludzie żyją? przecież nikt im za granicą nie da do ręki za pracę w fabryce BMW 3000 euro netto ? dostają pewnie minimalną krajową, czyli coś kolo 2000 euro netto, mieszkają w 4 na mieszkaniu gdzie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dentoray: w UK, praca glownie na cnc + CAD. Praca 8 godzin dwie przerwy jedna platna 20minut i 30 minut bezplatnej przerwy czyli tak naprawde trzeba byc 8.5 godzin.
Mamy obliczone tak ze w razie czego (odpukac) to wystarczy nam jedna wyplata na rachunki i przezycie. Czyli £2600 netto. W pracy mam kawalerow ktorzy zarabiaja £2000 netto wynajmuja mieszkanie i normalnie zyja.
  • Odpowiedz
Mireczki z #emigracja mam oferte pracy biurowej w dublin sandyford za 45k€ brutto rocznie, chat mowi ze to 3100€ netto miesiecznie. Jak te zarobki wygladaja na tle kraju, jakiego poziomu zycia moge sie spodziewac zakladajac, ze zona ma drugie tyle i chcemy wynajmowac maly don lub 2-3 pok mieszkanie? Rekruterka powiedziala mi, ze znalezienie mieszkania bedzie moim najwiekszym wyzwaniem jak nie mam nikogo na miejscu. Czy jest na prawde tak
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wujek_srednia_rada: im więcej jesteś w stanie zaoferować tym łatwiej wynająć. Na sandyford masz LUAS, więc wzdłuż zielonej linii, lub w okolicach DARTa, na sandyford w godzinach komunikacyjnych będziesz jeździł kilka godzin ekstra codziennie.
W Irlandii salon nie jest liczony jako pokój, więc szukaj 1/2 bed.
Kolejki są do wynajmowania widzę je często, bo od pół roku mieszkam na sandyford, wcześniej Naas. Dojazdy cię by wykończyły.
  • Odpowiedz
Najpierw weimigruje gdzieś do Europy żeby zobaczyć jak jest na emigracji a w wieku 28-30 Kanada albo Australia, czuje że chce tam mieszkać pytanie tylko gdzie, jebutne zimy czy wielkie pajonki #pytanie #ankieta #emigracja

Gdzie wolałbyś/wolałabyś mieszkać

  • Kanada 56.1% (74)
  • Australia 43.9% (58)

Oddanych głosów: 132

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tozsamosc_prawdziwa: emigracja, z punktu widzenia chłopa co już mieszkał w Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii no i w Polsce oczywiście, słaby ruch, chyba że planujesz nigdy nie wracać. Ja zostałem jedną nogą w Polsce i żałuję że w ogóle wyjechałem. Dziś planuję w perspektywie roku, półtora wrócić do Polski na stałe i w wieku 42 lat rozpoczynać karierę od 0 w kraju w którym tak naprawdę nie mieszkam od 15
  • Odpowiedz
@Tozsamosc_prawdziwa: byłem w australii kilkukrotnie. Mam tam znajomych, takich co mieszkają tam od zawsze i takich co tam emigrowali. Bardzo przyjemne miejsce do życia jeśli nie straszne Ci upały. Przy czym trzeba pamiętać, że oni bardzo pilnują kto do nich wjeżdża i w jakim celu. Uzyskanie pozwolenia na życie w australii (a nie tylko wizytacja) podchodzi pod eugenikę.
  • Odpowiedz
W jakim kraju najłatwiej wynająć niedrogo w stosunku do zarobków mieszkanie od spółdzielni / państwa nie od prywatnego właściciela? Idealna do życia tak na pierwszy rzut oka na street view byłaby południowa Szwecja.

#emigrujzwykopem #szwecja #niemcy #norwegia #dania
#emigracja #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wynajem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odysjestem: spałem w ponad połowie Australii geograficznie patrzac 120 nocy w namiocie
Spotkałem ponad 60 węży w totalnym buszu niekiedy, wszystkie uciekały,
A większość jadowita,
Nie miałem też przygód złych z pająkami, ot siedzą se w krzakach , widziałem kilkanaście
  • Odpowiedz
Daję jako ciekawostkę - jaki jest podatek od kolekcjonowania nieruchów w UK.

Wyobraźcie sobie, że w Polsce bumer kupuje kolejny kurnik inwestycyjny za 1,0 milion po czym dowiaduje się, że musi zapłacić z tego tytułu 150 000 złotych.

Halina mam zawał. Nagotuj mi bigosu.

#nieruchomosci #heheszki #uk #emigracja #podatki
Czoso - Daję jako ciekawostkę - jaki jest podatek od kolekcjonowania nieruchów w UK.
...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z zaciekawieniem przyglądam się aferze Kacprzyka i wręcz horrendalnym wynagrodzeniom lekarzy w Polsce. Może #nikogo ale jest okazja do pokazania patologii, jaka w Polsce zachodzi, oczywiście biorąc pod uwagę, że nie wszyscy lekarze w Polsce zarabiają > 100 tys. PLN miesięcznie. Są uczciwi ludzie z powołania, ciężko pracujący i codziennie ratujący ludziom życie.

Sam jestem potomkiem ojca lekarza, który ponad 20 lat temu wyjechał do pracy w Danii jako chirurg, raczej
krzysztoforek - Z zaciekawieniem przyglądam się aferze Kacprzyka i wręcz horrendalnym...

źródło: 3. OUH Maj 2026-kopi

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ma ktoś doświadczenia z mieszkaniem w powiatowej Słowacji? Liptowski Mikułasz i okolice? Twardoszyn, Rużomberk. Chcę wyprowadzić się gdzieś na ładną górską wieś z Krakowa ale od czasu do czasu muszę się zjawić na miejscu więc default Asia odpada. Ogólnie wynajem w całej Małopolsce, nie wspominając o Podhalu jest drogi w stosunku do standardu, mało też jest mieszkań poza Krakowem. W Słowacji jest z tym trochę lepiej no i piękne widoki, natura
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Dlaczego czuję się obco na emigracji?
O co chodzi z tym że na emigracji niby zawsze będziesz obcy, samotny i nigdy nie będziesz jak lokals? Nie rozumiem tego jakby to miało wyglądać? Jak ktoś ma 30+ i nie ma własnej rodziny to przecież podobnie wygląda życie w Polsce. Też z nikim nie pogadam na ulicy spontanicznie, nikt do mnie nie zagaduje. Jak jesteś po etapie szkoły/studiów to też ciężko znaleźć ot
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jak już jesteś na takim etapie że bardziej samotny sie nie da być (cos jak ja) to wyje.bane. To co napisałeś to mówią ci niby "samotni" (najczęściej baby) co to się jednak okazuje że w pracy 2 koleżanki, kolejne 2 sąsiadki, 5 orbitrów z tindera i oczywiście mąż no ale one to samotnie się czują.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dziwne podejście ja mam właśnie wszystkich znajomych z pracy (no juz byłej gdzie jak byliśmy młodsi to się często razem wychodziło i tak zostało).
Prawie zawsze w swoim kraju jeat łatwiej nawiązywać znajomości.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Varin: prędzej czy później jakiś Polak coś w UK odwali, po pijaku przejedzie dziecko albo kogoś zabije, i ci sami Polacy którzy dzisiaj protestują - będą uciekali przed Anglikami. Do nich nie dociera że ich udział w proteście jest tak głupi jak udział Ukraińców w marszu " Polska dla Polaków".
Kolejny stopień głupoty to zostawić w domu 7 miesięczne dziecko i partnerkę na urlopie macierzyńskim, i puszką rzucić w policjantów.,
  • Odpowiedz
@Varin: to sa Ci co "wlaczyli myslenie" i mysla bardzo "niezaleznie" - maja pamiec zlotej rybki nie pamiatajac co sie pisalo i mowilo o Polakach przyjezdzajacych do UK 15-20 lat temu - kryminilaisci, gwalciciele, tumany bez szkoly i kwalifikacji, nieroby co beda ciaganc tylko socjal - to samo sie teraz mowi o innej grupie ludzi a niektorzy dalej tak mowia rowniez o Polakach!
Jak tylko slysze ze Polak popiera w
  • Odpowiedz
@lorafenus: no i dobrze, po żadnym kierunku nie powinno być gwarantowanej pracy, bo wtedy nie ma konkurencji i tworzą się patologie. Jeżeli po danym kierunku 10% nie może znaleźć pracy w zawodzie to jest zdrowa sytuacja. Oczywiście nie można przesadzić w drugą stronę, jak 50% nie może znaleźć pracy, to rzeczywiście należy ograniczyć miejsca za publiczne pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrFr: tak, wizyta jest tansza, a wiesz co to jest zjawisko Déplaquer (Medecin généraliste)

Ja swojego ojca tez woze na urologiczne wizyty do Niemiec ( komeryccyjnie w EUR jest taniej plus uwaga inne podejscie - jakosc wizyty inna niz w PL)

Polacy lataja do specjalistow z byle czym, uwielbiaja specjalistow. Rozpiescili rynek. Zauwaz ze taryfy prywatne GOÄ w DE wyceniaja wszystko nizej niz polski lek.med. sobie prywatnie zyczy. Powiedz na zachodzie ze
  • Odpowiedz
bycie polakiem na emigracji to łączenie minusów bycia białym z minusami bycia imigrantem w danym miejscu z żadnymi plusami tak jak araby czy czarni otrzymujący socjal czy trzymający się w swojej diasporze
każdy polak na emigracji którego znam siedzi sam w domu z nikim nie gada bo nie potrafi w lokalnym języku a w internecie siedzi tylko tym polskim
#emigracja #polska #polacy #europa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach