Będzie długo ale może kogoś złapie natchnienie dzięki temu.

Na głównej jak i w gorących widzę dość chwytliwy temat się pojawił, że szef Starbucks'a zarabia 6666 razy więcej niż pracownik.
Serio to kogoś oburza i dziwi? Ponad 350 tysięcy pracowników pracuje na jego zyski - czyli upraszczając i zaokrąglając nawet w górę wychodzi, że na każdym pracowniku zarabia 2% pensji pracownika - czy to dużo? Przypuśćmy, że pracownik zarobi te 6k PLN, to
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko nikt nie zwrócił uwagi, że starbucks jest od 1971 roku czyli ma już 54 lata - ale wszyscy chcieliby tyle zarabiać już w wieku 30 lat zaczynając pierwszą pracę w wieku 25 lat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Czyli jak dobrze zaczniesz po studiach i będziesz konsekwentnie rozwijał biznes to do takich kwot
  • Odpowiedz
Prezes Starbucksa zarobił 6666x więcej niż jego średnio zarabiają jego pracownicy.

Nie dziesięć. Nie sto. Sześć tysięcy sześćset sześćdziesiąt sześć razy tyle.

Tak właśnie wygląda patologiczny, pożerający sam siebie w nieograniczonej pazerności system, którym jest schyłkowy kapitalizm. Młody człowiek, idący do pierwszej pracy do Starbucksa, nie ma najmniejszych szans konkurować z kapitalistami na wolnorynkowych zasadach poprzez założenie w przyszłości własnego biznesu, bo zostanie zgnieciony ogromną przewagą kapitałową klasy posiadającej. Ba, pomimo że
czerwonykomuch - Prezes Starbucksa zarobił 6666x więcej niż jego średnio zarabiają je...

źródło: IMG_9253

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gavilar: Nikt nie pisał o zadnej spółdzielni.

Zachowujesz sie jakbys mial pozar w domu, stal w srodku i kaszlał od dymu mówiąc:

"Zachowujecie sie jakby nikt nigdy nie zginal od powodzi? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)"

To upośledzone.
  • Odpowiedz
Jesienią do wszystkich dotrze, że ten wzrost bezrobocia w czerwcu, to nie efekt zmian administracyjnych, ale poważny problem na rynku pracy. Ale wtedy ekonomiści znowu będą "zaskoczeni".

W czerwcu liczba nowych ofert rejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy zmniejszyła się o niemal 50 proc. w ujęciu miesięcznym. Było to także zaledwie 33 proc. napływu ofert odnotowanego w czerwcu zeszłego roku.


https://next.gazeta.pl/next/7,151003,32138746,cos-zlego-dzieje-sie-na-rynku-pracy-w-polsce-o-50-proc-mniej.html#s=BoxPWD
#ekonomia #praca #polska #gospodarka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach