czy ktoś z was jest osobą, albo słyszał o osobie, która dzięki leczeniu #adhd wydostała się z alkoholizmu? #alkoholizm
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

smokestack
- 0

Naza_Dzikowski
via iOS- 0
@smokestack: nie ale słyszałem o takiej która poprzez leczenie ADHD wpadła w alkoholizm

ratty
via Wypiek- 0
@smokestack moj stary by mógł być taką osobą, ale twierdzi że nie ma żadnego adhd
- 1
Siema
Czy może podesłać ktoś kontakt/namiar do lekarza, który przepisze leki na ADHD na pierwszej wizycie?
Właśnie skonczyłem diagnoze, zapłaciłem 2000 i czekałem łącznie 3 miesiace. Nie chce teraz cierpieć czekając na leki
#zdrowie #psychologia #psychiatria #adhd #lekarz
Czy może podesłać ktoś kontakt/namiar do lekarza, który przepisze leki na ADHD na pierwszej wizycie?
Właśnie skonczyłem diagnoze, zapłaciłem 2000 i czekałem łącznie 3 miesiace. Nie chce teraz cierpieć czekając na leki
#zdrowie #psychologia #psychiatria #adhd #lekarz
@Jaqubson: Każdy psychiatra przepisze ci po pierwszej wizycie mając diagnozę, tyle że same leki nigdy nie dają ostatecznych rezultatów, w zależności od rozpoznania mozesz też dostać leki, ktore nie są stymulantem jak metylofenidat, tylko inhibitorem zwrotnym noradrenaliny jak amoksytyna, co znaczy ze zacznie dzialac dopiero po miesiącu. Po za tym bedzie jeszcze dobieranie dawki, co też zajmuje czas. Ostatecznie dalej najważniejsze jest zrozumienie mechanizmów działania swojego mózgu, zauważenie ich u
Każdy psychiatra przepisze ci po pierwszej wizycie mając diagnozę
@PanBilu: otóż niestety ale nie każdy
✨️ Dlaczego prymitywne życie wydaje się lepsze? Ⓘ
Czasami mam jakieś flashbacki człowieka pierwotnego żyjącego 3000 mln temu i dochodzi do mnie że nie odnajduje się w dzisiejszych czasach, za dużo tego wszystkiego i mam ochotę wrócić do lasu bez cywilizacji i tak sobie prymitywnie żyć, co sobie zbuduje to będę miał xD. Proste, nieskomplikowane życie skupione na podstawowych kilku czynnościach a nie jakieś smartfony, deadline'y, klepanie excela, AI, technologie, tindery, konsumpcjonizm, social
Czasami mam jakieś flashbacki człowieka pierwotnego żyjącego 3000 mln temu i dochodzi do mnie że nie odnajduje się w dzisiejszych czasach, za dużo tego wszystkiego i mam ochotę wrócić do lasu bez cywilizacji i tak sobie prymitywnie żyć, co sobie zbuduje to będę miał xD. Proste, nieskomplikowane życie skupione na podstawowych kilku czynnościach a nie jakieś smartfony, deadline'y, klepanie excela, AI, technologie, tindery, konsumpcjonizm, social
źródło: av5vfc
Pobierz@KurczakiZiemniakiPorosty: mówicie tak z perspektywy wygodnej kanapy w piwnicy, gdzie można sobie mirkowac w spokoju, jakbyście zostali wrzuceni w tamte czasy to by nie było przebacz.
Może i wtedy ludzie żyli bardziej niebezpiecznie, ale nie mieli tyle permanentego stresu co teraz, gdzie ciągle myślisz o robocie, rachunkach, kredytach i c--j wie co jeszcze.
Było ciężej dla ciała, ale lżej dla umysłu.
Może i wtedy ludzie żyli bardziej niebezpiecznie, ale nie mieli tyle permanentego stresu co teraz, gdzie ciągle myślisz o robocie, rachunkach, kredytach i c--j wie co jeszcze.
Było ciężej dla ciała, ale lżej dla umysłu.
@mirko_anonim: Nocowałeś kiedyś w lesie zimą albo w deszczu?
- 2
Chciałbym zdiagnozować u siebie ADHD, zapisałem się na rozmowe z psychiatrą lekarzem no i co, 20 minut trwała rozmowa i powiedział że wygląda mu to na bardziej na nerwicę i 500 zł poszło. Próbowałem z ai coś wywnioskować ale ten mówi abym poszedł do psychoterapeuty.
Czy da radę jakoś się dowiedzieć czy to jest adhd czy nerwica? W jaki sposób to najlepiej ogarnąć?
Generalnie mam problem ze skupieniem, motywacją, prokrastynacja, za dużo
Czy da radę jakoś się dowiedzieć czy to jest adhd czy nerwica? W jaki sposób to najlepiej ogarnąć?
Generalnie mam problem ze skupieniem, motywacją, prokrastynacja, za dużo
@bawelna: chcesz pomocy czy chcesz mieć ADHD kolego
@bawelna: no to masz diagnozę lekarza że widzi Twoje dolegliwości jako nerwicowe, tym bardziej że przechodzą Ci po substancji hamującej na OUN (a-----l) a nie po stymulancie jakim byłyby leki na ADHD, więc daj szansę swojemu lekarzowi, on jest od diagnozowania, bądź szczery z tym co Ci jest, bierz leki jak zalecono bo to też jest część procesu diagnostycznego
Jak to jest, że każdy dostaje Medikinet, a mi przypisywali tylko Atenezę/Concertę, Bupropion i robią ze mnie króliczka doświadczalnego, marnując mój czas? Z początku myślałem, że Medi i Concerta przez ten sam składnik, czyli metylofenidat, działają tak samo, ale jak się okazuje wcale tak nie jest. Wcoorvia mnie psychiatria w polsce
#adhd #concerta #ateneza #bupropion #depresja #metylofenidat #psychologia
#adhd #concerta #ateneza #bupropion #depresja #metylofenidat #psychologia
Czy ktoś chciałby się podzielić jakimś zbędnym opakowaniem Concerty w wersji 18 mg? Zanim zapłacę kilka tysięcy za diagnozę, wolę sprawdzić, czy to mi faktycznie pomoże…
#concerta #adhd #atenza #metylofenidat
#concerta #adhd #atenza #metylofenidat
✨️ Jak wykorzystać nadmiar czasu wolnego w pracy zdalnej? Ⓘ
Co można zrobić z nadmiarem czasu wolnego? Większość dni pracuje zdalnie i udaje że pracuje, ruszam myszką i mogę zająć się czymś innym. W zasadzie pracuje tak od kilku lat i jedyne co potrafię i mam ochotę to doomscrolling internetu. Nic pożytecznego nie robię a mógłbym mając tyle wolnego czasu. Jakieś pomysły?
#praca #przegryw #korpo #prokranstynacja
Co można zrobić z nadmiarem czasu wolnego? Większość dni pracuje zdalnie i udaje że pracuje, ruszam myszką i mogę zająć się czymś innym. W zasadzie pracuje tak od kilku lat i jedyne co potrafię i mam ochotę to doomscrolling internetu. Nic pożytecznego nie robię a mógłbym mając tyle wolnego czasu. Jakieś pomysły?
#praca #przegryw #korpo #prokranstynacja
@mirko_anonim: czytaj książki
- 0
obowiązkowy-narrator-96: Rozkręcić własny biznes, choćby dropshipping
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
✨️ Czy można nauczyć się pracoholizmu? Ⓘ
Czy da się nauczyć pracoholizmu? Ja mam w genach jakieś przeciwieństwo i nie umiem pracować.. Jakakolwiek praca mnie zawsze męczyła obojętnie czy fizyczna czy umysłowa i zawsze starałem się unikać, przychodzić najpóźniej, wychodzić najwcześniej a w trakcie szukałem okazji żeby siedzieć na telefonie albo robić inne poboczne rzeczy byle nie pracować. Wiadomo że pracuje od kilku lat ale mój organizm zawsze się buntuje i każdy wysiłek
Czy da się nauczyć pracoholizmu? Ja mam w genach jakieś przeciwieństwo i nie umiem pracować.. Jakakolwiek praca mnie zawsze męczyła obojętnie czy fizyczna czy umysłowa i zawsze starałem się unikać, przychodzić najpóźniej, wychodzić najwcześniej a w trakcie szukałem okazji żeby siedzieć na telefonie albo robić inne poboczne rzeczy byle nie pracować. Wiadomo że pracuje od kilku lat ale mój organizm zawsze się buntuje i każdy wysiłek
@mirko_anonim: jesteś po prostu normalnym człowiekiem, wszystko ok
@mirko_anonim: znaleźć pracę, którą się chociaż troszkę lubi to podstawa, a potem już pójdzie z górki
- 4
Mały update robię do swoich problemów z leczeniem, w sumie sam już nie wiem czego. Najpierw zdiagnozowana depresja, potem coraz gorzej, zdiagnozowane adhd z podejrzeniem autyzmu. Leczenie jakie przerobiłem to venlafaksyna, bupropion, bromozepam doraźnie, depratal, anafranil nawet trochę. Na adhd to coś na L, potem ten medikinet różne dawki, różne wchłaniania. Staneło na tym że mam depratal 60-90 mg, medikinet cr2 2x dziennie. No i jest do kitu, mam dalej korbę w
- 1
@maggotbrain15: Po latach, latach... Leczenia się psychiatrycznie to dochodzę do podobnego wniosku. Pomagało na początku, potem zjazdy, zmiany i problemy. A mam znajomych którym całkiem się odkleiło od leczenia, gość latał po świecie jakieś biznesy robił, teraz boi się wsiąść do samolotu, albo wpada w takie ataki paniki że kilka dni z łóżka nie wychodzi i nic do nikogo nie mówi. Co dalej, ośrodek zamknięty? Boję się że też tak
@maggotbrain15 @Heinevar spoko koleś prowadzi kanał na yt healthygamergg, btw też jest psychiatra po harvardzie, ale w młodości pojechał medytować do Indii i chciał zostać mnichem, i część z takich hinduistycznych filozofii przekłada na współczesny świat i tłumaczy na swoim kanale. Z tego co kojarzę, to ma też adhd, więc gada dość dynamicznie i nie ma zamuły na jego filmikach :p no i adresowane są głównie do facetów
dobra bo #adhd mi sie uruchomiło.
ILE WAZNY SILNIK 1.0 TSI VW (ten mocniejszy, choc chyba 95ps ma tą samą wagę) ?
KTOS WIE?
#motoryzacja #pytanie
ILE WAZNY SILNIK 1.0 TSI VW (ten mocniejszy, choc chyba 95ps ma tą samą wagę) ?
KTOS WIE?
#motoryzacja #pytanie
@JanTadeusz nie ja to wymyśliłem ¯\(ツ)/¯ Google z-----e jest od dawna. Podałem Ci sposób, nie marudź mi tu misiu kolorowy ʕ•ᴥ•ʔ
- 1
@x4rgon: nie marudze panie kolego, placze nad grobem naszej cywilizacji
Szukam kilku mężczyzn 18-35 lat, którzy regularnie korzystają z aplikacji Finch do dokończenia pracy magisterskiej 🐣 [voucher 58 zł]
Link do zgłoszenia:
https://forms.gle/HsnGaWoJKrifHouc8
Prowadzę badanie do pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim o korzystaniu z aplikacji Finch przez osoby neuroróżnorodne.
Link do zgłoszenia:
https://forms.gle/HsnGaWoJKrifHouc8
Prowadzę badanie do pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim o korzystaniu z aplikacji Finch przez osoby neuroróżnorodne.
źródło: Rekrutacja poster v2
Pobierz@cyfrowy_dobrostan: 36 lvl here ehhh
źródło: 1000144594
Pobierz- 1
@ratty: w badaniu mam już wyniki w większości od kobiet, dlatego szukam jeszcze kilku mężczyzn do dokończenia badania :)
- 1
Niech mnie ktoś mnie zabije i tak nie jestem niezdolny do życia.
#adhd
#adhd
- 0
Macie jakieś sposoby na suchość w ustach po Medikinet? Guma lub częste popijanie wody mało daje.
#adhd #medikinet #concerta #elvanse #psychologia #psychiatria
#adhd #medikinet #concerta #elvanse #psychologia #psychiatria
- 0
#adhd powrocilem do elvanse i po 3 mcach bez niego działa tylko 1.5h a zjazd 2h pozniej ja p------e co jest ze mną nie tak
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@majstrex jaka jest Twoja definicja “działa”? Jakiego rodzaju działania byś sobie życzył?
U mnie ok 1,5-3 godziny po zażyciu, na wejściu, wręcz mnie speeduje, gadam wtedy jak nakręcona i mam ochotę robić wszytsko wszędzie naraz. Dopiero po tym czasie się stabilizuje i działa ok do końca dnia, mniej odczuwalnie, wręcz nieodczuwalnie. Dlatego właśnie pytam jakie są Twoje oczekiwania, bo jeśli oczekujesz tego początkowego efektu “naćpania”, to na lekach nigdy go nie
U mnie ok 1,5-3 godziny po zażyciu, na wejściu, wręcz mnie speeduje, gadam wtedy jak nakręcona i mam ochotę robić wszytsko wszędzie naraz. Dopiero po tym czasie się stabilizuje i działa ok do końca dnia, mniej odczuwalnie, wręcz nieodczuwalnie. Dlatego właśnie pytam jakie są Twoje oczekiwania, bo jeśli oczekujesz tego początkowego efektu “naćpania”, to na lekach nigdy go nie
Cześć wszystkim,
Psycholog stwierdził mi adhd i za tydzień będę szedł do psychiatry po lekarstwo.
Zrobiłem już jako taki research ale chciałbym zapytać osób które testowały i elvanse i concrete i medikinet co lepiej na nich działało.
Zdaje
Psycholog stwierdził mi adhd i za tydzień będę szedł do psychiatry po lekarstwo.
Zrobiłem już jako taki research ale chciałbym zapytać osób które testowały i elvanse i concrete i medikinet co lepiej na nich działało.
Zdaje
@MuchoMaas o tak, dobrze mówisz, chociaż złagodzi to nie znaczy że osłabi. Wręcz zalecane jest zjedzenie białkowego śniadania przed wzięciem medikinetu, bo lepiej się wchłania. Wydaje mi się że chodzi po prostu o dobre najedzenie się na długo, bo wtedy “wejdzie dobrze”, a nie źle. Najgorsze samopoczucie na zejściu leku jest właśnie z powodu głodu i odwodnienia, a na lekach łatwo zapomnieć o jedzeniu i piciu (chociaż na początku o piciu
Ma ktos na sell medikinet ir?
@krolowa_lodu: dziwne symkinet ma długie okno miedzy dawkami ok 4 h
- 0
#adhd k---a nw co jest ze mn nie ta concnerta dziala z 2h potem masz reszte dnia zamułe i masz wrazenie jakby iq ci odjeło ja p------e po 36 to samo co po 56 tylko 56 to juz za duzo na mnie ale ja p------e
@majstrex a jak długo bierzesz? Na początku pierwsze dni może być zamuła, jako adhdowiec jesteś przyzwyczajony że wszystko z--------a w głowie, a jak nagle jest wolniej to się czujesz jakby iq odjęło :P ale jak się przyzwyczaisz do tego stanu i coś porobisz, to orientujesz się dzięki temu, że popełniasz mniej błędów, skuteczniej zabierasz się za robotę itp. Więc może daj temu jeszcze szansę ;)
Chociaż ogólnie rozumiem Cię, bo ja
Chociaż ogólnie rozumiem Cię, bo ja
@majstrex: W sumie to nie próbowałem. Dobrze mi jest z tym, co mam teraz.
@talmudyczny_triumfalizm: na spotyfy masa ludzi narzeka. Ja tez
Czy ktoś z Torunia poleci psychiatre ,który diagnozuje ADHD? Byłem na dwóch wizytach u psychologa ,którego wynikiem był raport diagnostyczny DIVA i teraz szukam psychiatry ,który mi wypisze farmakologię na podstawie raportu. Czy 300zł za wizytę u takiego psychiatry to norma ? Czy diagnozują od razu na pierwszej wizycie ?
#adhd #psychiatria #medycyna
#adhd #psychiatria #medycyna
- 0
@qubas89: Z tego co czytam to psychiatra powinien na pierwszej wizycie przepisać mi farmakologię mając wgląd już do gotowego do raportu, po to płaciłem 600zł u psychologa a nie mam zamiaru płacić kolejnch 600zł u psychiatry bo chcę to domknać w jednej wizycie skoro mam już gotowy raport DIVA. Mam nadzieję ,że uda mi się coś szybciej znalesć.
@noname777x: Jak masz już opinię wystawioną, to tak powinno być. Ja przynajmniej tak miałem.
✨️ Zatrzymany w Symulacji - Jak Inni Idą do Przodu Ⓘ
Nie no ja chyba żyje w jakiejs symulacji xDD Wszyscy idą do przodu, zmieniają się tylko nie ja. Albo zatrzymałem się w rozwoju albo przez siedzenie w domu od lat nie mam wzorców od rówieśników. Miałem w pracy taką szarą myszkę, aż mi jej było szkoda bo taka zmęczona pracą, jeszcze cicha, spokojna. Czasem gadaliśmy na przerwie i z tego co opowiadała
Nie no ja chyba żyje w jakiejs symulacji xDD Wszyscy idą do przodu, zmieniają się tylko nie ja. Albo zatrzymałem się w rozwoju albo przez siedzenie w domu od lat nie mam wzorców od rówieśników. Miałem w pracy taką szarą myszkę, aż mi jej było szkoda bo taka zmęczona pracą, jeszcze cicha, spokojna. Czasem gadaliśmy na przerwie i z tego co opowiadała
źródło: hq720
Pobierz@mirko_anonim: nie porównuj się do kobiet, bo je mężczyzna może zaczepić i gdzieś zaprosić i łatwo wyjdą ze strefy komfortu.
tańce na rurze w skąpym stroju,
@mirko_anonim:
To jest dla ciebie rozwój i pójście do przodu? ( ͡º ͜ʖ͡º)





















