@Jaqubson: Każdy psychiatra przepisze ci po pierwszej wizycie mając diagnozę, tyle że same leki nigdy nie dają ostatecznych rezultatów, w zależności od rozpoznania mozesz też dostać leki, ktore nie są stymulantem jak metylofenidat, tylko inhibitorem zwrotnym noradrenaliny jak amoksytyna, co znaczy ze zacznie dzialac dopiero po miesiącu. Po za tym bedzie jeszcze dobieranie dawki, co też zajmuje czas. Ostatecznie dalej najważniejsze jest zrozumienie mechanizmów działania swojego mózgu, zauważenie ich u
  • Odpowiedz
✨️ Dlaczego prymitywne życie wydaje się lepsze?
Czasami mam jakieś flashbacki człowieka pierwotnego żyjącego 3000 mln temu i dochodzi do mnie że nie odnajduje się w dzisiejszych czasach, za dużo tego wszystkiego i mam ochotę wrócić do lasu bez cywilizacji i tak sobie prymitywnie żyć, co sobie zbuduje to będę miał xD. Proste, nieskomplikowane życie skupione na podstawowych kilku czynnościach a nie jakieś smartfony, deadline'y, klepanie excela, AI, technologie, tindery, konsumpcjonizm, social
mirko_anonim - ✨️ Dlaczego prymitywne życie wydaje się lepsze? Ⓘ
Czasami mam jakieś f...

źródło: av5vfc

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KurczakiZiemniakiPorosty: mówicie tak z perspektywy wygodnej kanapy w piwnicy, gdzie można sobie mirkowac w spokoju, jakbyście zostali wrzuceni w tamte czasy to by nie było przebacz.

Może i wtedy ludzie żyli bardziej niebezpiecznie, ale nie mieli tyle permanentego stresu co teraz, gdzie ciągle myślisz o robocie, rachunkach, kredytach i c--j wie co jeszcze.

Było ciężej dla ciała, ale lżej dla umysłu.
  • Odpowiedz
Chciałbym zdiagnozować u siebie ADHD, zapisałem się na rozmowe z psychiatrą lekarzem no i co, 20 minut trwała rozmowa i powiedział że wygląda mu to na bardziej na nerwicę i 500 zł poszło. Próbowałem z ai coś wywnioskować ale ten mówi abym poszedł do psychoterapeuty.

Czy da radę jakoś się dowiedzieć czy to jest adhd czy nerwica? W jaki sposób to najlepiej ogarnąć?

Generalnie mam problem ze skupieniem, motywacją, prokrastynacja, za dużo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bawelna: no to masz diagnozę lekarza że widzi Twoje dolegliwości jako nerwicowe, tym bardziej że przechodzą Ci po substancji hamującej na OUN (a-----l) a nie po stymulancie jakim byłyby leki na ADHD, więc daj szansę swojemu lekarzowi, on jest od diagnozowania, bądź szczery z tym co Ci jest, bierz leki jak zalecono bo to też jest część procesu diagnostycznego
  • Odpowiedz
Jak to jest, że każdy dostaje Medikinet, a mi przypisywali tylko Atenezę/Concertę, Bupropion i robią ze mnie króliczka doświadczalnego, marnując mój czas? Z początku myślałem, że Medi i Concerta przez ten sam składnik, czyli metylofenidat, działają tak samo, ale jak się okazuje wcale tak nie jest. Wcoorvia mnie psychiatria w polsce
#adhd #concerta #ateneza #bupropion #depresja #metylofenidat #psychologia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak wykorzystać nadmiar czasu wolnego w pracy zdalnej?
Co można zrobić z nadmiarem czasu wolnego? Większość dni pracuje zdalnie i udaje że pracuje, ruszam myszką i mogę zająć się czymś innym. W zasadzie pracuje tak od kilku lat i jedyne co potrafię i mam ochotę to doomscrolling internetu. Nic pożytecznego nie robię a mógłbym mając tyle wolnego czasu. Jakieś pomysły?

#praca #przegryw #korpo #prokranstynacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Czy można nauczyć się pracoholizmu?
Czy da się nauczyć pracoholizmu? Ja mam w genach jakieś przeciwieństwo i nie umiem pracować.. Jakakolwiek praca mnie zawsze męczyła obojętnie czy fizyczna czy umysłowa i zawsze starałem się unikać, przychodzić najpóźniej, wychodzić najwcześniej a w trakcie szukałem okazji żeby siedzieć na telefonie albo robić inne poboczne rzeczy byle nie pracować. Wiadomo że pracuje od kilku lat ale mój organizm zawsze się buntuje i każdy wysiłek
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mały update robię do swoich problemów z leczeniem, w sumie sam już nie wiem czego. Najpierw zdiagnozowana depresja, potem coraz gorzej, zdiagnozowane adhd z podejrzeniem autyzmu. Leczenie jakie przerobiłem to venlafaksyna, bupropion, bromozepam doraźnie, depratal, anafranil nawet trochę. Na adhd to coś na L, potem ten medikinet różne dawki, różne wchłaniania. Staneło na tym że mam depratal 60-90 mg, medikinet cr2 2x dziennie. No i jest do kitu, mam dalej korbę w
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1


@maggotbrain15: Po latach, latach... Leczenia się psychiatrycznie to dochodzę do podobnego wniosku. Pomagało na początku, potem zjazdy, zmiany i problemy. A mam znajomych którym całkiem się odkleiło od leczenia, gość latał po świecie jakieś biznesy robił, teraz boi się wsiąść do samolotu, albo wpada w takie ataki paniki że kilka dni z łóżka nie wychodzi i nic do nikogo nie mówi. Co dalej, ośrodek zamknięty? Boję się że też tak
  • Odpowiedz
@maggotbrain15 @Heinevar spoko koleś prowadzi kanał na yt healthygamergg, btw też jest psychiatra po harvardzie, ale w młodości pojechał medytować do Indii i chciał zostać mnichem, i część z takich hinduistycznych filozofii przekłada na współczesny świat i tłumaczy na swoim kanale. Z tego co kojarzę, to ma też adhd, więc gada dość dynamicznie i nie ma zamuły na jego filmikach :p no i adresowane są głównie do facetów
  • Odpowiedz
Szukam kilku mężczyzn 18-35 lat, którzy regularnie korzystają z aplikacji Finch do dokończenia pracy magisterskiej 🐣 [voucher 58 zł]

Link do zgłoszenia:
https://forms.gle/HsnGaWoJKrifHouc8

Prowadzę badanie do pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim o korzystaniu z aplikacji Finch przez osoby neuroróżnorodne.
cyfrowy_dobrostan - Szukam kilku mężczyzn 18-35 lat, którzy regularnie korzystają z a...

źródło: Rekrutacja poster v2

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@volodia a jak tam do tego lekarza na sierpień/wrzesien, zapisałeś się?
Zastanawiam się, czemu pod tagiem adhd akurat, a nie np. depresja. Co Ci nie daje żyć?
  • Odpowiedz
#adhd powrocilem do elvanse i po 3 mcach bez niego działa tylko 1.5h a zjazd 2h pozniej ja p------e co jest ze mną nie tak
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majstrex jaka jest Twoja definicja “działa”? Jakiego rodzaju działania byś sobie życzył?
U mnie ok 1,5-3 godziny po zażyciu, na wejściu, wręcz mnie speeduje, gadam wtedy jak nakręcona i mam ochotę robić wszytsko wszędzie naraz. Dopiero po tym czasie się stabilizuje i działa ok do końca dnia, mniej odczuwalnie, wręcz nieodczuwalnie. Dlatego właśnie pytam jakie są Twoje oczekiwania, bo jeśli oczekujesz tego początkowego efektu “naćpania”, to na lekach nigdy go nie
  • Odpowiedz
Cześć wszystkim,

Psycholog stwierdził mi adhd i za tydzień będę szedł do psychiatry po lekarstwo.

Zrobiłem już jako taki research ale chciałbym zapytać osób które testowały i elvanse i concrete i medikinet co lepiej na nich działało.

Zdaje
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MuchoMaas o tak, dobrze mówisz, chociaż złagodzi to nie znaczy że osłabi. Wręcz zalecane jest zjedzenie białkowego śniadania przed wzięciem medikinetu, bo lepiej się wchłania. Wydaje mi się że chodzi po prostu o dobre najedzenie się na długo, bo wtedy “wejdzie dobrze”, a nie źle. Najgorsze samopoczucie na zejściu leku jest właśnie z powodu głodu i odwodnienia, a na lekach łatwo zapomnieć o jedzeniu i piciu (chociaż na początku o piciu
  • Odpowiedz
Cały dzień nic nie jem i mi się w ogóle nie chce jeść. Prawie w ogóle nie śpię i też mi się coś spać nie chce. Porąbany ten Symkinet MR, długo tak nie pociągnę… Pozytywnych efektów nie widać poza tym że w kółko z---------m.

#symkinet #adhd
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#adhd k---a nw co jest ze mn nie ta concnerta dziala z 2h potem masz reszte dnia zamułe i masz wrazenie jakby iq ci odjeło ja p------e po 36 to samo co po 56 tylko 56 to juz za duzo na mnie ale ja p------e
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majstrex a jak długo bierzesz? Na początku pierwsze dni może być zamuła, jako adhdowiec jesteś przyzwyczajony że wszystko z--------a w głowie, a jak nagle jest wolniej to się czujesz jakby iq odjęło :P ale jak się przyzwyczaisz do tego stanu i coś porobisz, to orientujesz się dzięki temu, że popełniasz mniej błędów, skuteczniej zabierasz się za robotę itp. Więc może daj temu jeszcze szansę ;)
Chociaż ogólnie rozumiem Cię, bo ja
  • Odpowiedz
Czy ktoś z Torunia poleci psychiatre ,który diagnozuje ADHD? Byłem na dwóch wizytach u psychologa ,którego wynikiem był raport diagnostyczny DIVA i teraz szukam psychiatry ,który mi wypisze farmakologię na podstawie raportu. Czy 300zł za wizytę u takiego psychiatry to norma ? Czy diagnozują od razu na pierwszej wizycie ?
#adhd #psychiatria #medycyna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@qubas89: Z tego co czytam to psychiatra powinien na pierwszej wizycie przepisać mi farmakologię mając wgląd już do gotowego do raportu, po to płaciłem 600zł u psychologa a nie mam zamiaru płacić kolejnch 600zł u psychiatry bo chcę to domknać w jednej wizycie skoro mam już gotowy raport DIVA. Mam nadzieję ,że uda mi się coś szybciej znalesć.
  • Odpowiedz
✨️ Zatrzymany w Symulacji - Jak Inni Idą do Przodu
Nie no ja chyba żyje w jakiejs symulacji xDD Wszyscy idą do przodu, zmieniają się tylko nie ja. Albo zatrzymałem się w rozwoju albo przez siedzenie w domu od lat nie mam wzorców od rówieśników. Miałem w pracy taką szarą myszkę, aż mi jej było szkoda bo taka zmęczona pracą, jeszcze cicha, spokojna. Czasem gadaliśmy na przerwie i z tego co opowiadała
mirkoanonim - ✨️ Zatrzymany w Symulacji - Jak Inni Idą do Przodu Ⓘ
Nie no ja chyba ży...

źródło: hq720

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach