Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
scotty79
scotty79

scotty79

Dołączył 5 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2157
  • Znaleziska 2129
  • Mikroblog 28
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

486

Hinduski holding restauracyjny jako migracyjny koń trojański?

Hinduski holding restauracyjny jako migracyjny koń trojański?

ZAHIR KEBAB: WHILE YOU EAT THERE, YOU ARE FUNDING YOUR REPLACEMENT Many Poles see Zahir as a kebab chain. That is the su

zdrajczyciel
z
x.com
dodany: 13 godz. i 15 min temu
  • 127
  • #
    imigranci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
scotty79
scotty79
scotty79 8 godz. i 22 min temu via Wykop
  • -18
@PepikPL: jak będziesz mi gotowy ugotować i przywieźć za psie pieniądze to możemy pogadać o zamykaniu granic
scotty79
scotty79
scotty79 2 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 0
@Fernis: i wice versa
scotty79
scotty79
scotty79 2 godz. i 33 min temu via Wykop
  • -1
@MalinowyGarncarz:

A czemu ktoś miałby ci gotować,


Bo mu płacę tyle ile potrzebuje. A Tobie jak się moje pieniążki nie podobają to sam wypad za granicę.

173

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Zamykanie granic to dziś polityczny gambit, ale dla gospodarek stanowi ostry hamulec. Choć antyimigrancka retoryka wygrywa wybory od Stanów Zjednoczonych po Europę, ekonomiści ostrzegają, że bez rąk do pracy z zewnątrz bogaty świat czeka bolesne lądowanie.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 10 godz. i 22 min temu
  • 90
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
scotty79
scotty79
scotty79 8 godz. i 26 min temu via Wykop
  • 13
dobrą płacę,


@WladcaPiachu: o! Tu jest problem.

353

Bank of America: Tylko 27% ultra-bogatych Amerykanów zbudowało majątek od zera

Bank of America: Tylko 27% ultra-bogatych Amerykanów zbudowało majątek od zera

Bank opublikował badanie dotyczące Amerykanów posiadających majątek inwestycyjny powyżej 3 milionów dolarów. Badanie pokazuje, że wśród najbogatszych Amerykanów zdecydowana większość (ok. 74%) miała w jakimś stopniu wsparcie rodziny czy to w formie kapitału, edukacji, kontaktów czy sieci społecz

51431e5c08c95238
z
theglobeandmail.com
dodany: 19.06.2026, 09:25:36
  • 130
  • #
    pieniadze
  • #
    usa
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    inwestycje
scotty79
scotty79
scotty79 wczoraj, 07:51:11 via Wykop
  • 1
Trzy miliony dolarów nie włożone w coś potrzebnego do funkcjonowania to już ultra weathy? Przecież drugi dom może kosztować tam tyle.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

358

40% sprzedawanych ciężarówek do 2030 ma być ELEKTRYCZNA, biurokraci szaleją

40% sprzedawanych ciężarówek do 2030 ma być ELEKTRYCZNA, biurokraci szaleją

W tym samym roku elektryczne ciężarówki mają stanowić aż 20% całej floty ciężarowej na unijnych drogach! Żeby to osiągnąć elektryczne ciężarówki mają dostać priorytet w publicznych przetargach i programach wsparcia!

pra_bart
z
facebook.com
dodany: 16.06.2026, 12:19:53
  • 154
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    chiny
  • #
    gospodarka
  • #
    europa
scotty79
scotty79
scotty79 16.06.2026, 14:44:36 via Wykop
  • -7
Elektryczne dostawczaki do 4.25t powinny byś traktowane tak samo jak śmierdziuchy do 3.5t, we wszystkich aspektach. Niech to najpierw zrobią.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scotty79
scotty79
scotty79 wczoraj, 00:42:34 via Wykop
  • 1
@bartek-kosiarz: tak, jak ciężarówki, tachometr i viaTOLL

778

"Polacy na Ukrainie byli okupantami-tak jak dziś są nimi Rosjanie" - dowódca Ukr

Dmytro Jarosz, były lider Prawego Sektora, zwrócił się do Polaków. Napisał, że Polacy na ukraińskiej ziemi byli okupantami, a Ukraińcy mieli absolutne prawo niszczyć najeźdźców i agresorów

Piotropatra
z
kresy.pl
dodany: 07.06.2026, 19:02:21
  • 246
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    geopolityka
  • #
    wojna
  • #
    upa
  • #
    wolyn
scotty79
scotty79
scotty79 08.06.2026, 09:26:24 via Wykop
  • -1
@UsmiechnietyAnon: Bułgarzy też?
scotty79
scotty79
scotty79 08.06.2026, 09:28:19 via Wykop
  • -4
@Wolfr: Niemcy też pewnie nieśli cywilizację na polskie ziemie na które weszli pod pretekstem, chronienia ich mniejszości etnicznej, która u nas żyła.

1755

Wrogiem numer jeden UPA byli Polacy

UPA wymordowała najpierw 100 tys. polskich cywilów, a walkę z Sowietami podjęła dopiero później - przypomniał historyk prof. Mirosław Szumiło. Profesor odniósł się w ten sposób do argumentów strony ukraińskiej, że formacja ta miała charakter antysowiecki, a nie antypolski.

VoxClamantisInDeserto
z
wszystkoconajwazniejsze.pl
dodany: 02.06.2026, 18:07:23
  • 188
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    historia
  • #
    wolyn
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    wydarzenia
scotty79
scotty79
scotty79 03.06.2026, 02:11:28 via Wykop
  • -16
Ciekawe czemu Polacy takimi wrogami byli. Pewnie zupełnie bez powodu.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scotty79
scotty79
scotty79 08.06.2026, 00:59:11 via Wykop
  • 0
@Ariel1990lbn: Już jesteś blisko... a wiesz czemu uznawali za wrogów mniejszości etniczne? W szczególności polską?

Bo państwo polskie stosowało ten sam trick co teraz ruskie a dawniej Niemcy. Skoro tam mieszkają jacyś Polacy, znaczy tam jest Polska. A to jest nasza armia, która tam wejdzie, żeby pilnować intersów Polaków.

Bardzo szybko można tym trickiem nauczyć naród ksenofobii względem mniejszości etnicznych.

309

Sejm uchwalił poprawkę i zdjął opłaty e-toll z przyczep kempingowych

Sejm uchwalił poprawkę i zdjął opłaty e-toll z przyczep kempingowych

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to już niebawem wejdzie w życie zmiana przepisów dotyczących opłat za przejazd z przyczepą kempingową.

Artkn
z
rp.pl
dodany: 30.05.2026, 17:59:01
  • 110
  • #
    camping
  • #
    podroze
  • #
    caravaning
  • #
    przyczepakempingowa
  • #
    przyczepa
  • #
    wycieczka
scotty79
scotty79
scotty79 31.05.2026, 06:43:20 via Wykop
  • 2
Niech jeszcze wyłączą z tego elektryczne dostawczaki do 4.25 t, którymi można jeździć na B.
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

737

Mój dom - moja twierdza. Policyjni związkowcy chcą zmian w obronie koniecznej

Mój dom - moja twierdza. Policyjni związkowcy chcą zmian w obronie koniecznej

Policyjni związkowcy chcą zmian w przepisach dotyczących obrony koniecznej oraz odpowiedzialności funkcjonariuszy za użycie broni palnej. Odpowiednia petycja trafiła już do Sejmu.

Tomek3322
z
infosecurity24.pl
dodany: 25.05.2026, 11:14:41
  • 117
  • #
    policja
  • #
    bronpalna
  • #
    bron
  • #
    prawo
  • #
    polska
scotty79
scotty79
scotty79 26.05.2026, 11:36:42 via Wykop
  • 0
@andrzej67: wszystko ok jak sam w nim mieszkasz, bo jak nie to już tak prosto nie jest ... państwo jest od temperowania lokalnych tyranów

470

W Orange wdrożono AI analizującą efektywność pracowników

W Orange wdrożono AI analizującą efektywność pracowników

W Orange narasta konflikt wokół wdrażania narzędzi AI, które analizują rozmowy i lokalizację pracowników w czasie rzeczywistym.

Victor_Manzon
z
benchmark.pl
dodany: 25.05.2026, 05:26:43
  • 95
  • #
    europa
  • #
    orange
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    prawapracownicze
  • #
    mobing
scotty79
scotty79
scotty79 26.05.2026, 11:30:34 via Wykop
  • 3
- AI zastąpi pracowników
- Niech lepiej managerów zastąpi! hłe, hłe
- AI zastępuje managerów w nadzorze nad pracownikami
- <pikaczu face>
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1074

Balkonowe OZE. Niemcy kupują w markecie, Polska szykuje zakaz

Balkonowe OZE. Niemcy kupują w markecie, Polska szykuje zakaz

Za Odrą już około miliona gospodarstw domowych produkuje własny prąd na balkonach, a w Polsce bedzie zakaz

whimer
z
money.pl
dodany: 23.05.2026, 13:45:57
  • 288
  • #
    energia
  • #
    fotovoltaika
  • #
    usmiechnietapolska
scotty79
scotty79
scotty79 23.05.2026, 18:46:14 via Wykop
  • -3
@ibilon: Polak też może mieć prąd za darmo. Wystarczy, że mieszka w Niemczech. To jest właśnie piękno Unii Europejskiej.

615

Ciąża bliźniacza zaskoczyła parę, jeden płód usunięto.Pomogły polskie aktywistki

Ciąża bliźniacza zaskoczyła parę, jeden płód usunięto.Pomogły polskie aktywistki

Zabieg polegał na usunięciu jednego płodu przy zachowaniu drugiego. Aborcja miała się odbyć bez wskazań medycznych. Informacja wywołała burzę zarówno po stronie działaczy pro-life oraz klinik wykonujących aborcje.

Famine
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 20.05.2026, 21:00:26
  • 426
  • #
    dzieci
  • #
    macierzynstwo
  • #
    polska
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    aborcja
scotty79
scotty79
scotty79 21.05.2026, 11:03:31 via Wykop
  • -8
Najbardziej chore to jest skazywanie człowieka na życie z powodu li tylko własnego kaprysu.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scotty79
scotty79
scotty79 21.05.2026, 11:15:41 via Wykop
  • -2
@nadine-blackrose: Opinia to nie rzeczywistość. Ze wszystkich możliwych opinii niemal wszystkie są obiektywnie błędne.
scotty79
scotty79
scotty79 21.05.2026, 14:55:13 via Wykop
  • 0
Po co jeszcze egzystujesz


Bo mamie by było smutno jakbym przestał.

703

Polskie wojsko za PO wydaje 40% pieniędzy w polskich firmach, za PiSu tylko 20%

Polskie wojsko za PO wydaje 40% pieniędzy w polskich firmach, za PiSu tylko 20%

40% pieniędzy z umów na zakup i modernizację uzbrojenia trafia do polskich firm. Trend jest korzystny: jeszcze osiem lat temu było to nieco ponad 20 % i za niedługo będzie to 50%

Sabr
z
radar.rp.pl
dodany: 20.05.2026, 08:10:51
  • 143
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    polityka
scotty79
scotty79
scotty79 20.05.2026, 12:10:26 via Wykop
  • -7
Za PiSu miało znaczenie, kto ile ma kasy na łapówy. Za PO nie ma.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scotty79
scotty79
scotty79 21.05.2026, 10:59:13 via Wykop
  • 0
@mariolankak: Chyba sobie żartujesz. PiS sprowadził tysiące imigrantów wydając wizy za łapówki. To bardzo głośna sprawa z dokładnie rozpracowanymi mechanizmami.

Zarzuty to sobie każdy może postawić. Liczy się co kto faktycznie robił i łapówkarstwo PiSu jest udowodnione.
scotty79
scotty79
scotty79 21.05.2026, 12:34:58 via Wykop
  • 0
@mariolankak: Nie wiem w jakich kręgach się obracałeś, że nauczyłeś się, że Twoja osobista ignorancja jest argumentem. Będę za Ciebie googlował, ale tylko raz.

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagaranicznych z ramienia PiS.

761

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%. I nie było powiatu, w którym nie byłoby tego spadku. Gorzej, że ten kryzys jest bardzo nierównomiernie rozłożony – w 77 powiatach spadek był co najmniej dwukrotny, a w Sopocie czy Przemyślu niemal trzykrotny.

Gatts19
z
x.com
dodany: 19.05.2026, 20:18:51
  • 552
  • #
    polska
  • #
    demografia
scotty79
scotty79
scotty79 20.05.2026, 12:32:48 via Wykop
  • 0
@Tamil: trochę dużo ludzi z tego ogółu wyłączyłeś ... może nazwij rzeczy po imieniu, proletariat

365

Bosak: żadnych adopcji przez formalne i nieformalne związki homoseksualne

Bosak: żadnych adopcji przez formalne i nieformalne związki homoseksualne

Konfederacja składa projekt po decyzjach USC w Warszawie i Wrocławiu. Zakaz ma dotyczyć także przysposobienia dziecka małżonka, a Tusk zapewnia, że transkrypcje nie otwierają adopcji.

Pan_od_Internetu
z
rp.pl
dodany: 20.05.2026, 11:14:42
  • 188
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    lgbt
  • #
    sejm
  • #
    dzieci
  • #
    polityka
scotty79
scotty79
scotty79 20.05.2026, 12:15:48 via Wykop
  • -7
A może by jakąś ustawę o domach dziecka napisał? Czy to za mało medialny temat dla niego?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1666

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Bolą cię wysokie podatki? Masz pecha. Bogacze wynajmują biurowce i całe osiedla: 0% CIT. Sprzedają majątek firmy? 0%. Potrzebują gotówki? Biorą z "Fundacji Rodzinnej" pożyczki bez zwracania - 0% PIT. Do budżetu Polski wpłacają już jedynie głupi i biedni, a elity się z nas śmieją otwierając szampana.

nieco
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 17:53:02
  • 272
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    afera
  • #
    podatki
scotty79
scotty79
scotty79 07.05.2026, 23:10:40 via Wykop
  • 3
Są tylko dwie skuteczne metody opodatkowywania bogatych. VAT i podatek od nabywanej pracy (czyli w praktyce składki ZUS pracownika i jego podatek dochodowy).

Wszystkie podatki, składki i sratki powinny być zastąpione jednym podatkiem, od konsumpcji.
  • 25
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scotty79
scotty79
scotty79 10.05.2026, 18:12:42 via Wykop
  • -1
Czytaj jak sobie pójdą na kolację, którą zakwalifikują jako kolację reprezentacyjną za np. 10000zł to VAT zapłacony jest kosztem i odlicza się od VAT należnego do zapłaty ;)


@voldi: Płacą od tego co skonsumują. Tak jak każdy konsument. To, że mogą sobie odliczyć zapłacony za konsumpcje VAT od VATu jako muszą płacić jako ludzie wytwarzający jakieś dobro ekonomiczne, do bardzo fajny gest. Tak na prawdę pracownicy też powinni móc sobie
scotty79
scotty79
scotty79 10.05.2026, 18:23:54 via Wykop
  • -1
Składki ZUS pracownika i podatek doch. pracownika płaci sam pracownik.


@DarrDarek: To jest elementarny błąd w rozumieniu jak płyną pieniądze. Składki pracownika i jego podatek dochodowy płaci w całości pracodawca.

Dlaczego? Bo pracownik nie ma własnych pieniędzy, poza tymi jakie raczy mu dać pracodawca. Nie ma pieniędzy do wydania. Gdyby chodziło o rzeczy, które pracownik może ale nie musi kupić to wtedy jeszcze można by debatować. Ale składki ZUS i podatek są
scotty79
scotty79
scotty79 10.05.2026, 18:28:00 via Wykop
  • -1
@brennt: Podatek obrotowy (powszechny) ma niestety przykre skutki uboczne ... rzeczy, które wymagają wielu etapów produkcji (jak zaawansowane technologie) wykonywanych przez różne firmy są opodatkowane wielokrotnie wyżej niż proste dobra, które w ich cyklu od źródła do konsumenta sprzedaje się raz czy dwa razy. To zachęca wertykalnej integracji i zniechęca do kooperacji w całym systemie ekonomiczny.

Można by jeszcze próbować opodatkować tylko ostatnie ogniwo, gdzie towary sprzedaje się konsumentom, ale
scotty79
scotty79
scotty79 11.05.2026, 16:20:01 via Wykop
  • -1
Aby pracodawca ukrywał swój zysk w małej firmie, gdzie dajmy na to wyciąga tylko 10.000 zł zysku miesięcznie brutto


Myślałem, że rozmawiamy o bogatych ludziach. Bogaci nie kupują za ukrywany zysk niepotrzebnych maszyn. Kupują cale firmy.
scotty79
scotty79
scotty79 11.05.2026, 16:22:37 via Wykop
  • -1
Jeśli komuś pracodawca płaci 6000 zł na rękę, to dlaczego mu płaci tyle?


@DarrDarek: Płaci mu tyle bo pracownik wierzy, ze dostając tyle, będzie żył tak jak myśli, że może żyć.

Gdyby pracownik wierzył, że wyżyje za minimalną krajową to by dostał od pracodawcy na rękę minimalną
scotty79
scotty79
scotty79 11.05.2026, 16:32:32 via Wykop
  • -1
@scotty79: @DarrDarek

Ludzie tak ogłupieni lewicową propagandą, jak ty, zakrzykną:

- Niemożlwe! Żaden pracodawca nie zapłaci co miesiac 13000 zł netto za fakturę. Jeśli płacił pracownikowi 8000 zł na rękę, to teraz, gdy pracownicy sami się rozliczają z zus i z fiskusem, to ten pracodawca nie zapłaci im więcej niż 8000 zł. To niemożliwe, by zapłacił więcej - zakrzyknie propadandzista lewicowy.


Drogie dziecko, ja pracowałem na umowę o pracę,

524

"Małpki" objęte systemem kaucyjnym? Handlowcy już protestują

"Małpki" objęte systemem kaucyjnym? Handlowcy już protestują

Od początku obowiązywania systemu kaucyjnego słychać głosy, że należałoby nim objąć także szklane butelki po napojach alkoholowych w małych formatach (tzw. małpki). Przeciwko temu rozwiązaniu protestuje Polska Izba Handlu reprezentująca blisko 30 tys. sklepów, hurtowni oraz firm z otoczenia FMCG.

Zenon_Zabawny
z
poradnikhandlowca.com.pl
dodany: 07.05.2026, 14:08:42
  • 168
  • #
    ma
  • #
    malpki
  • #
    systemkaucyjny
scotty79
scotty79
scotty79 07.05.2026, 23:11:44 via Wykop
  • -2
Sprzedawać tony tych drobnych śmieci to pierwsi, a przyjąć z powrotem to już nie chcą.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

869

82 proc. Polaków nie chce ratować klientów Zondacrypto

82 proc. Polaków nie chce ratować klientów Zondacrypto

Badanie IBRiS dla Rzeczpospolitej: 58,7 proc. wskazuje na świadome ryzyko inwestorów, a 23,5 proc. widzi w kryptowalutach głównie spekulację. Chodzi o państwową pomoc po problemach giełdy.

Pan_od_Internetu
z
businessinsider.com.pl
dodany: 30.04.2026, 08:46:04
  • 201
  • #
    kryptowaluty
  • #
    zondacrypto
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
scotty79
scotty79
scotty79 30.04.2026, 16:21:45 via Wykop
  • 2
@sharkal: pamiętamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
scotty79
scotty79
scotty79 30.04.2026, 16:23:30 via Wykop
  • 0
Ja państwo nic nie zrobi to chociaż powinno oddać podatek od zysków w crypto.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

381

Niemcy stały się największym producentem amunicji na świecie

Niemcy stały się największym producentem amunicji na świecie

Prezes Rheinmetall, Armin Papperger, powiedział, że firma znacząco zwiększyła produkcję w kilku obszarach. W szczególności produkcja ciężarówek wojskowych wzrosła z 600 do 4500 szt rocznie, amunicji średniego kalibru z 800 000 do 4 000 000 sztuk oraz pocisków artyleryjskich z 70 000 do 1 100 000 szt

Paradajek
z
sueddeutsche.de
dodany: 29.04.2026, 21:48:57
  • 175
  • #
    niemcy
  • #
    wojna
  • #
    amunicja
  • #
    wojsko
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
scotty79
scotty79
scotty79 30.04.2026, 08:32:59 via Wykop
  • 6
@Chris_Karczynski: trochę wyrozumiałości proszę. Oststnią wojnę mieliśmy z 70 lat temu. Wg mnie rozkręcenie produkcji w kilka lat pp takie przerwie to bardzo dobry wynik.
scotty79
scotty79
scotty79 30.04.2026, 08:34:07 via Wykop
  • 0
@funkmess: precz z tą onucką gazetą

576

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

17-latkę z gdyńskiego liceum uhonorowali prezydent, minister edukacji i urzędnicy resortu nauki. Trafiła do rankingów tygodnika TIME i magazynu Forbes, a inne media pisały, że rewolucjonizuje naukę. Sęk w tym, że część opowieści o niezwykłej karierze to efekt nadinterpretacji i pomyłek.

Nigarun
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 04:27:34
  • 76
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    afera
scotty79
scotty79
scotty79 30.04.2026, 07:54:09 via Wykop
  • -2
Szkoda dzieciaka. Na tym przykładzie widać, że młyn medialny jest tak głodny, że zrobi szaleństwo ze wszystkiego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

503

Chiny ostrzegają UE w sprawie planu Made in Europe i grożą działaniem odwetowym

Chiny ostrzegają UE w sprawie planu Made in Europe i grożą działaniem odwetowym

Chiny skrytykowały plan UE Made in Europe, który ma chronić europejski przemysł i ograniczyć konkurencję z Chin. Pekin uznał go za dyskryminacyjny i ostrzegł, że jeśli wejdzie w życie i uderzy w chińskie firmy, wprowadzi działania odwetowe. Chiny złoszczą się, że robimy to, co sami robią od lat.

occultronaut
z
france24.com
dodany: 27.04.2026, 18:55:36
  • 207
  • #
    eu
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    chiny
  • #
    przemysl
  • #
    gospodarka
scotty79
scotty79
scotty79 29.04.2026, 18:15:46 via Wykop
  • 0
@PolakRodakAfrykaner: Chiny to zbawca europejskiego konsumenta. Bez Chin nie wiedziałby jak bardzo jest eobiony na kasę. I nie miałby co kupować bo zachodni przemysł nie wytwarza nawet ułamka tego czego potrzebuje europejski konsument.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.07.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking