Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
micq
micq

micq

Dołączył 3 lata i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6665
  • Znaleziska 5018
  • Mikroblog 1647
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4
widmo82
widmo82
27.01.2026, 08:48:16
  • 3
Kupujecie chińskie buty i ciuchy czy ubieracie sie w solidne marki z Europy?
Pytam ponieważ: Anta Sports odkupiły Pumę za 1,5mld €
( ͡º ͜ʖ͡º)

#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 27.01.2026, 10:54:31 via Wykop
  • 1
@Djelon: IMAC (włoska), Wojas szyje w Polsce, Ryłko i Nagaba też
Jest tego znacznie więcej, wystarczy poszukać i wyjść poza marki, które sporo $$$ wykładają na reklamę
  • Odpowiedz
K.....z
K.....z
konto usunięte 26.01.2026, 14:04:27
  • 231
#programowanie #programista15k #java #pracait #korposwiat
K.....z - #programowanie #programista15k #java #pracait #korposwiat

źródło: image

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 27.01.2026, 07:45:36 via Wykop
  • 16
@YellowOwl: ale czy to źle? Projekty open-source są złe? Nie, to wręcz przeciwnie, powinniśmy piętnować takie zachowania, jak lekarzy, którzy często gęsto przepisują leki jak leci (miałem tak, że np. dermatolog leczył mnie na coś, czego nie mam, dopiero 3 dermatolog mnie wysłał na badania, swoją drogą niedrogie, a wcześniejsi na oślep przepisywali leki, które były znacznie droższe niż badania, nie mówiąc o kosztach wizyt, bo to wszystko było prywatnie),
  • Odpowiedz

279

Wielki test baterii

Wielki test baterii

Test tanich baterii z popularnych sklepów które naprawdę się opłacają? W tym odcinku sprawdzam baterie z marketów i dyskontów takich jak Dealz, Action, Pepco, Biedronka, Lidl i inne. Czy najtańsze ogniwa są warte swojej ceny? Które wypadają najlepiej w realnym teście pojemności i obciążenia? Ogląd

pan_koracz
z
youtube.com
dodany: 25.01.2026, 11:10:55
  • 143
  • #
    elektronika
  • #
    elektryka
  • #
    biedronka
  • #
    handel
  • #
    gruparatowaniapoziomu
micq
micq
micq 27.01.2026, 06:01:57 via Wykop
  • -1
@StarszyPanPoTrzydzistce: ja jeszcze nie trafiłem na urządzenie, które nie działa z nimh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz jakieś przykładowe, które nie działają z nimh?

Na to też jest opcja, są akumulatorki li-ion 1.5V, ładowarki xtar taki ogarniają (taka ładowarkę można kupić za ~40 zł, więc też żaden majątek). Z nimi jedyny problem to taki, że one cały czas mają 1.5V, urządzenie zawsze pokaże, że mają full
ModeracjaNiePomoglaOdzyskacKonta
ModeracjaNiePomoglaOdzyskacKonta
ModeracjaNiePomoglaOdzyskacKonta
25.01.2026, 15:33:42
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 26.01.2026, 11:51:12 via Wykop
  • 1
@Kapiusek: wszystko działa, nie ma reklam, ale jak ktoś używa telefonu do aplikacji bankowych to musi robić fikołki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Cozwykopem ale w porównaniu do Xiaomi to not bad, bo wszystko odinstalujesz, Samsung też instaluje, czysty system jest na Pixelach, no te Motorole oprócz wciskania apek przy konfiguracji to też są w miarę ok, tak to jeszcze Nothing, chociaż i oni coś zaczęli
  • Odpowiedz
micq
micq
micq 26.01.2026, 12:50:35 via Wykop
  • 1
@Kapiusek: BLIKiem czy Google Pay?
Revolut też Ci śmiga?
niektóre romy mają wbudowane obejścia, ale one mogą przestać działać z każdą aktualizacją Play Integrity. I czasami szybko ogarną, a czasami to trwa. Niestety Google mocno ubił custom romy. Niektóre banki nie robią problemów, ale np. Revolut to bardzo toporny pod tym kątem jest.

Podobnie z GrapheneOS.
  • Odpowiedz
micq
micq
micq 26.01.2026, 13:08:28 via Wykop
  • 0
@Kapiusek: w przypadku BLIKa zbliżeniowego to w wielu aplikacjach nie będzie problem, bardziej mi chodziło o Google Pay, polskie banki, które całkiem odmawiają współpracy z androidem z customem to póki co mały procent - https://privsec.dev/posts/android/banking-applications-compatibility-with-grapheneos/ na graphene ogarnęli revolut
Jak apka McDonald's u Ciebie nie działa, to revolut na 99% też nie zadziała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Swoją drogą, jeszcze jak siedziałem na customach, to pierwsza
  • Odpowiedz
micq
micq
micq 26.01.2026, 14:33:33 via Wykop
  • 0
@Cozwykopem: jak przytrzymasz palec na tym powiadomieniu, to nie masz opcji, aby to wyłączyć? Kolejne co mi przychodzi na myśl, to żeby z apki systemowej od aktualizacji wyłączyć powiadomienia
a w ogóle dlaczego nie chcesz aktualizacji? Ja na swoim srajomi utknąłem na 13, bo już nowszych nie ma XD Następny telefon będę chciał z długim wsparcie
  • Odpowiedz

444

Potop chiński. Z Państwa Środka importujemy już prawie tyle co z Niemiec

Potop chiński. Z Państwa Środka importujemy już prawie tyle co z Niemiec

Gospodarka Polski, podobnie jak całej UE, w coraz większym stopniu polega na imporcie z Chin. Jak dotąd konsekwencją tego zjawiska jest przede wszystkim spadek presji na wzrost cen towarów nad Wisłą. Na dłuższą metę ucierpieć może jednak polski przemysł – zarówno ten zorientowany na eksport, jak i na krajowy rynek.

starnak
z
money.pl
dodany: 24.01.2026, 06:51:14
  • 163
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    import
  • #
    gospodarka
micq
micq
micq 26.01.2026, 06:27:49 via Wykop
  • 1
Jako ciekawostkę podam, że coraz częściej widzę pastę Colgate made in china u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z początku był to jeden rodzaj, który trafiałem tylko w Biedronce, a teraz to są różne rodzaje, też te "wyższe" serie I np. w Rossmanie też na taką się natknąłem xD
Co ciekawe, Colgate ma fabrykę w Polsce
micq - Jako ciekawostkę podam, że coraz częściej widzę pastę Colgate made in china u ...

źródło: IMG_20260126_072735_982

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

578

Nie kupujcie na Amazonie: czy nadchodzi wielki bojkot USA?

Nie kupujcie na Amazonie: czy nadchodzi wielki bojkot USA?

Konflikt dotyczący Grenlandii dociera do supermarketów: w Danii aplikacje pomagają konsumentom unikać produktów pochodzących z USA. Czy protest przeciwko Trumpowi rozprzestrzeni się również na Niemcy? Niektórzy konsumenci zwracają obecnie szczególną uwagę na pochodzenie produktów: towary z USA nie

Stopa_Szopa
z
dw.com
dodany: 22.01.2026, 20:25:53
  • 205
  • #
    usa
  • #
    dania
  • #
    europa
  • #
    produkty
  • #
    bojkot
  • #
    aplikacja
micq
micq
micq 23.01.2026, 14:43:08 via Wykop
  • 9
@Logytaze: jak na Amazonie jest pełno chińszczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet przychodzi zapakowane tak samo, jak z temu czy Ali, tyle, że w kopercie Amazon, ale woreczki strunowe identyczne

853

Gra - zgadnij w którym roku zostało zrobione zdjęcie

Gra - zgadnij w którym roku zostało zrobione zdjęcie

Nic nie wygrywasz, a tracisz czas.

JoeShmoe
z
chronophoto.app
dodany: 16.01.2026, 13:54:22
  • 136
  • #
    ciekawostki
  • #
    fotografia
  • #
    grajzwykopem
  • #
    gry
  • #
    rozrywka
  • #
    historia
micq
micq
micq 17.01.2026, 17:38:36 via Wykop
  • -1
Wykop za opis xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

_TiniMini_
_TiniMini_
14.12.2025, 14:16:51
  • 0
Chcę wrócić do moich złotych czasów gejmingu i zastanawiam się którą wersję #ps3 kupić. Serce podpowiada fata, bo mam największy sentyment do tej konsoli, ale rozum mówi, by kupić sobie slim, albo ultra slim, co by mi zaoszczędziło miejsca na biurku... No i weź tu panie wybierz. #gry #playstation #ps5 dla zasięgu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 17.01.2026, 09:59:58 via Wykop
  • 0
@onepnch: na PS3 tak, na Xboxie nie, na Xboxie gry się znacznie szybciej wczytywały, tym bardziej, że całość mogła lecieć z dysku.
Ale fakt, to co wyszło na kompa to lepiej na kompie odpalić lub jak już, to na Xboxie, bo wtedy multiplatformowe na PS3 działały i wyglądały najgorzej.
  • Odpowiedz
maikeleleq
maikeleleq
05.01.2026, 10:27:49
  • 2
Pytanie do tych którzy mają przerobione PS3 i uruchamiają gry z dysku

Czy wymiana na SSD w PS3 Slim ma sens? Wpływa to jakkolwiek na płynność rozgrywki czy jedynie szybciej wczytuje się sama gra? Kupiłem już z przeróbką HEN i kminie czy jest sens kombinować.

A drugie pytanie bardziej o emulacje, czy niektóre gry z PS2 też wam dziwnie klatkują? Taki NFS Most Wanted z 2005 roku praktycznie jest niegrywalny, pytanie czy
maikeleleq - Pytanie do tych którzy mają przerobione PS3 i uruchamiają gry z dysku 

...

źródło: IMG_3177

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 17.01.2026, 09:58:04 via Wykop
  • 0
@maikeleleq: emulacja PS2 na PS3 zależy od gry. MW jest dość ciężką grą w emulacji. Pierwsze modele PS3 miały po prostu bebechy PS2 w sobie, do modelu 60 GB bodajże. Jak chcesz grać w gry z PS2 najlepiej będzie kupić PS2 fat + NA na SATA i dysk włożyć. Ewentualnie jakiś komp pod emulację, ale to już nie to samo.

Co do PS3, to polecam Ci pastę termoprzewodząca wymienić, po
  • Odpowiedz
Red_Ducc
Red_Ducc
03.01.2026, 19:38:37
  • 0
Dzień dobry Mircy, chcę podpiąć PS2 do telewizora Samsung. Telewizor ma takie dwa wejścia, jak na zdjęciu po lewej. Znalazłem adapter w internecie, ale bez tego kabelka "Y" - wygooglałem PxPbY i z tego co rozumiem, "Y" nie jest aż tak potrzebne?
Mircy, czy ja gadam głupoty, czy jednak powinno śmigać?

Nie wiem jak otagować:
#playstation #ps2 #
Red_Ducc - Dzień dobry Mircy, chcę podpiąć PS2 do telewizora Samsung. Telewizor ma ta...

źródło: 1000014574

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 17.01.2026, 09:52:28 via Wykop
  • 1
@Red_Ducc: kupujesz component, czyli 5 cinczy, i podłączasz zgodnie z kolorami.

Po lewej stronie zdjęcia na TV masz zwykły composite.
No i tam jeden kolor jest zolto-zielony. No to pod niego podłączasz zielony kabel z componentam.

Component (nie licząc upscallera albo TV CRT) zapewni Ci najlepsza jakość obrazu na PS2.
Możesz kupić nawet najtańszy kabel, będzie ok.
  • Odpowiedz

301

Abonament RTV 2026. Sprawdź, ile zapłacisz za smartfona i tablet.

Pokaż treści 18+

Abonament RTV 2026. Sprawdź, ile zapłacisz za smartfona i tablet.

Od 2026 r. abonament RTV obejmuje nie tylko telewizory i radia, ale także smartfony, tablety i laptopy. Co na to Pan premier, nie miał zlikwidować opłaty zamiast ją zwiększać?

Wegilo
z
businessinsider.com.pl
dodany: 14.01.2026, 07:11:59
  • 142
  • #
    polska
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    tusk
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
micq
micq
micq 15.01.2026, 07:34:55 via Wykop
  • -1
Jak już tak bardzo chcą, to proszę bardzo, niech zrobią wymóg konta/logowania, a żeby mieć aktywne konto trzeba opłacać abonament i elo. Ja nie mam zamiaru płacić za coś, czego nie oglądam. A że mają stronę internetową czy można oglądać ich np. na pilot.wp.pl, to fajnie, ale ja tego nie robię i nie chcę.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KonwersatorZabytkow
KonwersatorZabytkow
14.01.2026, 06:03:06
  • 302
hit z czasów początków Androida ... Speedx 3D
grało się na samsungu z Androidem 2.3.6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#android #nostalgia
KonwersatorZabytkow - hit z czasów początków Androida ... Speedx 3D
grało się na sams...

źródło: image

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 14.01.2026, 10:23:26 via Wykop
  • 4
@AndzejGolara: ale zawsze w opisie koniecznie musiało być smooth & stable XD
  • Odpowiedz

288

Cześć Wykop! Jestem studentem z Rumunii i potrzebuję Waszej opinii o moim projek

Cześć Mirki! Jestem studentem z Rumunii i po godzinach pracuję nad własnym projektem o nazwie PLI 7. Jest to narzędzie oparte na Next.js i modelu Gemini. Zamiast polegać na gotowych, ograniczonych rozwiązaniach chmurowych, postawiłem na własną architekturę backendową, aby zapewnić stabilność i szybk

seridarivus-13
z
wykop.pl
dodany: 12.01.2026, 20:34:58
  • 131
  • #
    ai
  • #
    student
  • #
    dev
  • #
    help
  • #
    komputery
micq
micq
micq 13.01.2026, 14:27:40 via Wykop
  • 24
@seridarivus-13: ale zawsze możesz nią zostać (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

688

Kim jest człowiek, którego wyściskał Nawrocki?

To jest bandzior, którego zna cały półświatek. Jego grupa była bezwzględna i bardzo niebezpieczna

CipakKrulRzycia
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 12.01.2026, 21:05:45
  • 232
  • #
    polityka
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    bekazpisu
micq
micq
micq 13.01.2026, 11:25:10 via Wykop
  • -6
DOBRE CHŁOPAKI WIDZĄ ŚWIAT ZZA KRAT

A TUSK TO SIĘ Z PUTINEM ŚCISKAŁ1!!!1 W TV REPUBLIKA POKAZYWALI
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1281

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Produkty do żywienia niemowląt Nestle

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Produkty do żywienia niemowląt Nestle

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Nestlé Polska S.A. o dobrowolnym i ostrożnościowym wycofaniu niektórych produktów do żywienia niemowląt, z uwagi na potencjalną obecność cereulidyny, substancji wytwarzanej przez mikroorganizm Bacillus cereus.

byferdo
z
gov.pl
dodany: 05.01.2026, 18:12:09
  • 225
  • #
    macierzynstwo
  • #
    tatacontent
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    zywnosc
  • #
    zdrowie
micq
micq
micq 06.01.2026, 09:54:06 via Wykop
  • -1
@gietus: ja staram się mocno ograniczać, właściwie głównie to co jeszcze kupuję to bydyń Winiary, smakuje mi, naprzemiennie z innymi staram się kupować, ale no xD
@DeoLawson ale na 99% mu nie chodzi o to, że jest to syf, a na to, co za uszami ma Nestle, temat wałkowany 1000 razy polecam użyć opcji szukaj ( ͡° ͜
@kepmip_pl 455

Nestlé i afera z mlekiem dla niemowląt kiedyś i dziś

więcej

507

Wszedł do poznańskiego sklepu, wziął dwa piwa i chciał wyjść. Wyciągnął pistolet

Pokaż treści 18+

Wszedł do poznańskiego sklepu, wziął dwa piwa i chciał wyjść. Wyciągnął pistolet

Zatrzymany to 48-letni Ukrainiec. Znaleziono przy nim plastikowy pistolet na kulki, którego użył w sklepie. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził auto, mając ponad promil alkoholu we krwi. Ma też zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do aresztu. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie

P-v-E
z
epoznan.pl
dodany: 02.01.2026, 14:12:40
  • 102
  • #
    poznan
  • #
    poznanmiastodoznan
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    wydarzenia
micq
micq
micq 02.01.2026, 20:38:29 via Wykop
  • 0
@Perkelev: nowa technologia prosto z Ju Es Ej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pewnie pan dziennikarz napisał w GPT "panie czat, taka akcja była, pijany 48-letni Ukrainiec wszedł do żabki, wziął dwa browary, nie chciał zapłacić i wyciągnął pistolet na kulki. Napisz artykuł do lokalnej prasy" XD

426

Co piąty Polak nie ma oszczędności

Co piąty Polak nie ma oszczędności

Co piąty Polak nie ma oszczędności, a co 12 poradziłby sobie bez pracy maksymalnie 2 tygodnie...

kasia-nowak85
z
gazetaprawna.pl
dodany: 01.01.2026, 09:38:16
  • 209
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    informacje
micq
micq
micq 02.01.2026, 00:07:48 via Wykop
  • -1
@dziacha: I tak i nie, opodatkowanie w tym kraju jest ogromne, łupią nas przy każdej możliwej okazji, ale...to jedna strona medalu, druga strona medalu, że dużo ludzi u nas po prostu nie oszczędza, bo mają bardzo konsumpcyjny styl życia. I jak zaczynają zarabiać więcej, to z automatu wydają więcej, nie liczą wydatków, wydają dużo na przyjemności, flagowe telefony, restauracje etc.
A to wszystko kosztuje. I nie mówię tego bazując na

4681

Patostreamer Patryk Z (pajalock) odpala petarde na przyłączu gazowym bloku.

Patostreamer Patryk Z (pajalock) odpala petarde na przyłączu gazowym bloku.

Skandaliczna postawa patostreamera z Kicka, który w Sylwestra odpala petardę na przyłączu gazowym pod blokiem i w ten sposób naraża życie mieszkańców całego bloku. Potrzebny wykop efekt! Nagłaśniajcie to niech nie ujdzie mu to na sucho.

gerwazy-oko
z
streamable.com
dodany: 31.12.2025, 23:25:56
  • 346
  • #
    kick
  • #
    sylwester
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    wykopefekt
  • #
    pajalock
micq
micq
micq 01.01.2026, 11:08:30 via Wykop
  • 8
Mam nadzieję, że ten trylogdyta odpowie za to karnie, a jego kanały czy co tam on ma zostaną zbanowane albo do najmniej zdemotyzowane.
Ta jednostka się nadaje do pokoju bez klamek, nie dość, że robi głupoty, to jeszcze większą głupotę zrobił, że sam na siebie bata nakręcił, ale to dobrze. Oby wykop efekt zadziałał i pan strimer następnego strima będzie robił z Choroszczy, bo patrząc na to co powrzucaliście to raczej jest
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

401

Kryzys chipów i AI. Nadchodzi najdroższa era w historii gier wideo

Kryzys chipów i AI. Nadchodzi najdroższa era w historii gier wideo

Rosnące ceny gier, konsol i kart graficznych to dopiero początek. Sprawdź, jak rozwój AI i kryzys półprzewodników wpłyną na przyszłość gamingu.

BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: 27.12.2025, 09:50:55
  • 367
  • #
    gry
  • #
    technologia
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    ai
micq
micq
micq 27.12.2025, 23:55:11 via Wykop
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: otóż już nie wszystkie, niektóre wymagają obsługi RT i działają tylko na RTX i Radeonach RX 6xxx wzwyż
yourgrandma
yourgrandma
27.12.2025, 16:26:31
  • 395
#wykopoweprzeboje
Dobra, zaczynamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tradycyjnie pod tym wpisem podawajcie swoje propozycje, które chcecie widzieć w konkursie.

Definicja
yourgrandma - #wykopoweprzeboje
Dobra, zaczynamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tradycyjnie pod tym wpis...

źródło: ryjacabanie

Pobierz
  • 728
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

micq
micq
micq 27.12.2025, 23:40:50 via Wykop
  • 0
Ajs Nigucci - Abu Dhabi
https://www.youtube.com/watch?v=3bEZBEaTSss
  • Odpowiedz
micq
micq
micq 27.12.2025, 23:42:42 via Wykop
  • 1
@yourgrandma: Sateliti - Audi
https://youtu.be/WvFukrb0QGE
  • Odpowiedz
micq
micq
micq 27.12.2025, 23:51:45 via Wykop
  • 0
@yourgrandma:
Nicky - Rich Boy
https://youtu.be/bMBDN3D2Bz8
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
  • Strona 4 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.04.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 12.05.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking