@Djelon: IMAC (włoska), Wojas szyje w Polsce, Ryłko i Nagaba też Jest tego znacznie więcej, wystarczy poszukać i wyjść poza marki, które sporo $$$ wykładają na reklamę
@YellowOwl: ale czy to źle? Projekty open-source są złe? Nie, to wręcz przeciwnie, powinniśmy piętnować takie zachowania, jak lekarzy, którzy często gęsto przepisują leki jak leci (miałem tak, że np. dermatolog leczył mnie na coś, czego nie mam, dopiero 3 dermatolog mnie wysłał na badania, swoją drogą niedrogie, a wcześniejsi na oślep przepisywali leki, które były znacznie droższe niż badania, nie mówiąc o kosztach wizyt, bo to wszystko było prywatnie),
Test tanich baterii z popularnych sklepów które naprawdę się opłacają? W tym odcinku sprawdzam baterie z marketów i dyskontów takich jak Dealz, Action, Pepco, Biedronka, Lidl i inne. Czy najtańsze ogniwa są warte swojej ceny? Które wypadają najlepiej w realnym teście pojemności i obciążenia? Ogląd
@StarszyPanPoTrzydzistce: ja jeszcze nie trafiłem na urządzenie, które nie działa z nimh ( ͡°͜ʖ͡°) Masz jakieś przykładowe, które nie działają z nimh?
Na to też jest opcja, są akumulatorki li-ion 1.5V, ładowarki xtar taki ogarniają (taka ładowarkę można kupić za ~40 zł, więc też żaden majątek). Z nimi jedyny problem to taki, że one cały czas mają 1.5V, urządzenie zawsze pokaże, że mają full
@Kapiusek: wszystko działa, nie ma reklam, ale jak ktoś używa telefonu do aplikacji bankowych to musi robić fikołki ( ͡°ʖ̯͡°) @Cozwykopem ale w porównaniu do Xiaomi to not bad, bo wszystko odinstalujesz, Samsung też instaluje, czysty system jest na Pixelach, no te Motorole oprócz wciskania apek przy konfiguracji to też są w miarę ok, tak to jeszcze Nothing, chociaż i oni coś zaczęli
@Kapiusek: BLIKiem czy Google Pay? Revolut też Ci śmiga? niektóre romy mają wbudowane obejścia, ale one mogą przestać działać z każdą aktualizacją Play Integrity. I czasami szybko ogarną, a czasami to trwa. Niestety Google mocno ubił custom romy. Niektóre banki nie robią problemów, ale np. Revolut to bardzo toporny pod tym kątem jest.
@Kapiusek: w przypadku BLIKa zbliżeniowego to w wielu aplikacjach nie będzie problem, bardziej mi chodziło o Google Pay, polskie banki, które całkiem odmawiają współpracy z androidem z customem to póki co mały procent - https://privsec.dev/posts/android/banking-applications-compatibility-with-grapheneos/ na graphene ogarnęli revolut Jak apka McDonald's u Ciebie nie działa, to revolut na 99% też nie zadziała ( ͡°ʖ̯͡°) Swoją drogą, jeszcze jak siedziałem na customach, to pierwsza
@Cozwykopem: jak przytrzymasz palec na tym powiadomieniu, to nie masz opcji, aby to wyłączyć? Kolejne co mi przychodzi na myśl, to żeby z apki systemowej od aktualizacji wyłączyć powiadomienia a w ogóle dlaczego nie chcesz aktualizacji? Ja na swoim srajomi utknąłem na 13, bo już nowszych nie ma XD Następny telefon będę chciał z długim wsparcie
Gospodarka Polski, podobnie jak całej UE, w coraz większym stopniu polega na imporcie z Chin. Jak dotąd konsekwencją tego zjawiska jest przede wszystkim spadek presji na wzrost cen towarów nad Wisłą. Na dłuższą metę ucierpieć może jednak polski przemysł – zarówno ten zorientowany na eksport, jak i na krajowy rynek.
Jako ciekawostkę podam, że coraz częściej widzę pastę Colgate made in china u nas ( ͡°͜ʖ͡°) Z początku był to jeden rodzaj, który trafiałem tylko w Biedronce, a teraz to są różne rodzaje, też te "wyższe" serie I np. w Rossmanie też na taką się natknąłem xD Co ciekawe, Colgate ma fabrykę w Polsce
Konflikt dotyczący Grenlandii dociera do supermarketów: w Danii aplikacje pomagają konsumentom unikać produktów pochodzących z USA. Czy protest przeciwko Trumpowi rozprzestrzeni się również na Niemcy? Niektórzy konsumenci zwracają obecnie szczególną uwagę na pochodzenie produktów: towary z USA nie
@Logytaze: jak na Amazonie jest pełno chińszczyzny ( ͡°͜ʖ͡°) Nawet przychodzi zapakowane tak samo, jak z temu czy Ali, tyle, że w kopercie Amazon, ale woreczki strunowe identyczne
Chcę wrócić do moich złotych czasów gejmingu i zastanawiam się którą wersję #ps3 kupić. Serce podpowiada fata, bo mam największy sentyment do tej konsoli, ale rozum mówi, by kupić sobie slim, albo ultra slim, co by mi zaoszczędziło miejsca na biurku... No i weź tu panie wybierz. #gry #playstation #ps5 dla zasięgu
@onepnch: na PS3 tak, na Xboxie nie, na Xboxie gry się znacznie szybciej wczytywały, tym bardziej, że całość mogła lecieć z dysku. Ale fakt, to co wyszło na kompa to lepiej na kompie odpalić lub jak już, to na Xboxie, bo wtedy multiplatformowe na PS3 działały i wyglądały najgorzej.
Pytanie do tych którzy mają przerobione PS3 i uruchamiają gry z dysku
Czy wymiana na SSD w PS3 Slim ma sens? Wpływa to jakkolwiek na płynność rozgrywki czy jedynie szybciej wczytuje się sama gra? Kupiłem już z przeróbką HEN i kminie czy jest sens kombinować.
A drugie pytanie bardziej o emulacje, czy niektóre gry z PS2 też wam dziwnie klatkują? Taki NFS Most Wanted z 2005 roku praktycznie jest niegrywalny, pytanie czy
@maikeleleq: emulacja PS2 na PS3 zależy od gry. MW jest dość ciężką grą w emulacji. Pierwsze modele PS3 miały po prostu bebechy PS2 w sobie, do modelu 60 GB bodajże. Jak chcesz grać w gry z PS2 najlepiej będzie kupić PS2 fat + NA na SATA i dysk włożyć. Ewentualnie jakiś komp pod emulację, ale to już nie to samo.
Co do PS3, to polecam Ci pastę termoprzewodząca wymienić, po
Dzień dobry Mircy, chcę podpiąć PS2 do telewizora Samsung. Telewizor ma takie dwa wejścia, jak na zdjęciu po lewej. Znalazłem adapter w internecie, ale bez tego kabelka "Y" - wygooglałem PxPbY i z tego co rozumiem, "Y" nie jest aż tak potrzebne? Mircy, czy ja gadam głupoty, czy jednak powinno śmigać?
Od 2026 r. abonament RTV obejmuje nie tylko telewizory i radia, ale także smartfony, tablety i laptopy. Co na to Pan premier, nie miał zlikwidować opłaty zamiast ją zwiększać?
Jak już tak bardzo chcą, to proszę bardzo, niech zrobią wymóg konta/logowania, a żeby mieć aktywne konto trzeba opłacać abonament i elo. Ja nie mam zamiaru płacić za coś, czego nie oglądam. A że mają stronę internetową czy można oglądać ich np. na pilot.wp.pl, to fajnie, ale ja tego nie robię i nie chcę.
Cześć Mirki! Jestem studentem z Rumunii i po godzinach pracuję nad własnym projektem o nazwie PLI 7. Jest to narzędzie oparte na Next.js i modelu Gemini. Zamiast polegać na gotowych, ograniczonych rozwiązaniach chmurowych, postawiłem na własną architekturę backendową, aby zapewnić stabilność i szybk
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Nestlé Polska S.A. o dobrowolnym i ostrożnościowym wycofaniu niektórych produktów do żywienia niemowląt, z uwagi na potencjalną obecność cereulidyny, substancji wytwarzanej przez mikroorganizm Bacillus cereus.
@gietus: ja staram się mocno ograniczać, właściwie głównie to co jeszcze kupuję to bydyń Winiary, smakuje mi, naprzemiennie z innymi staram się kupować, ale no xD @DeoLawson ale na 99% mu nie chodzi o to, że jest to syf, a na to, co za uszami ma Nestle, temat wałkowany 1000 razy polecam użyć opcji szukaj ( ͡°͜
Zatrzymany to 48-letni Ukrainiec. Znaleziono przy nim plastikowy pistolet na kulki, którego użył w sklepie. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził auto, mając ponad promil alkoholu we krwi. Ma też zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do aresztu. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie
@Perkelev: nowa technologia prosto z Ju Es Ej ( ͡°͜ʖ͡°) pewnie pan dziennikarz napisał w GPT "panie czat, taka akcja była, pijany 48-letni Ukrainiec wszedł do żabki, wziął dwa browary, nie chciał zapłacić i wyciągnął pistolet na kulki. Napisz artykuł do lokalnej prasy" XD
@dziacha: I tak i nie, opodatkowanie w tym kraju jest ogromne, łupią nas przy każdej możliwej okazji, ale...to jedna strona medalu, druga strona medalu, że dużo ludzi u nas po prostu nie oszczędza, bo mają bardzo konsumpcyjny styl życia. I jak zaczynają zarabiać więcej, to z automatu wydają więcej, nie liczą wydatków, wydają dużo na przyjemności, flagowe telefony, restauracje etc. A to wszystko kosztuje. I nie mówię tego bazując na
Skandaliczna postawa patostreamera z Kicka, który w Sylwestra odpala petardę na przyłączu gazowym pod blokiem i w ten sposób naraża życie mieszkańców całego bloku. Potrzebny wykop efekt! Nagłaśniajcie to niech nie ujdzie mu to na sucho.
Mam nadzieję, że ten trylogdyta odpowie za to karnie, a jego kanały czy co tam on ma zostaną zbanowane albo do najmniej zdemotyzowane. Ta jednostka się nadaje do pokoju bez klamek, nie dość, że robi głupoty, to jeszcze większą głupotę zrobił, że sam na siebie bata nakręcił, ale to dobrze. Oby wykop efekt zadziałał i pan strimer następnego strima będzie robił z Choroszczy, bo patrząc na to co powrzucaliście to raczej jest
Pytam ponieważ: Anta Sports odkupiły Pumę za 1,5mld €
( ͡º ͜ʖ͡º)
#gielda
Jest tego znacznie więcej, wystarczy poszukać i wyjść poza marki, które sporo $$$ wykładają na reklamę