Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
maciundo

maciundo

Dołączył 13 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4608
  • Znaleziska 4545
  • Mikroblog 63
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 1

469

Mniej niż połowa Niemców gotowa pomóc zaatakowanemu sojusznikowi z NATO…

Pokaż treści 18+

Mniej niż połowa Niemców gotowa pomóc zaatakowanemu sojusznikowi z NATO…

Mniej niż połowa Niemców byłaby za udzieleniem pomocy militarnej zaatakowanemu sojusznikowi w NATO tak wynika z sondażu. Niemcy z dużą rezerwą podchodzą do zobowiązań sojuszniczych wynikających z członkostwa w Pakcie Północnoatlantyckim – pisze "Frankfurter Allgemeine

konto usunięte
z
dorzeczy.pl
dodany: 12.03.2023, 08:29:55
  • 105
  • #
    nato
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    niemcy
  • #
    pomoc
  • #
    sojusz
maciundo
maciundo 13.03.2023, 10:47:22 via Wykop
  • 2
W czasie Brexitu w UK jak byłem i widziałem te nastroje anty migracja z Europy Wschodniej... tak sobie wtedy pomyślałem o NATO i tym jak niby ci Brytyjczycy mieliby walczyć w Polsce jakby Rosja nas zaatakowała...

OK za pewne robiliby nam logistyki, dali pociski itp ale do czasu wszystko...

Lecz kilka tysięcy Brytoli walczących na naszej ziemi o nas...

I
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

715

Czy TikTok to nowa chińska superbroń do ogłupiania ludzi?

Pokaż treści 18+

Czy TikTok to nowa chińska superbroń do ogłupiania ludzi?

Gurwinder w swoim tekście wyjaśnia jak działa na ludzi TikTok, jaki ma negatywny wpływ na społeczeństwo i dlaczego - jego zdaniem - można go uznawać za broń, której celem jest skoncentrowanie całej uwagi ogłupionych wcześniej użytkowników na aplikacji.

51431e5c08c95238
z
gurwinder.substack.com
dodany: 12.03.2023, 18:54:08
  • 235
  • #
    tiktok
  • #
    technologia
  • #
    swiat
maciundo
maciundo 13.03.2023, 00:00:09 via Wykop
  • 0
Polecam książkę
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5053961/zlodzieje-co-okrada-nas-z-uwagi

Wszystkich nas technologia ogłupia i mamy problemy z koncentracją...

Problem systemowy, tak jakby w sklepach była tylko przetworzona żywność, zalana cukrem i byśmy się dziwili ze jesteśmy otyli...
maciundo - Polecam książkę
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5053961/zlodzieje-co-okrad...

źródło: zzlod

Pobierz
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

84

Władze Bydgoszczy przerwały demonstrację Kamractwa

Pokaż treści 18+

Władze Bydgoszczy przerwały demonstrację Kamractwa

"Na Starym Rynku w sercu Bydgoszczy w sobotę zgromadzili się zwolennicy skrajnego nacjonalizmu. Jak zwykle pod przykrywką patriotyzmu, pacyfizmu i troski o ojczyznę głoszone były hasła proputinowskiej propagandy." Czyli jak tłamsić ludzi o innych poglądach niż "jedyne słuszne".

paniejareczku
z
bydgoszcz.wyborcza.pl
dodany: 12.03.2023, 13:46:57
  • 43
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    kamraci
  • #
    wydarzenia
maciundo
maciundo 12.03.2023, 23:26:50 via Wykop
  • -3
Niestety ale widzę po seniorach w moim otoczeniu ze łykają ten przekaz.

Czy to kamraci, czy to braun, posłowie konfederacji, wRealu24, korwin, nczas etc

Można się smiac ale przekaz do wielu głupich trafia :(

Czemu ma to nie działać, jak działa np. w Rosji. W Rosji całe media to propaganda. U nas to głównie internet (w materii pro ruskiej). Zasieg mniejszy i dlatego % wyznawców mniejszy. Ale są...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

50

Mercedes Sprinter 906 скорая помощь 2009 год 2.2 cdi (швидка допомога): 5 100 $

Pokaż treści 18+

Mercedes Sprinter 906 скорая помощь 2009 год 2.2 cdi (швидка допомога): 5 100 $

Polska karetka na sprzedaż. To jest ta sama co niedawno trafiła na front?

WykoZakop
z
olx.ua
dodany: 11.03.2023, 10:02:31
  • 16
  • #
    ukraina
maciundo
maciundo 12.03.2023, 05:21:12 via Wykop
  • -2
@devu: nie pomagaj... niech ruskie wygrają zajmą ten kraj i swoje wojska postawią koło naszej granicy...bo coś tam kradną dlatego nie bedziemy pomagac im wygrac wojny

330

Jak moda na studiowanie wśród kobiet dobiła polską demografię.

Jak moda na studiowanie wśród kobiet dobiła polską demografię.

Młode kobiety idąc na studia przesunęły wiele etapów w swoich życiu. Jednym z nich było macierzyństwo.

prosty_chlopak
z
salon24.pl
dodany: 10.03.2023, 09:32:07
  • 276
  • #
    demografia
  • #
    macierzynstwo
  • #
    dzieci
  • #
    studbaza
  • #
    studia
  • #
    rozowepaski
maciundo
maciundo 10.03.2023, 15:49:33 via Wykop
  • -9
Nie jestem fanem Islamu, a szczególnie ich skrajnych wersji. Lecz dzisiaj widzimy o co im chodzi z takim a nie innym podejściem do kobiet.

Będą przychodzić ludzie z innych kultur i nas tutaj zastępować.

Mamy fuksa w Polsce ze teraz migrują do nas Ukrainki i Białorusinki.

Liczmy
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

827

Gaz dobija do 40 EUR/MWh. To tyle co w sierpniu 2021.

A co na to nasz spółki energetyczne? Kiedy nowe taryfy?

Alagash
z
tradingeconomics.com
dodany: 09.03.2023, 10:08:07
  • 99
  • #
    gaz
  • #
    inflacja
  • #
    ekonomia
maciundo
maciundo 09.03.2023, 13:00:43 via Wykop
  • -16
No ok, sam przepłacam teraz na gazie etc Lecz fakt jednak że sporo czasu PGNIG sprzedawało go dla odbiorców domowych ze stratą... Wiec co najwyżej teraz tą stratę odbijają.

Liczę ze ceny na przyszłą zimę spadną lecz do wrześnie nie ma co liczyć na obniżki - poprzednie straty muszą się zwrócić.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 10.03.2023, 15:45:26 via Wykop
  • 0
@fizzly: nie obajtek tylko ludzie wyżej. W całej Europie masz kosmiczne ceny gazu. Znajomi w UK też kwiczą. Holandia, Niemcy to samo.

Najlepsze są kraje gdzie mają własne złoża gazu a cena i tak rośnie (bo giełda).

Wiec wszyscy Europejczycy zostali wydymani, lecz nie przez Obajtka tylko ludzi którzy są wyżej na drabince.

422

Pentagon: 77% młodych amerykanów nie nadaje się do służby wojskowej

Pokaż treści 18+

Pentagon: 77% młodych amerykanów nie nadaje się do służby wojskowej

Główne powody to nadwaga, choroby psychiczne, narkomania. Pentagon także nie zostawia suchej nitki na przymusie szczepień przeciwko covid, który hamował rozwój kadry wojskowej

konto usunięte
z
americanmilitarynews.com
dodany: 09.03.2023, 15:42:20
  • 103
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    covid
  • #
    chiny
  • #
    rosja
maciundo
maciundo 09.03.2023, 21:24:59 via Wykop
  • 33
Ostatnio widziałem na lotnisku w Gdańsku bardzo dużo młodych żołnierzy z USA.
W szoku byłem ze 90% mojego wzrostu (177) lub mniej.

Amerykanie takiego wzrostu sa? Czy to jakaś formacja pod czołgi etc i za wysocy się tam nie sprawdzają ?

Grubasów nie było, ale jednak brzuszki mieli. Do tego jedli fastfooda z rana, coca-cola cukrowa etc
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 09.03.2023, 21:26:57 via Wykop
  • 23
@wykop_lub_zakop: jakość personelu wynika z jakości obywateli w danym kraju...

Podoba mi się w Szwecji lub Finlandii, że każdy 18latek jest tam badany pod kątem wojska. Mają dzięki temu dokładny stan zdrowia i intelektu kolejnych roczników. M.in. badają też IQ.
maciundo
maciundo 10.03.2023, 15:42:27 via Wykop
  • 1
@The_Lost_Vikings: tak, takiej postawy byli. Oczywiście mówię o 80-90% a nie 100%

502

Poznajesz tych mężczyzn? Nie mieli litości dla staruszki -

Pokaż treści 18+

Poznajesz tych mężczyzn? Nie mieli litości dla staruszki -

Policia z Gliwic poszukują mężczyzn, którzy oszukali starszą kobietę. Powiedzieli jej o chorobie członka rodziny i konieczności przekazania znacznej sumy pieniędzy na niezbędne lekarstwo.

konto usunięte
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 09.03.2023, 15:22:58
  • 44
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    pieniadze
  • #
    gliwice
maciundo
maciundo 10.03.2023, 15:40:30 via Wykop
  • -2
Nasz kraj w ramach dotacji dla Poczty-Polskiej mógłby zrobić akcje która byłaby też korzystna dla obywateli. Czyli druk jakiegoś ulotki informacyjnej, w formie gazetki, newslettera krajowego gdzie byłby opisane różnej maści formy oszustw jakie obecnie są realizowane wobec ludzi.

Ewentualnie załączać kartkę z info o tym do rachunków za prąd tak jak teraz drukują info o tarczy antyinflacyjnej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

311

Słynna czekolada zmienia opakowanie. Nie może na nim widnieć alpejski szczyt

Słynna czekolada zmienia opakowanie. Nie może na nim widnieć alpejski szczyt

Koniec z Matterhornem na słynnym trójkątnym opakowaniu czekolady Toblerone. Firma ma go usunąć w związku z przeniesieniem części produkcji ze Szwajcarii na Słowację. Ma to związek z surowymi zasadami "szwajcarskości", które obowiązują do 2017 roku.

Goglez
z
bankier.pl
dodany: 06.03.2023, 12:04:05
  • 108
  • #
    toblerone
  • #
    slodycze
  • #
    szwajcaria
  • #
    ciekawostki
  • #
    jedzenie
maciundo
maciundo 06.03.2023, 23:12:59 via Wykop
  • 1
droga


@SweetieX: droga na lotniskach, w polskich premium sklepach etc ale tania w UK w sklepach za funta za 1funt sprzedawana... a w Polsce pewnie w sklepach Deals w podobnej cenie.

330

Rosyjska armia stała się memem. Życie ma równowartość kawałka szynki, sera, ryby

Pokaż treści 18+

Rosyjska armia stała się memem. Życie ma równowartość kawałka szynki, sera, ryby

Rosyjskie kierownictwo nie ustaje w próbach motywowania mężczyzn do wstępowania w szeregi armii. Tym razem nagrodą za ryzykowanie własnego życia mają być na zestawy spożywcze dla rodziny. Otóż w Moskwie w ramach konkursu będzie można otrzymać 800 takich paczek.

Tomaa
z
ukrayina.pl
dodany: 06.03.2023, 11:22:02
  • 89
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    heheszki
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    wykop
maciundo
maciundo 06.03.2023, 15:50:31 via Wykop
  • 21
Faceci z tych biednych republik w sumie dla Rosji są zero warci. Tyle co na front ich wysłać tylko.
Gospodarek tam nie, do ekonomii kraju nic nie wnoszą i dla ruskich faktycznie oni warci są tyle co worek ziemniaków i 5 litrów oleju rzepakowego.

A wysyłanie na front więźniów to już w ogóle tworzy dodatni wynik dla ich budżetu. Był koszt, nie ma kosztu.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 06.03.2023, 15:52:54 via Wykop
  • -2
@kawuel: jestem za Ukrainą ale podzielam Twój punkt widzenia.

Uważam że osoby na froncie dobrze wiedzą jak jest naprawdę, a propaganda ma iść tylko na zachód. Abyśmy dawali więcej sprzętu etc bo wygrana jest już blisko...

Przekaz ze ruska armia jest silna, rekrutuje nowych etc mógłby sprawić ze opinia publiczna by może zaczęła myślec ze nie warto bardziej pomagać bo i tak się z silna ruska armią nie wygra.
maciundo
maciundo 06.03.2023, 20:24:05 via Wykop
  • 4
@qusqui21: ci co w różnej fabrykach robią etc to jeszcze jakaś wartość dla Rosji mogą miec. Oczywiście nie dla Putina bo ten chce wygrać za wszelką cenę. Lecz faceci z rejonów gdzie nie ma przemysłu czy też nawet rolnictwa.

Ciekawe czy ruskie są tak głupie ze mobilizują też rolników (od których przecież zależy co rusek do garnka włoży).

Wiec ruskie są tyle warte co dziki, sarny, czy króliki w lesie.

471

Kraków „zgubił” 10 mln zł. Teraz miasto musi sprzedać klub piłkarski

Kraków „zgubił” 10 mln zł. Teraz miasto musi sprzedać klub piłkarski

Krakowscy urzędnicy nie wiedzą, co stało się z 10 mln zł, które trafiły na konto miasta od informatyka z Londynu. Środki miały zostać przekazane na budowę centrum muzyki. Firma budowlana wystawiła pierwszą fakturę do zapłaty, pieniędzy z darowizny brak, dlatego miasto chce sprzedać akcje Cracovii.

Dawser
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 06.03.2023, 11:21:49
  • 76
  • #
    krakow
maciundo
maciundo 06.03.2023, 20:12:28 via Wykop
  • 1
Kraków do reszty Polski: to nie wasza kasa, rozejść się, nie interesować się :)
Kraków do mieszkańców Krakowa: to nie była kasa z podatków - jak wyżej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 06.03.2023, 20:18:31 via Wykop
  • 1
Nieruchomości w Krakowie są maksymalnie drogie. Jestem ciekaw ile zarabiają różnej maści decyzyjne osoby w ich urzędach. Stawiam ze nie są to jakieś wielkie kokosy.

Wiec mamy z jednej strony urzędnika co zarabia np. 4 tys zł netto + jakaś premia i ceny nieruchomości już pod mln zl...

Nawet jeśli to nie jest 4 a 6 tys zł to i tak duzo to nie zmienia co do cen nieruchomości czy też nowych
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

559

Tajemnicza "opłata handlowa" w rachunku za prąd. Klienci płacą, ale za co?

Tajemnicza "opłata handlowa" w rachunku za prąd. Klienci płacą, ale za co?

Pani Julia zorientowała się, że do jej rachunku za energię elektryczną doliczana jest tzw. "opłata handlowa". To w jej przypadku nawet 45 zł miesięcznie. Kobieta podkreśla, że nie ma pojęcia za co ma zapłacić zważywszy, że opłata jest nieobowiązkowa. - Chciałabym ostrzec wszystkich

w-drewka
z
expresskaszubski.pl
dodany: 02.03.2023, 08:22:49
  • 89
  • #
    rachunek
  • #
    prad
  • #
    energia
  • #
    oszustwo
  • #
    naciagacze
  • #
    ciekawostki
maciundo
maciundo 02.03.2023, 13:25:23 via Wykop
  • 5
Opłata handlowa to wał polskich firm energetycznych i tyle. Przed podwyżkami cen, już dawno temu to wprowadzili aby z klienta zarabiać więcej. Bo przy starych cenach na wielu odbiorcach zysku za bardzo nie mieli (ci co mało używają a prąd w gniazdku jest 24/7).

Wiec ludzie jak podpisywali umowy dostawali takie z oplatą handlową. Sam się na to nadziałem w salonie Energii jak kupiłem mieszkanie i umowę na siebie brałem. |

Mówię ze
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 02.03.2023, 13:27:36 via Wykop
  • 5
Tak jak pisałem w innym komentarzu. Napisze jeszcze raz: oferta z opłatą handlową poza tym ze ją bez sensu płacimy... to jeszcze mamy wiecej za kWh.

Sam tak miałem i przepłacałem parę lat. Brawo dla nich bo to było ponad 1000zł extra dla nich.

Po przejęciu Energii przez Orlen nic sie nie zmieniło, nadal to wciskają.

A sprzedawcy mają premie o sprzedaży tylko takich umów.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 02.03.2023, 13:33:43 via Wykop
  • 2
Płacą za brak umiejętności czytania.


@epicentrum_chaosu: to nie jest takie proste. Umowy są bardzo sprytnie napisane. Do tego np. cennik dodają do teczki dopiero po podpisaniu umowy.

Idziesz do salonu mowisz ze chcesz najtańszą taryfę - G11. Dostajesz G11 z opłatą handlową i wyższą ceną za kwh niz w G11 urzędniczej.

Wiec Ty im musisz to powiedziec wprost chce G11 bez opłaty handlowej. Czyli musisz wiedziec co i jak. I
maciundo
maciundo 02.03.2023, 13:37:15 via Wykop
  • 4
Obudziła się po tylu latach istnienia tej opłaty? Trzeba było wybrać taryfy urzędowe, a nie taryfy komercyjne. Tam nie ma opłaty handlowej i zazwyczaj wcyhodzi w całym rozrachunku taniej niż na komercyjnych.


@8088: to tak nie działa. Wyslałem ciotkę do Energii aby przeszła z PGNIG. Miała wziac taryfe podstawową G11 bez opłaty handlowej.

Mówi sprzedawcy ze przechodzi z PGNIG bo nie chce placic oplaty
maciundo
maciundo 02.03.2023, 13:40:39 via Wykop
  • 11
@Dzokatazullo: dokładnie np. taryfa/oferta podstawowa czy tam standardowa. Gdzie potem okazuje sie ze to ta z ofertą handlową.

Mówisz w punkcie ze chcesz zwykłe G11 bez niczego i dostajesz z oplata handlową (plus np. rabat na paliwo). Dopiero musisz jeszcze raz powiedziec ze chcesz bez tego i wtedy drukują nową ofertę/umowę.

To tak jakby iść do piekarni po chleb, a oni w standardzie sprzedają chleb z wczoraj. I ty musisz
maciundo
maciundo 02.03.2023, 19:24:57 via Wykop
  • 2
@Dzokatazullo: typowe sucze pracują w tych punktach. Nie mają skrupułów. Liczy się tylko wynik - premia od każdej umowy.
maciundo
maciundo 03.03.2023, 09:25:08 via Wykop
  • 0
@play4off: w enerdze to chyba było "k" g11k, wał i tyle. Oplata handlowa + wyższa cena energii względem czystego g11...

818

17-latek od dźgania psa widłami aresztowany. Dziewczyna, która nagrywała, także.

Pokaż treści 18+

17-latek od dźgania psa widłami aresztowany. Dziewczyna, która nagrywała, także.

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu grajewskiego oraz jego koleżankę w czasie lekcji. Morda ma przypał, niech gnije w sztumie

Buckshot_00
z
bialystok.se.pl
dodany: 03.03.2023, 07:43:15
  • 67
  • #
    patologia
maciundo
maciundo 03.03.2023, 09:08:17 via Wykop
  • 8
Patus daje emocje !
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

380

Niezwykła podróż Roberta. Zamierza jechać rowerem do końca życia. Dosłownie

Niezwykła podróż Roberta. Zamierza jechać rowerem do końca życia. Dosłownie

Pochodzący z Żywca, 54-letni Robert Łyczak, od czterech lat przemierza Polskę rowerem. Jedzie niemal bez przerwy, śpi tam, gdzie zastanie go noc.

Eska_News
z
eska.pl
dodany: 02.03.2023, 14:42:24
  • 49
  • #
    rower
  • #
    podroz
  • #
    polska
maciundo
maciundo 02.03.2023, 23:51:42 via Wykop
  • 37
Wpłaciłem mu trochę - niech ma na życie, podróż. Ma siłe i pasje do takiej podróży - szacun. A dokładnie mówiąc ze robi to zimą. Ma charakter. Czasem dobrze ze rak daje nam czas na pożegnanie a nie zabiera nagle.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

383

70 procent programistów zauważa u siebie symptomy wypalenia zawodowego

70 procent programistów zauważa u siebie symptomy wypalenia zawodowego

Wiele osób wyobraża sobie tę pracę jako komfortowe kodowanie z dowolnego miejsca na ziemi, tak naprawdę wiąże się ona z bardzo dużą odpowiedzialnością, presją czasu, skomplikowanymi projektami wymagającymi maksymalnego skupienia, z koniecznością szybkiego rozwiązywania nieoczekiwanych problemów.

margitsziget
z
nowyoutsourcing.pl
dodany: 02.03.2023, 09:49:10
  • 294
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    pracait
  • #
    zdrowie
  • #
    pracazdalna
  • #
    homeoffice
maciundo
maciundo 02.03.2023, 14:24:17 via Wykop
  • -1
Jestem takiej kwestii ciekaw w IT: ludzie zarabiają dobrze, szybko mają kasę na dom/mieszkanie/spłatę tego, potem poduszka finansowa i oszczędności.
Dojdą do mln zł na koncie i nie bedzie tak ze będą chcieli zrobić pauze w karierze?

W USA jest trochę "prościej" dla systemu. Koszty nieruchomości i ubezpieczenia medycznego plus spłata studiów są tak duże ze musisz byc długo na rynku aby to spłacić...

Lecz i tak sie ludziom z IT udaje -
  • 22
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

420

Zakaz aut spalinowych nie jest przesądzony. Niemcy chcą zablokować zmiany - Mone

Zakaz aut spalinowych nie jest przesądzony. Niemcy chcą zablokować zmiany - Mone

Niemiecki rząd tworzy koalicję państw, która mogłaby zatrzymać wprowadzenie zakazu rejestracji nowych aut spalinowych po 2035 r. wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Sopel74
z
money.pl
dodany: 02.03.2023, 07:39:38
  • 64
  • #
    klimat
  • #
    ciekawostki
maciundo
maciundo 02.03.2023, 14:13:34 via Wykop
  • 2
Nie ogarniam tego to kto w końcu rządzi EU ?!

Myślałem ze to jest 1:1 tego co chce rząd Niemiec i Francji...

Za to co chce rząd powyższych wynika z tego co chce biznes.

EU
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

312

Brakuje leków dla cukrzyków. Wykupują je osoby, które chcą schudnąć

Brakuje leków dla cukrzyków. Wykupują je osoby, które chcą schudnąć

Od 1 marca obowiązuje nowa lista leków refundowanych. To ponad 600 medykamentów w nowych cenach. Diabetycy alarmują, że w aptekach brakuje leków dla cukrzyków, bo mają one też działanie odchudzające. A amatorów "odchudzania na skróty" nie brakuje.

polsatnews_pl
z
polsatnews.pl
dodany: 01.03.2023, 19:42:09
  • 213
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    leki
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    cukrzy
maciundo
maciundo 02.03.2023, 00:20:04 via Wykop
  • 166
Dla mnie szokiem jest ze tyle składników leków jest produkowanych w Chinach. A dokładnie mówiąc ze Europa jest tak zależna od tego. Ja rozumiem ze od grom rzeczy tam się bardziej opłaca produkować, ale ze składniki leków bierzemy z Chin a nie w Europie produkujemy to jest zle i niebezpieczne.

Stawiam ze Chińczycy pewnie maja to w swojej strategii państwa aby produkować i sprzedawać taniej takie komponenty = budować zależność od nich.
  • 16
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 02.03.2023, 13:46:47 via Wykop
  • 1
@lentilek: chemia z ubrań plus mikroplastik... wielu myśli ze tylko w Azji wodę zanieczyszczają wyrzując plastik prosto do wody... nie widzac ze my kupujac te ciuchy tez zanieczyszczamy swoje wody...
Dejw983
Dejw983
01.03.2023, 19:24:25
  • 1
#tinder Kupował ktoś z tego tagu cos takiego na Tinderze?
Dejw983 - #tinder Kupował ktoś z tego tagu cos takiego na Tinderze?

źródło: D74CA060-5F6D-470C-840B-60D0BD0AEE08

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

maciundo
maciundo 01.03.2023, 20:37:15 via Wykop
  • 0
@Dejw983: jak juz to 3h wieczorem a nie 12 po co boost w nocy lub rano.

Poza tym jak juz bedzie match to jakis patent na rozmowe etc masz ?

Czy bedziesz miał matche ale potem nie bedziesz wiedział jak to dobrze prowadzic...
  • Odpowiedz

357

Floryda: pożary aut elektrycznych po zalaniu wodą [eng]

Floryda: pożary aut elektrycznych po zalaniu wodą [eng]

Na Florydzie, po przejściu huraganu Ian, odnotowano pożary aut elektrycznych. Zapalały się samoczynnie samochody, których baterie zostały zalane wodą.

readme
z
eu.usatoday.com
dodany: 26.02.2023, 12:16:19
  • 78
  • #
    motoryzacja
  • #
    elektronika
  • #
    tesla
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
maciundo
maciundo 26.02.2023, 19:14:14 via Wykop
  • 93
Dlatego elektryki są idealne do garaży pod ziemnych w blokach czy centrach handlowych :)))

Garaze podziemne z racji tego że są pod ziemią nie są narazone na zalania :))
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo 01.03.2023, 20:31:32 via Wykop
  • 1
@neuromancer80: ja to ironią pisałem.
maciundo
maciundo 01.03.2023, 20:33:14 via Wykop
  • 1
@yaskra: w wawie przecież pod jakimś apartamentowcem się zapalił i blok jest do rozbiórki. Sprawa z przed paru lat.

Parking nad blokiem gdzie są 4 pietra to jeszcze skala jest do opanowania (przez firmy ubezpieczeniowe). Lecz garaz podziemny nad wieżowcem to juz sie grubo robi.
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Strona 8 z 11
  • >

Mac

  • Europa

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.11.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.03.2015

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking