Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jamas1

jamas1

Dołączył 11 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 538
  • Znaleziska 369
  • Mikroblog 169
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 50

329

Motor Lublin po 32 latach wraca do Ekstrakalasy

Motor Lublin po 32 latach wraca do Ekstrakalasy

Arka Gdynia vs Motor Lublin 1:2. Fatalny początek meczu i ta końcówka

mrbarry
z
sport.tvp.pl
dodany: 02.06.2024, 17:56:20
  • 47
  • #
    pilkanozna
  • #
    ekstraklasa
  • #
    pierwszaligaboners
  • #
    mecz
  • #
    ekstraklasaboners
  • #
    lublin
jamas1
jamas1 02.06.2024, 20:04:54 via Android
  • 2
@debiec i przez te 30 lat, o ile Liga Mistrzow przetrwa, znowu te same zespoly beda walczyly o zwycięstwo, kilka druzyn stalo sie tak poteznych ze odjechaly juz innym i co roku mniej wiecej niemal te same druzyny walcza o zwycięstwo i zaczyna sie juz to robic nudne.
A tej LM oprocz nas nie wygraja pewnie tez przedstawiciele takich lig z tradycjami jak holenderska, belgijska, turecka czy pewnie nawet portugalska, bo

429

Niewolnicy z Korei Północnej zmuszani do pracy w Polsce za rządów PiS [ENG]

Pokaż treści 18+

Niewolnicy z Korei Północnej zmuszani do pracy w Polsce za rządów PiS [ENG]

Dokument dotyczy sposobów w jakich Dyktator Korei Północnej pozyskuje środki finansowe. Jednym ze źródeł jest wysyłanie Koreańczyków do niewolniczej pracy na terytorium Polski.

wortor
z
youtube.com
dodany: 28.05.2024, 08:59:43
  • 65
  • #
    bekazpisu
  • #
    koreapolnocna
  • #
    afera
  • #
    niewolnictwo
  • #
    pis
  • #
    sejm
jamas1
jamas1 28.05.2024, 18:34:39 via Android
  • 0
@chelek04 To samo w stoczniach trójmiasta, był nawet gdzieś normalnie artykuł o nich że to niewolnicy którzy pensji nie widzą na oczy a w kraju zostawili rodzinę jako zakładników.

439

Szwajcarski koncern zamknie produkcję pod Łodzią. Kilkaset osób straci pracę

Szwajcarski koncern zamknie produkcję pod Łodzią. Kilkaset osób straci pracę

Dziennik zaznacza, że informacja, którą firma z siedzibą w Szwajcarii ogłosiła w czwartek (9 maja), spadła na pracowników, "jak grom z jasnego nieba". Lokalny "Express Ilustrowany" pisał jeszcze rok temu, że koncern planuje rozwój w Aleksandrowie Łódzkim. ABB działa w Aleksandrowie Łódzkim od 2010 r

KapitanTorpedal
z
money.pl
dodany: 11.05.2024, 08:29:34
  • 226
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    technologia
jamas1
jamas1 12.05.2024, 08:11:45 via Android
  • -1
@tellet skoro to kilka hasełeknto dlaczego nie odniesiesz sie do nich merytorycznie tylko naokoło piszesz ze konfa ła itp? Skoro tak jest to polemizuj z ich tezami.
mirko_anonim
mirko_anonim
11.05.2024, 11:25:44
  • 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, mam zamiar wybrać się w czerwcu do Gruzji na tydzień ew +kilka dni dłużej. Trochę niezbyt konkretnie, ponieważ nie wiem do końca jak to zaplanować. Póki co plan wygląda następująco: lot z Warszawy do Kutaisi i stamtąd od razu do Mestii. Wstępnie zarezerwowałem tam nocleg na 4dni, gdyż najbardziej mi zależy na tym rejonie. Potem myślałem, żeby pojechać do Tbilisi na 3 dni i zwiedzić miasto oraz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jamas1
jamas1 11.05.2024, 11:32:35 via Android
  • 0
Z Mestii wszedzie tylko raczej marszrutkami, my jechalismy do Batumi na 2 dni, potem pociagiem do Tbilisi a potem jeszcze do Erewania (najlepiej marszrutka), i powrot do Warszawy via Kijow ale to juz raczej nieaktualna opcja:)
  • Odpowiedz
szynszyla2018
szynszyla2018
02.05.2024, 15:52:58
  • 0
Dlaczego i czy każdy tak ma że wykręca mu nogi w zimnej wodzie? Chciałabym morsowac ale mam problem z tym że nie ustane w takiej zimnej wodzie dłużej niż 5 minut bo wykreca mi stopy z zimna. #morsowanie dziś chciałam popływać w górach w rzece i skończyło się na moczeniu stop bo lodowata woda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jamas1
jamas1 03.05.2024, 17:01:23 via Android
  • 0
@szynszyla2018 dlatego morsuje sie w butach do morsowania/nurkowania, nie mylic z butami do plazowania w chorwacji itp.
P.S. morsowanie w maju?
  • Odpowiedz

694

Maciej Wilk o rozbudowie lotniska Chopina

Maciej Wilk o rozbudowie lotniska Chopina

Maciej Wilk w rozmowie z Red. Mazurkiem, uświadamia, czy coś dałaby rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie. Warto wysłuchać

wykopowicz_ka
z
streamable.com
dodany: 30.04.2024, 06:39:14
  • 339
  • #
    cpk
  • #
    okecie
  • #
    polska
  • #
    maciejwilk
jamas1
jamas1 30.04.2024, 16:09:04 via Android
  • -1
@sylwke3100 Lotnicze cargo to w wiekszosci mimo wszystko tak jak wszedzie drobnica z Chin, jest mizliwosc zabukowania przesyłki na bezpośrednim serwisie LOTu ale taniej i latwiej jest zrobic to przez Lufthanse via Frankfurt, a kto przez to lotnisko robi Cargo ten w cyrku sie nie śmieje bo to dramat i jeśli byłyby większe możliwości aranżowania bezpośrednio do waw to chętnych by nie brakowalo.
Z przeladunkami z samolotu na drogę wodną to

219

Płock, dawna stolica Polski, a teraz ciekawe miasto

Płock, dawna stolica Polski, a teraz ciekawe miasto

Płock to dawna stolica Mazowsza i Polski. W średniowieczu życie kręciło się wokół Wzgórza Tumskiego. Jest tam teraz okazała katedra oraz ciekawe Muzeum Diecezjalne w pozostałościach zamku. Górują nad atrakcyjną promenadą nadwiślańską. W mieście jest też zoo oraz unikalny kościół mariawitów.

lukasz-piernikarczyk
z
youtube.com
dodany: 29.04.2024, 06:33:07
  • 69
  • #
    plock
  • #
    podroze
  • #
    podrozujzwykopem
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
jamas1
jamas1 29.04.2024, 15:25:04 via Android
  • -1
Bylem 3 lata temu, promenada nad Wisłą zasrana ptasimi kupami i to tak fest na calej dlugosci, do tego pajeczyny ktorych nie powstydziliby sie w Australii.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

526

Chińczycy w polskim porcie zablokowali rozładunek amerykańskiego sprzętu.

Pokaż treści 18+

Chińczycy w polskim porcie zablokowali rozładunek amerykańskiego sprzętu.

Dzierżawiona przez firmę z Hongkongu nabrzeże w gdyńskim porcie budzi obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego — pisze portal Politico. Terminal kontenerowy firmy Hutchison Port Holdings znajduje się kilkaset metrów od doku wykorzystywanego m.in. do przeładunku dostaw uzbrojenia dla Ukrainy.

Piotrek7231
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.04.2024, 08:10:06
  • 77
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    europa
jamas1
jamas1 04.04.2024, 16:01:48 via Android
  • 0
@Ilahinefes wyjątkowo tanio bo z nieużytku postoczniowego za wlasne pieniądze postawili w miarę nowoczesny terminal kontenerowy, ale lepiej zeby dalej srały tam koty bo to chińczycy.
jamas1
jamas1 04.04.2024, 16:11:04 via Android
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jamas1
jamas1 17.03.2024, 17:32:56
  • 0
#gory

Jaka trasa na śnieżnik tak żeby nie było za łatwo i za krótko?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wspomnienieciszy
wspomnienieciszy
18.03.2024, 15:10:45 via Wykop
  • 4
@jamas1: Zacznij od Świeradowa Zdrój GSS w kierunku Schroniska "na Śniezniku". Odbij na zielony szlak w kierunku Śnieznika.
  • Odpowiedz

677

Chińczycy z rabatem w Gdyni i nasłuchem na port wojenny NATO

Pokaż treści 18+

Chińczycy z rabatem w Gdyni i nasłuchem na port wojenny NATO

Według portalu O2.pl operator chiński terminalu w Porcie Gdynia płaci „rażąco niskie” opłaty za użytkowanie wieczyste, a w zamian dostaje wgląd w pracę portu NATO. Gdynia to nie tylko port handlowy, ale też główny port wojenny polskiej armii i jeden z najważniejszych portów NATO na Bałtyku.

Bobito
z
biznesalert.pl
dodany: 07.03.2024, 21:31:15
  • 31
  • #
    gdynia
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
jamas1
jamas1 08.03.2024, 19:01:40 via Android
  • -1
@miszczumsc

Niegospodarność-wybudowanie terminala kontenerowego na stoczniowych nieużytkach, no straszna niegospodarność.
Zagrożenie dla Polski-w jaki sposób?
Straty finansowe dla Polski-większość ładunków które wpływają na ten terminal musi być oclona a zatem musi zostać opłacone cło i vat, terminal jest także wykorzystywany przez polskich i nie tylko exporterów.
Brak kontroli- na każdy statek w pierwszej kolejności może wejść celnik czy straż graniczna bez pytania kogokolwiek z terminalu o

572

Miliony zł nie dla budżetu. Komisja służb specjalnych pyta o Gdynię

Pokaż treści 18+

Miliony zł nie dla budżetu. Komisja służb specjalnych pyta o Gdynię

Chińczycy za 20 hektarów, 600 metrów nabrzeża w Gdynii o strategicznym położeniu, płacą rocznie dokładnie 294 468 zł. Stali się właścicielem terenu do 2089 roku. Brak pełnej kontroli ze strony zarządu portu, czyli Skarbu Państwa i to nawet w sytuacjach wyjątkowych czy z bezpieczeństwem. Brawo Polska

Pieskor
z
o2.pl
dodany: 07.03.2024, 08:33:25
  • 36
  • #
    polska
  • #
    nato
  • #
    wojna
  • #
    chiny
  • #
    gospodarka
  • #
    geopolityka
jamas1
jamas1 07.03.2024, 18:13:07 via Android
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

279

Szykuje się kolejny protest na przejściach granicznych

Pokaż treści 18+

Szykuje się kolejny protest na przejściach granicznych

Szykuje się kolejny protest na przejściach granicznych - Nowy tydzień może przynieść kolejne protesty na granicy z Ukrainą. Jak ustalił reporter RMF FM Michał Dobrołowicz, 1 marca demonstrację planują wznowić przewoźnicy. Chodzi o protest

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 26.02.2024, 06:16:46
  • 21
  • #
    polska
  • #
    transport
  • #
    logistyka
  • #
    protest
  • #
    ukraina
jamas1
jamas1 26.02.2024, 16:41:36 via Android
  • -8
Protestuja przewoznicy i rolnicy z tym że rolnicy zablokowali dziś przejscie graniczne ze Slowacja uniemożliwiając polskim samochodom wyjazdy i powroty na Wegry, Slowacje, Rumunię, utrudniając życie tylko polskim firmom, jak najbardziej popierałem ich postulaty ale za takie akcje to niech kisną.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jamas1
jamas1 27.02.2024, 05:05:27 via Android
  • 0
@elGeneral niestety ani jedno ani drugie.

408

Pomagała uchodźcom, teraz protestuje na granicy. Niezwykła historia

Pokaż treści 18+

Pomagała uchodźcom, teraz protestuje na granicy. Niezwykła historia

Już w pierwszych dniach wojny całym sercem zaangażowała się w pomoc uchodźcom. Teraz każdego dnia jedzie na granicę i razem z innymi rolnikami protestuje. Co się zmieniło?

darosoldier
z
fakt.pl
dodany: 25.02.2024, 11:00:33
  • 46
  • #
    ukraina
  • #
    rolnictwo
  • #
    wojna
  • #
    europa
  • #
    polska
jamas1
jamas1 25.02.2024, 18:17:55 via Android
  • 2
Tylko że rolnicy to chyba protestują przeciw eko szaleństwu UE?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4109

Afera w galerii Posnania

Afera w galerii Posnania

Na instagramowym koncie @poznan_moment w storisach pojawiło się sporo niepokojących zgłoszeń dotyczących grupy nastolatków, którzy próbują "terroryzować".... Galeria została przejęte przez gangi dzieciaków zaczepiających klientów.

Bajnor
z
facebook.com
dodany: 22.01.2024, 09:26:40
  • 798
  • #
    afera
  • #
    poznan
  • #
    posnania
jamas1
jamas1 22.01.2024, 20:26:37 via Android
  • 2
@epicentrum_chaosu Mnóstwo razy tam bywalem i jedyne ekipy małolatów to raczej typowi tiktokowcy którzy zajęci są co najwyżej sobą.

559

Szwajcarzy pomagają Rosji wywozić kradzione zboże

Pokaż treści 18+

Szwajcarzy pomagają Rosji wywozić kradzione zboże

Moskwa zbudowała sieć firm i statków towarowych do eksportu pszenicy z okupowanej części Ukrainy. Szwajcarskie firmy odgrywają w tym procederze ważną rolę podaje szwajcarska gazeta Neue Zürcher Zeitung (NZZ).Zboże. Fot. Freepik. NZZ opublikowała informacje na temat czynnego udziału szwajcarskich s

nixodus
z
biznesalert.pl
dodany: 21.01.2024, 10:29:14
  • 53
  • #
    rosja
  • #
    sankcje
  • #
    embargo
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    finanse
jamas1
jamas1 21.01.2024, 19:09:05 via Android
  • 1
@feniks33061 Bujda, towary sankcyjne nijak nie przejadą przez granicę i to bez znaczenia jaki kraj jest wpisany w detynacji.
Polski truck dalej niż do Brzescia poza tym nie pojedzie.

561

Oszukiwanie na wadzę produktu przez sklep Lidl.

Oszukiwanie na wadzę produktu przez sklep Lidl.

Witam chciałem Was przestrzec jak kupujecie mięso w Lidlu. Trafiła mi się taka niespodzianka, nie wiem czy to pomyłka czy działanie celowe.

LukiPomidorek
z
streamable.com
dodany: 19.01.2024, 19:09:14
  • 171
  • #
    mieso
  • #
    wieprzowina
  • #
    lidl
  • #
    zakupy
jamas1
jamas1 20.01.2024, 07:03:58 via Android
  • -3
Serio, ktos kupuje w dzisiejszych czasach mięso w sklepach typu Lidl czy Biedronka? Przeciez to proszenie się o raka.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

223

Rosja chce zbudować „bezpieczną przestrzeń” dla konserwatystów z Zachodu

Pokaż treści 18+

Rosja chce zbudować „bezpieczną przestrzeń” dla konserwatystów z Zachodu

Timur Bieslangurow, rosyjski prawnik imigracyjny: „we wsi będzie schronienie dla około 200 rodzin, które chcą wyemigrować z powodów ideologicznych (...) ponieważ są to tradycyjni katolicy, którzy bardzo mocno wierzą w proroctwo, że Rosja pozostanie jedynym chrześcijańskim krajem na świecie”.

konto usunięte
z
newrepublic.com
dodany: 18.01.2024, 12:19:47
  • 110
  • #
    bekazprawakow
  • #
    rosja
  • #
    kacapskiegowno
  • #
    ruskapropaganda
  • #
    ruskimir
  • #
    bekazkatoli
jamas1
jamas1 19.01.2024, 05:08:42 via Android
  • 0
@Kamaz0 Stalin, Dzierżyński czy Trocki to czystej krwi rosjanie:)

435

Made in Bangladesh - reportaż o waszych ubraniach

Made in Bangladesh - reportaż o waszych ubraniach

... i o dzieciach ktore je szyją

wybranyloginjestzajetyznowu
z
youtube.com
dodany: 16.01.2024, 21:43:18
  • 186
  • #
    reportaz
  • #
    niewiemjaktootagowac
  • #
    pordoze
  • #
    szyjzwykopem
jamas1
jamas1 17.01.2024, 20:46:09 via Android
  • 2
@p10trek plus transport, cło i vat

340

Kłos: Gdańsk rozwija się najdynamiczniej z portów europejskich

Kłos: Gdańsk rozwija się najdynamiczniej z portów europejskich

- Jesteśmy najszybciej rosnącym europejskim portem w ostatniej dekadzie. Przez ostatnie dwa lata zyskaliśmy w przeładunkach 28 milionów ton. To mniej więcej tyle ile sumarycznie gdyński port zrobił w zeszłym roku - powiedział Adam Kłos z Portu Gdańsk w rozmowie z BiznesAlert.pl

Biznesalert
z
biznesalert.pl
dodany: 15.01.2024, 08:23:35
  • 43
  • #
    energetyka
  • #
    zegluga
  • #
    polska
  • #
    wegiel
  • #
    ropa
jamas1
jamas1 16.01.2024, 04:55:10 via Android
  • 1
@konspektor no jest prawie codzienne PEK-WAW u CA wiec slabo cos analizuja.
jamas1
jamas1 16.01.2024, 07:03:52 via Android
  • 4
@Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz to widocznie moje palety ktore w piatek dolecialy musieli ladowac do kabiny pilota:)
jamas1
jamas1 16.01.2024, 07:54:31 via Android
  • 1
@Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz @konspektor
Oferta z dzisiaj PEK-WAW na China Airlines, wyjscia 3x w tygodniu, stawki od 3,59usd do 4,01usd za kilogram.
Transit Time 1 dzień
Wykop uczy( ͡º ͜ʖ͡º)

1170

W Rzeczpospolitej niezależny niemiecki ekspert ws. portu w Świnoujściu.

W Rzeczpospolitej niezależny niemiecki ekspert ws. portu w Świnoujściu.

Przedstawiciel Portu w Hamburgu jest przedstawiony jako niezależny ekspert. Twierdzi on m.in., że „głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu to inwestycja, która nie przyniesie oczekiwanych korzyści"

Kowal13
z
logistyka.rp.pl
dodany: 13.01.2024, 22:36:44
  • 178
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    transport
  • #
    handel
  • #
    geopolityka
jamas1
jamas1 14.01.2024, 09:16:52 via Android
  • -3
Przeciez rozwiazanie jest proste, port zewnetrzny można zbudować w Gdyni gdzie też są takie plany a co więcej Gdynia ma już całą potrzebną infranstrukurę zewnętrzną (no może poza nieszczęsną mityczną estakadą) do obsługi ładunków, a żadnemu Niemcowi nie powinno to przeszkadzać, natomiast na siłę próbuje się wciskać Świnoujście które jest gorzej skomunikowane pod względem infrastruktury z resztą kraju.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
  • Strona 3 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.06.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.03.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.11.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking