@Monke: z tego samego powodu tolerowali kontrkultury muzyczne oraz zrobili Jarocin jako wentyl dla zbuntowanej młodzieży - jest ciekawy dokument na Netflixie o festiwalu w Jarocinie
@magnat32: z tymi świerszczami to ma rację. Czy wy wyborcy PO jesteście naprawdę takimi lemingami, że to wszystko łykniecie jeszcze z pocałowaniem rączki - jedzenie robali, zakaz samochodów i te inne cuda C40? Chcecie się poświęcać dla jakiegoś ogólnego "dobra planety" rezygnując przy okazji z własnego, podczas gdy Chiny, Indie czy USA - najwięksi truciciele - mają to głeboko w dupie?
A wiesz mordo dlaczego? Ano dlatego, że "Miodowe Lata" to polska wersja amerykańskiego serialu "Honeymooners" z lat 50. XX w. Czyli z okresu powojennego prosperity i boomu gospodarczego, gdy w USA można było z jednej pensji pracownika typu kierowca autobusu utrzymać dom i niepracującą żonę oraz mieć czas, siłę i pieniądze na rozrywki. Co ciekawe taka sytuacja gospodarcza utrzymywała się do końca lat 80. (patrz Al Bundy).
@asiaczk: no tak i to chyba nawet w teatrze - ta scenografia wygląda dość biednie właśnie tak jakby była w jakimś teatrze, ujęcia kamer także zawsze z tych samych miejsc - nigdy od tyłu, żadnych przejść przez drzwi czy korytarza jak np. u Kiepskich
Firma Trumpf miała w ubiegłym roku jeden z najlepszych okresów swojej 100-letniej działalności. Uzyskała prawie pół miliarda euro zysku, dzięki m.in. cięciu kosztów. W nagrodę każdy pracownik w Polsce dostał... po jednej czekoladce Merci! Prezent został opatrzony hasłem „Doceniamy, że jesteś z nami”
@cichooo: ano widać - w NRD taka bieda że nawet uchodźcy z Syrii nie chcą tam się osiedlać. Za to Polak pojedzie z pocałowaniem ręki zbierać szparagi u bauera albo wycierać tyłki ss-manom
@venad: przez ostatnie lata ludziom się w głowach poprzewracało - każdemu się wydaje, że może mieć domek z ogródkiem. Otóż tak nie jest i rzeczywistość to wkrótce boleśnie dla niektórych zweryfikuje. Dom to może mieć prawdziwy #programista15k (tyle że po co mu jak pewnie nie ma dziewczyny a tym bardziej dzieci) albo lekarz, dentysta, prawnik, właściciel fabryki lub prosperującej firmy.
Jest to piosenka o prawdopodobnie prawdziwym wydarzeniu, którym był zbiorowy gwałt na dziewczynie z Grójca. Nagrania utworu w swoim czasie odmówił nawet legendarny zespół 2 Plus 1. Dopiero kiedy kawałek trafił w ręce Zbigniewa Hołdysa, doczekał się publikacji z pierwszym, dość szokującym tekstem.
Niemcy tworzą koalicję państw, które zablokują zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych po roku 2035 - wynika z ustaleń mediów. Losy rozporządzenia przegłosowanego już przez PE rozważą się w przyszłym tygodniu. Jest nadzieja na zatrzymanie lewackiego ekoszaleństwa.
@pracze-odrzenskie: sprawdź diety pudełkowe, ale nie te najtańsze tylko takie za 70-80 zł dziennie. Dla #programista15k to nie jest duży wydatek a masz rano pod drzwiami 5 świeżych, urozmaiconych posiłków na te 2000 kcal. I są takie że nie czuje się głodu między nimi. Ale jak mówię nie te najtańsze za 50 zł ale 70-80 zł. Na YT jest pełno filmów z recenzjami.
Zielone szaleństwo wciąż się rozkręca. Oto co nasz czeka jeśli dopuścimy więcej lewaków do władzy: jedzenie robaków, indywidualne limity CO2, getta nazwane "15-minutowymi miastami" z których nie będzie można wyjechać. Warto się zastanowić na kogo będzie się głosować w najbliższych wyborach.
@carmazeen: czy to prowokacja? Jak coś umiesz to znajdziesz pracę w tym co umiesz. Jak nic nie umiesz to na magazynach przyjmują wszystkich, ale jak cię tam chłopaki wyczują to możesz mieć ciężko i się szybko zwolnisz. Tak wygląda życie poza waszą tęczową bajką.
@Kipciu: w niektórych korpo są różnego rodzaju szatnie na open space albo obok i często jest tak, że laski zostawiają tam buty na zmianę, właśnie jakieś szpilki czy baleriny, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Więc jak się zakradniesz odpowiednio wcześniej przed pracą albo zostaniesz po to możesz sobie powąchać. Tylko sprawdź czy nie ma ich w zasięgu kamer bo może być przypał. Jest też bazarek o nazwie majtkomat pl z tego
@Pijany_Druid: rachunek sumienia - spowiedź generalna - szczere nawrócenie. Życie w zgodzie z Bogiem daje spokój i spełnienie. Wielki Post to dobry czas na nawrócenie. Zacznij od obejrzenia świadectw na YT.
Bitcoholic
Filozof amator, poszukujący agnostyk. Wysokofunkcjonujący autysta, alkoholik, psychonauta i onanista. Inwestor kryptowalutowy i hodler.