Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko110
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
basketm

basketm

Dołączył 12 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6714
  • Znaleziska 1929
  • Mikroblog 4785
  • Obserwujący 58
  • Obserwowane 112

242

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Według wstępnych szacunków resortu finansów, zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2026 r. wyniosło ok. 2,136 bln zł. W ciągu miesiąca przybyło nam niemal 47 mld zł zobowiązań. Koszty finansowania polskiego długu publicznego pozostają na bardzo wysokim poziomie plasują nas w czołówce UE.

rychu-nalepa
z
zero.pl
dodany: 23.06.2026, 08:20:21
  • 86
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
basketm
basketm 23.06.2026, 14:26:33 via Android
  • 4
Domański pali jana, że dla uczciwych etatowcow nie ma widoku na podniesienie progu, a tymczasem zadłuża kraj po uszy. 2027 zapowiada się bardzo ciekawie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

579

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

W działaniach, w których wzięli udział policjanci drogówki z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Rzeszowa, sprawdzano jak skutecznie wykorzystywać drony do monitorowania ruchu na jednych z najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju. [WIDEO]

ZobaczLink
z
wmetropolii.pl
dodany: 22.06.2026, 09:30:57
  • 170
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    autostradypolska
  • #
    ciezarowki
  • #
    polskiedrogi
basketm
basketm 22.06.2026, 12:19:56 via Android
  • 9
I bardzo dobrze. Topka znienawidzonych zawodow zaraz obok górników i turboli XD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4172

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc

kontogoogle
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 21:58:50
  • 190
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
basketm
basketm 22.06.2026, 04:47:57 via Android
  • 127
Pielęgniarki od lat walczą o APN, kilka dni temu NIL wydał oświadczenie że SPRZECIWIA SIE, temu pomyslowi. APN to pielęgniarki z dużym doświadczeniem, specjalizacją i dodatkowymi uprawnieniami. Mogą przejąć część prostszych rzeczy od lekarzy: kontrole, recepty, diagnostykę, prowadzenie pacjenta. Tak to działa od lat np. w USA czy Norwegii i system na tym zyskuje.
Jak pielęgniarka dostanie więcej kompetencji, to ktoś może stracić monopol na część roboty i hajsu. A pacjent dalej
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 22.06.2026, 11:50:53 via Android
  • 4
@Dadas77: kształcenie pielęgniarek w Polsce odbywa się na takich samych zasadach w całej Europie... Chociażby w Danii, to dwie pielęgniarki tworzą zespół anestezjologiczny i znieczulają zabiegi niskiego ryzyka, na 3-4 sale przypada jeden lekarz nadzorujący. Radzę uzupełnić widzę w temacie, a potem jeszcze raz spróbować umniejszać pielęgniarkom, a nie robić z siebie głupka.
basketm
basketm 22.06.2026, 11:53:57 via Android
  • 4
@Dadas77: no popatrz czyli całe Stany i Skandynawia są upośledzone albo mają 5 lat.

551

Ilu lekarzy tak naprawdę pracuje w Polsce

Ilu lekarzy tak naprawdę pracuje w Polsce

oraz ile płacimy za ochronę zdrowia. Z czego w takim razie wynikają kolejki? Kto skorzysta jeśli dojdziemy do poziomu Grecji? Zapraszam do dyskusji. Poniżej oficjalne dane.

goparys
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 10:49:06
  • 80
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    europa
basketm
basketm 19.06.2026, 17:13:08 via Android
  • 38
Przynajmniej wiecie już dlaczego NIL i kolesie od lat blokują w Polsce rozwój pielęgniarstwa w kierunku APN. Nie dalej jak tydzień temu NIL wydał wysryw, w którym SPRZECIWIA się rozwojowi pielęgniarstwa zaawansowanej praktyki. Czegoś co w Skandynawii, na Zachodzie czy w USA funkcjonuje z powodzeniem.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 21.06.2026, 21:10:05 via Android
  • 0
@DoktorMorela: znasz jakiś kraj gdzie APN nie odpowiada za swoją pracę? Za to z moich obserwacji wynika, że część lekarzy używa bilokacji i nie mają żadnych skrupułów, i wyrzutów sumienia z powodu oszukiwania społeczeństwa.
basketm
basketm 21.06.2026, 21:23:09 via Android
  • 0
@DoktorMorela: tak samo oderwane od czapy spostrzeżenie jak Twoje. Nie wiem gdzie pracujesz, ale widocznie miejsce jest takie, że nikt nie przykłada wagi do "jakości" personelu. Pracy w poz nie skomentuje, skoro na noch przyjmowani są lekarze zaraz po stażu. Endoskopia? A lekarze po studiach od razu stają i robią to czy jednak wymaga to godzin i praktyki? Pewnie dlatego w moim poprzednim szpitalu były aż dwie osoby które się

1468

Kacprzyk nie był rekordzistą. W szpitalach mazowieckich można zarobić nawet 316

Kacprzyk nie był rekordzistą. W szpitalach mazowieckich można zarobić nawet 316

Pensja lekarza Dawida Kacprzyka w Warszawie wywołała falę oburzenia, tymczasem to nie jedyne tak wysokie wynagrodzenia w

Octarine
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 19.06.2026, 23:07:56
  • 104
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    afera
basketm
basketm 20.06.2026, 21:11:14 via Android
  • 28
Poczekajcie aż będą te przelewy na PESEL. Już jest gorąco, a co dopiero jak będzie wszystko dopięte. Wiecie przynajmniej czemu taki sprzeciw budzi APN i rozwój pielęgniarstwa, bo kurek z hajsem zostały przykręcony, w dodatku na rzecz wycieruchow, mega potwarz dla "bogów".
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 21.06.2026, 04:02:48 via Android
  • 1
@Schyzu: pielęgniarki, w mniemaniu lekarzy

1249

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Teraz okazuje się, że lekarz udzielał się nie tylko w tzw. dużej polityce (jest radnym warszawskiej dzielnicy Ursus), ale także w samorządzie lekarskim. Od marca 2026 r. zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie jako jeden z 46 jej członków, obok obecnego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Caracas
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 17.06.2026, 10:36:22
  • 79
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    afera
basketm
basketm 17.06.2026, 16:53:18 via Wykop
  • 0
@kompotszuszu: mniej boli mnie maz bylej marszalek, ktory wymagal pewnie tylko zadbania o tracheo, zywienie i pielegnacje - pacjent jakich wielu "zalegajacych" na oiomach. Niz ten fagas, ktory okradal mnie i Ciebie wykonujac zawod cieszacy sie topowym zaufaniem publicznym.
basketm
basketm 17.06.2026, 17:12:20 via Wykop
  • 1
@kompotszuszu: nie, ale Polska cierpi na ogromny brak miejsc w ZOLach, ktore obsluguja pacjentow wymagajacych wentylacji. Moi pacjenci tygodniami czekali na miejsce na takim zolu wiec tutaj przy "dobrej organizacji" można bylo ciagnac to dwa lata. Na OIT jest opieka 1:2, w zolu 1:40, sam rozumiesz...
basketm
basketm 17.06.2026, 17:57:03 via Android
  • 2
@kompotszuszu: zdecydowanie. Rozszerzenie kompetencji pielęgniarek może przynieść sporo dobrego. Ale oczywiście NIL już wydał stanowisko że oni się nie zgadzają XD

2798

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Pełny zakaz pracy jednocześnie w publicznym systemie i w prywatnej popiera jedynie 15 proc. lekarzy. Ograniczyło by to możliwości okradania Polaków. Większe poparcie mają rozwiązania porządkujące. Jakie? Przede wszystkim wzrost wynagrodzeń w sektorze publicznym. Jeszcze im mało!!!

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 17.06.2026, 10:20:59
  • 278
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
basketm
basketm 17.06.2026, 16:50:14 via Wykop
  • 3
Przeciez jak nie beda mogli robic zabiegow w panstwowce to po co beda do nich ludzie przychodzic prywatnie XD przeciez wiadomo jak to dziala
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4172

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

Tak zarabia się 1.6 miliona złotych rocznie jeśli jest się lekarzem i radnym PO: Wizyty w telewizji, udział w sesji rady dzielnicy oraz polityczne spotkania wszystko w dniach, w których pełnił dyżury.

eMWu12
z
zero.pl
dodany: 15.06.2026, 06:43:11
  • 420
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
basketm
basketm 16.06.2026, 06:53:50 via Wykop
  • 0
Ej jak to, przeciez to pielegniarki zarabiajace rzekomo po 10k na miesiac sa problemem XD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nogisz
Nogisz
14.06.2026, 18:50:06
  • 226
o k---a smerf

#mecz
Nogisz - o k---a smerf

#mecz

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

basketm
basketm 14.06.2026, 19:09:26 via Android
  • 1
@Nogisz: blue curacao do kamikadze
  • Odpowiedz

4680

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 550
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
basketm
basketm 11.06.2026, 04:25:55 via Android
  • 4
@Pan_Miszuk: przecież pielęgniarki w sejmie nigdy nie działają w interesie pielęgniarek XD zresztą szkół pielęgniarskich aktualnie jest mnóstwo, w samym Gdańsku są trzy, GUMed, psw i merito. I ciągle otwierają się nowe, bo pielęgniarstwo stało się popularne
basketm
basketm 11.06.2026, 15:42:01 via Android
  • -1
@r-grr: nie znam zbyt wielu lekarzy którzy pracują na etacie, wszyscy nie bez powodu wybierają b2b. Po co lekarz ma brać UOP i wpadać w drugi próg w maju? Pielęgniarstwo ma szansę stać się czymś więcej niż stara baba w rajtuzach, ale lobby lekarskie skutecznie to blokuje. Jankowski dba o interesy lekarzy, a z pielęgniarkami klasycznie nikt się nie liczy.

1349

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
basketm
basketm 10.06.2026, 04:44:35 via Android
  • -3
300-500 zł na godzinę i praktycznie nielimitowa ilość godzin. Nie bralibyscie?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 11.06.2026, 05:30:18 via Android
  • 0
@paliwoda: dzieki za poprawke, zapamiętam na przyszłość

1712

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poinformował 27 maja, że rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności wobec minister kultury Marty Cienkowskiej.

haston
z
fakt.pl
dodany: 27.05.2026, 17:03:27
  • 194
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
basketm
basketm 28.05.2026, 12:23:29 via Wykop
  • 6
Skandal. Tak samo jak kilka milionow tarczy covidowej dla miernoty miousha za ktore kupil sobie nowa bmw 8 swojego czasu XD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

splinter96
splinter96
26.05.2026, 14:15:10
  • 539
To jest niesamowite w jakie g---o mogą uwierzyć pisowskie retardy gdy tylko dotyczy Tuska lub Platformy xD
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
splinter96 - To jest niesamowite w jakie g---o mogą uwierzyć pisowskie retardy gdy ty...

źródło: 1000028613

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

basketm
basketm 26.05.2026, 15:25:38 via Wykop
  • 1
@splinter96: funky Rafał
  • Odpowiedz

826

Niepokojące wyniki sondażu CBOS Blisko 70% młodych Polek nie chce mieć dzieci

Aż 68 proc. Polek w wieku 18-45 nie planuje mieć dzieci. To wynik sondażu CBOS przeprowadzonego w drugiej połowie 2022 r.

DziobakPepe
z
wprost.pl
dodany: 17.05.2026, 12:52:28
  • 348
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dziecko
basketm
basketm 17.05.2026, 19:02:53 via Wykop
  • 6
Prawda jest taka, że jak nie masz jakiegoś turbo zawodu typu lekarz/informatyk/prawnik/syn albo wykonczeniowiec bez faktur to z etatu ciężko normalnie wyżyć wiec wcale sie nie dziwię.
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 17.05.2026, 19:08:29 via Wykop
  • 3
@MuszynAfrika: załóż rodzinę i żyj za krajową medianę, chętnie posłucham
basketm
basketm 17.05.2026, 19:59:03 via Wykop
  • 0
@Pawel993: wlasnie, da sie ogarnac - ludzie chca zyc. Te 120k to jest kasa na dzieci, nie wiem zreszta co policzyles, bo 1600 x 36 to 57600, a nie 120k. Jesli dodales te 1500 to kto sie zajmuje dziecmi w czasie jak rodzice pracuja, bo zeby dostac to do lapy to obie osoby musza chodzic do pracy XD 500k kredytu, aktualnie 2700, moze i tak jak masz dobre oprocentowanie, ale
Mr_3nKi_
Mr_3nKi_
03.05.2026, 04:39:15
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

basketm
basketm 03.05.2026, 06:01:57 via Wykop
  • 6
@Mr_3nKi_: dlatego powinny być wszędzie kamery i cyk, trzech wykluczonych ze społeczeństwa. Już nawet nie chodzi o pobicie tylko o brak honoru i atakowanie 3 vs 1
  • Odpowiedz

2572

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

Gdańsk posiada tylko 20 łóżek oddziału intensywnej terapii. Na 750 tysięcy mieszkańców. Dla pacjentki w stanie krytycznym nie było miejsca.

Edonik
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 09:27:55
  • 498
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    szpital
  • #
    polska
basketm
basketm 29.04.2026, 11:10:44 via Wykop
  • 228
Nie wierzę w to, że na wielkim OIT na Zaspie wszyscy pacjenci byli w tak złym stanie, że nie można było ich przenieść na inny odział albo przetransportować na Nowe Ogrody, a natychmiast zająć się tą dziewczyną, która potrzebowała natychmiast potrzebowała dializy. Ostatecznie można było założyć wkłucie dializacyjne, przywlec nerke i zaczac juz dzialac na urologii. SKANDAL i mam nadzieje, ze osoby odpowiedzialne za to g---o ponisą konsekwencje. Czy 300-400 zł za
  • 28
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 29.04.2026, 11:48:20 via Wykop
  • 3
@kopo: jak się trzyma zreanimowanych suszkow, którzy powinni odejść godnie w domu, ale zostali przywiezieni przez turbo ratowników, które potem dostają tracheo i pega i umierają w ciągu miesiąca na zolu to potem tak jest.
basketm
basketm 29.04.2026, 12:11:18 via Wykop
  • 11
@kopo: w kazdym oit na ktorym pracowalem trzymalo sie miejsce na przyjecie ostre ze szpitala, a jak juz bylo to przyjmowalo sie na +1 i oddawalo sie w ciagu zmiany najlzejszego. To nie film, ze na kazdym oicie wszyscy walcza o zycie. Dla pijaka trepańca zawsze jakos bylo miejsce.
basketm
basketm 29.04.2026, 12:57:04 via Wykop
  • 49
@Czyjatoja: anestezjolodzy nie mają za bardzo pola do popisu na „prywatnych wizytach”. Coś tam w prywacie mogą poznieczulac ale to też śliski temat.
basketm
basketm 29.04.2026, 13:00:44 via Wykop
  • 17
@Czyjatoja: wiem, chodziłem. W porównaniu do ortopedów, endokrynologów, ginekologów czy wykonywaczy usg to marnie wypadają, w dodatku muszą realnie wykonac robotę. To nie jest pogadanka 15 min za 300 zł.
basketm
basketm 29.04.2026, 13:55:30 via Wykop
  • 7
@Klozapina: będzie mi wszystko jedno jak będę miał tak nieodwracalne zmiany w mózgu, że będę bezpowrotnie nieprzytomny i bede wymagał wentylacji respiratorem. Pozdro
basketm
basketm 29.04.2026, 15:10:08 via Wykop
  • 25
@roster1: rutyna/znieczulica, brak doświadczenia, brak chęci? Ciężko mi powiedzieć - bez pełnej dokumentacji i pełnego obrazu zdarzeń nie ma co wyrokować. Na pewno nie jest tak że został popełniony jeden błąd i dlatego stało się to co się stało tylko po prostu nałożyło się ich conajmniej kilka.
@dr_Batman zabawne, że z całego mojego wpisu potrafiłaś zauważyć tylko to, że zaznaczyłem że ludzie posrednio odpowiedzialni za śmierć tej dziewczyny zarabiają
basketm
basketm 29.04.2026, 15:35:05 via Wykop
  • 18
@dr_Batman: 300 zl/h to sie zarabialo 3 lata temu, teraz nie wiem jakie sa stawki, ale tak, mogl poszukac miejsca na oit we wlasnym zakresie. Wielokrotnie przyjmowaliśmy i przyjmujemy na oit pacjentów z innych ośrodków jeśli jest taka potrzeba i stan pacjenta na to pozwala. @DoktorMorela wlaśnie widzisz jak mnie nie obchodzi ta sprawa, że zamiast robić coś ciekawszego to dyskutuje tu z Toba i Batmanem. W każdej grupie
basketm
basketm 29.04.2026, 16:40:54 via Wykop
  • 1
@rolnik_wykopowy: jeszcze pielegniarki na pewno cos spieprzyly i sie nie przyznaly
basketm
basketm 30.04.2026, 07:49:23 via Wykop
  • 0
@ArchaicznyTaboret: ja akurat jestem tylko pielęgniarzem, myślę że większość minusów jest od wykopowych lekarzy, których boli że pielęgniarka to juz nie jest podnóżek i ruchadlo lekarza.
basketm
basketm 30.04.2026, 07:54:30 via Wykop
  • 1
@dr_Batman: to Ty sobie zawracasz swoją mądrą lekarską główkę zwykłym wycieruchem. Przecież pielęgniarki powinny bezwględnie wykonywać każde Twoje polecenie i to najlepiej jeszcze za minimalną co? A jak się jakaś postawi albo zwróci uwagę to na szafot, bo jak to tak! 7 lat nauki, 6 lat specjalizacji JESTEM KIMŚ, rozumiesz? XD
basketm
basketm 30.04.2026, 08:40:31 via Wykop
  • 2
@dr_Batman: jeżeli to, że nie zgadzam się na świadome krzywdzenie pacjentow, nie zgadzam się na fuszerkę ze strony personelu medycznego, to że p------e zakłamane i chciwe MZ, i to że nie zgadzam się na szkalowanie personelu bez powodu czyni mnie klasyczną polską pielęgniarką to to właśnie takim pielęgniarzem jestem i takich osób sobie w zawodzie i zespole życzę. Mam nadzieję, że kiedyś będą dla Ciebie rzeczy ważniejsze niż pieniądze.

566

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie lekarzy ze specjalizacją po podwyżce wyniesie 12,9 tys. zł brutto. W sumie koszty wynikających z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w sektorze ochrony zdrowia w 2026 roku wyniosą ponad 70 mld zł.

VoxClamantisInDeserto
z
biznes.interia.pl
dodany: 25.04.2026, 07:20:25
  • 197
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    finanse
basketm
basketm 26.04.2026, 06:34:26 via Wykop
  • 3
Wystarczy zatrzymać wzrost średniej krajowej. Te podwyzki sa z nia powiazane. Innym rośnie to czemu nie ludziom zatrudnionym w ochronie zdrowia?
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 26.04.2026, 07:15:34 via Wykop
  • -4
@DoktorMorela: lol, przeciez wiadomo ze kolejki to lata zaniedbań, nakladania limitów na studia i miejsca specjalizacyjne przez kaste lekarska i MZ gdzie ministrami najczęściej byli właśnie lekarze. Oprócz tego odklejone wyceny świadczeń i zrzucenie "g---o" nieopłacalnych zabiegów takich jak migdalki czy żylaki na garb spoleczeństwa, bo wydać 5-7 k to nawet chwilówkę wezmą i zrobią. Diagnostyka tak samo, badania krwi, usg - poz nie daje skierowan, bo maja jakis odgórny
basketm
basketm 26.04.2026, 07:45:29 via Wykop
  • -1
@El_Trufel: od 70 do 85 procent lekarzy pracuje na kontraktach gdzie zarabiaja po 250-400 zl na godzine. Dlatego nikt nie chce isc na etat, bo siatka plac to marne grosze, dlatego tak bardzo boja sie ujawnienia zarobkow na pesel.
basketm
basketm 26.04.2026, 07:56:48 via Wykop
  • 0
@DoktorMorela: procent od procedury trzeba bylo sobie ogarnac ;)
basketm
basketm 26.04.2026, 07:58:15 via Wykop
  • 0
@DoktorMorela: "produkujemy" dzisiaj, a jaka mamy srednia na 1000 osob? czy nie pasuje to do narracji? Mlodzi chca ostrzykiwac botoksem, siedziec w poz, ew klepac ortopedie, wszystko na czym da sie zrobic hajs stosunkowo latwo. Interna, neurologia? A na co to komu XD
basketm
basketm 28.04.2026, 14:24:58 via Wykop
  • -1
@DoktorMorela: Ty masz cos z glowa? Jaka pielegniarka nie moze podac betalocu na zlecenie? Podawalem wielokrotnie...
@dr_Batman lekarze przestali "bronic" ustawy podwyzkowej, bo sraja na nia, zarabiaja 3 razy wiecej na b2b niz na smiesznym etacie z zarobkiem gwarantowanym ustawą. Pokaż mi gdzie izby wzywaly do ograniczenia zarobkow lekarzy XD
basketm
basketm 28.04.2026, 14:48:13 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: nigdzie nie powiedziała o konkretnie o lekarzach tylko o maksymalnych stawkach kontraktowych. Znów kombinowanie pod tezę z Twojej strony, słabiutko.

517

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Ministerstwo Zdrowia planuje zbierać dane o zarobkach medyków powiązane z numerem PESEL i prawem wykonywania zawodu. Choć resort twierdzi, że chodzi o lepsze kształtowanie polityki płacowej, eksperci i środowisko lekarskie wskazują na poważne ryzyko naruszenia prywatności

freedomseeker
z
fakt.pl
dodany: 28.04.2026, 07:51:54
  • 117
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    finanse
basketm
basketm 28.04.2026, 14:27:27 via Wykop
  • 2
Dlaczego tylko lekarzy? Powinny być zbierane informacje o wszystkich medykach. Dodatkowo, obowiazkowe tachografy + karty w szpitalach gdzie odbijasz sie na wejsciu i wyjsciu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1819

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

względem średniej. W Polsce pracownicy ochrony zdrowia zarabiają średnio 2,9x przeciętnego wynagrodzenia, co plasuje ich wśród najwyżej wynagradzanych w Europie w relacji do średniej krajowej. Co istotne, dane dotyczą etatów a >70% lekarzy pracuje na kontraktach, gdzie stawki są jeszcze wyższe.

kastrator2
z
x.com
dodany: 27.04.2026, 09:25:18
  • 270
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
basketm
basketm 27.04.2026, 10:03:02 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: jedne z najlepiej? Niemcy, Dania, Szwajcaria, Norwegia, Belgia i Holandia na sto procent płaci lepiej. Także może jesteśmy gdzieś w środku Europy. Chętnie oddam moje dodatki za nocki, ruszysz sie z gabinetu i bedziesz pilnować pacjentów? Weekendy tak samo. Pozdro i wara od pielęgniarek.
basketm
basketm 27.04.2026, 10:22:00 via Wykop
  • 2
@dr_Batman: to mamy jedne z najlepiej zarabiających czy zarabiających względem średniej krajowej? Mi o nic, ale skoro wywołujesz do tablicy dodatki za pracę nocną to one z czegoś raczej wynikają. Lekarz też dostaje dodatek za pracę nocną i wszyscy mają luz z tym że śpi, ale ty musiałaś się zesrac tylko o pielęgniarki, że dostają dodatek za pracę w nocy. Stękasz coś o jakiejś premii jakbyś nie wiedziała jak destrukcyjnie
basketm
basketm 27.04.2026, 10:36:33 via Wykop
  • 4
@tulipana: nikt tu nie ma focha, ale bądźmy przejrzyści i konsekwentni. Jeśli ktoś mi wyrzyguje, śmieszny dodatek za pracę nocną to ja mu też mogę wyrzygać, że on w tym czasie śpi i też ten dodatek pobiera. Ktos taki jak dr Batman sra się o zarobki pielęgniarek 10k (chociaż dotyczy to wąskiej grupy specjalistów z mgr), a ja nie komentuje pod każdym postem że lekarze biorą po 3-4 stówy za
basketm
basketm 27.04.2026, 10:42:07 via Wykop
  • 20
Jedynym sposobem na rozwiązanie tej patologii jest ujawnienie zarobków kontraktowych i wynagrodzeń na PESEL. Inaczej będzie narracja, że system drenują pielęgniarki, a nie lekarze na b2b zarabiający 300-500 zł za godzinę. Nie wspomnę o okradaniu społeczeństwa poprzez podatek liniowy lub ryczałt, w momencie gdzie te bogate pielęgniarki pod koniec roku wpadają w próg 32 procent XD
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 27.04.2026, 11:00:07 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: odniosłem się do tego co napisałaś. W jaki sposób pielęgniarki zarabiające między 0,94 a 1,29 średniej krajowej POLSKIEJ, mogą być wynagradzane najlepiej w Europie skoro nasza średnia wynosi około 2100 euro za 2025 rok? W moim szpitalu wysługi nie ma, pracę w nocy chętnie oddam, weź sobie te marne 20 procent za każdą godzinę od 22 do 6 jak Cię to tak boli. I nie kłam, bo pełniąc dyżur
basketm
basketm 27.04.2026, 11:12:52 via Wykop
  • -1
@Vacheron: co to znaczy „potrafią wyciągnąć” ? Za etat mało kto płaci więcej niż jest w siatce płac.
@Mazowia Wiem, ale stawki rzędu 100-110 zł to sufit tylko dla Oit, operacyjnych i anestezji w wojewódzkich. Są miejsca gdzie płacą 70 i są chętni. Teraz porównaj sobie te zarobki na b2b z siatką płac i zobacz komu się opłaca pracować na etacie, a komu na kontrakcie ;)
basketm
basketm 27.04.2026, 11:27:52 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: ok masz mnie. Po prostu zazdroszczę Ci że zarabiasz kilka razy więcej ode mnie i mam ból d--y.
Odnosząc się już na koniec do ostatniego zdania, skoro lekarz ma być gotowy jak się pacjent zatrzyma, a pielęgniarka ma chodzić i sprawdzać to znaczy, że jak się zatrzyma to jej rola ogranicza się tylko do zawołania lekarza i wyjścia z sali czy jednak też coś robi? XD
basketm
basketm 27.04.2026, 12:06:43 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: 6 lat na dorosłej intensywnej i aneste (łącznie z cięciami, hemodynamika), teraz trzeci rok it dziecięca.
basketm
basketm 27.04.2026, 12:35:18 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: pod koniec kariery na bloku byłem rozpisywany z początkującymi rezydentami. Pilnuje swojego ogródka i nie interesuje mnie ile kto zarabia dopóki ktoś nie wywoła mnie do tablicy :)
basketm
basketm 27.04.2026, 14:07:20 via Wykop
  • 1
@dr_Batman: wywołałaś Ty, wspominając o mojej grupie zawodowej?

Jeśli ktoś robi specke jako rezydent to tak, ale zarabia wtedy mniej tylko od grupy pielęgniarek z grupy drugiej, które sa po dodatkowych 4 latach kształcenia. Rezydentów możesz przyrównać do licencjatow pielęgniarstwa i wtedy okazuje się że wcale nie zarabiają mniej.

Jeżeli ujawnienie zarobków pielęgniarek na UOP (co nie jest tajemnicą, bo siatka płac jest dostępna dla wszystkich) i przyrównanie ich do
basketm
basketm 27.04.2026, 14:24:14 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: rok czy dwa, żadna różnica XD z tym, że pielęgniarka po samej specjalizacji nie zarabia więcej niż rezydent. Jeszcze trzeba zrobic studia magisterskie.

Ja ani się nie pusze, ani nie odmawiam podania paracetamolu, ba, jak jest potrzeba to sam go ordynuje i podaje. Twój dowód anegdotyczny jest niewiele warty, a właściwie to nic, bo jak napotkałem trudność na covidowym i pacjent wyrwał sobie rurę, a lekarza nie było na
basketm
basketm 27.04.2026, 14:46:10 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: ja nic nie porównuje, to Ty próbujesz umniejszać, że jak to tak pielęgniarka po 7 latach nauki i conajmniej 4 stażu ( bo specjalizacja trwa dwa lata i możesz zacząć po dwóch latach pracy) może zarabiać więcej niż lekarz rezydent. Dziwne gdyby lekarz nie odpowiadał za przebieg leczenia, ale czy wyłącza to odpowiedzialność pielęgniarek za jakikolwiek aspekt? No nie.

Ja wiem jak ja korzystam ze swoich uprawnień, mnie nikt
basketm
basketm 27.04.2026, 15:06:41 via Wykop
  • 1
@dr_Batman: jakbym zarabiał 3-4 stówy na godzinę na b2b z podatkiem 14 procent to bym wydrukował i wytarł sobie tyłek tą ustawą XD czyli to pielęgniarki zarabiające 10k miesięcznie uwalają szpitale, a nie chore stawki na b2b? Może wprowadzić zakaz pracy na kontraktach to zobaczymy czy finanse odżyją.
basketm
basketm 27.04.2026, 22:03:36 via Wykop
  • 0
@real_scoria: a kierowca autobusu ile zarabia? Też odpowiedzialny za ludzkie życie i to jeszcze w koszuli albo sweterku jeździ.
basketm
basketm 28.04.2026, 08:58:22 via Wykop
  • -1
@real_scoria: mam dlatego nie dociera do mnie takie p--------o

401

Kryzys w szpitalach powiatowych. Lesko bez pieniędzy na pensje

Kryzys w szpitalach powiatowych. Lesko bez pieniędzy na pensje

Od dwóch miesięcy załoga szpitala nie dostaje pełnego wynagrodzenia. Szpital wnioskuje o kredyt na restrukturyzację - powiedział p. o. dyrektora placówki Mirosław Leśniewski. - Lecznica jest zadłużona na 123 mln zł, sytuacja jest gorzej niż fatalna - dodał.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 25.04.2026, 07:31:46
  • 152
  • #
    polska
  • #
    lesko
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
basketm
basketm 25.04.2026, 22:52:25 via Wykop
  • 17
Pielęgniarka zarabia 7-10k brutto za miesiąc, lekarz 7-10k brutto za dyżur. Matematykę zostawiam Wam :)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

basketm
basketm 26.04.2026, 06:34:49 via Wykop
  • 7
@ruonim: jak chcesz to możesz wyjechać do Niemiec. Decyzje zostawiam tobie (specjalnie z malej).
basketm
basketm 27.04.2026, 10:43:01 via Wykop
  • 0
@JanTadeusz: l
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Maks

  • Amator koszykówki i gotowania
  • xxx

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.08.2025

    Komentator
  • VIP
    od 20.12.2016

    VIP
  • Rocznica
    od 20.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.05.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 18.12.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking