Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
antb47
antb47

antb47

Dołączył 7 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1226
  • Znaleziska 83
  • Mikroblog 1143
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 29
antb47
antb47
antb47 przedwczoraj, 20:46:16
  • 0
#pies #pkp #podroze #weterynarz #pytaniedoeksperta

Mirki mam pytanie czy w takich upałach (piątek 30 stopni) lepiej przewieźć psa do weterynarza samochodem, czy pociągiem + taxi
Droga około godziny półtorej (są remonty po drodze i ruch wahadłowy)

W rozkładzie pkp sprawdziłem, ze pociągi są dostępne tylko polregio i nie znalazłem na stronie internetowej opcji kupienia biletu. Pies maltańczyk z chorą łapą. Nie mam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tonawegla
tonawegla
tonawegla
przedwczoraj, 20:50:37 via Wykop
  • 0
@antb47: samochodem
  • Odpowiedz
powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
przedwczoraj, 21:20:18 via Wykop
  • 1
@antb47: W samochodzie będzie spokojniej, lepiej dla psa.
  • Odpowiedz
presburger
presburger
presburger
19.06.2026, 23:18:35
  • 5
Czasem zastanawiam się nad takim dziwnym scenariuszem. Ludzkość znika. Nie wiadomo dlaczego. Kataklizm, pandemia, może zwykłe wymarcie. Po prostu któregoś dnia nie ma już ani jednego człowieka. Wszyscy umierają mniej więcej w tym samym czasie. Jedni na ulicach, inni w mieszkaniach, biurowcach, szpitalach, lasach, na morzu. I nagle zapada cisza.

Zostają drogi. Miasta. Mosty. Samochody rdzewiejące na parkingach. Opuszczone mieszkania z kubkiem po kawie stojącym na stole. W bibliotekach tysiące książek czekają na
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47 22.06.2026, 18:24:13 via Wykop
  • 0
@presburger: Może na księzycu zostaną ślady po misjach na księżyc? Metal nie powinien zerdzewieć bez tlenu, księżyc nie ma ruchów tektonicznych i są bardzo małe szanse, że jakiś meteoryt trafi dokładnie to miejsce.
  • Odpowiedz

421

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

W Kielcach od dawna mogłoby już działać pierwsze w województwie i szóste w kraju hospicjum dla dzieci. Są lekarze, pielęgniarki, psychologowie, sponsorzy i działka. Są też ciężko chore dzieci, które czekają na miejsce, gdzie dostaną całodobową opiekę. Budowę zablokował jednak protest kilku sąsiadów,

armiakrolewska
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 12:32:11
  • 153
  • #
    dzieci
  • #
    rodzina
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polactwo
  • #
    cebula
  • #
    pytaniedoeksperta
antb47
antb47
antb47 13.06.2026, 18:49:01 via Wykop
  • 0
@AnulkaS34d: Może jeszcze myślą, że jakaś zaraza na nich przejdzie?
antb47
antb47
antb47 13.06.2026, 18:52:02 via Wykop
  • 1
@roszej: Ja z kolei od lat daję swój jeden procent z podatku na oddział paliatywny w szpitalu, który zaopiekował się moją umierającą na raka Matko. Zgadzam się w pełni z Tobą, zę takie miejsca są potrzebne.

1281

Żałoba? Nie dla banków. UOKiK ujawnia, jak utrudniały życie spadkobiercom

Żałoba? Nie dla banków. UOKiK ujawnia, jak utrudniały życie spadkobiercom

Śmierć bliskiej osoby to ogromny cios, ale dla polskich banków bywa początkiem bezwzględnej biurokratycznej ścieżki. Prezes UOKiK wziął pod lupę największych graczy sektora finansowego, zarzucając im (nomen omen) rzucanie kłód pod nogi spadkobiercom.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 10.06.2026, 12:17:47
  • 76
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
antb47
antb47
antb47 10.06.2026, 17:54:36 via Wykop
  • 1
@CzarnyPiotrus: U mnie syn mego wujka umarł i zostawił długi. Wszyscy zrzekali się spadku u notariusza - gdy przyszła moja kolej notariusz miał już wszystkie dane z wyjątkiem moich osobowych, bo nie byłem pierwszy w kolejce

Kiedy moja Matka umierała na raka zdążyła napisać upoważnienie, więc z Tatą wzięliśmy jej oszczędności do zera i potem tylko zawiozłem do oddziału banku w innym mieście akt zgonu i tylko parę razy się
antb47
antb47
antb47 10.06.2026, 17:56:50 via Wykop
  • 3
@Nowystaryziel: Jak się przekonałem to jeżeli ktoś jest śmiertelnie chory, to trzeba wyrobić pełnomonictwo do konta i zabrać pieniądze przed śmiercią, bo przy śmierci pełnomonictwo wygasa i można mieć problemy/czekac lata aż procedura sądowa się skończy
Al-3_x
Al-3_x
06.06.2026, 12:26:02
  • 3
Pytałem was już czy czarna modelka by się nadawała do odgrywania roli Heleny Trojańskiej więc teraz spytam was o Azjatkę. Ta tutaj to chińska aktorka Sheng Nan. Czy uważacie, że lepiej by się nadawała do filmu o Iliadzie jako Helena?

#film #pytanie #ladnapani #przegryw #azjatki
Al-3_x - Pytałem was już czy czarna modelka by się nadawała do odgrywania roli Heleny...

źródło: vgvgvgv

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47 07.06.2026, 18:42:01 via Wykop
  • 1
@Al-3_x: nie, ale przynajmniej jest ładniejsza.
  • Odpowiedz
nightmaar
nightmaar
06.06.2026, 20:51:26
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47 07.06.2026, 18:38:58 via Wykop
  • 0
@gorzki99: Ale Teela córka Man at arms jest dalej biała w filmie. Ogólnie film raczej spoko.
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
07.06.2026, 15:37:55
  • 0
Wybieram się na Mandalorian i Grogu. Ogarnę co się dzieje na ekranie, jak nie oglądałem trzeciego sezonu Mandalorianina?

#film #kino #starwars #ogladajzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47 07.06.2026, 18:37:24 via Wykop
  • 2
@rolnik_wykopowy: Ja wogle nie oglądałem serialu i bawiłem się dobrze na seansie.
  • Odpowiedz

482

Arcybiskup grzmi. "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga"

Arcybiskup grzmi. "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga"

Za dobrze wam się żyje, Polaki, oj za dobrze. Przez internet, platformy streamingowe, telewizję, nawet przez urlopy nie chodzicie do kościoła, i krzyże papieskie ktoś podpala, i aborcja szaleje. Przynajmniej wedle przewysokiego urzędnika Pana Boga, szlachetnego arcybiskupa Depo z Cżęstochowy.

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 04.06.2026, 15:24:16
  • 238
  • #
    polska
  • #
    czestochowa
  • #
    religia
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
antb47
antb47
antb47 05.06.2026, 18:55:25 via Wykop
  • 1
@armiakrolewska: W jednej z książek o Świecie Dysku Pratchetta jest wspomniana sekta, która uważa że pieniądze to samo zło i dlatego nie zważając na własne bezpieczeństwo postanowili zgromadzić jak najwięcej pieniędzy aby ratować innych.

A serio to hipokryzja i to co dostojnicy w Kościele mówią to jest po prostu obrzydliwe. Tak jak biskup (nie pamiętam nazwiska) kilka lat temu powiedział że dzieci szukają miłości i wciągają księży.

Zwykli księża też
antb47
antb47
antb47 05.06.2026, 18:59:41 via Wykop
  • 0
@Kudlaty777: Ja mam podobną historię jak Twoja tylko raczej jestem ateistą bo nie ma dowodów na istnienie Boga.
Mnie pomogła pandemia Cowidu. Przestałem chodzić z przyzwyczajenia co tydzień do Kościoła i nie chciało mi się już wracać. Zauważyłem wtedy też jak Ty, że nauki Kościoła nie mają sensu.
antb47
antb47
antb47 06.06.2026, 20:19:15 via Wykop
  • 0
@Kudlaty777: Ja akurat nie wierzę. Mogę się mylić, ale dopóki nie ma dowodów to uważam, że nie ma.

Czytałem w jednej książce, że problem z Bogiem bardziej skomplikowanym niż wszechświat polega na tym skąd się wziął i prawdopodobnie praprzyczyna wszystkiego to było coś bardzo prostego co się potem zaczęło komplikować. W książce lepiej to opisali.

Z kolej w jednym opowiadaniu fantastycznym czytałem ciekawą historię, gdzie ludzie odkryli jak manipulować niewykształconymi
antb47
antb47
antb47 05.06.2026, 17:43:39
  • 0
#film
Mirki był ktoś na Strasznym Filmie lub Władcach Wszechświata? Warto iść do kina na jeden z tych filmów?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47 23.05.2026, 04:32:43
  • 0
#iptv Mirki, jaką aplikacje polecacie na mibox aby używać listę iptv?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47
Autor
23.05.2026, 11:59:16 via Wykop
  • 0
A jest jakaś dobra bezpłatna aplikacja?
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47
Autor
23.05.2026, 18:01:05 via Wykop
  • 0
@amamoh: kiedyś używałem FOV iptV i myślałem ponownie kupić na rok.
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47 09.05.2026, 19:26:15
  • 0
#fotelergonomiczny #fotelbiurowy #fotelgamingowy

Mirki jaki fotel polecacie dla wzrostu 180 cm? Albo chociaż jakie firmy polecacie. Nie mam możliwości fizycznego przymierzania foteli w mojej okolicy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dipolarny
Dipolarny
09.05.2026, 19:31:58 via Wykop
  • 0
@antb47: jakiś czas temu kupiłem nowy styl xilium, bo był jako jedyny, które przymierzałem w odpowiednim rozmiarze, reszta była "za mała" mam 186 cm wzrostu
  • Odpowiedz
armt
armt
armt
11.05.2026, 22:32:17 via Wykop
  • 0
Mirki jaki fotel polecacie dla wzrostu 180 cm?


@antb47: Foteli nie da się polecić (każdy ma inne wymiary, proporcje i wymagania) - trzeba je po prostu przymierzać. Jeżeli fotel ma być wygodny to powinien być ergonomiczny.

Jaki masz
  • Odpowiedz

2466

"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje

Pokaż treści 18+

"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje

Chłopak popełnił samobójstwo, po tym jak miesiącami był nękany przez rówieśników. Szkoła nabrała wody w usta i nic nie zrobiła, mimo że rodzice zgłaszali sprawę.

brednyk
z
fakt.pl
dodany: 19.04.2026, 22:22:34
  • 477
  • #
    polska
  • #
    szkola
  • #
    prawo
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    samobojstwo
antb47
antb47
antb47 20.04.2026, 20:25:10 via Wykop
  • 3
@nutsheell: Mnie dręczyli w podstawówce na wf chłopaki z drugiej klasy. - prawie wszyscy. Pomogło gdy nie wytrzymałem i powiedziałem dla wychowawcy. Ponoć ich wychowawczyni była straszna i się odczepili. Rocznik tuż przed wprowadzeniem gimnazjów.

To chyba w 6 i 7 klasie gdzieś w pierwszej połowie lat 90tych. Po moim roczniku wprowadzono gimnazja.

Po tym skur*** rozmawiali ze mną z uśmiechem, że byłem ich workiem treningowym bo mieli problemy. Jeden próbował mnie
antb47
antb47
antb47 01.04.2026, 19:37:53
  • 0
#dvd #blueray
Mirki czy w 2026 roku polecacie jakiś sklep z dvd/bleuray czy już nie ma nic dobrego.
Chciałbym poszukać kilka rzeczy nie na netflixie i nie zamierzam korzystać z torentów.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47
Autor
03.04.2026, 17:16:35 via Wykop
  • 0
@MisterMinister: a kupowałeś może na ebay?
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47 17.02.2026, 14:51:06
  • 0
#weterynaria #weterynarz
Czy to że drugie usg po dwóch miesiącach najlepiej aby zrobiła ta sama osoba na tej samej maszynie to prawda, czy ściema?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tasiemiec_z_niemiec
tasiemiec_z_niemiec
17.02.2026, 15:02:57 via Wykop
  • 0
Prawda. No chyba, że masz zastrzeżenia do przeprowadzonego badania, wtedy to zależy.
  • Odpowiedz
przemek-leniak
przemek-leniak
17.02.2026, 21:13:34 via Wykop
  • 0
@antb47: no to taka obrazówka że się widzi na bieżąco - kto już widział łatwiej zauważy zmiany
czyli w sumie prawda
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47 04.02.2026, 19:01:39
  • 2
#weterynaria #lekarzweterynarii #weterynarz #psy #pies #maltanczyk #suwalki

Zna ktoś stronę, która ocenia weterynarzy?

Albo korzystał z usług Nataliii Swiackiej w Suwałkach? Wiem, ze się powtarzam, ale szukam weterynarza neurologa w pobliżu Podlasia. Warszawę nie biorę na razie pod uwagę, bo miałbym samochodem w jedną stronę z 3 godziny drogi i mam nadzieje, że mój pies nie jest tak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kasiknocheinmal
kasiknocheinmal
04.02.2026, 19:41:03 via Wykop
  • 0
@antb47: na grupach dyskusyjnych na Fejsie zrób rozeznanie. W wypadku szynszyli taki wywiad plus lecznice polecane przez fundacje/stowarzyszenia się spisują. W wypadku psów na pewno też coś się można tak dowiedzieć.
  • Odpowiedz
przemek-leniak
przemek-leniak
04.02.2026, 21:49:09 via Wykop
  • 1
ja ich oceniam - głównie dobrze zresztą
najlepszym na wypoku jest deptacz_gnoju
typ antypatyczny acz specjalista doskonały
  • Odpowiedz

592

AMA - dawca szpiku. Zapraszam do zadawania pytań!

AMA - dawca szpiku. Zapraszam do zadawania pytań!

Od 2016 roku jestem w bazie potencjalnych dawców szpiku, a krótko po 18-stce miałem okazję realnie pomóc mojemu „bliźniakowi genetycznemu”. Na co dzień jestem strażakiem ochotnikiem, liderem wolontariatu i honorowym dawcą krwi (w zeszłym roku odebrałem nawet medal „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”). Masz pytania o rejestrację w bazie? O samo pobranie? Boisz się bólu? Zastanawiasz się, jak to wygląda od kuchni? Zapraszam do zadawania pytań :)

Sebastian_dawcaszpiku
z
wykop.pl
dodany: 04.02.2026, 17:10:25
  • 194
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    dkms
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
antb47
antb47
antb47 04.02.2026, 18:55:06 via Wykop
  • 5
Czy daleko musiałeś jechać na zabieg? Sam wybierałeś miasto?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

antb47
antb47
antb47 30.01.2026, 19:58:53
  • 0
#weterynaria #lekarzweterynarii #weterynarz #psy #pies #bialystok

Czy korzystał ktoś usług z kiliniki weterynarynej w Białymstoku HelpVET lub Boliłapka?
Chodzi mi specjalistę z dziedziny neurologii u psa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

deptacz_gnoju
deptacz_gnoju
30.01.2026, 20:45:03 via Wykop
  • 1
@antb47: do stolycy z Kurpii masz niewiele dalej, a ilość rozsądnych opcji konsultacji i badania (rezonans) dramatycznie większą. Zabawa w neurologię bez rezonansu to troszku wróżenie z fusów.
  • Odpowiedz
przemek-leniak
przemek-leniak
02.02.2026, 19:42:22 via Wykop
  • 0
@deptacz_gnoju: MR być musi acz koszt jest hmm
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47 29.01.2026, 18:46:38
  • 1
#weterynaria #lekarzweterynarii #weterynarz #psy #pies #maltanczyk

Mirki potrzebuje neurologa do psa, Byłem z kulejącą łapą u ortopedy i stwierdził, że to problem neurologiczny. Polecił udać się do neurologa.
Podał mi dwa nazwiska w Olsztynie. Zna ktoś kogoś bliżej Ełku, albo chociaż Łomży?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

deptacz_gnoju
deptacz_gnoju
29.01.2026, 19:44:51 via Wykop
  • 0
@antb47: nie. A i Olsztyn odpuść, celuj w Grudziądz lub Warszawę.
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47 16.01.2026, 19:16:09
  • 0
#xbox #xboxseriesx #xboxseriess #ps5 Jak sądzicie czy większa szansa jest na to, że jeszcze będzie możliwość taniej kupić konsolę xbox x lub s, albo czy klasyki z xbox360 zaczną się pojawiać na PS5.

Planowałem kupić xboxa, gdy wyjdzie nowe fable i będzie promocja. I już raczej nie będzie....
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
16.01.2026, 19:24:01 via Wypiek
  • 1
@antb47 Kup jak człowiek odnowioną na Allegro
  • Odpowiedz
dawidczeta
dawidczeta
16.01.2026, 22:25:39 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47 04.01.2026, 19:36:49
  • 1
#pies #weterynaria

Mirki czy możliwe, aby pies ugryziony przez kleszcza zaczął chorować po kilku latach na borieloze, jak człowiek?
Pies miał bravecto, kleszcz odpadł w maju 2022 roku, a w listopadzie 2025 zaczął trochę kuleć i ortopeda podejrzewa objawy neurologiczne (są opóżnione reakcje itd.).
Na razie jest na sterydach i za 10 dni kontrola - czy warto wspomnieć o tym kleszczu czy to raczej nie ma sensu?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

antb47
antb47
antb47
Autor
04.01.2026, 19:43:26 via Wykop
  • 0
@powsinogaszszlaja: z podlasia a czemu pytasz? Kleszcze są raczej w całej Polsce.
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47
Autor
04.01.2026, 20:37:10 via Wykop
  • 0
@WrzeCiOna: Nie zauważyłeś, że pisałem o psie? Wiem doskonale, że ludzie mogą chorować po latach. Jeden kolega nie dawno brał antybiotyki, wujek też miał problem po latach. Wiem też, że kleszcze mogą szybko wykończyć psa, pytałem się czy może sprawiać problemy po latach.

@deptacz_gnoju https://pl.wikipedia.org/wiki/Borelioza
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47
Autor
04.01.2026, 21:22:39 via Wykop
  • 0
@deptacz_gnoju: bo przypomniałem sobie kilka dni po wizycie kiedy przygotowałem film jak pies chodzi po sterydach i przejrzałem galerie w telefonie czy były filmy z przed lat (znalazłem tylko zdjęcie zdychającego wyschniętego kleszcza), pies był na bravecto, więc kleszcz zdechł prawdopodobnie szybciej niż 24 godziny a wet nie pytał się.

Dalej nikt nie odpowiedział czy po kilku latach od ugryzienia przez kleszcza mogą wystąpić objawy. Z tego co słyszałem to
  • Odpowiedz
antb47
antb47
antb47
Autor
15.01.2026, 18:58:34 via Wykop
  • 1
@przemek-leniak: weterynarz też mi to powiedział. Na razie pies jest na sterydach + osłonowe na wątrobę i zobaczymy co dalej.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 05.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 13.09.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking