Analiza sprawy, która trafiła już kiedyś na główną. 14-letnia Daria Stec szła do szkoły przez przejście dla pieszych, kiedy wjechał w nią samochód osobowy. Za kierownicą siedział zawodowy żołnierz - mąż lokalnej policjantki. Wyrok sądu? 6 tys. grzywny i kilka tysięcy zadośćuczynienia dla dziewczyn
Lasy Państwowe dopłacają miliony do deficytowych wycinek w sercu Bieszczad tylko po to, by puszczańskie buki trafiły do słowackich młynów. Tam stuletnie drzewa są mielone na tanią tekturę, która wraca do nas w formie kartonów i biurowych mebli.
@Rzezimieszek84: o i znalazł się kolejny używający słowa uśmiechnięty jako przywar. Po pierwsze ja naliczyłem przynajmniej 5 afer związanych z LP za czasów PiS. Jednym z głównych zarzutów było to że niejaki "miękka pała" zrobił sobie z tej instytucji prywatny folwark. Obsadzał stanowiska "swoimi" i teraz te chwasty ciężko wytępić. Tak uśmiecham się bo nie czytam codziennie o kolejnej aferze związanej z przywłaszczeniem majątku państwowego przez Zjepow.
@Wolf1986: to może nie wyrokuj bo z roku na rok jest mniej. Za to za PiSu z 10 mln m3 zrobiło się 53 mln. I tak tartaki to też u nas płacą podatki jak wrzuca bale i okoruja to zarabiają choć nie wiem gdzie i kto to kupi. Nie jesteś na bieżąco, jesteś na tiktoku
@ukradlem_ksiezyc: zawsze mi się przypomina cytat z najpiękniejszego lasu w jakim byłem gdzieś na Słowacji. Była tam tabliczka z napisem: Był las, nie było nas. Jest las, nie ma nas. Będzie las, nie będzie nas
jak się posadziło to wg mnie można wyciąć ale te drzewa posadziły się same
@tamagucci: mało jest miejsc gdzie drzewa posadziły się same;) Habsburgowie sądzili w Polsce jodły i świerki na potęgę dlatego by doświadczyć tzw. złotej polskiej jesieni trzeba znać miejsca gdzie rosną buki i dęby. Polecam okolice Żywca i jeziora oraz suchej beskidzkiej. Choć przypuszczam że i tam te drzewa zasadzili ludzie.
@km88: dałem plusa bo w górach przy wycince o czym mało kto wie kiedyś było tylko jedno miejsce gdzie można było ściągać drzewo. Teraz robi się drogi które przy opadach deszczu zmieniają się w rzeki a później "o bosze idzie fala powodziowa z gór" Gospodarka leśna u nas kuleje i tyle ale wkorwia mnie np to że u mnie na nadleśnictwie były np plakaty gangusa i batyra bo sobie pan
@Wolf1986: Ależ ty jesteś głupi... Jak leśniczy chce wyciąć drzewo bo jest kornik, suszyca czy inne rzeczy to lepiej czekać co? Ty tępa puszko żubra ogarnij swoją wiedzę. Las nie odrasta w rok a wpływy Ziobry w lasach państwowych są duże po 8 latach. J----y baranie
@Wolf1986: uspokój dupę pracę to ja se mogę napisać jeszcze z trzech kierunków. Więc tępy h0jku co dostałeś za tą pracę? Miałeś jakieś pluswmy w stylu ojca lektora jak pan Słabek ekonomista doktor co nie umie rozliczyć własnej partii?
Fajnie macie, już nawet pomijam ten caly ton skowrycząco-bolesny, bo w głowie reciarza to kazdy zna każda paste świata jaka tu była cytowana, ale dodatkowo koleś musial wrzucić do dyskusji polityke stosujac swoje skróty myślowe xd Czy jak Pana Tuska nazwe cuckiem to prawda czy nie?
@PogromcaPatusow: nie rezygnują tylko poprawiają ustawę... To tak jakby u nas jakąś partia rządząca wprowadziła kwotę wolną od podatku w wysokości 400000 zł przez swoją głupotę i nieznajomość realiów a później jednak z powodow finansowych się z niej wycofała...
@vqpv: to oznacza że jesteś kompletnym chłopskim rozumkiem. Niemcy nie wycofują się z tej ustawy tylko zmieniają terminy i zasady. Tak jak z SCT które Niemcy likwidują nie dlatego że to niewypał tylko dlatego że większość samochodów po prostu spełnia normy, więc nie trzeba zakazywać. Kraków na marginesie to najbardziej zanieczyszczone miasto w Europie jeśli chodzi o powietrze,a większość Januszy nosaczy w dupie ma zdrowie pieszych jak kierowcy BMW kierunkowskazy.
ciekawe, że te pajace nagle poznikały i ze świecą szukać popierającego ten debilny system kaucyjny...
@puretech: ja popieram... I nie, nie uważam że dobrze że wprowadzili "bo na zachodzie już tak jest" uważam że dobrze że wprowadzili "na wschodzie już tak jest od prawie 10 lat." Recykling butelek PET w Chinach które tak tutaj poddajecie przy wyśmiewaniu unijnych dyrektyw wynosi 95% w Niemczech Norwegii 80-90% w Polsce zaledwie 50% Wejdźcie
Ale po przejściu ustawy o ,,mowie nienawiści", obrażanie Pisowców i Konfiarzy będzie ,,krytyką w granicach wolności słowa".
A cokolwiek o Koalicji/Lewicy, będzie karane.
@Hambercios: jpd. Serio uważasz że tak będzie? Podaj jeszcze przykład z Wielkiej Brytanii (która wyszła z UE) i pograzaj swoje twierdzenie dalej. Ta ustawa jest jak pakt migracyjny. Chroni wszystkie kraje ludzi itd. bez tej ustawy taki berkowitz manipuluje zdjęciami faktami i ma po naście tysięcy polubien.
@troglodyta_erudyta: miałem konto na jbzd. Gdzie przy pomocy AI każdy post pisałem w stylu Brauna. Te barany tak pulsowały że szok... To smutne bo za 5-10 lat będą mieć prawa wyborcze i wybiorą nam ruski mirr
@Amatorro: uważam że ten mem ma świetny opis tego co robi ta prawicowa idiotka. K---i się za ruble jak reszta jej konfederuskiej parti z tym że ona robiła to wcześniej przy okazji branży futrzarskiej.
@mike-johnston: każdy prawaki oferuje swoim mariuszka grila i dom. A później te mariuszki z----------a po 16 h na magazynie za minimalną. To zła Unia nie broni ich praw pracowniczych. Dla tych parapetów intelektu państwo nie powinno się wtrącać wtedy będą zarabiać kokosyXD
@KOLEGAMAMY: nie bronie nikogo. Wiem natomiast że konfederacja gra od paru lat na rzecz rosji. W dupie mam komunę i przeszłość ty i tobie podobni wspierają za to prorosyjska partię i pluje na was tyle w temacie.
@Nygas232: 2019 to mniej więcej wtedy gdy ruski Grzesiu obciagal ruskiemu szpiegowi w Moskwie XD poza tym sprawa kontrowersyjna bo mimo wszystko rosyjskie wojska nas wyzwalały. @KOLEGAMAMY fikołki to robią wyborcy konfederacji i PiSu odnośnie przyszłej koalicji. O tym jak konfederusja obciąga obecnie putlerzowi nawet nie ma co wspominać, bo dla takich parapetów intelektualnych jak wy ważniejsze jest coś co było 6 lat temu a nie obecna polityka niektórych
@Aleale2: o tym że ślub brał w czasie kampanii katolikom prawakom. Nie trzeba przypominać bo jego żona w tym czasie pracowała w orgio lizus gdzie j----i się na potęgę. I to miało miejsce 5 lat temu a nie 20
@Aleale2: a no i pani królik którą prześladuje ursula. Nie zna imienia ojca swojego dziecka bo w zespole było 3 chłopów i jeden pies. Więc cieszy się że dziecko nie szczeka. Idole prawakodebili są niedoscignieci w swoich osiągnięciach.