Tak oglądam te filmiki konfitury i szczerze to największymi debilami (z małymi wyjątkami) są tam policjanci. Bo ja rozumiem mentalność przeciętnego seby w dresie, ale widzę że większość policjantów nie różni się od nich niczym poza tym że noszą mundury.
@RR_1905: to sprawdź sobie co to jest LEZ i jakie plany wdrażające mają na ten rok. Pierwsze pełne LEZ planowane na 2026 r. → W trzech miastach w stanie Maharashtra: Pune, Pimpri-Chinchwad i Chhatrapati Sambhajinagar. Istniejące przykłady częściowych stref: Taj Trapezium Zone (TTZ) wokół Taj Mahal w Agrze – zakaz wysokoemisyjnych pojazdów dla ochrony zabytku (od lat 90.). Zero Emission Zones wokół Statue of Unity w Kevadiya (Gudżarat) – ograniczenia
Troglodyci kradną kamerę i próbują wyrwać telefon, ponieważ nie spodobało mi się ich nielegalne parkowanie, wskutek którego utrudniany jest ruch pieszych i rowerzystów oraz niszczony jest chodnik. Mimo strefy dostaw, i mimo że taki jeździk może wjechać na zwykły parking podziemny.
@salo91: a nie jest? No sorry ale jesteśmy dosyć bogatym krajem. Gdyby rządziła konfa i ich deregulację, płatna służba zdrowia, jakieś karneciki itd. do tego zero nadzoru państwa nad produktami w tym żywnościowymi i prawem budowlanym to te wieżowce na zdjęciu opa wyglądały by z raczej jak te osiedla z Indii.
@salo91: gdyby nie socjalizm to mielibyśmy siłę roboczą i takiego Sławka tlumoka który zdobył doktorat na uniwersytecie ojca, na pierwszy biznes dostał pieniądze od ojca a teraz wystawia oferty pracy dla wykształconych za 2000 tys zł miesięcznie i obiecuje kucom i innym debilom że są biedni bo nie umia w biznes a trzeba było się uczciwie urodzić. Taka prawda Sławek to bananowe dziecko. Z---------l by w Biedronce gdyby nie jego
@salo91: zresztą to co napisałem widać po jego twarzy od młodości ułana, z defektem oczu od patrzenia w monitor tv ps. A o jego wykształceniu świadczy choćby to jak go orali odnośnie prowadzenia biznesu i słynnego vatu... Tatuś dał doktorat pieniądze ale i teligencja przepadła j------u banankowi slabkowi.
@salo91: mielibyśmy rozwarstwienie społeczne baranie jeden... Płatna edukacja. Podwyższona śmiertelność płatna służba zdrowia. Samowolkę budowlana, pożary zawalenia budynków, śmierć obywateli - deregulację. Mógłby cię ktoś r------ł jadąc 100 przez miasto i twoja szansa na przeżycie wynosiła by 7% taki Janusz biznesu jak slabek mógłby ci dać 12 zł na godzinę i z---------j po 16 h bo nie ma ustalonego czasu pracy. Mógłbyś w-------a mięso z psa ze schroniska zamiast kurczaka.
@salo91: źródło chcesz kucyku? Gdzie studiował ten bananowy kid? Na uniwersytecie zarządzanym przez ojca i od niego obaj bracia dostali wspomaganie na start. W szkole był pewnie średni skoro nie umie w rozliczenie parti z subwencji. Taka prawda kucu a źródło znajdź sobie sam, pogoogluj a nie oglądaj tiktoki
Zabójstwo przed wiejską dyskoteką. 18-latkowi zadano cios w głowę, po którym nie udało się chłopaka uratować. W moim regionie mówi się na takie wiejskie imprezy "sztachet party".
W politycznych annałach mijającego 2025 roku, obok nowego prezydenta i byłego marszałka Sejmu, zapisze się zapewne także Grzegorz Braun. Wiele jednak wskazuje na to, że ten wizerunkowy sukces politycznego ekscentryka ma póki co, na szczęście, charakter sezonowy
Kto kur...a głosuje na tego ruskiego czopka? Jakim trzeba być antypolakiem by to robić? Ludzie w historii Polski były wzloty i upadki. Mieliśmy wzlot bo weszliśmy do UE jeździmy coraz lepszymi drogami jemy dobrej jakości jedzenie, mamy pracę, wsparcie wspólnoty, rynki zbytu. A mariuszki z magazynu z IQ ameby głosują na tego oszołoma. Jpd. Ten kraj jak ma za dobrze to zawsze go podkopują właśni obywatele. Naród wspaniały tylko ludzie k---y i
Mentzen nie chwali wyzysku, tylko pokazuje fakty Dubaj rośnie bo ktoś tam pracuje a nie dlatego że UE klepie kolejną dyrektywę o zakrzywieniu banana. To nie jest bajka o raju, tylko zimny prysznic dla Europy, która utknęła w debacie o zaimkach, LGBT i płonącej planecie podczas gdy reszta świata liczy pieniądze i stawia wieżowce.
"80–90% imigrantów" - no właśnie ii jakoś kraj się nie zawalił nie płonie jak paryskie przedmieścia, nie potrzebuje 300 stron regulacji,
@CoDwa: Dubaj rośnie bo ma pieniądze z ropy i tanią siłę roboczą sprowadzana z zagranicy. Tak reszta świata stawia wieżowce i stawia też na OZE. Takie Chiny już wyprzedziły Polskę jeśli chodzi o udział OZE w całościowym bilansie energetycznym i trend ten się utrzymuje Polska ok 29% Chiny ok 39% ale najlepiej jest ciągle powtarzać słynne planeta płonie i mieć dziurę w mózgu zamiast wiedzy. Indie idą ta samą drogą.
@CoDwa: a no i LGBT, tutaj też kłania się twoja wiedza z szurskich tiktokow. Chiny również regulują tą kwestię prawnie, tak jak zresztą inne państwa świata. Ty po prostu o tym nie wiesz bo czerpiesz wiedzę od slabka i innych plaskoziemcow z konfederacji którzy bystrością nie grzesza. O zgrozo skoro oni są tak mało inteligentni to jak "inteligentni" muszą być ludzie którzy głosują na tych populistów którzy zbierają kapitał polityczny
@nick230: sam się doedukuj bo czerpiesz chyba dane od szwagra który za dużo wypił wg danych z 2024-25 to ok 50% przy czym należy pamiętać że gdyby nie ropa to nie byli by teraz atrakcją dla bogatych. "Według najnowszych dostępnych analiz (z 2024–2025 roku), dochody z ropy i gazu odpowiadają za około 50% całkowitych przychodów budżetowych rządu ZEA"
@CoDwa: tak a całe zaplecze porty lotniska itd powstały tam dzięki odkryciu potężnych ławic ryb w latach 90 XD idz przenieś tam swoje życie. Ale polecam taki filmik ciemna strona Dubaju na YT. Dowiesz się jak ludzie, wykształceni zostali tam z niczym i bez możliwości opuszczenia tego raju...
@nick230: to jak będziemy mieli tyle złóż by zainwestować w taka infrastrukturę to daj znać. Bogactwo Norwegii też wynika z posiadanych złóż o złoża też toczy się wojna na Ukrainie więc to jest słowo klucz. O tym jak tam się żyje przeciętnemu dobrze wykształconemu człowiekowi nie warto mówić bo to jest właśnie wyzysk i forma nowoczesnego niewolnictwa a nie podatki o które tak płaczecie. @nick230 a ty cicho tam
@nick230: sam jesteś chory psychicznie... Jeśli uważasz że ktoś z innej prowincji ZEA nie inwestuje kasy z ropy w Dubaj po pompie jaka oni otrzymali w latach 90... Więc mimo oficjalnych statystyk każde inwestycje w nowe hotele pensjonaty wyspy itd pochodzą tam z ropy.
@nick230: to tak jak u nas ktoś chciałby inwestować w jakąś wieś na pograniczu z Białorusią i stawiać tam biedronkę mimo iż ma do wyboru np pogranicze ze Słowacją. Nie twierdzę że jesteś konfederata ale posługujesz się podobna logiką, jeśli mówimy o USA to nie wymieniamy konkretnego stanu, tak samo z Chinami. Posługujesz się uproszczona logiką tak jak kolega wyżej. Może i lepiej zinterpretował dane ale błędnie założył że Dubaj
czyli zabralbyś pieniądze ludziom i dał Tuskowi czy innym urzędnikom na kible za ponad pół miliona zł? A Ikea jest Polska?
@Leonard332211: a wiesz ile firm stolarskich produkuje pod ike? Albo pod takie BMW czy Fiata? Co do kibli, to znowu najadles się gównianej propagandy konforuskich. Zaskoczę cię ruski czopku, kibel to nie tylko dziura w ziemi.
Połowa komentujących albo nie czytała artykułu albo ma ewidentnie problemy z czytaniem ze zrozumieniem... Kontrakt długoterminowy o którym mowa gwarantuje nam stałe ceny prądu na lata. Ale pelikany wychowane na szurskich tiktokach nie potrafią w czytanie.
Dolnośląska Policja przy współpracy z funkcjonariuszami z Kielc i Krakowa ustaliła tożsamość dwóch osób, które rozpowszechniały dezinformację o rzekomym ukraińskim pochodzeniu podejrzanej o zabójstwo w Jeleniej Górze
Po pościgu ulicami Gdańska policjanci zatrzymali 22-letniego ukraińca, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty karne, został ukarany mandatami na kwotę 31.500 zł i 210 punktami karnymi. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat więzienia.
Rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej, Jakub Kosikowski, pytany o nastroje w środowisku stwierdził, że będą patrzeć jak NFZ płonie. Żaden strajk nigdy nie ruszył systemu tak jak ruszy to co oni chcą wprowadzic. Życie pacjenta przede wszystkim xD