Wpis z mikrobloga

W tym roku 33% pracowników bedzie zarabiac minimalna. 3 lata temu bylo to zaledwie 11%.
Nastepuje coraz wieksze splaszczanie wynagrodzen w Polsce i powstaje coraz wieksza przepasc: specjalisci z kilku branz (lekarze, programisci, wlasciciele firm) i cala reszta - nie wazne czy maja jakiekolwiek wyksztalcenie i umiejestnosci czy nic, bo i tak duzo osob trafi na minimalna

sadzicie ze to dobre zjawisko?

#praca #zarobki #ekonomia #gospodarka
  • 119
@gharman nie jest ,ale i tak nie mamy na to żadnego wpływu, tak samo jak na politykę mieszkaniowa i społeczną. Każda partia w Polsce poza tymi pokemonami z konfy pitoli o tym samym. Po prostu nie ma zapotrzebowania na nic innego i trzeba się z tym pogodzić. Może to i lepiej, bo np można się zwolnić z męczącej pracy jako nauczyciel i pracować sobie spokojniej za minimalną w jakimś sklepie ze śrubkami
@gharman: na pewno jest mechanizm, gdzie nie opłaca się robić lepszej roboty czy zwiększać kwalifikacji bo za podobną kasę masz dużo prostszą i mniej wymagająca pracę na minimalnej. więc nie opłaca się zwiększać kwalifikacji.. a to jest ogólnie złe zjawisko. z reguły jak ktoś zarabia więcej to minimalna go dogadania i ta różnica spada. Jak ktoś poświęcał życie na rozwój zawodowy i potem ktoś kto nic nie robił zarabia praktycznie tle
  • 28
@r5678: no ja zarabiam troche ponad srednia, ale jak licze wszystkie moje podwyzki z sila nabywcza od 7 lat to to mam wrazenie ze mnie stac na tyle samo co 7 lat temu. moja odleglosc od minimalnej nie zmienila sie od 7 lat, zawsze praktycznei to byla dwukrotnosc minimalnej, i sie zastanawiam po co ja to wszystko robie, poswiecam tyle czasu na rozwoj itp. a moglem pracowac w bezstresowej pracy, a