Wpis z mikrobloga

W tym roku 33% pracowników bedzie zarabiac minimalna. 3 lata temu bylo to zaledwie 11%.
Nastepuje coraz wieksze splaszczanie wynagrodzen w Polsce i powstaje coraz wieksza przepasc: specjalisci z kilku branz (lekarze, programisci, wlasciciele firm) i cala reszta - nie wazne czy maja jakiekolwiek wyksztalcenie i umiejestnosci czy nic, bo i tak duzo osob trafi na minimalna

sadzicie ze to dobre zjawisko?

#praca #zarobki #ekonomia #gospodarka
  • 119
  • Odpowiedz
@gharman: Złe, nie złe, łatwo pluć na PiS i wiadomo że on dał tu dupy na linii, ale sama idea że ludzie wykonujący prostsze, ale potrzebne całemu społeczeństwu pracę, będzie mogła zarabiać trochę godniej i będzie mogła się utrzymać to dobre zjawisko. Wiadomo, inflacja i wszystko jest i tak droższe, nie mówię że tak jak jest teraz jest dobrze, ale ludzie powinni zarabiać więcej, a jeśli specjaliści nagle zarabiają niewiele ponad
  • Odpowiedz
  • 1
Złe, nie złe, łatwo pluć na PiS i wiadomo że on dał tu dupy na linii, ale sama idea że ludzie wykonujący prostsze, ale potrzebne całemu społeczeństwu pracę, będzie mogła zarabiać trochę godniej i będzie mogła się utrzymać to dobre zjawisko. Wiadomo, inflacja i wszystko jest i tak droższe, nie mówię że tak jak jest teraz jest dobrze, ale ludzie powinni zarabiać więcej, a jeśli specjaliści nagle zarabiają niewiele ponad minimalną to
  • Odpowiedz
  • 1
Czy ciebie nie powinno zastanawiać to, dlaczego pensje w tym kraju rosną sporo wolniej od inflacji, skoro wzrost minimalnej o inflację powoduje, że od groma osób zaczyna ją zarabiać?


@Marek_Licyniusz_Krassus: wytlumacz, a nie zagadki piszesz
  • Odpowiedz
@gharman: jak pan przedsiębiorca ma podnieść ustawowo o kilkaset złotych pensję jakiejś części personelu to na pewno pierwsze o czym myśli to rzucenie kolejnych podwyżek na średnie stanowiska
  • Odpowiedz
@gharman:

wieksza przepasc: specjalisci z kilku branz (lekarze, programisci, wlasciciele firm) i cala reszta - nie wazne czy maja jakiekolwiek wyksztalcenie i umiejestnosci czy nic, bo i tak duzo osob trafi na minimalna


Wystarczy mieć >50IQ i wiedzieć ile kosztuje m2 położenia płytki wielkoformatowej, żeby nie mieć takiego problemu.
  • Odpowiedz
@FoorX: Jednak trochę znaczy. Możemy dyskutować czy za szybko, czy zbyt wysoko, ale myślę że czas odrzucić Korwinowe bajeczki, janusze to janusze i będą z pozycji siły płacić najmniej jak potrafią. Odrzucanie samej idei płacy minimalnej jest dla mnie błędne. Masz rację pewnie że jak podwyższą Janusz minimalnym to w życiu nie podwyższy średniego szczebla - ale to nadal sprowadza się do jego pazerności i maksymalizowania zysków
  • Odpowiedz
@gharman: u mnie w kołchozie dochodzi już do sytuacji ze osoby zajmujące się logistyką, gdzie wymagania i odpowiedzialność są dużo większe zarabiają niewiele więcej od magazyniera gdzie jedynym wymaganiem są uprawnienia na wózki, a to i tak pewnie nie dla wszystkich xD
  • Odpowiedz
  • 30
u mnie w kołchozie dochodzi już do sytuacji ze osoby zajmujące się logistyką, gdzie wymagania i odpowiedzialność są dużo większe zarabiają niewiele więcej od magazyniera gdzie jedynym wymaganiem są uprawnienia na wózki, a to i tak pewnie nie dla wszystkich xD


@LPGpowiedzto: wkurza mnie to ze jak nie jestes programista to zarobki za prace umyslowa, z odpowiedzalnoscia i stresem sa juz na absolutnym dnie
  • Odpowiedz