Wpis z mikrobloga

Szanowne państwo, kochani moi… jest sobota, będzie #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozdajo, w którym pogadamy o trapiącym nas wszystkich problemie, czyli inflacji, a do wygrania będzie karta podarunkowa do Allegro o wartości 50 zł. Fajnie? Pewnie, że fajnie.

Żeby wziąć udział w rozdajo, odpowiedzcie na pytanie zadane w ankiecie i uzasadnijcie swoją odpowiedź w komentarzu.

Jako sposób na dodatkowe oszczędności, polecam kończącą się w sierpniu promocję VeloBanku z 650 zł premii na start – do zgarnięcia w całości bez żadnych haczyków. Szczegółów szukajcie w tej analizie.

Rozdajo trwa do najbliższej środy. Ogłoszenie zwycięzcy w dniu następnym.
___
Dołącz do grupy na FB
Do obserwowania i czarnolistowania: #kasazpromocji

#rozdajo #jakdorobicrozdaje #pieniadze #promocje #promocja #zarabianie #oszczedzanie #okazja #okazje ##!$%@? #czytajzwykopem #budzetdomowy #finanseosobiste #oszczedzanie #pieniadze #zarobki #wydatki

Kiedy Polsce uda się osiągnąć cel inflacyjny NBP (2,5%)? Odpowiedź uzasadnij.

  • w 2024 roku 3.1% (9)
  • w 2025 roku 18.4% (53)
  • nigdy – kraj w ruinie, panie 67.7% (195)
  • inne 10.8% (31)

Oddanych głosów: 288

  • 34
@JakDorobic_com: jestem pesymistką i myślę, że nigdy. Naprawdę boję się tego do czego to wszystko zmierza, mam na myśli oczywiście prowadzoną politykę. Przy tym rozdawnictwie i zaciąganych długach nie sądzę, żeby wszystko szybko wróciło na dobre tory.
@JakDorobic_com: Gdyby rząd faktycznie prowadził spójne działania redukujące inflację to może zmalała by do celu w okolicach 2026 podążając za trendem w euro regionie ale że aktualnie rząd wręcz przeciwnie, dolewa oliwy do ognia, to pewnie będzie to o wiele później o ile do tego czasu nie skończy się prąd w drukarkach NBP.
@JakDorobic_com: 2025 raczej. Idą wybory i jest dużo kiełby, jak wiadomo, to co wprowadzone dziś, nie od razu wpłynie na gospodarkę, więc odbije się to na inflacji dopiero w roku przyszłym. A do tego czasu jest jeszcze kilka innych rzeczy, które rząd zrobił, a które wybiją szambem w roku przyszłym, m.in. zmiana wstecz cen prądu. Jaszczomp będzie razem z radą trzymać stopy wysokie, więc to trochę potrwa zanim to zejdzie.