Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: w sumie słabo tak z partyzanta, bez rozmowy o ewentualnych planach, ale raczej nie wiem czy można to nazwać uprzedmiotowaniem kobiet, bo koniec końców to kobieta podejmuje decyzję czy chce przyjąć oświadczyny czy nie.
  • Odpowiedz
  • 17
w sumie słabo tak z partyzanta, bez rozmowy o ewentualnych planach, ale raczej nie wiem czy można to nazwać uprzedmiotowaniem kobiet, bo koniec końców to kobieta podejmuje decyzję czy chce przyjąć oświadczyny czy nie.


@Noonecares123 ale przecież jak ktoś się oświadcza to na tyle zna drugą osobę, że wie jakie ma plany i oczekiwania. Facet nie zrobi tego też gdzieś publicznie jak zna preferencje partnerki.
  • Odpowiedz
  • 64
@WielkiNos widzialem na internecie wiele cringowych oswiadczyn, jednak pisanie o nich ze uprzedmiatawiają kobiety to bardzo mocne nadużycie. To nie tylko wyraz wielkiego szacunku i milosci do wybranki, ale przedewszystkim akt ogromnej odwagi ze strony mężczyzny. Istnieje ogromne ryzyko że kobieta oświadczyny odrzuci, zwłaszcza dziś, gdzie walczy sie z tradycyjnym modelem rodziny i promuje hedonizm.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: jaka TYPIARA z niej ja pierdziele xD. Od kiedy odrzucenie oświadczyn oznacza z automatu zerwanie? Nie można normalnie porozmawiać i wytłumaczyć sobie, co stoi za odmową?

No i drugie kłamstwo, że przyjęcie oświadczyn oznacza nieodwracalne konsekwencje w postaci ślubu xD. Ile ona ma życiowego expa, że rzuca takie stwierdzenia? Ja już trochę lat mam i nie jedno zerwanie oświadczyn widziałem. To normalna sprawa. Oświadczyny to tylko oświadczenie woli. Coś jak
  • Odpowiedz
  • 306
To nie tylko wyraz wielkiego szacunku i milosci do wybranki, ale przedewszystkim akt ogromnej odwagi ze strony mężczyzny. Istnieje ogromne ryzyko że kobieta oświadczyny odrzuci, zwłaszcza dziś, gdzie walczy sie z tradycyjnym modelem rodziny i promuje hedonizm.


@daeun juleczki wszystkie romantyczne gesty między mężczyzną, a kobieta potrafią obrzydzić ( _)
  • Odpowiedz
@WielkiNos: znam takie przypadki, że rzeczywiście bez deklaracji na przyszłość znajomy się oświadczył po chyba 3 miesiącach związku, jeszcze publicznie i dostał odmowę i był z tego powodu bardzo zdziwiony, więc znając tamtą sytuację sama nie chciałabym się znaleźć na miejscu tamtej dziewczyny
  • Odpowiedz
XD ja #!$%@?ę. Jeżeli kogoś to uprzedmiatawia, to mężczyznę, bo się poniża, klęka i robi za żebraka błagającego aby się zgodziła na otrzymanie połowy jego majątku i innych benefitów.

Czemu faceci tak się poniżają przed kobietami?
  • Odpowiedz
@WielkiNos tzn ja po części się zgadzam z ich tokiem myślenia, bo na pewno takie sytuacje są. Ale.. Myślę że zdecydowanie częściej faceci robią to jednak po dłuższym czasie kiedy już ktoś się jednak mocno zna? XD lub ktoś Hehe wymusi to. Więc myślę że to takie pieprzenie a same jeszcze nie miały takiego problemu ( ͡º ͜ʖ͡º) no ale teraz każdy może wygłaszać mocno publicznie swoje
  • Odpowiedz
@WielkiNos: nie no #!$%@? bez kontekstu. Kontekst jest taki, że bez żadnych planów ślubu i bez nawet wcześniejszej rozmowy w dodatku w miejscu publicznym lub przy świadkach. Jeżeli ktoś jest rozsądnym człowiekiem i zna swojego partnera to wie na przykład, że partner lubi mieć zaplanowane wszystko w przód, lub jest introwertykiem i chciałby oświadczyn w zaciszu domowym bez świadków. To wtedy robi tak żeby zadowolić partnera a nie zadowolić rodzinę/samego siebie,
  • Odpowiedz
@Utero: Tak, znam. Robienie z zaręczyn wóz albo przewóz to szkodliwa praktyka, która właśnie nakręca ten gest do roli ultymatywnego testu związku. Potem w świadomości takich Julek to faktycznie może oznaczać prostą drogę do ślubu xD.
  • Odpowiedz
@WielkiNos no pewnie, po co jakieś podchody i cudowanie, powinna być aplikacja do zaręczyn i Juleczki byłyby szczęśliwe. A druga sprawa to takie tradycyjne oświadczyny wymuszają u młodych ludzi podjęcie decyzji i zadanie sobie pytania „czego ja tak właściwie chce” a z tym jest też duży problem, bo wymaga to oderwania wzroku od smartfona na dłuższą chwilę i zastanowienia się nad czymś dłużej niż kilka sekund
  • Odpowiedz
@WielkiNos jak one są tak #!$%@?, to co się dziwić? Najgorsze jest to że rodzice tych "typiar" zawiedli po całej linii. Co to za słownictwo? To jest życie a nie gra, a ta #!$%@? o respieniu. Dziwoląg.
  • Odpowiedz
na chłopie spoczywa cały ciężar inicjatywy

chłop musi się zastanawiać - zgodzi się czy nie?

chłop ma wszystko 'wymyślić', żeby było 'romantycznie'

chłop musi kupić kawał żelastwa za co najmniej kilka kafli

baba musi tylko powiedzieć tak albo nie


Zgadzam się, że to potwornie niesprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz