Wpis z mikrobloga

Czas na #pytanianaprawko!

W poprzedniej ankiecie głos oddało 119 osób, a tag doczekał się 33 obserwujących ().
Podsumowanie do poprzedniego wpisu możecie przeczytać tutaj.
Zasady takie jak zwykle: poprawna odpowiedź oraz wyjaśnienie znajdzie się w jutrzejszym podsumowaniu. Zainteresowani podsumowaniem powinni zaplusować przeznaczony do tego komentarz.

#prawojazdy

@Jeloops - zastanawiałem się nad Twoją propozycją. Być może niedługo uruchomię mirkolisty, natomiast wciąż jest możliwość obserwowania tagu :).
TheRealMikz - Czas na #pytanianaprawko!

W poprzedniej ankiecie głos oddało 119 osó...

źródło: comment_CBCVvOIw9pbVHBMtOmahy24rbEC7qvIR.jpg

Pobierz

Czy w tej sytuacji możesz rozpocząć wyprzedzanie z prawej strony?

  • Tak 68.0% (1300)
  • Nie 32.0% (611)

Oddanych głosów: 1911

  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kto wrzucił to pytanie na wypok? co mnie to obchodzi kto jest autorem


@TwojStaryToKorniszon: a no to, że nie tylko nie przeczytałeś pytania ze zrozumieniem, ale także kompletnie nie rozumiesz co ja tutaj wrzucam, dlaczego to robię i skąd to pochodzi

czy to zmienia fakt że to co opisałeś nie było wyprzedzaniem?


Nie wydaje mi się żebyśmy ustalili kwestię wyprzedzania, poza tym nie przeczytałeś pytania ze zrozumieniem. Poza tym ja
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: ale co ja mam tutaj przyznawać? Mam się kłócić z autorami pytań na państwowy egzamin? Podważać treść pytań, które stworzyli i które służą do egzaminowania wszystkich młodych kierowców?

Mowa jest o rozpoczęciu manewru, nie o wykonaniu go w całości, a pojazd poprzedzający się porusza, więc nawet nie widzę podstaw żeby to podważać - brakuje mu trochę do tej drogi poprzecznej, więc może się tak toczyć 2 km/h dalej i
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: i to co piszesz o aplikacji 360, i ogólnie cały ten pożal się boże egzamin teoretyczny udowadnia, że teoria na egzaminie w 70% jest tylko do wykucia, zdania, i zapomnienia.
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: wg mnie w tej sytuacji ma zastosowanie inny przepis, a mianowicie:

Art. 24. 9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.

Ust. 7 pkt 3 odnosi się do skrzyżowania. A punkt 9, który zacytowałem, tworzy tu wyjątek.
  • Odpowiedz
@One_Stone: słuszna uwaga, jednak ten przepis dotyczy wyprzedzania ogólnie, nie wyprzedzania z prawej. Sądzę, że nie rozwiązuje on problemu z ustępem 3, który nakazuje Ci wyprzedzanie z lewej strony pojazdu wyprzedzanego.
  • Odpowiedz
Sądzę, że nie rozwiązuje on problemu z ustępem 3, który nakazuje Ci wyprzedzanie z lewej strony pojazdu wyprzedzanego.


@TheRealMikz: mi chodzi konkretnie o wyprzedzanie na skrzyżowaniu.
To co już Ty zacytowałeś wyżej:

Art. 24. 5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego
  • Odpowiedz
@TheRealMikz

Tu znalazłem jakieś wyjaśnienie sformułowania "z zastrzeżeniem". IMHO z połączenia ust. 3 i 5 jasno wynika że skręcającego w lewo można wyprzedzać tylko z prawej strony. (Co w sumie ma ciekawą implikację dla dwóch pasów do skrętu w lewo?)
  • Odpowiedz