Pedałując w Chorwacji zaczynam doceniać kulturę naszych kierowców. 95% mija 10 cm od lusterka. Jadę sobie jadę i słyszę że ktoś zamiast mnie wyprzedzać gdy z naprzeciwka jedzie inny samochód to zwolnił. Mija mnie potem i widzę rejestracja DW. ( ͡°͜ʖ͡°) #wakacje #chorwacja #kolarstwo #kierowcy
@ZygmuntJedyny: a jak z upałem? W sobotę w Polsce było 34 po południu, wróciłem z roweru chwilę po 10 to już była lampa. Dało radę jechać, ale jednak ryzyko spalenia się w późniejszych godzinach.
@ZygmuntJedyny: nie wiem gdzie jesteś, ale jak chcesz fizycznie się upodlic to w Podgorze koło Makarskiej jest taki punkt widokowy - Biokovo. Rowerem chyba za free można wjechać, tylko trzeba zakupić darmową wejściówkę na stronie. Asfalt prowadzi chyba do 1500m.n.p.m, a na tej wysokości już czuć ochłodę. Trasa non stop pod górę ( ͡°͜ʖ͡°)
@ZygmuntJedyny: warto dodać, że uroku temu wyzwaniu dodaje fakt, że start można sobie zaplanować z takiego miejsca ( ͡°͜ʖ͡°). Jak widać góry są dość blisko, więc podjazd zaczyna trzymać od samej wody
Krótko po sprzątaniu Paul dostał list od Agencji Ochrony Środowiska. Jest objęty dochodzeniem za prowadzenie działalności bez zezwolenia. Grozi mu do 2 lat więzienia. Może też stracić pracę jako adwokat środowiskowy
@PrawdziwyRealista: myślę, że mam podobnie jak @PuchaczLesny, może jest większa chcica na p-----------e głupot i sprośny żarcik, ale żeby startować z łapami to nie, no chyba że do przytulania xD. Oczywiście obserwuję też reakcje moich towarzyszy, żeby nie przesadzić. Jeśli częstuje się alkoholem, to do towarzystwa i rozluźnienia i jeśli jest dobry. Bo jeśli mam się kwasić pijąc, to wolę herbatę.
Jak policja ucina rozmowy z kierowcami po stłuczce? Nie zachowała Pani/Pan bezpiecznej odległości, muszę wypisać mandat. W piątek rano na ulicy Świętokrzyskiej warszawski patrol policji także nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył auta. Tu jednak skończyło się tylko na pouczeniu.
@franciszekkimono: jestem tylko zwykłym zjadaczem chleba, ale w przypadku sprzecznego oznakowania wazniejsze czy to, że przejście traktuje się jako osobne czy to że pieszy znajdował się na przejściu dla pieszych (zebrze)?
No jakby śnieg leżał, no to przejście jest zasłonięte, więc można założyć, że zostało wymalowane poprawnie
@robertkk: to jest przykład bardzo dobrze zaprojektowanego zbiornika i mówię to całkiem serio. Eksplozja spowodowała wyrzucenie dachu w powietrze, przez co powłoka walcowa, która utrzymuje przechowywaną ciecz (paliwo) miała zdecydowanie większe szanse na przetrwanie i pozostanie w jednym kawałku.
Ruscy mieli też filmik z demontażu żelbetowego pierścienia dachu stadionu, fajnie było widać, po której stronie taki pierścień pęka i cała buda się wali ( ͡°͜ʖ͡°
Jesteśmy jedynym średniej wielkości państwem dysponującym armią o dużej sile ognia, którego służby od 35 lat nigdy nie znalazly kreta we wlasnych szeregach. Dlaczego nie możemy namierzyć agentury w służbach specjalnych wyjaśnia były oficer ABW zajmujący się rosyjskimi służbami.
@100piwdlapiotsza: warto dodać, że upublicznienie nazwisk, to praktycznie wyrok dla takiego agenta. Wyrok w sensie dosłownym, bo prawdopodobnie zostanie już na zawsze na obcym terytorium nad lub pod poziomem gruntu w zależności od jego przydatności. Chyba, że dojdzie do wymiany agentów, to może uda się wrócić.
@Zidanka999: kardiolodzy to też dobre "p----y". Od pacjenta zasłyszane, że lekarz coś poklikał na urządzeniu do sterowania kardiowertera czy tam stymualatora i spytał się pacjenta czy czuje mocny ból. To proszę go zapamiętać, bo tak boli zawał serca xD.
Albo ablacja, to też trzeba mieć cohones. Leży pacjent na stole, ma wprowadzone elektrody do serca. Serce non stop bije i trzeba je porazić prądem w konkretnym miejscu. Może automat pomaga
Cześć, nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
1. Czy kwarki i fermiony mogą się składać z jeszcze mniejszych elementów? 2. Co stanowi i czy istnieje granica skali wielkości najmniejszej cząstki? Mam tutaj na myśli odwrotną sytuację do wielkości wszechświata, czyli czy można ujrzeć/teoretycznie przewidzieć jeszcze mniejsze cząstki niż to co znamy, nawet jeśli nie byłoby to użyteczne. 3. Czy wśród fizyków są zwolennicy wszechświatów zagnieżdżonych? Dla kogoś nasz wszechświat może być tylko elektronem w jego wszechświecie. 4. Czy są
@andrzejdragan: 6. Jeśli ciało przyspiesza lub znajduje się w polu grawitacyjnym, to jest to nie do odróżnienia dla takiego ciała.
Więc dlaczego podczas wyznacza obciążenia od trzęsienia ziemii na zbiornik z cieczą to przy założeniu średnicy 10m, przyspieszenia a=g oraz wysokości H=30m, to pozioma wartość oddziaływania cieczy przy dnie zbiornika na kierunku przyspieszenia (dajmy na to w prawo działa przyspieszenie) wynosi od -50kPa (ssanie po lewej), do +50kPa (parcie po
Firmy coraz wyraźniej stawiają na wyniki finansowe, rozwój i innowacje, spychając dobrostan pracowników na dalszy plan. Pracownicy dostrzegają rosnącą presję i coraz częściej wskazują, że ważniejsza od wyższych zarobków jest dla nich spokojniejsza, mniej stresująca praca.
Salowe w środowisku szpitalnym to jedno z najniżej płatnych stanowisk w obszarze opieki zdrowotnej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu pensja podstawowa salowej w tej placówce wynosi 5318,12 zł brutto, co daje około 3955 zł netto.
Widzę mało wpisów dotyczących shareowanie premium poprzez Family. Dobrobyt w kraju, Mirki już mają stałych dostawców czy może jakieś alternatywy do Spotify?
J----y wygral to! 1300 km pięknej przygody pełnej intryg, zdrad i egzekucji. Intrygi - niektórzy zawodnicy chcieli żebym uwierzył że są moimi kolegami. 1000 km wspólnej jazdy, pomoc w nocy, rozmowy przez pierwsze 2 dni tylko po to aby w momencie w którym mogliby najwięcej pomóc zostawić mnie po środku niczego. Zdrady - koło 1000 km zaczęło mnie bardzo boleć prawe udo i miałem uczucie jakby mi coś
@jakuba94: należą się "podziękowania" "koledze", który zostawił Cię w trudnej chwili (naprawdę sądzisz, że pomógłbys mu, gdyby to on się znalazł w trudnej chwili?)
Odnośnie przekory i chęci zemsty, to jak sądzisz, pasowałaby Ci ksywa "Gohan" ( ͡°͜ʖ͡°) (nawiązanie do Dragon Ball Z, zwłaszcza do walki z Cellem)
A czy są objawy i jak groźne tego co zagryzłeś ketonalem?
Mam 27 lat i po raz drugi podchodzę do nauki jazdy. Nie należę do osób, które dobrze radzą sobie ze stresem, ale tym razem muszę zrobić to prawko. W skrócie – dziadkowie są już starsi i czasami trzeba ich gdzieś zawieźć.
Macie jakieś porady dla początkującego? Stresuję się niemiłosiernie i czasem mam wrażenie, że za kierownicą nie ogarniam najprostszych rzeczy. #prawojazdy #polskiedrogi
@SaintWykopek: jeżeli uważasz, że będziesz zagrożeniem dla ruchu, to większość na początku jest. Jeśli po 5kkm dalej będziesz zagrożeniem dla ruchu, to wtedy można pomyśleć, aby dopasować swoje trasy do umiejętności jazdy. Też tak ludzie robią, że wkoło komina sobie dają radę, ale dłuższe wycieczki sobie odpuszczają.
Polecam zdawanie na manualu, gdyż jak zrobisz na automacie, to do kursu na manualna na pewno nie wrócisz.
Przychodzi facet do sklepu i prosi o pączka. Zjada dżem, a resztę pączka wyrzuca. Następnego dnia znów przychodzi i prosi o 10 pączków. Znów zjada dżem, a resztę wyrzuca. I tak codziennie i coraz więcej pączków kupuje. Raz przychodzi, kupuje 1000 pączków, zjada dżem i wyrzuca resztę. Sprzedawca pyta: – Jest Pan gejem? – Tak, a skąd pan wie? – No bo trzyma pan w ręku finansową fortece. #gielda
@spac_jesc_pracowac: nie mam porównania do innych książek finansowych, które tłumaczą podstawy inwestowania, ale Finansowa Forteca jest spoko. Owszem, jest ciut długa, ale czyta się ją bardzo sprawnie.
Jeśli ktoś jest w gorącej wodzie company, to może sobie wybrać rozdziały, które go interesują. Myślę, że jak ktoś już zaczął myśleć o książce o finansach, to pewnie obiły mu się o uszy niektóre pojęcia finansowe albo wystarczy przeczytać pierwszy akapit i podsumowanie
Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, a przed nami kolejna podwyżka, która uzasadniona zostanie koniecznością podania wody z kranu. Będzie to kosztowało biednych cieciembiordzów aż ułamek grosza, ale pozwoli uzasadnić podwyżkę kolejną podwyżkę cen - w końcu kolejny mikroapartament inwestycyjny sam się nie kupi, a poza tym oni mają koszta i ZUS!!!!!!!
Dlatego proponuję ogólnopolską akcję PODPIE*DOL RESTAURATORA.
Co do zasady, dowodem sprzedaży jest PARAGON FISKALNY pochodzący z
@jegertilbake: Jeżeli trzeba szukać lokalu, aby ceny były adekwatne do tego co dostajemy, to dokładnie świadczy, o tym, że branży gastro peron dawno odjechał.
źródło: 1000023393
Pobierzźródło: 1000004285
Pobierz