Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Kexu

Kexu

Dołączył 9 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10656
  • Znaleziska 1050
  • Mikroblog 9606
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 44
ZygmuntJedyny
ZygmuntJedyny
15 godz. i 20 min temu
  • 9
Pedałując w Chorwacji zaczynam doceniać kulturę naszych kierowców. 95% mija 10 cm od lusterka. Jadę sobie jadę i słyszę że ktoś zamiast mnie wyprzedzać gdy z naprzeciwka jedzie inny samochód to zwolnił. Mija mnie potem i widzę rejestracja DW. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #wakacje #chorwacja #kolarstwo #kierowcy
ZygmuntJedyny - Pedałując w Chorwacji zaczynam doceniać kulturę naszych kierowców. 95...

źródło: 1000023393

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 14 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 2
@ZygmuntJedyny: a ja właśnie się zastanawiałem czy czasem kiedyś nie wziac roweru ze sobą na wakacje
  • Odpowiedz
Kexu
Kexu 14 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 0
@ZygmuntJedyny: a jak z upałem? W sobotę w Polsce było 34 po południu, wróciłem z roweru chwilę po 10 to już była lampa. Dało radę jechać, ale jednak ryzyko spalenia się w późniejszych godzinach.
  • Odpowiedz
Kexu
Kexu 13 godz. i 21 min temu via Wykop
  • 0
@ZygmuntJedyny: z rana pewnie wilgotno na dodatek?
  • Odpowiedz
Kexu
Kexu 12 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 1
@ZygmuntJedyny: nie wiem gdzie jesteś, ale jak chcesz fizycznie się upodlic to w Podgorze koło Makarskiej jest taki punkt widokowy - Biokovo. Rowerem chyba za free można wjechać, tylko trzeba zakupić darmową wejściówkę na stronie. Asfalt prowadzi chyba do 1500m.n.p.m, a na tej wysokości już czuć ochłodę. Trasa non stop pod górę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kexu
Kexu 3 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 0
@ZygmuntJedyny: warto dodać, że uroku temu wyzwaniu dodaje fakt, że start można sobie zaplanować z takiego miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak widać góry są dość blisko, więc podjazd zaczyna trzymać od samej wody
Kexu - @ZygmuntJedyny: warto dodać, że uroku temu wyzwaniu dodaje fakt, że start możn...

źródło: 1000004285

Pobierz
  • Odpowiedz
kankes
kankes
kankes
13 godz. i 45 min temu
  • 315
Ufff całe szczęście, że nie ma (jeszcze) przymusu umawiania się...

#p0lka #podrywajzwykopem #logikarozowychpaskow #blackpill
kankes - Ufff całe szczęście, że nie ma (jeszcze) przymusu umawiania się...

#p0lka #...

źródło: p0lka

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 8 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 0
@PiotrFr: za granicą majtek Mokebe wszelkie wymagania spadają, więc faktycznie za granicą ich wymagania nie są już problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
michal-skrzypik
michal-skrzypik
wczoraj, 05:49:38
  • 478
Mój przyjaciel, mój kompan. Przez p--------ą głupotę ludzką zabrany z tego świata...Na pewno jest mu już lepiej za tęczowym mostem..
#pies
michal-skrzypik - Mój przyjaciel, mój kompan. Przez p--------ą głupotę ludzką zabrany...

źródło: IMG_20260621_073922

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu wczoraj, 16:23:03 via Wykop
  • 0
@HaSSaN: wieprzowe są jeszcze jako tako akceptowalne, ale drobiowe gorsze, bo właśnie one mają tendencję do pękania wzdłuż.

Pies moich dziadków na wsi nie wiedział, że nie może jeść kości drobiowych i koniec końców zdechł... zagryziony przez inne psy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

512

Posprzątał rzekę w Londynie. Grozi mu 2 lata więzienia

Posprzątał rzekę w Londynie. Grozi mu 2 lata więzienia

Krótko po sprzątaniu Paul dostał list od Agencji Ochrony Środowiska. Jest objęty dochodzeniem za prowadzenie działalności bez zezwolenia. Grozi mu do 2 lat więzienia. Może też stracić pracę jako adwokat środowiskowy

freedomseeker
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 10:26:35
  • 74
  • #
    anglia
  • #
    londyn
  • #
    ekologia
  • #
    afera
  • #
    prawo
  • #
    sadowehistorie
Kexu
Kexu wczoraj, 15:51:00 via Wykop
  • 0
Pierw przeczytałem "Postrzelony w rękę w Londynie. Grozi mu dwa lata" xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

646

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Pokaż treści 18+

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Warto posłuchać... Ps. Lubiący wypić - proszę nie zakopywać.

freddd
z
youtube.com
dodany: wczoraj, 01:33:09
  • 238
  • #
    alkoholizm
  • #
    zdrowie
  • #
    uzaleznienie
  • #
    psychologia
  • #
    przemyslenia
Kexu
Kexu wczoraj, 15:47:58 via Wykop
  • 1
@PrawdziwyRealista: myślę, że mam podobnie jak @PuchaczLesny, może jest większa chcica na p-----------e głupot i sprośny żarcik, ale żeby startować z łapami to nie, no chyba że do przytulania xD. Oczywiście obserwuję też reakcje moich towarzyszy, żeby nie przesadzić. Jeśli częstuje się alkoholem, to do towarzystwa i rozluźnienia i jeśli jest dobry. Bo jeśli mam się kwasić pijąc, to wolę herbatę.

Zaraz ktoś powie, że tak się alkoholik

592

Radiowóz wjechał w tył auta przed przejściem.

Radiowóz wjechał w tył auta przed przejściem.

Jak policja ucina rozmowy z kierowcami po stłuczce? Nie zachowała Pani/Pan bezpiecznej odległości, muszę wypisać mandat. W piątek rano na ulicy Świętokrzyskiej warszawski patrol policji także nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył auta. Tu jednak skończyło się tylko na pouczeniu.

Gandalf_bialy
z
moto.pl
dodany: 19.06.2026, 12:44:29
  • 205
  • #
    polska
  • #
    policja
Kexu
Kexu przedwczoraj, 17:04:58 via Wykop
  • 0
@franciszekkimono: jestem tylko zwykłym zjadaczem chleba, ale w przypadku sprzecznego oznakowania wazniejsze czy to, że przejście traktuje się jako osobne czy to że pieszy znajdował się na przejściu dla pieszych (zebrze)?

No jakby śnieg leżał, no to przejście jest zasłonięte, więc można założyć, że zostało wymalowane poprawnie
wfyokyga
wfyokyga
19.06.2026, 23:34:22
  • 96
Jak oni n------i poruszali się po tych schodach w średniowieczu? Ja bym się w-----ł
wfyokyga - Jak oni n------i poruszali się po tych schodach w średniowieczu? Ja bym si...

źródło: temp_file6570420189341393712

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu przedwczoraj, 05:14:56 via Wykop
  • 1
@wfyokyga: po pijaku? w pełnej zbroi jak tutaj wejść xD
  • Odpowiedz
robertkk
robertkk
18.06.2026, 19:49:45
  • 105
Najlepsze ujęcie

Chińczyk przyjeżdża do moskwy na anektowane tereny i zbiornik wywala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #rosja #wojna
robertkk - Najlepsze ujęcie

Chińczyk przyjeżdża do moskwy na anektowane tereny i zbi...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 18.06.2026, 21:45:12 via Wykop
  • 1
@robertkk: to jest przykład bardzo dobrze zaprojektowanego zbiornika i mówię to całkiem serio. Eksplozja spowodowała wyrzucenie dachu w powietrze, przez co powłoka walcowa, która utrzymuje przechowywaną ciecz (paliwo) miała zdecydowanie większe szanse na przetrwanie i pozostanie w jednym kawałku.

Ruscy mieli też filmik z demontażu żelbetowego pierścienia dachu stadionu, fajnie było widać, po której stronie taki pierścień pęka i cała buda się wali ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz

858

W Polsce mamy do czynienia z anomalią kontrwywiadowczą

W Polsce mamy do czynienia z anomalią kontrwywiadowczą

Jesteśmy jedynym średniej wielkości państwem dysponującym armią o dużej sile ognia, którego służby od 35 lat nigdy nie znalazly kreta we wlasnych szeregach. Dlaczego nie możemy namierzyć agentury w służbach specjalnych wyjaśnia były oficer ABW zajmujący się rosyjskimi służbami.

Dorodny_Wieprz
z
rp.pl
dodany: 17.06.2026, 12:39:30
  • 115
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    sluzby
  • #
    polska
Kexu
Kexu 18.06.2026, 05:43:10 via Wykop
  • 1
@100piwdlapiotsza: warto dodać, że upublicznienie nazwisk, to praktycznie wyrok dla takiego agenta. Wyrok w sensie dosłownym, bo prawdopodobnie zostanie już na zawsze na obcym terytorium nad lub pod poziomem gruntu w zależności od jego przydatności. Chyba, że dojdzie do wymiany agentów, to może uda się wrócić.

671

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Gdyby ktoś nie wiedział skąd sie biorą takie kwoty u medyków i skąd ta cała patologia. Oryginał podlinkowany niżej.

enterprize
z
streamable.com
dodany: 16.06.2026, 15:39:50
  • 129
  • #
    lekarz54k
  • #
    zarobki
  • #
    heheszki
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    patologiazmiasta
Kexu
Kexu 17.06.2026, 21:28:29 via Wykop
  • 0
@Zidanka999: kardiolodzy to też dobre "p----y". Od pacjenta zasłyszane, że lekarz coś poklikał na urządzeniu do sterowania kardiowertera czy tam stymualatora i spytał się pacjenta czy czuje mocny ból. To proszę go zapamiętać, bo tak boli zawał serca xD.

Albo ablacja, to też trzeba mieć cohones. Leży pacjent na stole, ma wprowadzone elektrody do serca. Serce non stop bije i trzeba je porazić prądem w konkretnym miejscu. Może automat pomaga
andrzejdragan
andrzejdragan
03.06.2026, 13:11:26
  • 2420
Cześć,
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 05.06.2026, 07:53:21 via Wykop
  • 1
1. Czy kwarki i fermiony mogą się składać z jeszcze mniejszych elementów?
2. Co stanowi i czy istnieje granica skali wielkości najmniejszej cząstki? Mam tutaj na myśli odwrotną sytuację do wielkości wszechświata, czyli czy można ujrzeć/teoretycznie przewidzieć jeszcze mniejsze cząstki niż to co znamy, nawet jeśli nie byłoby to użyteczne.
3. Czy wśród fizyków są zwolennicy wszechświatów zagnieżdżonych? Dla kogoś nasz wszechświat może być tylko elektronem w jego wszechświecie.
4. Czy są
  • Odpowiedz
Kexu
Kexu 17.06.2026, 17:09:32 via Wykop
  • 0
@andrzejdragan: 6. Jeśli ciało przyspiesza lub znajduje się w polu grawitacyjnym, to jest to nie do odróżnienia dla takiego ciała.

Więc dlaczego podczas wyznacza obciążenia od trzęsienia ziemii na zbiornik z cieczą to przy założeniu średnicy 10m, przyspieszenia a=g oraz wysokości H=30m, to pozioma wartość oddziaływania cieczy przy dnie zbiornika na kierunku przyspieszenia (dajmy na to w prawo działa przyspieszenie) wynosi od -50kPa (ssanie po lewej), do +50kPa (parcie po
  • Odpowiedz

566

Pracownicy mają dość presji. Spokojna praca cenniejsza niż podwyżka

Pracownicy mają dość presji. Spokojna praca cenniejsza niż podwyżka

Firmy coraz wyraźniej stawiają na wyniki finansowe, rozwój i innowacje, spychając dobrostan pracowników na dalszy plan. Pracownicy dostrzegają rosnącą presję i coraz częściej wskazują, że ważniejsza od wyższych zarobków jest dla nich spokojniejsza, mniej stresująca praca.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 16.06.2026, 04:52:13
  • 164
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    stres
Kexu
Kexu 17.06.2026, 14:43:58 via Wykop
  • 2
@wredny_bombelek: obstawiam, że niestety może tutaj chodzić o kadrę inżynierską
sargento
sargento
15.06.2026, 18:16:39
  • 14
#kolarstwo #szosa
Nikt jeszcze nie wrzucił finiszu zwycięzcy GP Gippingen 2026?
Liam Slock.
sargento - #kolarstwo #szosa
Nikt jeszcze nie wrzucił finiszu zwycięzcy GP Gippingen ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 15.06.2026, 18:33:41 via Wykop
  • 1
@sargento: trochę jak Cavendish(?) na niewygranym przez siebie finiszu, też sunął dupskiem po ziemii
  • Odpowiedz

454

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Salowe w środowisku szpitalnym to jedno z najniżej płatnych stanowisk w obszarze opieki zdrowotnej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu pensja podstawowa salowej w tej placówce wynosi 5318,12 zł brutto, co daje około 3955 zł netto.

Marcepanowy_Detektyw
z
finanse.wp.pl
dodany: 13.06.2026, 17:06:44
  • 189
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
Kexu
Kexu 14.06.2026, 20:18:28 via Wykop
  • 0
@r-grr: a to stare czy młode towarzystwo jest takie wyniosłe?
Kexu
Kexu 10.06.2026, 17:08:51
  • 0
Widzę mało wpisów dotyczących shareowanie premium poprzez Family. Dobrobyt w kraju, Mirki już mają stałych dostawców czy może jakieś alternatywy do Spotify?

#spotify #spotifyfamily #spotifyrodzina
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu
Autor
12.06.2026, 19:33:12 via Wykop
  • 0
@YuriBln: e?
  • Odpowiedz
HardWax
HardWax
11.06.2026, 15:19:53
  • 406
Debil szybko wyjaśniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#trzecieoko #motocykle

HardWax - Debil szybko wyjaśniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#trzecieoko #motocykle

SPOILER
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 11.06.2026, 21:48:37 via Wykop
  • 2
@motospamer: @HardWax z przygazówką na motorze jest jak z 250kg+ w martwym ciągu na siłowni... Tylko chłopów to interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jakuba94
jakuba94
09.06.2026, 16:36:41
  • 204
118 258 + 1 319 = 119 577

J----y wygral to!
1300 km pięknej przygody pełnej intryg, zdrad i egzekucji.
Intrygi - niektórzy zawodnicy chcieli żebym uwierzył że są moimi kolegami. 1000 km wspólnej jazdy, pomoc w nocy, rozmowy przez pierwsze 2 dni tylko po to aby w momencie w którym mogliby najwięcej pomóc zostawić mnie po środku niczego.
Zdrady - koło 1000 km zaczęło mnie bardzo boleć prawe udo i miałem uczucie jakby mi coś
jakuba94 - 118 258 + 1 319 = 119 577

J----y wygral to!
1300 km pięknej przygody peł...

źródło: IMG_8946

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 09.06.2026, 20:42:05 via Wykop
  • 0
@jakuba94: należą się "podziękowania" "koledze", który zostawił Cię w trudnej chwili (naprawdę sądzisz, że pomógłbys mu, gdyby to on się znalazł w trudnej chwili?)

Odnośnie przekory i chęci zemsty, to jak sądzisz, pasowałaby Ci ksywa "Gohan" ( ͡° ͜ʖ ͡°) (nawiązanie do Dragon Ball Z, zwłaszcza do walki z Cellem)

A czy są objawy i jak groźne tego co zagryzłeś ketonalem?

Odnośnie halunów, to byłeś ich
  • Odpowiedz
SaintWykopek
SaintWykopek
09.06.2026, 07:23:06
  • 57
Mam 27 lat i po raz drugi podchodzę do nauki jazdy. Nie należę do osób, które dobrze radzą sobie ze stresem, ale tym razem muszę zrobić to prawko. W skrócie – dziadkowie są już starsi i czasami trzeba ich gdzieś zawieźć.

Macie jakieś porady dla początkującego? Stresuję się niemiłosiernie i czasem mam wrażenie, że za kierownicą nie ogarniam najprostszych rzeczy.
#prawojazdy #polskiedrogi
SaintWykopek - Mam 27 lat i po raz drugi podchodzę do nauki jazdy. Nie należę do osób...

źródło: IMG_6095

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 09.06.2026, 15:47:05 via Wykop
  • 1
@SaintWykopek: jeżeli uważasz, że będziesz zagrożeniem dla ruchu, to większość na początku jest. Jeśli po 5kkm dalej będziesz zagrożeniem dla ruchu, to wtedy można pomyśleć, aby dopasować swoje trasy do umiejętności jazdy. Też tak ludzie robią, że wkoło komina sobie dają radę, ale dłuższe wycieczki sobie odpuszczają.

Polecam zdawanie na manualu, gdyż jak zrobisz na automacie, to do kursu na manualna na pewno nie wrócisz.

Niezdany egzamin na prawko boli,
  • Odpowiedz
bar125
bar125
09.06.2026, 12:51:42
  • 436
Przychodzi facet do sklepu i prosi o pączka. Zjada dżem, a resztę pączka wyrzuca. Następnego dnia znów przychodzi i prosi o 10 pączków. Znów zjada dżem, a resztę wyrzuca. I tak codziennie i coraz więcej pączków kupuje. Raz przychodzi, kupuje 1000 pączków, zjada dżem i wyrzuca resztę.
Sprzedawca pyta:
– Jest Pan gejem?
– Tak, a skąd pan wie?
– No bo trzyma pan w ręku finansową fortece.
#gielda
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 09.06.2026, 15:42:40 via Wykop
  • 7
@spac_jesc_pracowac: nie mam porównania do innych książek finansowych, które tłumaczą podstawy inwestowania, ale Finansowa Forteca jest spoko. Owszem, jest ciut długa, ale czyta się ją bardzo sprawnie.

Jeśli ktoś jest w gorącej wodzie company, to może sobie wybrać rozdziały, które go interesują. Myślę, że jak ktoś już zaczął myśleć o książce o finansach, to pewnie obiły mu się o uszy niektóre pojęcia finansowe albo wystarczy przeczytać pierwszy akapit i podsumowanie
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
09.06.2026, 11:24:16
  • 2611
Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, a przed nami kolejna podwyżka, która uzasadniona zostanie koniecznością podania wody z kranu. Będzie to kosztowało biednych cieciembiordzów aż ułamek grosza, ale pozwoli uzasadnić podwyżkę kolejną podwyżkę cen - w końcu kolejny mikroapartament inwestycyjny sam się nie kupi, a poza tym oni mają koszta i ZUS!!!!!!!

Dlatego proponuję ogólnopolską akcję PODPIE*DOL RESTAURATORA.

Co do zasady, dowodem sprzedaży jest PARAGON FISKALNY pochodzący z
czerwonykomuch - Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od r...

źródło: IMG_2525

Pobierz
  • 295
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kexu
Kexu 09.06.2026, 15:30:18 via Wykop
  • 6
@jegertilbake: Jeżeli trzeba szukać lokalu, aby ceny były adekwatne do tego co dostajemy, to dokładnie świadczy, o tym, że branży gastro peron dawno odjechał.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 02.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.11.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 08.05.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking