Wpis z mikrobloga

Czas na #pytanianaprawko!

W poprzedniej ankiecie głos oddało 119 osób, a tag doczekał się 33 obserwujących ().
Podsumowanie do poprzedniego wpisu możecie przeczytać tutaj.
Zasady takie jak zwykle: poprawna odpowiedź oraz wyjaśnienie znajdzie się w jutrzejszym podsumowaniu. Zainteresowani podsumowaniem powinni zaplusować przeznaczony do tego komentarz.

#prawojazdy

@Jeloops - zastanawiałem się nad Twoją propozycją. Być może niedługo uruchomię mirkolisty, natomiast wciąż jest możliwość obserwowania tagu :).

Czy w tej sytuacji możesz rozpocząć wyprzedzanie z prawej strony?

  • Tak 68.0% (1300)
  • Nie 32.0% (611)

Oddanych głosów: 1911

TheRealMikz - Czas na #pytanianaprawko!

W poprzedniej ankiecie głos oddało 119 osó...
  • 103
pozwolil sie duzemu wlaczyc do ruchu


@sh2dov:

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

2) na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

3) na jezdnię z
Zle sie wyrazilem, jemu konczy sie pas i caly czas jest w ruchu.


@sh2dov: hmmm, teraz to już nie wiem o którym pojeździe mówisz. Zwłaszcza, że na końcu filmu nie ma żadnego pasa, który by się kończył (chyba że coś przegapiłem ;) ).

@Chemical_Brother: zaplusuj pierwszy komentarz, to jutro Cię zawołam do poprawnej odpowiedzi i podstawy prawnej.
@sh2dov: domyśliłem się po tym, jak powiedziałeś że włączysz film :). Rzeczywiście, na początku jest kończący się pas i ciężarówka, która chce zmienić pas na prawy. Uprzejmy kierowca rzeczywiście mógłby to umożliwić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy okazji - "wymijasz" pojazd jadący z przeciwka.

@Chemical_Brother: niektórzy by powiedzieli, że to pytanie jest podchwytliwe, inni że nie ¯\_(ツ)_/¯. Ja na razie siedzę cicho, taką formę tej serii