Wpis z mikrobloga

Czas na #pytanianaprawko!

W poprzedniej ankiecie głos oddało 119 osób, a tag doczekał się 33 obserwujących ().
Podsumowanie do poprzedniego wpisu możecie przeczytać tutaj.
Zasady takie jak zwykle: poprawna odpowiedź oraz wyjaśnienie znajdzie się w jutrzejszym podsumowaniu. Zainteresowani podsumowaniem powinni zaplusować przeznaczony do tego komentarz.

#prawojazdy

@Jeloops - zastanawiałem się nad Twoją propozycją. Być może niedługo uruchomię mirkolisty, natomiast wciąż jest możliwość obserwowania tagu :).

Czy w tej sytuacji możesz rozpocząć wyprzedzanie z prawej strony?

  • Tak 68.0% (1300)
  • Nie 32.0% (611)

Oddanych głosów: 1911

TheRealMikz - Czas na #pytanianaprawko!

W poprzedniej ankiecie głos oddało 119 osó...
  • 103
@PeterFile: zaplusowałeś główny wpis, ja wołam do odpowiedzi ludzi, którzy zaplusują komentarz do wołania ;). Jak będę pamiętał to zawołam Cię bez tego plusa, ale odruchowo lecę po plusach z komentarza.

nie zawsze zrobienie czegoś niezgodnego jest karane mandatem


Wiadomo, czasem się pouczenie trafi, czasem to oleją, ten mandat to była raczej figura retoryczna ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@ppqa: pojazd poprzedzający zasygnalizował zamiar skrętu w lewo, a więc w tym wypadku jest dozwolone wykonać manewr wyprzedzania z prawej strony, gdyż w przedstawionej sytuacji mamy na to miejsce.
@Lapidarny w momencie w którym zatrzymuje się film, pojazd jest jeszcze w ruchu, a więc widząc że sygnalizuje skręt w lewo, pojazd nagrywający jeszcze podejmuje się manewru wyprzedzania.
@TheRealMikz: nie znam odpowiedzi (strzelam że nie można) ale jeżdżę ta trasą bardzo często od ponad 10 lat i chyba nigdy nie widziałem żeby ktoś się tam zatrzymywał i puszczał najpierw tego skręcającego w lewo. Jest tyle miejsca że każdy ciśnie prawa strona.
P.s. ul.płochocinska w warszawie
ogółem to na tym jednym pasie ruchu na jezdni dwukierunkowej, chociaż jest on dość szeroki, nie można wyprzedzać pojazdów z prawej strony. W tej sytuacji mamy wyjątek, w którym poprzedzający pojazd sygnalizuje skręt w prawo, wtedy o ile pozwala na to szerokość pasa ruchu możemy go wyprzedzić, jeżeli pojazd poprzedzający nie sygnalizuje takiego zamiaru, wtedy jest zakaz wyprzedzania z prawej strony.