Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@su1ik: Wiesz. Programiści byli całe życie popychadłami którym rodzice i nauczycielki wmawiali że jak się będą uczyć to do czegoś dojdą. Tylko że rzeczywistość pokazywała co innego, bo w szkole byli bici, dziewczyny ich olewały, a po latach ciężkiego z--------u w szkole i na studiach się okazało że tytuł mgr inż. informatyki jest mniej wart niż mgr stosunków międzynarodowych. Więc wylewają frustrację.
  • Odpowiedz
@PIAN--A_A--KTYWNA: Hahah oesu 100% prawdy. Jestem ostatnio u lekarza z dzieckiem na szczepieniu i mówię, że bym prosiła o receptę na TO CO OSTATNIO (stały lek) bo emaila pisałam ale nie dostałam. Ok ale pójdzie pani umówić wizytę stacjonarną. Mówię kurczę a nie mogę dziś dostać skoro jestem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bo coś tam, ale umówi pani wizytę ale proszę nie przychodzić dostanie pani
  • Odpowiedz
Imagine, gdyby pospólstwo z wykopu przeobraziło te swoje małe mózgowia i pomyślało o zagospodarowaniu miejsc wykupionych przez zagraniczne budżety prywatne, tj. imigrantów, którzy kształcą się.

Wiecie co by błyskawicznie załatwiło sprawę?
1. Zwiększyć wydatki na edukację na uczelniach medycznych, zamiast tworzyć zawodówki.
2. Ograniczyć prawnie możliwość studiowania dosłownie każdemu kto ma pieniądze i idzie na niestacjonarne/ED.

Rodzi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rozowyslonikx: nie mam żadnego problemu do osób 'niestacjo', bo zwyczajnie te osoby zdają te same dokładnie egzaminy co niestacjo.

Post pisałem późno, przez co wyszedł w tym aspekcie coś, czego nie zamierzałem...
Niech płacą (polscy obywatele niestacjo), ale powinien też być minimalny próg zależny od minimalnego progu/mediany progu (zapewne drugi wskaźnik mniej podatny na manipulacje).

Mamy matury z biologii i chemii nie mające prawie nic wspólnego z medycyną, więc trzeba się nimi
  • Odpowiedz
Dlaczego lekarz rok po studiach, bez specjalizacji, w zwykłym POZ może zarabiać 200/h? Nieosiągalne po innych studiach.
Dlaczego specjaliści dostają kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, a gazety piszą o "szantażu" na dyrektorach szpitali?

Popatrzmy na LIMITY przejęć na kierunek lekarski
2003 rok = 2090 studentów
2007 rok = 3128 studentów
  • 224
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1136
@nairoht: A właśnie, od razu odpowiem. Bo często pojawia się "dlaczego nie czepiasz się fryzjerek i mechaników?".
Dlatego, bo NIE MA Naczelnej Izby Mechaników albo Naczelnej Izby Fryzjerek, która postulowałaby ograniczenie podaży w tych zawodach. Nie było też żadnego ograniczania liczby osób wykonujących te zawody. Pensje w tych zawodach nie wynikają z sztucznie wytworzonych niedoborów.

Jeżeli liczba lekarzy wzrośnie, to również nie będę ich pensji komentował.
  • Odpowiedz
@wysokiewiczplum: to jest samo nakręcająca sie spirala s----------a. Lekarze p------ą ze nie dadzą rady wyuczyć większej ilości endokrynologów bo nie ma kadry naukowej a dlaczego nie ma kadry naukowej? Bo mamy za mało studentów którzy za 20 lat mogliby uczyć kolejnych i tak w koło Macieju xD kasta
  • Odpowiedz
#zarobki #finanse #progamista15k

Ostatnio ktoś na głównej w komentarzu pisał ze fryzjer bierze obecnej 110zl za 30 minut strzyżenia co daje 220zl za roboczogodzine. Drugi pisał ze jego bierze 55zl za 10 min strzyżenia co daje około 330zl/h. Wierzycie w to? Przecież to dawałoby około 36 tys netto miesięcznie przy 168h godzinach w miesiącu a fryzjer może i 12h pracować co dawałoby kosmiczna kwotę na fakturze.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam w jaki sposób mit dobrobytu USA wciąż tak dobrze funkcjonuje? Ostatnio natknąłem się na dyskusję, że bez sensu patrzeć na średnie zarobki i poziom życia bo liczy się mediana. No i sobie sprawdziłem i wychodzi na to, że środkowy Amerykanin zarabia 9k PLN netto miesięcznie podczas gdy środkowy niemiec 11.3k netto także PLN. W obu krajach typowy najem to podobnej wielkości koszt ale Amerykanin wydaje znacznie więcej na jedzenie,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam w jaki sposób mit dobrobytu USA wciąż tak dobrze funkcjonuje?


@Bejro: Odpowiedź na twoje pytanie jest akurat naprawdę bardzo prosta, na przykład bardzo duża część żeby nie powiedzieć ogromna ludzi w Polsce lub Niemczech o których również tu wspomniałeś patrzy wciąż na Stany Zjednoczone przez różowe okulary i pryzmat tego całego amerykańskiego snu, wolności, dolarów, pop-kultury. Co jest efektem tego, że w obu naszych krajach kiedyś panował
  • Odpowiedz