Przyprowadzanie sobie tinderówek ofc do ruchania a nie oglądania netflixa mimo że w mieszkaniu są współlokatorzy to normalna sprawa u dorosłych ludzi czy raczej psychiatryk? Mam ziomka, który wynajmuje pokój i ścianę obok ma współlokatora, który tak robi xd a ja myślałem czy zamiast mieszkania wziąć szeregówke większą o 1 pokój z myślą o wynajęciu go komuś bo są znacznie tańsze za metr w moim regionie
#wynajem #nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest tu ktoś kto wynajmuje mieszkania w #warszawa?

Chciałem podpytać, czy w ostatnim czasie zauważyliście jakieś trendy? Planuje zakup drugiego mieszkania pod wynajem i zastanawiam się jak obecnie wygląda rynek od strony wynajmującego (właściciela mieszkania)? Przy ustanowieniu ceny rynkowej, długo czeka się na potencjalnego najemce?

#wynajem #warszawa #mieszkania #deweloperka #pieniadze
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo: roksanki to problemy z sąsiadami/wspólnotą (niektóre mają ruch że drzwi obrotowe trzeba zainstalować, czasem nawaleni klienci dzwonią domofonem losowo bo coś przekręcą, czasem się trafi jakiś awanturujący się klient), choć znam człowieka który tylko takim wynajmuje, jest zadowolony, mają szmalu jak lodu, lokalu nie demolują, płacą na czas. Studenciaki to dobry pomysł jak masz duży lokal-dzielisz na pokoje (byle rozsądnie) roi rośnie elegancko. Młode pary to często loteria, kupę
  • Odpowiedz
Jakie miasto wybrać do zamieszkania?

Wcześniej mieszkałem kilka lat w Warszawie i podobało mi się. Obecnie mieszkam na zadupiu w Polsce B. Chciałbym się przeprowadzić do większego miasta. Pracuję full remote i obecnie nie widać zagrożenia powrotem do biura.

Ważne dla mnie:
- dobry transport publiczny; wiem że lepszy niż w Warszawie nie będzie, ale żeby dało się codzienne sprawy załatwiać bez samochodu,

Gdzie mieszkać?

  • Warszawa 15.2% (5)
  • Kraków 9.1% (3)
  • Wrocław 12.1% (4)
  • Gdańsk 24.2% (8)
  • Poznań 3.0% (1)
  • Katowice 24.2% (8)
  • Łódź 12.1% (4)

Oddanych głosów: 33

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Bpnn

Z plusów to chyba cały teren GOP jest spoko skomunikowany plus spoko dojazd do KRK i Wro jak kogoś poznasz czy na wydarzenia.
  • Odpowiedz
@Bpnn: mieszkam w Krk i często bywam w Kato. Lubię oba miasta, Krk jest lepszy jeśli lubisz duże i gwarne miasto, Kato jest wyraźnie cichsze i spokojniejsze.
  • Odpowiedz
mowieprawde - #mieszkanie #wynajem #mieszkaniedeweloperskie

źródło: mieszkania

Pobierz

Gdzie byście wynajęli mieszkanie? Nowe osiedle, max 3-4 piętra.

  • parter z ogródkiem 30m2 na zewnątrz (inne bloki) 11.8% (4)
  • ostatnie piętro na zewnątrz (inne bloki) 55.9% (19)
  • parter z ogródkiem do środka (ławki, plac zabaw) 8.8% (3)
  • ostatnie piętro do środka (ławki mini plac zabaw) 23.5% (8)

Oddanych głosów: 34

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest mikrokawalerka do kupienia w wojewódzkim, circa 16m2. Bawi się ktoś w takie tematy? pasuje mi pod studenta. Na coś warto uważać kupując?

#wynajem

#nieruchomosci
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CopyM: studiowałeś kiedyś? Wynajmowałes pokój? Bo ja tak i wiele osób woli wynająć pokój 10m z oddzielną kuchnią 5-10m i normalna łazienka niż wynająć mikro kawalerkę 15m za 500-1000zl więcej ponieważ
- więcej miejsca
- mniejszy wstyd przed rówieśnikami, to norma, że ludzie wynajmują pokój a z takich mikrokawalerek jest po prostu beka
- często tam nie ma jak prania zrobić
- często współlokatorzy się nie widzą lub tylko mijają ( ja tak
  • Odpowiedz
  • 4
@razdwatrzy55: studiowałem. I osobiście wolałbym mieć właśnie 17 M2 niż współdzielone z obcymi i wspólny kibel.. do tego wynajem ledwo z 500 zł droższy takiej kawalerki. Nie widzę minusów, nie takie rzeczy ludzie wynajmują...
  • Odpowiedz
@LillXte o sąsiadów, żebyś nie miał ochoty się wyprowadzić po pierwszym miesiącu.

Jak zauważysz jakieś uszkodzenie które wpływać będzie na użytkowanie to postaraj się przemilczec, zawsze to może być karta przetargowa do zerwania umowy najmu, jeśli coś byłoby nie tak.
  • Odpowiedz
@mmmod: Jaką temperaturę zimą możesz oczekiwać w pokoju? 18-19 stopnie czy bardziej 14-15 stopnie? Trochę chamskie to pytanie, ale większość domów, gdzie wynajmują pokoje, jest zimnych, a zimy łagodne, po tej z 2026 roku to chyba przeszłość...
  • Odpowiedz
jeśli jest napisane że "całkowity koszt wynajmu wynosi 1100 zł. plus zwrotna kaucja/bez żadnych dodatkowych kosztów" to w to już wchodzą media i czynsz tak? to wynajem pokoju #wynajem #mieszkanie #wynajempokoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamy aktualnie z żoną 3 mieszkania, w jednym największym mieszkamy, drugie wynajmuje się za 1400 miesięcznie i trzecie za 3000. Za 2 miesiące spłacam kredyt na to trzecie i jestem bez kredytu, leasing auta spłaciłem w tym miesiącu. Zastanawiam się nad kupnem kolejnej nieruchomości na wynajem, tylko nie wiem czy lepiej w PL, czy ktoś ma jakieś fajne info na nieruchy z OK ROI (starczyłoby z 5-6%) w jakichś fajnych krajach? Kredyt
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie kumam którzy w ogóle próbują racjonalizować wynajem jako coś super i lepszego w niektórych przypadkach od kredytu. Nie ma i nie będzie nic lepszego niż kredyt hipoteczny (poza oczywiście kupnem za gotówkę, ale bądźmy realistami)

Idealny przykład to moi znajomi, parka mieszkająca w TOP5 która się panicznie boi kredytu xD
- wynajem co miesiąc + czynsz + media: 3000zł
- miejsce parkingowe: 500zł
- prowizja dla biura: 3000zł
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@elo_kebab: kupno mieszkania to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. W zasadzie jesteś przywiązany do miejsca i są poważne konsekwencje kredytowo rodzinne. Ludzie podejmują ją kiedy ich sytuacja jest stabilna. Masz rację co do zasady. Lepiej spłacać swój kredyt, ale nie każdemu to siedzi na pewnym etapie swojego życia. Także to jest sprawa mocno indywidualna.
  • Odpowiedz
@saib75: kupiłem mieszkanie z kredytem, pomieszkaliśmy 4 lata i sprzedalismy. Kupilismy dom z kredytem, pomieszkaliśmy 4 lata i sprzedaliśmy. Wlasnie kończymy budować dom już bez kredytu. Gdzie to przywiązanie do jednego miejsca? Wszystkie pieniądze jakie włożyliśmy w kredyt zamiast landlorda (minus odsetki oczywiście) poszły w budowę naszego domu. Zanim ktoś powie, że pierwsze lata płaci się same odsetki - Płaciliśmy raty równe.
  • Odpowiedz