OK, czyli na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że do UK wjeżdża się bezproblemowo. Z UK jest bardzo ciężko wyjechać. Agencje celne są przeciążone, mają już pełne 2 dni zaległości. Dodatkowo Francja wymaga negatywnego testu na COVID.

Problem robi się taki sam, jak z kontenerami. Kierowcy wjadą i nie będą mogli wyjechać. Dzisiaj kilka naprawdę solidnych agencji celnych, które mają biura w każdym państwie w każdym państwie UE, odmówiło mi, cytuję, "nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki,

Jak stoicie w waszych firmach z agencjami celnymi w UK?
U mnie w firmie mamy problem, bo wszystko było dogadane i okazało się, że jak przyszło co do czego, nie możemy organizować odpraw po Brexicie i musimy szukać czegoś nowego (cześć klientów nie chce organizować odpraw na własną rękę). Może macie jakąś agencję celną godną polecenia w UK, która nie poleci w kulki? Najlepiej okolice Dover.

#spedycja #transport
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #transport #uk

Czy ktoś byłby w stanie polecić jakiś tani i wygodny sposób transportu przesyłki na palecie z Wielkiej Brytanii do Polski? Waga gdzieś pomiędzy 60 a 100 kg. Google wskazuje dużo małych firm, ale nie wiem czy są legitne. Czy może zrobić to jakąś dużą firmą kurierską? Na pewno ktoś tu ma w tym większe doświadczenie niż ja.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napisać do Państwowej Inspekcji Pracy?


@PeeM69: czym to się będzie różniło od postawienia się kierownictwu?
jeszcze szybciej go w--------ą jeśli mieliby to zrobić XD

niech sobie wyhoduje jaja albo nie narzeka jak się boi zmienić pracy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@open-alpha:
z własnego doświadczenia, problemy na trasie/na załadunku/rozładunku/kontrola na drodze/awaria/koniec czasu pracy i spóźnienie/choroba kierowcy/ z dokumentami/ z numerami referencyjnymi - możliwości jest masa.

Do tego wiele problemów polega na tym, że do Ciebie dzwoni kierowca, i to Twoim zadaniem jest wyjaśnienie problemu. Więc dzwonisz po ludziach od których wziąłeś zlecenie którzy często nie są klientem a kolejnym pośrednikiem i robi się spychologia, podawanie numerów do osób które może coś
  • Odpowiedz