Wpis z mikrobloga

Czy serio aż tak brakuje kierowców ciężarówek? Kolega prowadzi rodzinną firmę transportową, ma 6 zestawów. Dopóki jeździł jego ojciec i on sam to każdy zestaw jeździł. A teraz mi mówi, że średnio 2 zestawy stoją i zastanawia się nad cesją leasingu. Płaci 380 zł dniówki netto. Nie wiem czy to dużo czy mało.

Ostatnio dzwonił do niego gość, mówi że kasa spoko, trasy spoko, ale on wolałby jeździć Volvo i jak nic innego nie znajdzie to zadzwoni. Nie zadzwonil. A miał jeździć 6-miesiecznym MANem. ¯\_(ツ)_/¯

#transport #spedycja #bekaztransa #zycietruckera #praca #pracbaza
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InnyPunktWidzenia: jeszcze do tego wszystkiego trzeba dodać upierdliwość wszelkiego rodzaju służb, różnego rodzaju trudności jak brak parkingów czy ich kiepski standard. Paradoksalnie Polska wygląda pod wieloma względami lepiej niż ten bogaty Zachód gdzie często psy dupami szczekają, z kibli wali na kilometr przez fatalny stan kanalizacji a pod prysznicem leci zimna woda. Albo jak teraz przez durny covid gdzie prysznice potrafią być pozamykane po 18 to już w ogóle może być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xspeditor: wiadomo, przejeździłem już całą Europę, z krajów EU/Schengen nie byłem tylko na Islandii, każdy kraj ma swoje wady i zalety ale generalnie Zachód potrafi pod wieloma względami rozczarować.
@robertx: bez rodziny to jeszcze nie problem, dużo Polaków pracuje za granicą od produkcji przez spawanie do lekarzy i jest w domu kilka dni w miesiącu lub nawet co kilka miesięcy.