Zakładam tag, bo się dzieją niezłe jaja na świecie --> #transportyreda jak chcecie, to obserwujcie

XD Obecnie świat jest szalony, więc dużo mam takich akcji, ale #brexit przebija #koronawirus pod kątem dezorganizacji po stokroć.

Ostatni wpis traktował o tym, że kierowca stał tydzień w Hull. Potem mu powiedzieli, że ma jechać na Dover (400 km) po dokumenty celne. A w Dover usłyszał, że co prawda punkt opuszczenia
red7000 - Zakładam tag, bo się dzieją niezłe jaja na świecie --> #transportyreda jak ...

źródło: comment_1610653011GRChpae4rgMLSOQ48Hjcu0.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@red7000: Wincyj Panie, wincyj!!! Zajebiście się czyta :D Ja ostatnie auta z GB zabrałem 15 grudnia i nie jadę tam przez najbliższy czas ale chętnie poczytam co tam się odjaniepawla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@red7000: Jutro mam dwa pierwsze załadunki u klienta w UK na NL i PL, towary zalegają od ponad tygodnia przez problemy z dokumentami. Klient narzeka, pracuje do pozna + weekendy co wczesniej było nie do pomyślenia. Jak będzie dalej nie wie, może wyjedzie z UK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam robie na UK teraz bardzo mało tylko co muszę a wcześniej było to moje pewnie 50%
  • Odpowiedz
Cześć mirki z tagu #transport i w sumie mogę jeszcze otagować #tir
Pytanko mam!
Z jakim wyprzedzeniem dostajecie info o trasie w którą jedziecie?
Głownie pytanie do osób jeżdżących tu po kraju.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kierowca tydzień czasu, od zeszłego czwartku, stał w Hull. Przeciążona agencja celna nie dawała oznak życia, nie było odprawy. Kierowca nie mógł opuścić UK. Dzisiaj w końcu udało się uzyskać dokumenty. Agencja celna wyznaczyła adres biura, gdzie kierowca miał odebrać dokumenty tranzytowe - w Dover. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 400 kilometrów od Hull. Kierowca dzisiaj tam pojechał z nadzieją, że wróci do domu.

W Dover mu powiedzieli, że
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie to jak wygląda sens założenia firmy transportowej, na busie o DMC do 3,5 tony? Tak na początek gdybym sam sobie był spedytorem i kierowcą? Ma to sens i szanse na zarobek i późniejszy rozwój?
#spedycja #transport
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@copacup: @Mirek2137:
Założenia mocno teoretyczne i naciągane
3 tygodnie pracujesz 1 tydzień w domu
12kkm miesięcznie po 0,4 eur/km ( mega optymistyczne i bez kontaktów, jako świeżak na giełdzie nie do
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki spod tagu #transport i chyba nieodłączny #bekaztransa
Kiero w Anglii jest i ma zrobić odprawę celna w Ashford. Ma papiery, numery jakieś do urzędu celnego ale oni chcą od niego numer LRN.
Spedycja ma go mi wysłać czy mam gdzieś rejestrować podmiot? Nie bardzo ogarniam powiem wam szczerze
#spedytor #tir #pomocy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mkk141: Numer LRN powinien zostac wystawiony przez agencje celna, ktora zajmowala sie cala procedura odprawy.
Jezeli dostal EX z nr MRN to na podstawie tego dokumentu powinni wystawic T1. T1 wyztawiaja miedzy innymi na Ashfordzie.
Jezeli klient tego nie ogarnia to dowolna agencna celna ten nr LRN za kase Ci to powinna
  • Odpowiedz
@mkk141: Nie mam nic takiego. Bazuje na tym co juz przerobilem z klientami.
Problem w tym ze nie ma jednoznaczek procedury.
Niktorzy kierowcy dostaja T1 na zaladunku z nr MRN i jada prosto do Dover i jest. Mam auta co stoja po kilka dnia juz na Ashfordzie.....
  • Odpowiedz
Hej, jestem importerem w korpo na 3 spore hale produkcyjne. Filmik to fajne wyjaśnienie w 7 minut, co takiego się stało ze światową logistyką w 2020 r. Dla osób niezwiązanych z logistyką: możecie zobaczyć, jak od marca 2020 działa świat i fabryki. Dlatego też nie uważam, że Chiny są wygranym na koronawirusie. Te problemy dotykają również ich. Po prostu świat, planeta Ziemia, jako zamknięty zbiór ludzi i ich mocy przerobowych przestał wystarczać
red7000 - Hej, jestem importerem w korpo na 3 spore hale produkcyjne. Filmik to fajne...
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zdałem C+E 5 dni temu i już się wyuczyłem pewnych schematów. C+E to lordy i sobie na pauzie elegancko piją łychę, a w tym czasie busiarz wali kolejną kreskę bo ma express na Hiszpanie.
#bekaztransa #busiarze #transport
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach