Kochani, w niedzielę idę na operację. Połamało mi łapę, będą to składać(prawa dłoń). xD
Panikuję strasznie, bo w całym moim dorosłym życiu(lev >45) nie byłem nigdy u lekarza(pomijając dentystę i raz ortopedę, prywatnie), zero świadomości jak funkcjonuje służba zdrowia.
Ja się nawet rejestrować nie potrafię, żona mnie za rączkę prowadziła. xD
No i mam kilka pytań bo mam sraczkę na samą myśl o pobycie tam.
Czy trzeba wziąć swoje żarcie(ile?)?
Czy są gniazdka elektryczne przy łóżku?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dos_badass: Koniecznie podpisz rękę, żeby jak zwykle nie było pomyłki, którą mają zoperować. Potem robi się straszny bajzel z fałszowaniem dokumentacji medycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dos_badass: W kwesti koronaświrusa się nie wypowiem, bo nie wiem jak to teraz funkcjonuje.

Spanie na korytarzu odpada, to tylko w komediach. Teraz jak nie ma miejsca to jest kolejka oczekiwania.

Na pewno jeden dzień na diagnostykę wejściową, jak będziesz mieć farta to na drugi dzień operacja (chyba, że pierwszego przychodzisz wieczorem i nie ma czasu na badania). Po operacji trzymają minimum jedną dobę na obserwacji. Jak bardzo ci rozłożą łapę, to
  • Odpowiedz
@Sertralina: Musiałaś zrobić na nich wrażenie, że tak Cię opisali szczegółowo. A tak serio - jak wjeżdżasz z taką diagnozą, a potem gadasz o karze, to co mają myśleć? IMHO dobrze, że to opisali, bo jest to element diagnozy i wskazówka dla kolejnych lekarzy.
  • Odpowiedz
Jak tak siedzę na praktykach lekarskich na sorze to twierdzę że to fajna praca, nie można się nudzić. Dopiero skończyliśmy unieruchamiać gryzącego ćpuna pasami a właśnie nowobogacka Grażyna robi nam gownoburze że najpierw wzięliśmy chłopaka z otwartym złamaniem a ona już godzinę siedzi z przytrzaśniętym palcem który MOŻE BYĆ DO AMPUTACJI JAK KTOŚ SIE TYM SZYBCIEJ NIE ZAJMIE XD #medycyna #sor
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Facet zszedł z chodnika na drogę dla rowerów nie patrząc do tyłu. Poleciałem. Bolą oba nadgarstki, łokieć, kolano. Od 1630 na SOR. Wiem że conajmniej łokieć złamany. Czekam na ortopedę.

Powiedział ' no co mogę panu powiedzieć... Przepraszam. ' i poszedł. Nawet szybko nie jechałem.

#zalesie #sor #rowery #rower #krakow #wawel
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gregor40: to sie dzwoni po policje i pogotowie a nie przepraszam i poszedl. Nieudzielenie pomocym ucieczka z miejska wypadku, uszkodzenia ciala powyzej 7 dni i heja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zarzutkkake: później, po paru latach pracy w medycynie jak kolega/koleżanka mówi, że miała śmieszny przypadek na SORze to wiesz, że na 95% będzie to ciało obce w dupie...
  • Odpowiedz
szybka akcja w szpitalu po w-------u się na rowerze i ściągnięciu prawie 200ml wody z kolana:

Lekarz: chce pan gips na tę nogę?
ja: przyjechałem 15km tuta na rowerze.
L: a to nie trzeba gipsu xD
#rower #zdrowie #sor
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rider3031: lekarz niby od 18 do prawie 23 operował komuś złamaną rękę, ale no jakoś ciężko w to tłumaczenie uwierzyć.

NO I SZANUJ BOHATERÓW, ONI CIĘŻKO PRACUJĄ XD


Klaskałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tym razem chyba #wygryw Mam nadzieję, że #choroby górnego układu oddechowego mnie nie będą w tym roku nawiedzać jak rok temu gdy regularnie co 3...4 tygodnie ostra #angina Od listopada miałem spokój, w sobotę z rana pierwsze, bardzo dobrze znany objawy. Ale od razu płukanie 3x dziennie gardła dentoseptem i dzisiaj mogłem normalnie zacząć nocki w pracy. Byłem pewien, że w niedzielę #sor ale
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niespodziewanie zmarła moja ciocia. W całej rodzinie gromadzą się nerwy.
Pierwszy dzień: ostry ból brzucha - przyjeżdża pogotowie, dostaje lek przeciwbólowy
Drugi dzień: ból brzucha się nasila - drugi raz przyjeżdża pogotowie, ciocia dostaje Relanium, silny lek na uspokojenie, bo ponoć panikuje
Trzeci dzień: ból jest nie do zniesienia, rodzina zawozi ją na SOR. Diagnoza: zapalenie zgorzelinowe wyrostka robaczkowego. Zwlekają z operacją, czas goni.
Czwartego dnia w nocy umiera, ma 43 lata.

XXI
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dane dotyczące zdrowia to dane wrażliwe wymagające szczególnej ochrony. Jest to określone w ustawie RODO. W tym przypadku sądzę, że nikt nie może mieć wyrzutów bo nie jest określony z imienia i nazwiska (chyba) ani nie widać jego twarzy, nie można osoby zidentyfikować. Takie sytuację znów jak oznaczanie kubłów na śmieci osób które są w kwarantannie jest według mnie już przykładowym naruszeniem :/
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zuppan: tu raczej nie chodzi o to, wychodzę z założenia, że jak kończę dyżur to po sobie sprzątam, uzupełniam braki i wypełniam dokumentację. Niektórzy tak nie robią. Przychodzisz na dyżur i pierwsze co robisz to sprzątasz po kimś i uzupełniasz na szybko leki...
  • Odpowiedz
#szpital #medycyna #sor Pytanie za 100, skąd mam wiedzieć czy w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, np. ból w jamie brzusznej, utrata przytomności, złamania.. mam się udać na SOR czy na IZBĘ PRZYJĘĆ?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach