Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 3
- 14
@Sertralina: Musiałaś zrobić na nich wrażenie, że tak Cię opisali szczegółowo. A tak serio - jak wjeżdżasz z taką diagnozą, a potem gadasz o karze, to co mają myśleć? IMHO dobrze, że to opisali, bo jest to element diagnozy i wskazówka dla kolejnych lekarzy.
@Sertralina: a ty mądrzejsza jesteś od lekarzy?
- 4
Jak tak siedzę na praktykach lekarskich na sorze to twierdzę że to fajna praca, nie można się nudzić. Dopiero skończyliśmy unieruchamiać gryzącego ćpuna pasami a właśnie nowobogacka Grażyna robi nam gownoburze że najpierw wzięliśmy chłopaka z otwartym złamaniem a ona już godzinę siedzi z przytrzaśniętym palcem który MOŻE BYĆ DO AMPUTACJI JAK KTOŚ SIE TYM SZYBCIEJ NIE ZAJMIE XD #medycyna #sor
konto usunięte via Zakop
- 7
@Kruk_98: fajna z perspektywy praktyk wakacyjnych, wysysajaca dusze z perspektywy codziennej orki
@Kruk_98: Na praktykach to wszystko jest fajne, jak nie musisz sam nic robić, nie masz odpowiedzialności i po 2 godzinach fajrant ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 168
Facet zszedł z chodnika na drogę dla rowerów nie patrząc do tyłu. Poleciałem. Bolą oba nadgarstki, łokieć, kolano. Od 1630 na SOR. Wiem że conajmniej łokieć złamany. Czekam na ortopedę.
Powiedział ' no co mogę panu powiedzieć... Przepraszam. ' i poszedł. Nawet szybko nie jechałem.
#zalesie #sor #rowery #rower #krakow #wawel
Powiedział ' no co mogę panu powiedzieć... Przepraszam. ' i poszedł. Nawet szybko nie jechałem.
#zalesie #sor #rowery #rower #krakow #wawel
Czy ZRM/SOR przy przyjęciu sprawdza status ubezpieczenia tj. czy jesteśmy uprawnieni do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych?
#medycyna #pytanie #ratownikmedyczny #zrm #sor
#medycyna #pytanie #ratownikmedyczny #zrm #sor
20
Biała Podlaska: Pacjent powiesił się na SOR-ze
Wiszącego na pasku od spodni 57-letniego Romana S. znaleziono w toalecie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
z- 5
- #
- #
- #
- #
@Zarzutkkake: później, po paru latach pracy w medycynie jak kolega/koleżanka mówi, że miała śmieszny przypadek na SORze to wiesz, że na 95% będzie to ciało obce w dupie...
@Zarzutkkake: nasuwa się kilka pytań. Czy to była cała szczotka? Jeżeli nie, to który koniec był włożony? Tak mało wiemy...
@przemo123mo: sory ledwo dyszą, przynajmniej w Krakowie i Katowicach (info sprzed około 2 tyg.)
@przemo123mo: weź Amol.
- 8
1) nie wsiadam na szose gdy zapowiadają minimalne opady
2) nie wsiadam na szose bez kasku
@mati1990: nie wsiadasz, bo jej nie masz xD
- 0
Powyżej ilu godzin na sorze można kręcić inbe?
#sor
#sor
- 0
#koronawirus #koronawpolsce #sor #szpital #bialystok #pilne #nfz
!Hej mam poważną sprawę! - ojciec mi się dusi ma podejrzenie koronawirusa - jestem z Białegostoku ale go dziś na SOR nie przyjęli a już 3 dni ma objawy, ktoś coś gdzie go zawieźć ? Bo wyniki testu dopiero w ten piątek...
!Hej mam poważną sprawę! - ojciec mi się dusi ma podejrzenie koronawirusa - jestem z Białegostoku ale go dziś na SOR nie przyjęli a już 3 dni ma objawy, ktoś coś gdzie go zawieźć ? Bo wyniki testu dopiero w ten piątek...
Tym razem chyba #wygryw Mam nadzieję, że #choroby górnego układu oddechowego mnie nie będą w tym roku nawiedzać jak rok temu gdy regularnie co 3...4 tygodnie ostra #angina Od listopada miałem spokój, w sobotę z rana pierwsze, bardzo dobrze znany objawy. Ale od razu płukanie 3x dziennie gardła dentoseptem i dzisiaj mogłem normalnie zacząć nocki w pracy. Byłem pewien, że w niedzielę #sor ale
@RadiOBagdaD: tak
- 1062
Niespodziewanie zmarła moja ciocia. W całej rodzinie gromadzą się nerwy.
Pierwszy dzień: ostry ból brzucha - przyjeżdża pogotowie, dostaje lek przeciwbólowy
Drugi dzień: ból brzucha się nasila - drugi raz przyjeżdża pogotowie, ciocia dostaje Relanium, silny lek na uspokojenie, bo ponoć panikuje
Trzeci dzień: ból jest nie do zniesienia, rodzina zawozi ją na SOR. Diagnoza: zapalenie zgorzelinowe wyrostka robaczkowego. Zwlekają z operacją, czas goni.
Czwartego dnia w nocy umiera, ma 43 lata.
XXI
Pierwszy dzień: ostry ból brzucha - przyjeżdża pogotowie, dostaje lek przeciwbólowy
Drugi dzień: ból brzucha się nasila - drugi raz przyjeżdża pogotowie, ciocia dostaje Relanium, silny lek na uspokojenie, bo ponoć panikuje
Trzeci dzień: ból jest nie do zniesienia, rodzina zawozi ją na SOR. Diagnoza: zapalenie zgorzelinowe wyrostka robaczkowego. Zwlekają z operacją, czas goni.
Czwartego dnia w nocy umiera, ma 43 lata.
XXI
- 534
@PineappleExpress: najgorsze jest to że w mediach ciągle słychać o zgonach z powodu koronawirusa, a zdrowi ludzie są zdani na śmierć bez powodu.
- 538
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jak wiadomo media żerują na taniej sensacji i zastanawia mnie czy nagrywanie pacjenta w takiej sytuacji przez media jest legalne ? Jakaś podstawa prawna w tą czy drugą stronę ? Ja np nie życzył bym sobie by ktoś mnie nagrywał w takim stanie. Jestem ciekawy waszej opinii.
https://www.facebook.com/infoKONINpl/videos/277088499999340/
#koronawirus #sor #szpital #prawo
https://www.facebook.com/infoKONINpl/videos/277088499999340/
#koronawirus #sor #szpital #prawo
Dane dotyczące zdrowia to dane wrażliwe wymagające szczególnej ochrony. Jest to określone w ustawie RODO. W tym przypadku sądzę, że nikt nie może mieć wyrzutów bo nie jest określony z imienia i nazwiska (chyba) ani nie widać jego twarzy, nie można osoby zidentyfikować. Takie sytuację znów jak oznaczanie kubłów na śmieci osób które są w kwarantannie jest według mnie już przykładowym naruszeniem :/
konto usunięte via Android
- 8
@DoktorPlagi
@0p0p0
Ojojojojoj
Głaskałabym po nóżce, szybciej by wyzdrowiała, taka noga jest trochę jak kotek :D
@0p0p0
Ojojojojoj
Głaskałabym po nóżce, szybciej by wyzdrowiała, taka noga jest trochę jak kotek :D
- 16
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@zuppan: tu raczej nie chodzi o to, wychodzę z założenia, że jak kończę dyżur to po sobie sprzątam, uzupełniam braki i wypełniam dokumentację. Niektórzy tak nie robią. Przychodzisz na dyżur i pierwsze co robisz to sprzątasz po kimś i uzupełniasz na szybko leki...
@Adzal: p--------l ich gdzieś
437
List z SOR: Musimy prosić o wszystko. Jak mamy zająć się chorymi?

Relacja pracownika jednego ze szpitali we Wrocławiu #koronawirus #polska #sor
z- 37
- #
- #
- #
- #




























Panikuję strasznie, bo w całym moim dorosłym życiu(lev >45) nie byłem nigdy u lekarza(pomijając dentystę i raz ortopedę, prywatnie), zero świadomości jak funkcjonuje służba zdrowia.
Ja się nawet rejestrować nie potrafię, żona mnie za rączkę prowadziła. xD
No i mam kilka pytań bo mam sraczkę na samą myśl o pobycie tam.
Czy trzeba wziąć swoje żarcie(ile?)?
Czy są gniazdka elektryczne przy łóżku?
Spanie na korytarzu odpada, to tylko w komediach. Teraz jak nie ma miejsca to jest kolejka oczekiwania.
Na pewno jeden dzień na diagnostykę wejściową, jak będziesz mieć farta to na drugi dzień operacja (chyba, że pierwszego przychodzisz wieczorem i nie ma czasu na badania). Po operacji trzymają minimum jedną dobę na obserwacji. Jak bardzo ci rozłożą łapę, to