Cześć!
Mam ogromną prośbę do ratowników medycznych!
Bardzo was proszę o opisanie jakiejś sytuacji z pracy, w której spotkał was dylemat moralny - trudna sytuacja, wątpliwe zachowanie przedstawiciela zawodu medycznego. Jest mi to potrzebne do pracy zaliczeniowej na studia. Sytuacje te będę potem analizować, identyfikować dylemat etyczny, proszę więc żeby były w miarę szczegółowe.
Dzięki!

#ratownictwo #medycyna #studia #sor #szpital #karetka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 55
#sor #jonscher #nfz #lodz #pomoc #zdrowie #izbaprzyjec #pacjent

Witam!

Chciałbym opowiedzieć w jaki sposób działa izba przyjęć w szpitalu Jonschera przy ulicy Milionowej w Łodzi.
Byłem dzisiaj z moją żoną u lekarza pierwszego kontaktu ponieważ miała naderwane przez papugę dość duże znamię w okolicach szyi.
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SeriousDude: od wytłumaczenia i odpowiedniego poprowadzenia powinien być lekarz rodzinny , nie powinni się w ogóle na tym SORze znaleźć. Ale tu obrywa się tylko pracownikom SORu a rodzinny, który z każdą pierdołą będzie odsyłał na SOR jest czysty.
O kulturze osobistej i empatii nie będę dyskutował z osobą która pisze o zasranych lekarzach mimo, że na SORze z żadnym lekarzem nie miała kontaktu.
  • Odpowiedz
Może ktoś poratuje coś podpowie, bo martwię się o syna 4 lata, wczoraj wrócił ze szpitala. 7 dni antybiotyk brał. Dziś rano gorączka 39 stopni. 4 ostatnie dni w szpitalu nie miał. Dodatkowo w nocy mi dość dużo kaszlał. Nie mogło go przewiać w domu był od 13, a nad ranem od razu problem ... ;/ Chorował na zapalenie płuc / CRP przy wyjściu 0.28.

#lekarz #pomocy #
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BogHonorOjczyzna1 tak się składa, że bańki to niedziałający, a wręcz szkodliwy ciemnogród i zabobon. Tak jak 95% ziółek.

Suplementy diety to produkt żywnościowy, ja moim pacjentom zalecam suplementację żelaza w przypadku anemii z jego niedoboru lub z utraty krwi, poza tym suplementy zwykle nie mają sensu jeśli nie masz niedoboru danego składnika.

A antybiotyków powinno nie być jak najwięcej, tylko dokładnie tyle ile potrzeba, nie za dużo nie za mało. I
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szubik: zawsze mnie śmieszy, kiedy każą studenciakom robić te gownoankiety. To ma zerowa wartość predykcyjna, nie można z tego wysuwać żadnych wniosków.

Niech w końcu zlikwidują przymus pisania prac dyplomowych, bo to jedynie marnotrawstwo papieru. Zamiast tego powinny być egzaminy pisemne na koniec studiów z całego materiału.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lubie_jablka: bzdura, jak jeszcze mieszkałem w Polsce to oddawałem regularnie krew mimo tatuaży. Pół roku po zrobieniu dziary nie można oddawać bo tyle wynosi okres ujawniania się chorób którymi można się zarazić podczas takich zabiegów.
  • Odpowiedz
  • 142
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MikiGRU: niestety ale takie sytuacje w polskich szpitalach się zdarzają.
W bliskiej rodzinie mam osobę która była bardzo blisko śmierci właśnie przez brak zainteresowania lekarzy i sprawą też zajmuję się prokuratura
Najgorsze jest to że biegli sądowi to zazwyczaj kolesie tych co przewinili i nikt nie będzie miał z tego tytułu konsekwencji..
  • Odpowiedz
@MikiGRU wilotygodniowe jak nie dłuższe zaniedbanie pacjenta a potem lament na sorze żeby ratować i jeszcze kwik na personel, że nie ma czasu się bandą debili zająć i głupi janusz umiera. Taki obraz wasz, nie raz coś takiego widzi każdy z personelu medycznego, sor nie jest z gumy, są różne przypadki, niektóre wymagają zaangażowania wielu ludzi na długi czas i nie da się ogarnąć wszystkich na raz, zwłaszcza jeśli ktoś jest
  • Odpowiedz
  • 0
Jak boli mnie kość ramienna tak lekko, ale jak jej dotknę, albo wykonam nieodpowiedni ruch to boli mocno to znaczy że jest złamana czy może to być tylko jakieś stłuczenie albo coś innego mało ważnego? Mam tak od kilkunastu godzin po upadku na kamieniach. Bo pozytywnie nastawia to że nie ma żadnego obrzęku ale nie wiem czy musi to być konieczny warunek złamania. A nie chcę na sor jechać w nowy rok,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyszedł facet na #sor mówi że ma coś z ciśnieniem że go w wielu miejscach n--------a, a baba z recepcji mówi żeby sie ogarnął i że ludzie tu nie przyszli dla rozrywki. Typiarka nie chce mu nawet zmierzyć ciśnienia chociaż 10minut temu widziałem jak mierzyła jakiejś babce

#sylwesterzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach