ja jadę 2 tonowym samochodem, oni 15 kilowymi rowerkami ¯_(ツ)


@fegwegw: Ja jadę 40T tirem a ty 2 tonowym samochodzikiem. ¯\(ツ)_/¯

A nie czekaj, jest PoRD a nie dżungla.

I rower nie waży 15 kg podczas jazdy.
  • Odpowiedz
@reddin:
W ogóle znak D-1 w tym miejscu to rak.
1. Zbyt daleko od skrzyżowania
2. Wlot podporządkowanej jest po lewej stronie. Ze znakiem D-1 i bez niego mamy pierwszeństwo.

Tak to wygląda w Niemczech. Znak D-1 byłby tylko w
  • Odpowiedz
Czemu oni są tak agresywni i uzurpują sobie wszędzie prawo do pierwszeństwa?


@Scaab: to jest oznaczony przejazd rowerowy i rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo, jeżeli nie ma tutaj sygnalizacji świetlnej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@obszarnik: Art. 27 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym stanowi: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe."

W praktyce to masz tak, że jak jebniesz to zawsze twoja wina, bo nie zachowałeś ostrożności ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sargento: dlatego zielone strzałki w prawo powinny być niestety zlikwidowane. Nawet jako pieszy miałem wiele sytuacji, że mało mnie ktoś nie potrącił albo nie przejechał na strzałce po nodze. I to jeszcze przed zakrętem.
  • Odpowiedz
#samochody #motoryzacja #rowerzysci

Mirki proszę o rozwiania moich wątpliwości i wytłumaczenie.

Skrzyżowanie kierowane światłami. Skręcam w prawo, mam zielone (nie strzałkę). Gdzie skręcam powiedzmy 3m od skrzyżowania jest przejście dla pieszych kierowane światłami. Pieszy również ma zielone. Pieszych brak i uderza mi w drzwi rowerzysta. Brak tam przejazdu dla rowerów, brak ścieżki rowerowej. Rowerzysta jechał chodnikiem. Czyja wina?
Altru - #samochody #motoryzacja #rowerzysci 

Mirki proszę o rozwiania moich wątpli...

źródło: comment_1599818976d4tpg0njE2j2yKotwkKJQB.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Altru: Rowerzysta wjechał na drogę swoim pojazdem z chodnika. Jak dla mnie spełnia to definicję włączania się do ruchu, zatem jako włączający się do ruchu powinien ustąpić wszystkim pojazdom, które już są w ruchu.

Co sąd i inne wykopki powiedzą - nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Altru: rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych. To raczej nie Twoja wina, chyba że dostaniesz za niezachowanie ostrożności, ale ciężko być ostrożnym jak wjeżdża znienacka rowerzysta, który powinien zejść z roweru i go przeprowadzić przez pasy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mam go! Policja jechała za moimi wskazówkami A ja na ogonie pana. Pan się przyznał do kolizji z rowerzysta ale uważa że rowerzyście nic się nie stało! Poza tym auto kupił wczoraj:) Jechałam za nim od ul.Krakowskiej, gdzie uderzył w jadącego prostopadle do niego rowerzystę na skrzyżowaniu przy Kadzielni. Gdy rowerzysta się podniósł i odsunął sprzed maski, ten zwiał. Niektórzy ludzie są podli ale kara ich nie minie! Na zdjęciu już po
reddin - > Mam go! Policja jechała za moimi wskazówkami A ja na ogonie pana. Pan się ...

źródło: comment_1599747827OtyOrj7O0aFAtWYdBdboku.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szczerze ja mialem taki czas jak na glodnego robilem 48km i mialem 2h 30min na 1butelce wody i od razu wracalem czyli wychodzilo okolo 100km


@Matsew: Możesz to przeredagować? Bo nie wiem o co chodzi w tym zdaniu.
  • Odpowiedz
@reddin: Ona ma okres, że ją takie rzeczy irytują?

Jak przez zimę jeździłem chodnikiem (wtedy jeszcze był śnieg), to ciągle mi piesi mówili, że to lepiej, abym im dzwonił dzwonkiem, bo co mam się wlec za nimi po chodniku.
Szczególnie starzy ludzie - można krzyczeć "przepraszam", ale i tak nie zareagują. Ale wystarczy zrobić dryń dryń dzwonkiem za 5 zł i od razu słuch powraca i nikt problemu nie robi.
  • Odpowiedz
to ciągle mi piesi mówili, że to lepiej, abym im dzwonił dzwonkiem, bo co mam się wlec za nimi po chodniku.


@RezuNN: Oczywiście, że tak, należy ostrzegać, bo potem są pretensje, że się nie dzwoniło.
  • Odpowiedz
Ci cholerni samochodziarze!

Dobry rowerzysta stoi jak ma pierwszeństwo, później sam wymusza pierwszeństwo no i się zeruje, co nie? xD
Ale jak nogi mu połamią, to jest kwik że samochody na tory, bo nie potrafią jeździć i na nic nie patrzą!

Prychłem razem z kierowcą poloneza jak obserwowaliśmy ich wyczyny xD
hpiotrekh - Ci cholerni samochodziarze! 

Dobry rowerzysta stoi jak ma pierwszeństw...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Super CPR bulwo xD

Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.


#rower #polskiedrogi #rowerzysci
reddin - Super CPR bulwo xD 

 Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca si...

źródło: comment_1599056918TSNl4RKfGO3qybrzbFuPqt.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach