13 sierpnia 2020, Bystra, ul. Szczyrkowska, godz. 19.30 - Trzy zastępy straży pożarnej pogotowie ratunkowe i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż do potrącenia rowerzysty i poszkodowany leży pod autem. Rowerzystę odwieziono do szpitala. Więcej: https://bit.ly/33Z31tg

#bystra #strazpozarna #jrg #osp #policja #wrd #pogotowieratunkowe #rowerzysci #samochody #potracenie
grishko - 13 sierpnia 2020, Bystra, ul. Szczyrkowska, godz. 19.30 - Trzy zastępy stra...

źródło: comment_1597350971FiFQ3YsqYFEkYpjPYOfHnh.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co o tym myślicie? Ścieżka rowerowa wzdłuż alei Grunwaldzkiej #gdansk

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,16396767,Samochodem_przez_sciezke_rowerowa___Naprawde_latwo.html

czasem trzeba jedną, dwie minuty czekać aż będzie możliwość włączenia się do ruchu - dodaje jego sąsiadka, pani Maria Kaczyńska. - Zdarzyło mi się już, że jakiś wkurzony rowerzysta uderzył pięścią w maskę mojego auta, żeby pokazać, jaki jest zły, że tarasuję przejazd. Ale nie ma innej opcji, tylko wjazd na ścieżkę, stojąc przed nią, nie widać drogi i
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wyrewolwerowanyrewolwer:

Taka, że nie zatrzymał się przed DDR.


Tu akurat @majorponury ma rację. W Polsce budujemy DDR, które są odsunięte od jezdni i nie ma opcji, żeby wjechać na drogę z pierwszeństwem nie podjeżdżając do jezdni. Odległość jest za duża, często są jakieś obiekty zasłaniające widok i żeby nie wymusić pierwszeństwa trzeba często zatrzymać się. Po prostu u nas założono, że powinien zostać odstęp na jedno auto ale czasem
  • Odpowiedz
@pawelpablito:

Najpierw upewnienie się że na DDR jest pusto. Potem stanąć na przejeździe i czekać aż na jezdni będzie pusto.


No i nawet jak rozłożysz to na etapy, to czekając na to aż będzie miejsce na drodze z pierwszeństwem blokujesz przejazd rowerzyście, który w miedzy czasie nadjedzie. S---------a infrastruktura.
  • Odpowiedz
#rower #rowerzysci
Pytanie początkującego.
Mirki potrzebna pomoc, w rowerze jest opona Mitas Syrinx 700x23c z dentkami. Chcę je wymienić na większe w stylu (700x35c) czy przy tej zmianie kupuję także nowe dętki pod takie opony czy stare będą ok?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki od #rower ( ͡° ͜ʖ ͡°) #rowerzysci pomóżcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukam crossa raczej na asfalt, czasami szutr. Budżet niski w okolicy 1300zł i Decathlon mi raczej odpada bo Riverside 120 i jego rama jakoś mi nie pasują a Riverside 500 w Szczecinie nie ma rozmiarów "L" ramy i na necie także niedostępny. Używka raczej odpada bo szczerze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mat_pl: sam uzywam od roku i nie mam nic do zarzucenia, oddaj na przeglad zerowy i bedzie elegancko smigac. Nie sugeruj sie jakimis opiniami bo w tej cenie wedlug mnie to najlepsza opcja.
  • Odpowiedz
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@xstempolx: całkowite zespolenie z rowerem. Dzięki ostremu to TY jesteś rowerem, jesteś kołem które mknie przez czerwone światła miasta. Mknie prosto przed siebie i nie może się zatrzymać bo mknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@reddin: O, Gdynia! Czytałem swego czasu artykuł, że biedni gdyńscy kierowcy nie rozumieją kontrapasów rowerowych. Jak widać nie tylko kontrapasy sprawiają im trudności ( )
  • Odpowiedz
zadziwiające jest to że jednej osobie udało się nagrać ich tak dużo.


@vertical: Nie. To nie jest zadziwiające. Po prostu mało który rowerzysta chce się dodatkowo bawić w nagrywanie samochodozowego s----------a.
Takie akcje są normą na co dzień i wszędzie.
  • Odpowiedz
@Bucco: hue hue hue akurat wsiadałam do auta jak matka się darła na dziecko, żeby jechało jak ono stało na przejściu i się rozglądalo xD powiedziałam bardzo miłym tonem, żeby nie uczyła przejeżdżać, bo potem dzieci pod maski wjeżdżają, to mnie ofukala, że czasem można xD
  • Odpowiedz
@Bucco: świeżak, dzieciaczek do lat 10 jadący na własnym rowerku pod opieką (rodzica) jest wg prawa pieszym i może sobie po rzejściu jechać.
Oddaj prawo jazdy i usuń konto. I nie zakładaj ponownie.
  • Odpowiedz
#rower #rowery #sport #rowerzysci
Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) przymierzam się do zakupu rowerów i zgłupiałem. Dawno, dawno temu każdy miał "górala", "bmxa", "składaka" ewentualnie "kolarzówę" i nikt nie zwracał większej uwagi na zastosowanie, były "uniwersalne". Stoję aktualnie przed zakupem roweru i mam mętlik co brać? Rower przeznaczony raczej do miasta i czasami trasy 10-20km ale takie bez
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzban @reddin zablokowął mnie po tym jak stara się wytłumaczyć wszystkim że kierujący musi zachowac szczególna ostrożność dlatego powinien dla bezpieczeństwa jechac 20 km/h BO uwaga, MOZE SIE ZDARZYĆ cos nieoczekiwanego. Uważajcie na niego na drodze, szczegolnie na ekspresówkach i autostradach bo biedak bedzie jechał 20km/h z obawy przed wybuchem opony

Link do wideo o ktory ma imbe w głowie
https://youtu.be/sPz0uMRgURw
#kierowcy #polskiedrogi #rowerzysci #
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iredbox: Ale babka była już na przeciwnym pasie w około 7 sekundzie. Nawet typa nie było widać zza zakrętu.
Z---------ł 60-70km/h i się zdziwił, że za zakrętem ktoś skręcał na posesję. Dzbanem jest kierowca. Najsmutniejsze jest to, że po głosie słychać, że to młody kierowca.

Niestety polscy kierowcy dzielą się na takich, którzy rozumieją, dlaczego takie ograniczenia w takich miejscach są stawiane i na tych:
RezuNN - @iredbox: Ale babka była już na przeciwnym pasie w około 7 sekundzie. Nawet ...

źródło: comment_159644326501n9aCbWoXCDymtzYbUxi2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
i musi ustąpić pojazdów jadącym prosto eot


@nikita1: Ustąpiła, ale winny sytuacji jest kierowca, bo z--------a.

dobrze sie czujesz? Jedzie z odpowiednią predkoscia a baba jedzie srodkiem zamiast swoja strona, a Ty obwiniasz kierowce :D jestes pedalarzem?


@Geraltzkiwi: Kierowca z--------a, babka skręca więc zjechała do lewej części pasa ruchu ¯\_(ツ)_/¯ Dobrze się czujesz? Jesteś #trojpedalarzem?
  • Odpowiedz
Mirki spod tagu #rower #szosa #rowerzysci , błagam, uważajcie na to co robicie. Nie lubię rowerzystów na drogach, sam jestem kierowcą i nie jeżdżę rowerem (taka praca), ale rozumiem, że czekając na światłach przy przejściu dla pieszych/przejeździe dla rowerów, gotujecie się w tym skwarze i jeśli nie jedzie akurat żadne auto to przejedziecie sobie na czerwonym, spoko, też tak robię, gdy chcę przejść przez ulicę, kiedy
monteskjusz - Mirki spod tagu #rower #szosa #rowerzysci , błagam, uważajcie na to co ...

źródło: comment_159629142607iS9gLU1GH8IG8DyW6qgV.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach