Wpis z mikrobloga

#samochody #rowerzysci #jastrzebiezdroj

Powiedzcie mi co taka osoba ma w głowie?
Światło zielone, przejście dla pieszych a on z dziećmi przejeżdża na pełnej prędkości przez przejście!
Gdzie odpowiedzialność za dzieci? Gdzie nauka, że przez przejście rower się przeprowadza?!
Przez takie zachowanie jego dzieci prędzej czy później wpadną pod samochód!
Gdybym się nie zatrzymał to miałbym całą trójkę na drzwiach samochodu. Kto byłby winien?
  • 12
@piotrek_18_89: Masz prawo jazdy? Wydaje mi się, że nie.
Mam prawo zakładać, że inni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów!
Więc rowerzysta powinien się ZATRZYMAĆ i PRZEPROWADZIĆ ROWER. Więc gdybym założył ,że zgodnie z przepisami się ZATRZYMA ja nie musiałbym się zatrzymywać i byłbym już daleko za przejściem.

@graf_zero: Dziękuję.
Jak mawiał mój instruktor "masz obserwować i przewidywać bo szkoda marnować czas i nerwy na idiotów".
@Altru
[Nostalgia ON]
Oooo krzyżówka Arki Bożka i Harcerskiej ()
[Nostalgia OFF]

A tak poważnie, w naszym pięknym prawie nieważne czy druga osoba złamała przepis, Ty byłbyś winny. Rowerzysta dostałby mandat za przejazd bez zejścia, Ty za kolizję ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Altru: zasada ograniczonego zaufania mówi o tym, że możesz przyjąć, że inni przestrzegają przepisów - to fakt. Ale dlatego "ograniczonego", że jeśli istnieją przesłanki, że ktoś te przepisy złamie, to musisz te ewentualność uwzględnić. i tutaj taka przesłanka była - jechali po chodniku, choć nie mogli czyli już łamali przepisy. W tej sytuacji każdy mógłby się spodziewać, że na pełnej przejadą przez pasy