DIFENBACHIA

Roślina po spożyciu może być trująca, w szczególności dla zwierząt i dzieci - paraliżuje struny głosowe - ironią życie pisane.

Przybyła chyba w odwecie, ta oto roślina zwana ,,głupkiem” - idealnie na moje biurko - wyszczekanej gaduły, której czasem ciężko zatrzymać język za zębami.

KleKotka - DIFENBACHIA

Roślina po spożyciu może być trująca, w szczególności dla zwi...

źródło: comment_1662402642jwEsiqFC4NjmRIjEEadZLO.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm: Poobcinaj listki (zostaw kilka na samym szczycie) i tą boczną gałąź, zanurz w ukorzeniaczu i wetknij do doniczki z torfem, mocno podlej i przykryj doniczkę uciętą górą butelki (zakręconą). Po jakimś czasie powinna się ukorzenić chociaż nie wiem jak o tej porze roku, ja tak ukorzeniałem irgę i pęcherznice.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzień dobry.
Coś się dziwnego dzieje z moim pieniążkiem od początku lata. Mianowicie - liście strasznie zbladły, straciły kolor. Poniżej zdjęcie z teraz, w komentarzu stare zdjęcie przed utratą koloru.
Wiecie może jak mu pomóc, jaka może być tego przyczyna? Wcześniej kilka miesięcy stał na wschodnim parapecie i stwierdziłam że pewnie wyblakł od słońca więc przestawiłam go dalej od okna, ale liście nadal są takie jasne, nawet te nowe które wypuszcza mają
n....._ - Dzień dobry.
Coś się dziwnego dzieje z moim pieniążkiem od początku lata. M...

źródło: comment_1662306300rAGhx4fI0pIVm8SCEq7ojy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Evangeline: dziękuję, czyli to mogę wykluczyć. Z podlewaniem jest raczej okej więc strzelam że czegoś mu brakuje, może jakichś składników odżywczych. Przesadzę w nieco większą doniczkę, dam nową ziemię i postaram się częściej nawozić, może pomoże
  • Odpowiedz
@namotim_: Jeśli od początku lata to obstawiam, że ma za dużo słońca.. może się przeprowadziłaś i masz teraz na południe/zachód albo po prostu stoi na parapecie? Daj gdzieś dalej jeśli to chodzi o zbyt dużą ilość słońca, ew. zobacz czy nie masz żadnych robaczków, hodujesz w ziemi, a w niej łatwiej o jakieś szkodniki
  • Odpowiedz
  • 2
@Niewiemja ją w tym roku zebrałem ok 50 cukini z 5 krzaków, już sam nie wiem co z tym robić a dalej rosną ;) Dziś jedna poszła na pasztet z cukinii ;)
  • Odpowiedz
@mentos93: Młode można marynować albo obtoczyć w bułce i usmażyć na maśle. Z dużych robisz leczo tak samo jak z cukinii, można faszerować i piec, można pokroić na plastry i tez usmażyć w panierce. Mozna tez sałatki na zime do słoików w plasterkach albo starte na grubszej tarce. Patisony sa zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°) I spokojnie możesz przechowywać aż do wiosny
  • Odpowiedz
Witam ogrodowo-budowlanych Mireczków i Mirabelki ()

Oto projekt ogrodu na dość dużej działce (ok. 1500m2), na której w międzyczasie dość szybko wyrosło sporo sosen, a do tego dwie mirabelki i jesion. Postanowiliśmy te drzewka wykorzystać i stworzyć ogród w stylu "leśnej polany". Drzewa będą rosnąć na łące (aby ułatwić zajmowanie się takim dość dużym terenem), a centralną część ogrodu będzie stanowić mały trawnik i taras z basenem.
kjut_dziewczynka - Witam ogrodowo-budowlanych Mireczków i Mirabelki (。◕‿‿◕。)

Oto pro...

źródło: comment_1662290841SrKnxGxqIwvH6f1iXBQwdr.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Regis86 na pewno trzeba pozbyć się gruzu i innych zanieczyszczeń z ziemi, potem zwykle i tak się okazuje że trzeba wyrównać działkę więc i tak trzeba trochę ziemi nawieźć. Jeśli chciałbyś wymieniać glebę to zostaw sobie jej wierzchnią warstwę, bo jest najżyźniejsza. Według mnie wymiana gleby nie jest konieczna - konieczne jest dostosowanie roślin do warunków, są gatunki które preferują rosnąć w suchym piachu. A jeśli zależy ci na np. uprawie
  • Odpowiedz
#rosliny #roslinydoniczkowe

Mam taką rozkminę, jestem dumną posiadaczką pink princess z biedry xD i ogólnie roślinka rozwija się dość dynamicznie i zastanawiam się, czy u filodendronów tylko młode nowe liście się przebarwiają czy stare też? Jak zwiększyć ilość przebarwień, klasycznie po prostu słoneczne stanowisko jak np. u trzykrotek, czy można zrobić coś jeszcze, czy jest to totalnie przypadkowe?
fuechsinn - #rosliny #roslinydoniczkowe

Mam taką rozkminę, jestem dumną posiadaczką ...

źródło: comment_1662282107LBvJteGvwJM4Z8X9dV2h8Q.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gfgfgfa: w tym miejscu kolor już nie wróci, mam to samo. Birkin to mutacja filodendrona Rojo Congo, i czasem na niektórych liściach rojo przebija, to naturalne zjawisko :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Strasznie się wczoraj zapracowałem. Przesadzałem kwiatki do piątej rano. Film mi się urwał jak podlewałem bluszcza. Teraz mnie krzyż n--------a. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki. Mam batata. Niektórzy mówią, że nie można mieć tyle roślin jak się ma batata, ale to nieprawda. Można, tylko trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność
#batat #batatcodzienny #rosliny
WujekJewpat - Strasznie się wczoraj zapracowałem. Przesadzałem kwiatki do piątej rano...

źródło: comment_1662273965ee26jfPXHje4wsA43uEtzK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robi normalny człowiek w swoje urodziny? Na pewno nie grzebie w ziemi xD Zaczęłam już powoli czyścić grządki, ale na razie bardzo powoli bo jeszcze sporo warzyw i nie tylko jeszcze zostaje, a niektóre dopiero niedawno wysadziłam. Piękny to był sezon. Obym zapomniała go i niechcący wysiane proso jak najszybciej xD
Jak zawsze po więcej zapraszam na tag #domowasuszarnia i insta.
Poniżej ostateczny zbiór pysznogłówki cytrynowej, trawy cytrynowej
magnes125 - Co robi normalny człowiek w swoje urodziny? Na pewno nie grzebie w ziemi ...

źródło: comment_1662236083j990VKlvOWemU9BWRJuASa.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach