ogólnie jakoś dziwnie wszystko rośnie w tym roku


@ja_nie_lubie: dokładnie to samo mogę stwierdzić, p------y rok.

Groszek już trochę wyjadałem, ale generalnie chyba rośnie spoko, bób prócz mszycy też jest ok. Cebula jakoś daje radę, czosnek mi kolejny rok z rzędu pada (coś go żre i pleśnieje). Pomidory miałem piękne sadzonki, posadziłem do gleby i na drugi dzień liście zrobiły się niebieskie
  • Odpowiedz
Chcę w tym roku zrobić małą konstrukcję doczepianą do barierki na balkonie na którą będzie założona siatka cieniująca

Czy 42% zacienienia nada się na papryczki ? Szukałem 30-35 ale poza dużymi rolkami jest to nie do znalezienia, na jednej stronie gdzie można kupić na metry to koszt wysyłki jest 2 razy droższy od samej siatki xd

Znalazłem takie cuś - https://rolmarket.pl/siatki-cieniujace/siatka-dzianina-cieniujaca-na-szklarnie-tunele-grandinet-horti-3x5m-42

Generalnie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Rembrant: no ja wiem że lubi ale w lato ewidentnie mialy za gorąco w zeszłym roku bo po prostu więdły. Rano podlane i ładne prężne po nocy, a po powrocie z pracy już były klapnięte jak w słońcu waliło 40-45 stopni

A chce je trzymać już w jednym miejscu w tym roku a nie latać co chwila z południa na północ domu z doniczkami xd
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki z ogrodniczym zacięciem, poradźcie lub pomóżcie.

Chodzi o środki ochrony roślin i marcowe zmiany w prawie. Jak to działa? Serio muszę mieć ważne przeszkolenie z używania ŚOR w lokalnym ODR, żeby na Allegro czy w markecie budowlanym kupić Scorpiona czy Revus? Na Allegro oferty na nawet małe opakowania są z adnotacją, że wymagany jest numer szkolenia / uprawnień. Na szczęście mam zapas Mospilanu z ubiegłego sezonu ;) Do rzeczy
mycool - Mirki i Mirabelki z ogrodniczym zacięciem, poradźcie lub pomóżcie.

Chodzi o...

źródło: pomidorowa dupa

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZygmuntTamburino: no z tą świeżością to tak nie do końca xd. Były przesadzone już z półtora miesiąca temu

W zeszłym roku też już nawoziłem raz na dwa tygodnie na tym etapie, przy czym właśnie najniższym stężeniem nawozu. Potem to już lałem zalecane 4-5ml na litr wody jak już były większe i przesadzone do ostatnich donic

Zostawiłem je dzisiaj bardziej zasłonięte i odpuszczę nawóz w tym tygodniu

W zasadzie tylko ta
  • Odpowiedz
Nie mam pojęcia jak to się stało ale jakimś cudem nasiono wsadzone centralnie samo przewędrowało na bok i tu wyrosło

Co z tym zrobić ? Poczekać aż trochę podrośnie i delikatnie jakąś łyżka go "nabrać" razem z ziemią i przestawić na środek czy zrobić to już teraz ?

#papryki #chilli #hodujzwykopem #rosliny #uprawiajzwykopem #uprawapapryczek
BorysKafarov - Nie mam pojęcia jak to się stało ale jakimś cudem nasiono wsadzone cen...

źródło: 1000008585

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smuteczek, z 24 nasion (zasiałem po 2 z rodzaju) po 12 dniach mam tylko jedną roślinkę. Liczyłem na trochę lepszy wynik, chociaż z połowę.

Póki ta nie będzie do przesadzenia to i tak resztę jeszcze zostawiam bo wszystko mam na jednej tacy ale coś czuję że chyba już po ptakach

W zeszłym roku miałem 15 krzaków :/

#chilli #uprawiajzwykopem #papryczki #rosliny #papryka
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@gobi12: @hpiotrekh coś się ruszyło w temacie, po nocy bezpośrednio przy grzejniku dwie nowe się pojawiły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem tylko czy je odkrywać przy takim słońcu czy nie. Na instrukcji propagatora jest napisane żeby zdjąć pokrywę jak już wyjdą z ziemi rośliny
BorysKafarov - @gobi12: @hpiotrekh coś się ruszyło w temacie, po nocy bezpośrednio pr...

źródło: 1000008580

Pobierz
  • Odpowiedz
Miraski wybieracie już nasiona chili na kolejny sezon?

Jak tak to co ciekawego zamierzacie uprawiać?

Jeżeli ktoś jest nieświadomy - to teraz jest dobry moment na zamawianie nasion zwłaszcza jeżeli ktoś chce uprawiać superhoty - wysiew w końcówce grudnia to dobry pomysł!

--
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: Ja oszukałem system ( ͡° ͜ʖ ͡°) Latem mączlik wpierdzielił mi się we wszystkie liście sadzonki, która została w domu. Opryski nie pomogły za wiele. Zdesperowany ściąłem rośliny z 5 cm nad ziemią i wywaliłem. I tak se stała ta doniczka, aż po paru dniach "pieńki" zaczęły puszczać pędy. Teraz mam piękny dorosły okaz z dużymi zielonymi liśćmi, tylko nie kwitnie, ale to może kwestia
  • Odpowiedz
No i rzutem na taśmę udało się ogarnąć ostatni, prawie już przymrozkowy zbiór z tunelu #chilizgobim

Jeszcze nigdy nie zbierałem papryczek tak późno w sezonie.

Jest tego dużo za mało, żeby szykować zestawy miksów, więc miłośników boxów zapraszam za rok :)

Jeżeli
gobi12 - No i rzutem na taśmę udało się ogarnąć ostatni, prawie już przymrozkowy zbió...

źródło: IMG20251116143128

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wychodzi na to, że dobrze zrobiłem, że nie zlikwidowałem krzaków w tunelu 2 tygodnie temu. Jak nic się nie zmieni to jest szansa, że jeszcze zrobię ostatni, bonusowy zbiór około 15 listopada ()

--

Mój
gobi12 - Wychodzi na to, że dobrze zrobiłem, że nie zlikwidowałem krzaków w tunelu 2 ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pakowanie pakietów z ostatniego w tym roku zbioru chili jak widać na zdjęciu jest w trakcie, więc pomyślałem o jeszcze jednym #rozdajo

W losowaniu można wygrać taki pakiet zawierający około 13-14 różnych odmian chili, każdej odmiany jest po 2-4 sztuki. Dodatkowo w tej turze dokładam także pojedyncze sztuki zielonych Jalapeno różnych odmian.

Losowanie spośród plusujących ten wpis. Wysyłka paczkomatem na mój koszt. 

--
gobi12 - Pakowanie pakietów z ostatniego w tym roku zbioru chili jak widać na zdjęciu...

źródło: temp_file8808538885031559974

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W weekend chwaliłem się zbiorami i zapowiadałem małe #rozdajo pakietu różnych odmian papryczek chili.

Więc jest. W losowaniu można wygrać taki pakiet jak na zdjęciu. W środku jest kilkanaście odmian papryczek i każdej odmiany są 2-4 sztuki. 

Losowanie spośród plusujących ten wpis. Wysyłka paczkomatem na mój koszt. 

--
gobi12 - W weekend chwaliłem się zbiorami i zapowiadałem małe #rozdajo pakietu różnyc...

źródło: temp_file3117948580682261444

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 23
@Panczo23 Da się taki pakiet jak na zdjęciu. W środku około 12-14 odmian po 2-4 sztuki każdej odmiany. Mam już całość popakowaną. Wieczorem mogę podesłać pełne info co i jak.
  • Odpowiedz
Zanim odpiszę wszytskim o papryczkach to się pochwalę jeszcze jednym wczorajszym zbiorem - miechunka pomidorowa. Zbierałem ostatnie sztuki w tym roku i wyszło tego z 5 kg w różnym stopniu dojrzałości. Tak się prezentuje po otwarciu.

BTW nie chce ktoś kupić 5 kg miechunki pomidorowej? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oddam po taniości, bo już nie mam
gobi12 - Zanim odpiszę wszytskim o papryczkach to się pochwalę jeszcze jednym wczoraj...

źródło: temp_file170529865672538376

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 4
@JonaszSynGrazyny Tak, ale Ty najprawdopodobniej masz na myśli miechunkę peruwiańską, która jest słodka i używa się jej do dekorowania ciast i innych słodkich celów. To tutaj to miechunka pomidorowa, która ma smak rześkich, kwaśnych pomidorów i robi się z niej np. salsa verde.

BTW, peruwiańską też mam w tunelu, ale jeszcze nie dojrzała.

Ta pomidorowa ma zdecydowanie gorsza prezencję, bo te 5 kg wygląda tak jak na zdjęciu. Są tutaj różne
gobi12 - @JonaszSynGrazyny Tak, ale Ty najprawdopodobniej masz na myśli miechunkę per...

źródło: temp_file5506518882470243518

Pobierz
  • Odpowiedz