Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 12
źródło: 1000005979
Pobierz@ja_nie_lubie: ja wczoraj się zakwasilem dziś też uderzę
Pierwsze borówki kamczackie fioletowieją, jeszcze kilka dni i będzie zbierane 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
źródło: 1000005819
Pobierz@ja_nie_lubie: mmm Karolina, moja ulubiona
Chcę w tym roku zrobić małą konstrukcję doczepianą do barierki na balkonie na którą będzie założona siatka cieniująca
Czy 42% zacienienia nada się na papryczki ? Szukałem 30-35 ale poza dużymi rolkami jest to nie do znalezienia, na jednej stronie gdzie można kupić na metry to koszt wysyłki jest 2 razy droższy od samej siatki xd
Znalazłem takie cuś - https://rolmarket.pl/siatki-cieniujace/siatka-dzianina-cieniujaca-na-szklarnie-tunele-grandinet-horti-3x5m-42
Generalnie
Czy 42% zacienienia nada się na papryczki ? Szukałem 30-35 ale poza dużymi rolkami jest to nie do znalezienia, na jednej stronie gdzie można kupić na metry to koszt wysyłki jest 2 razy droższy od samej siatki xd
Znalazłem takie cuś - https://rolmarket.pl/siatki-cieniujace/siatka-dzianina-cieniujaca-na-szklarnie-tunele-grandinet-horti-3x5m-42
Generalnie
@BorysKafarov papryka lubi słońce, nie potrzebujesz takiej siatki
- 0
@Rembrant: no ja wiem że lubi ale w lato ewidentnie mialy za gorąco w zeszłym roku bo po prostu więdły. Rano podlane i ładne prężne po nocy, a po powrocie z pracy już były klapnięte jak w słońcu waliło 40-45 stopni
A chce je trzymać już w jednym miejscu w tym roku a nie latać co chwila z południa na północ domu z doniczkami xd
A chce je trzymać już w jednym miejscu w tym roku a nie latać co chwila z południa na północ domu z doniczkami xd
Mimo dziwnej wiosny fasolka szparagowa wschodzi elegancko ( ͡° ͜ʖ ͡°) popadało, jest ciepełko więc jak na razie dobrze, oby tylko grad nie dowalił jak rok temu.
#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
źródło: 1000005581
Pobierz- 4
@ja_nie_lubie: sadzonki kabaczków też już w gruncie, elegancko się przyjęły
źródło: 1000005580
Pobierz- 3
@ja_nie_lubie: rzepę tylko (sadzona na grządce podwyższonej żeby miała luźna ziemię bo u mnie glina) listki jakieś świństwo podgryza, będę musiał ogarnąć
źródło: 1000005582
Pobierz- 1
Mirki i Mirabelki z ogrodniczym zacięciem, poradźcie lub pomóżcie.
Chodzi o środki ochrony roślin i marcowe zmiany w prawie. Jak to działa? Serio muszę mieć ważne przeszkolenie z używania ŚOR w lokalnym ODR, żeby na Allegro czy w markecie budowlanym kupić Scorpiona czy Revus? Na Allegro oferty na nawet małe opakowania są z adnotacją, że wymagany jest numer szkolenia / uprawnień. Na szczęście mam zapas Mospilanu z ubiegłego sezonu ;) Do rzeczy
Chodzi o środki ochrony roślin i marcowe zmiany w prawie. Jak to działa? Serio muszę mieć ważne przeszkolenie z używania ŚOR w lokalnym ODR, żeby na Allegro czy w markecie budowlanym kupić Scorpiona czy Revus? Na Allegro oferty na nawet małe opakowania są z adnotacją, że wymagany jest numer szkolenia / uprawnień. Na szczęście mam zapas Mospilanu z ubiegłego sezonu ;) Do rzeczy
źródło: pomidorowa dupa
Pobierz@mycool: Na allegro nie wiem.
@powsinogaszszlaja: bo ta ustawa dotyczy środków profesjonalnych do fumigacji, a nie wszystkich środków ochrony xd
Eksperci od papryk - co tu się może dziać ?
Za gorąco ma od słońca na parapecie ?
Jeden liść odpadł
#chilli #papryczki #uprawiajzwykopem #papryka #pytaniedoeksperta
Za gorąco ma od słońca na parapecie ?
Jeden liść odpadł
#chilli #papryczki #uprawiajzwykopem #papryka #pytaniedoeksperta
źródło: 1000008899
Pobierz@BorysKafarov: no własnie podlewasz z nawozem a one są zdecydowanie za małe na nawóz - wszystko czego potrzebują maja w glebie (a widać, że jest świeża).
- 0
@ZygmuntTamburino: no z tą świeżością to tak nie do końca xd. Były przesadzone już z półtora miesiąca temu
W zeszłym roku też już nawoziłem raz na dwa tygodnie na tym etapie, przy czym właśnie najniższym stężeniem nawozu. Potem to już lałem zalecane 4-5ml na litr wody jak już były większe i przesadzone do ostatnich donic
Zostawiłem je dzisiaj bardziej zasłonięte i odpuszczę nawóz w tym tygodniu
W zasadzie tylko ta
W zeszłym roku też już nawoziłem raz na dwa tygodnie na tym etapie, przy czym właśnie najniższym stężeniem nawozu. Potem to już lałem zalecane 4-5ml na litr wody jak już były większe i przesadzone do ostatnich donic
Zostawiłem je dzisiaj bardziej zasłonięte i odpuszczę nawóz w tym tygodniu
W zasadzie tylko ta
źródło: temp_file1701332727338585899
Pobierz@JustMightBe: wołaj jak wyrosną
Nie mam pojęcia jak to się stało ale jakimś cudem nasiono wsadzone centralnie samo przewędrowało na bok i tu wyrosło
Co z tym zrobić ? Poczekać aż trochę podrośnie i delikatnie jakąś łyżka go "nabrać" razem z ziemią i przestawić na środek czy zrobić to już teraz ?
#papryki #chilli #hodujzwykopem #rosliny #uprawiajzwykopem #uprawapapryczek
Co z tym zrobić ? Poczekać aż trochę podrośnie i delikatnie jakąś łyżka go "nabrać" razem z ziemią i przestawić na środek czy zrobić to już teraz ?
#papryki #chilli #hodujzwykopem #rosliny #uprawiajzwykopem #uprawapapryczek
źródło: 1000008585
Pobierz@BorysKafarov rośnie? Niech rośnie
- 0
@LM317K: Niby tak ale boję się że potem przy przeadzaniu do litrówek będzie problem
Smuteczek, z 24 nasion (zasiałem po 2 z rodzaju) po 12 dniach mam tylko jedną roślinkę. Liczyłem na trochę lepszy wynik, chociaż z połowę.
Póki ta nie będzie do przesadzenia to i tak resztę jeszcze zostawiam bo wszystko mam na jednej tacy ale coś czuję że chyba już po ptakach
W zeszłym roku miałem 15 krzaków :/
#chilli #uprawiajzwykopem #papryczki #rosliny #papryka
Póki ta nie będzie do przesadzenia to i tak resztę jeszcze zostawiam bo wszystko mam na jednej tacy ale coś czuję że chyba już po ptakach
W zeszłym roku miałem 15 krzaków :/
#chilli #uprawiajzwykopem #papryczki #rosliny #papryka
- 1
@hpiotrekh: a nie no to ja też pełna amatorka ale zeszłoroczne zbiory mnie zachęciły do spróbowania innych papryk w tym roku xd
źródło: 1000008041
Pobierz- 1
źródło: 1000008580
PobierzNasiona jakich pomidorów wybrać do uprawy w foliaku? Polećcie mi proszę odmiany odporne na choroby ale smaczne. To będzie mój drugi rok uprawy. Poprzedni nie był udany :( #pomidory #uprawiajzwykopem #nasiona #ogrodnictwo
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@hpiotrekh: wyrosnać wyrośnie, najwyżej w późniejszej fazie wzrostu trzeba będzie dorzucić jakiegoś wieloskładnikowego nawozu
- 1
- 10
Miraski wybieracie już nasiona chili na kolejny sezon?
Jak tak to co ciekawego zamierzacie uprawiać?
Jeżeli ktoś jest nieświadomy - to teraz jest dobry moment na zamawianie nasion zwłaszcza jeżeli ktoś chce uprawiać superhoty - wysiew w końcówce grudnia to dobry pomysł!
--
Jak tak to co ciekawego zamierzacie uprawiać?
Jeżeli ktoś jest nieświadomy - to teraz jest dobry moment na zamawianie nasion zwłaszcza jeżeli ktoś chce uprawiać superhoty - wysiew w końcówce grudnia to dobry pomysł!
--
bedzie trindad scorpion testowany i pewno jalapeno zeby bylo na kanapki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gobi12: Ja oszukałem system ( ͡° ͜ʖ ͡°) Latem mączlik wpierdzielił mi się we wszystkie liście sadzonki, która została w domu. Opryski nie pomogły za wiele. Zdesperowany ściąłem rośliny z 5 cm nad ziemią i wywaliłem. I tak se stała ta doniczka, aż po paru dniach "pieńki" zaczęły puszczać pędy. Teraz mam piękny dorosły okaz z dużymi zielonymi liśćmi, tylko nie kwitnie, ale to może kwestia
- 33
No i rzutem na taśmę udało się ogarnąć ostatni, prawie już przymrozkowy zbiór z tunelu #chilizgobim
Jeszcze nigdy nie zbierałem papryczek tak późno w sezonie.
Jest tego dużo za mało, żeby szykować zestawy miksów, więc miłośników boxów zapraszam za rok :)
Jeżeli
Jeszcze nigdy nie zbierałem papryczek tak późno w sezonie.
Jest tego dużo za mało, żeby szykować zestawy miksów, więc miłośników boxów zapraszam za rok :)
Jeżeli
źródło: IMG20251116143128
Pobierz- 13
@gobi12: patrząc po tym wykresie to możesz jeszcze zostawić i zaczekać na dalsze efekty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) wyrwać zawsze zdążysz
- 365
źródło: IMG_20251103_045013
Pobierz- 58
@Dondaestepeligroszo: z kwiatków są te kulki a w kulkach nasionka , no to z tych nasionek
źródło: Screenshot_2025-11-03-05-22-38-984_com.miui.gallery
Pobierz@asdfashaass za mało tagów, wykop wytrzyma
- 1952
Pakowanie pakietów z ostatniego w tym roku zbioru chili jak widać na zdjęciu jest w trakcie, więc pomyślałem o jeszcze jednym #rozdajo
W losowaniu można wygrać taki pakiet zawierający około 13-14 różnych odmian chili, każdej odmiany jest po 2-4 sztuki. Dodatkowo w tej turze dokładam także pojedyncze sztuki zielonych Jalapeno różnych odmian.
Losowanie spośród plusujących ten wpis. Wysyłka paczkomatem na mój koszt.
--
W losowaniu można wygrać taki pakiet zawierający około 13-14 różnych odmian chili, każdej odmiany jest po 2-4 sztuki. Dodatkowo w tej turze dokładam także pojedyncze sztuki zielonych Jalapeno różnych odmian.
Losowanie spośród plusujących ten wpis. Wysyłka paczkomatem na mój koszt.
--
źródło: temp_file8808538885031559974
Pobierz- 48
@thechillguy :-) Nie mam w zwyczaju przecinać.
- 14
Chyba im u mnie dobrze, co? (。◕‿‿◕。)
Przypadkowo pozwoliłem na powstanie prawdziwego przędziorkowego imperium na dwóch
Przypadkowo pozwoliłem na powstanie prawdziwego przędziorkowego imperium na dwóch
źródło: temp_file4309243785625904696
Pobierz- 1652
W weekend chwaliłem się zbiorami i zapowiadałem małe #rozdajo pakietu różnych odmian papryczek chili.
Więc jest. W losowaniu można wygrać taki pakiet jak na zdjęciu. W środku jest kilkanaście odmian papryczek i każdej odmiany są 2-4 sztuki.
Losowanie spośród plusujących ten wpis. Wysyłka paczkomatem na mój koszt.
--
Więc jest. W losowaniu można wygrać taki pakiet jak na zdjęciu. W środku jest kilkanaście odmian papryczek i każdej odmiany są 2-4 sztuki.
Losowanie spośród plusujących ten wpis. Wysyłka paczkomatem na mój koszt.
--
źródło: temp_file3117948580682261444
Pobierz- 23
@Panczo23 Da się taki pakiet jak na zdjęciu. W środku około 12-14 odmian po 2-4 sztuki każdej odmiany. Mam już całość popakowaną. Wieczorem mogę podesłać pełne info co i jak.
- 23
Zanim odpiszę wszytskim o papryczkach to się pochwalę jeszcze jednym wczorajszym zbiorem - miechunka pomidorowa. Zbierałem ostatnie sztuki w tym roku i wyszło tego z 5 kg w różnym stopniu dojrzałości. Tak się prezentuje po otwarciu.
BTW nie chce ktoś kupić 5 kg miechunki pomidorowej? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Oddam po taniości, bo już nie mam
BTW nie chce ktoś kupić 5 kg miechunki pomidorowej? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Oddam po taniości, bo już nie mam
źródło: temp_file170529865672538376
Pobierz- 4
@JonaszSynGrazyny Tak, ale Ty najprawdopodobniej masz na myśli miechunkę peruwiańską, która jest słodka i używa się jej do dekorowania ciast i innych słodkich celów. To tutaj to miechunka pomidorowa, która ma smak rześkich, kwaśnych pomidorów i robi się z niej np. salsa verde.
BTW, peruwiańską też mam w tunelu, ale jeszcze nie dojrzała.
Ta pomidorowa ma zdecydowanie gorsza prezencję, bo te 5 kg wygląda tak jak na zdjęciu. Są tutaj różne
BTW, peruwiańską też mam w tunelu, ale jeszcze nie dojrzała.
Ta pomidorowa ma zdecydowanie gorsza prezencję, bo te 5 kg wygląda tak jak na zdjęciu. Są tutaj różne
źródło: temp_file5506518882470243518
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
























#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
źródło: 1000006156
Pobierzźródło: 1000006161
Pobierz@ja_nie_lubie: dokładnie to samo mogę stwierdzić, p------y rok.
Groszek już trochę wyjadałem, ale generalnie chyba rośnie spoko, bób prócz mszycy też jest ok. Cebula jakoś daje radę, czosnek mi kolejny rok z rzędu pada (coś go żre i pleśnieje). Pomidory miałem piękne sadzonki, posadziłem do gleby i na drugi dzień liście zrobiły się niebieskie