Moja Pachira zdycha, przez chwile było lepiej po przesadzeniu i chemii, jednak dalej zrzuca liście, jeden pień jest miękki i zdechły wszystkie jego gałęzie. Na jednym zdjęciu widać plamki jakie zostają, jakby coś wygryzało je. Na innym drobne brązowe pkt od spodu. HELP #kwiaty #ogrodnictwo #ogrod #rosliny #roslinydoniczkowe #roslinyboners
novyr9 - Moja Pachira zdycha, przez chwile było lepiej po przesadzeniu i chemii, jedn...

źródło: comment_1662654256L071XMQVcX4eXGwKtKQgau.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@novyr9 Moja tak samo padła przez wciornastki. Najpierw kilka liści, potem spryskalem Karate kilkukrotnie ale bez poprawy aż zostalo z 20% liści i poddałem się i ją wyrzuciłem.
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że w filmach gdzie występują obce gatunki, takie jak np Star Wars czy Avatar, często zwierzęta wyglądają jak nasze ziemskie choć trochę zmodyfikowane? Otwór gębowy, oczy i uszy blisko siebie, najczęściej na głowie, która znajduje się na szyi, z przodu ciała, kończyny posiadające stawy takie jak nasze psy czy konie, czasem nawet 4 kończyny?

Czasem zastanawiam się, jak naprawdę wyglądają takie obce gatunki. Może mają dupę z przodu a uszy z tyłu?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

np Star Wars czy Avatar


@AlienFromWenus: przytaczasz obrazy z produkcji które nie mają żadnego zamiaru pochylać się nad ww. problemem, ot, fantasy w kosmosie, obcy to inne rasy humanoidalne, tak jak elfy czy orkowie w klasycznych fantasy, może trochę bardziej egzotyczne.

Z filmów sci-fi, gdzie przedstawiony był jakiś bardziej przemyślany koncept kojarzę chyba tylko "Arrival". W książkach łatwiej o kosmitów odchodzących od idei zmodyfikowanego człowieka, np. "Ślepowidzenie", "Solaris" czy "Czarna chmura". Szczególnie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@an2one: poszukaj na osiedlach, przy wiatach śmietnikowych itd. Dziki chmiel rośnie praktycznie wszędzie i akurat teraz ma szyszki. Tylko jest jeden problem, dziki chmiel niemożebnie k---i cebulo.
  • Odpowiedz
@Traviu: Ekhem... U mnie na wiosce chlopak 19 lat nie mial tyle szczescia. Galaz z niezadbanego drzewa spadla. I chlopak do dzisiaj na wozku jezdzi. Wywrocone drzewa co roku powoduja tez wypadki na drogach miedzy wioskami.
Mozesz mnie przeganiac, wrzucac na czarnoliste. Ale ja tylko zapytalem: Po co?
  • Odpowiedz
@Traviu: Aha czyli jeszcze w przestrzeni publicznej...
No a udzielam sie bo moze stoi na Twoim prywatnym terenie.
Na jakims ogrodzie z dala od ludzi. I moze miec dla Ciebie wartosc sentymentalna.
Np. Posadzil je przodek. Wtedy warto. W innym wypadku to co chcesz zrobic to zwykle "widzimisie" i egoizm.
A do tego moze spowodowac tragedie za ktora ktos, i slusznie, ma prawo Cie dojechac wtedy.

Ja to robie dla
  • Odpowiedz