Wpis z mikrobloga

Gdy składałem zestawy degustacyjne #chilizgobim to po złożeniu pełnych zestawów zostało mi jeszcze trochę wolnych papryczek odmian, których zbiór był szczególnie obfity. Pomyślałem, że złożę z nich zestawy MINI tzn. z mniejszą ilością odmian papryczek w paczce. Udało się złożyć 5 takich zestawów, które dla ułatwienia chciałbym odsprzedać poza kolejką i listą chętnych.

BTW napisałem już do osób z listy chętnych na zestawy degustacyjne, które były na górze listy. Jeżeli zapisywałeś się, a nie dostałeś ode mnie wiadomości to znaczy, że zabrakło zestawów w I turze i będę się odzywać przy kolejnym zbiorze.

Zestawy MINI prezentują się jak na zdjęciu.

W zestawie znajdą się na pewno papryczki odmian:

Chili Denchai
Santaka
Lemon Drop
Arroz Con Pollo
Thai Chili
Aji Benito
Tabasco
Habanero Yucatan White
Thai Orange Hot
Chile Negro
Aji Habanero
Snow White
Aji Jobito

i jeszcze losowe papryczki kilku innych odmian.

Wydaje mi się, że cena 30 zł za paczkę plus koszt wybranej wysyłki będzie uczciwa. Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam do zaklepania zestawu bezpośrednio w komentarzu do tego posta. Odezwę się na PW i ustalimy szczegóły.

---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #zbior #zniwa #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa
gobi12 - Gdy składałem zestawy degustacyjne #chilizgobim to po złożeniu pełnych zesta...

źródło: comment_1664314928BrB2UrEUNBh0nIE4fmfkSm.jpg

Pobierz
  • 31
@inyourbrain: Znaczy moja idea tych zestawów jest taka, że pozwalają zapoznać się: obejrzeć i spróbować dużą ilość odmian trudno dostępnych dla osób niewkręconych w uprawę. Dzięki temu można sobie np. wybrać odmiany do uprawy w przyszłym sezonie. Z tego względu najlepiej próbować na surowo. Ale drugą opcją jest wysuszenie i używanie/próbowanie przez dłuższy czas. Zwłaszcza, że dużo osób uprawia chili właśnie dla suszu, więc w ten sposób są w stanie właściwie
@Niewiemja: Moja dziewczyna zawsze w każdym sezonie może wybrać sobie 1 dowolną odmianę, której nasiona zamawiam i potem ją uprawiam. W tym roku wybrała Golden Nugget. Wygląda świetnie, ale z próbowaniem na surowo miała już mały problem :D