Spodobało mi się ostatnio to pisanie postów na moim ogrodniczym blogu, dlatego dziś mam dla was wpis na temat: Jakie są najlepsze rośliny odporne na suszę? Jak zaplanować ogród tak, aby go nie musieć podlewać (albo chociaż robić to rzadko)?

Do tematu zainspirował mnie komentarz Mirabelki @konto_do_rozdajo (a moze to Mireczek) pod poprzednim postem o tym, że latem czasem wystarczy wyjechać na chwilę i wróci się do ususzonego ogródka.
Jeśli macie
kjutdziewczynka - Spodobało mi się ostatnio to pisanie postów na moim ogrodniczym blo...

źródło: comment_1663689534iens90VuJDmTgGGLPvzARd.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #uprawiamtakzeniewiemja #jezyny #blackberry #rosliny

Ukorzeniałem sobie jeżynę ale jeżyna zamarudziła i dopiero teraz przypomniała sobie że należy puścić korzenie.

Sadzonka do śmietnika czy jest jakaś nadzieja na to że jak przezimuję to w piwnicy i wysadzę w lecie to się przyjmie?
MondayPL - #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #uprawiamtakzeniewiemja #jezyny #blackberry...

źródło: comment_1663683508Qrcox71uKHss4zV38SdgAP.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oglądam fachowców ogrodników na YT sądząc krzewy sypią obornik pod korzeń. Jednoczesne wiadomo mi że roślin nie powinno nawozic się przed zimą? Jak to się ma do siebie, skoro obornik stanowi źródło odżywcze na kilka dobrych sezonów?

Posadziłem laurowiśnie i głogownik. Nie nawozilem niczym bo zima lada chwila. Użyłem za to gotowego podłoża z jakimś tam nawozem w składzie.

#ogrodnictwo #rosliny
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm

Ja jestem zdania, że przy sadzeniu pod korzeń to co najwyżej osmocote, albo jakaś mączka rogowa. Roślina na jesień nie potrzebuje nawożenia i nawóz prędzej zaszkodzi niż cokolwiek pomoże.
  • Odpowiedz
mam kota od paru dni i byłem zmuszony schowac przed nim drzewko (ming aralia), ciagle interesował sie drzewkiem. czy liscie drzewka moga jakos kotu zaszkodzic? chce z powrotem drzewko dać do salonu ale musze byc pewny, ze nic mu nie grozi jak podje liści #rosliny #ogrodnictwo #koty #zwierzeta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam sadzonke leszczyny concorta. Odmiana z pokręconymi gałęziami.

Jak uformować z tego coś ciekawego?
Będzie rosła w gruncie. Może być też duża donica jezeli to w czymś pomoże.

Są jakieś ogólne zasady, proste zasady jak ciąć, czy trzeba skończyć studia bonsai?
bgjm - Mam sadzonke leszczyny concorta. Odmiana z pokręconymi gałęziami.

Jak uform...

źródło: comment_1663517721tfHAvmWafzmzEaTEi6WgJC.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm: Taka leszczyna to kilkanaście lat pracy na materiale od sadzonki, jak ma rosnąć w ogrodzie to nie patrz na zdjęcia bonsai. Bonsai można ewentualnie robić w formie ogrodowej tzw. niwaki, poszukaj na googlu, może tam znajdziesz jakąś inspirację.
  • Odpowiedz
W tym roku pomidory koktajlowe wyszły mi tragicznie, kupiłam jakieś felerne sadzonki marnych odmian. W kolejnym sezonie chciałabym znów sama zrobić rozsadę. Jakie odmiany są podobne do tego, co jest na zdjęciu - czyli takie średnie pomidorki, nie koktajlowe i nie malinowe?
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #warzywa
c.....e - W tym roku pomidory koktajlowe wyszły mi tragicznie, kupiłam jakieś felerne...

źródło: comment_1663484721yCDLCYnJnjvu7FTYvLtJLV.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tegorocznych ciekawostek paprykowych "Trinidad xD" będący Trinidad Perfumem pomutowanym prawdopodobnie z PDN xD i trzy rożne wersje Nagalah z domieszką prawdopodobnie Bubblegum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest ciekawie, a pewnie będzie jeszcze lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ktoś jest ciekawy ich dalszych losów to polecam #domowasuszarnia i Insta

#ogrodnictwo #rosliny #warzywa #chilihead
Niewiemja - Z tegorocznych ciekawostek paprykowych "Trinidad xD" będący Trinidad Perf...

źródło: comment_1663434305svKIIr89zvapHUnodPsf1p.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zostało mi kilka kilogramów Cheyenne Long Red, około 50k SHU (jalapenio ma z 8k SHU) na sprzedaż (zerwane parę godzin temu).

Jakby ktoś chciał kupić, to za 40 zł/kg chętnie odsprzedam, bo więcej ich do słoików nie pakuje już xd.
Mam też dżalapinio, habanero, caroliny i parę jeszcze innych ostrych bydlaków jakby ktoś był zainteresowany.

#ogrodnictwo #rosliny #warzywa #chilihead #papryczki #sprzedam
fjiwoejflksadfweirunxwiurenyf - Zostało mi kilka kilogramów Cheyenne Long Red, około ...

źródło: comment_1663429872es6hBiX3Cc3Tc1RtIvuWNN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@juzwos: hmmm w sumie hoduje w systemie uprawy parapetowej kilka krzaków ostrych papryczek i też odnoszę się do nich z czułością. Inne rośliny mam w doopie, ale hodowanie roślinki od ziarenka powoduje pewnego rodzaju zżycie się z ową roślina. Oczywiście porównanie roślin n do dziecka to przesada, ale w sumie kto co lubi.
  • Odpowiedz
@juzwos: Porozmawiaj z działkowcami. A szczególnie takimi, co na RODach jeszcze cokolwiek uprawiają. Nie jedna starsza osoba mówi do roślin. Nic nowego, chociaż tutaj zrobili niezłego fikołka ;d
  • Odpowiedz
Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtującego wszystkich pytania: co posadzić zamiast tui? Jakie są najlepsze rośliny na żywopłot?

Wiele osób regularnie pyta mnie o to w komentarzach, dlatego zebrałam wszystkie informacje w jeden artykuł. Przy okazji dementuję plotki: z jednej strony to fakt, że tuja jest trująca, ale dla nas i naszego otoczenia jest niegroźna.

Kolejne tematy na posty można proponować w komentarzach (
kjut_dziewczynka - Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtu...

źródło: comment_1663346315xues9BaXDL0DfVsaMe66yr.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@kjut_dziewczynka: Hej fajny artykuł o żywopłotach, chciałbym kiedyś mieć ogród oparty na gatunkach rodzimych :)
Troszkę mi brakuje zdjęć wymienionych roślin, wiem że można znaleźć w necie ale czytam aktualnie na telefonie i nie jest to najwygodniejsze.
Możesz rozwinąć dlaczego agrowłókniny nie powinno się stosować w ogrodzie?
  • Odpowiedz
  • 15
@Gamgee zdjęć jest niedużo, bo używam tylko swoich, a nie wszystko mam sfotografowane. Ale będę nad tym pracować :3

Agrowloknina to przede wszystkim zbędny śmieć. Jej zadaniem jest ograniczyć rozwój chwastów, ale równie dobrze można to robić ściółką z kory. Do tego włóknina chroni przed chwastami tylko w początkowych latach, bo szybko zamienia się w porwaną szmatę. Po tym czasie zaczyna szkodzić roślinom, przysparza chorób systemowi korzeniowemu, ogranicza ich rozmnażanie wegetatywne.
  • Odpowiedz