Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
X-PC
Profil firmowy

X-PC

Dołączył 1 rok i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7003
  • Znaleziska 6753
  • Mikroblog 250
  • Obserwujący 40
  • Obserwowane 4
Kagernak
Kagernak
23.06.2026, 14:49:52
  • 0
Steam machinę za 4400. Kurde sporo, ale prawdę powiedziawszy to nie wiem czy niektórzy za na przykład dwa lata będą z zadowoleniem przyjmowac fakt, że za tyle kupili (choć oczywiście mogli dopłacić trochę i zdobyć lepszy sprzęt) bo AI nie wydaje się ani trochę zwalniać a wizję poprawy sytuacji są co najwyżej mgliste. Jak uważacie, jak powinien postąpić taki przeciętny człowiek co potrzebuje nowego kompa.

#pytanie #technologia #

Co ma robić człowiek, który chce nowego PC?

  • Kupić steam machinę dla spokoju 9.7% (30)
  • Kupić lepszy komp za kilka tysi więcej 47.4% (146)
  • Czekać, ceny w końcu spadną 18.2% (56)
  • Czekać bo granie w chmurze to przyszłość 1.9% (6)
  • Najlepiej stać się konsolowcem 22.7% (70)

Oddanych głosów: 308

  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 23.06.2026, 15:45:32 via Wykop
  • 0
@Kagernak: a jakbyś jednak się zdecydował na nową maszynę to zapraszamy do nas w @X-PC po lepsze ceny :-)

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz

483

Zełenski odesłał order kurierem. Ekspert dyplomacji: To dodatkowe upokorzenie

- Wysyłanie orderu przesyłką kurierską jest już rodzajem znieważania tych insygniów. Dawniej nazywano je znakami zaszczytnymi. Wydaje mi się, że można było zwrócić order w sposób godny, z poszanowaniem jego rangi. Tymczasem mamy zdjęcie pokazujące pakowanie przesyłki na tle półek z paczkami.

cepheus
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.06.2026, 13:25:06
  • 202
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    zelenski
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
X-PC
X-PC 23.06.2026, 15:04:49 via Android
  • 1
@kanis-sapiens: no niby jesionkę też można zamknąć, choć ja bym powiedział zapiąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
X-PC
X-PC 23.06.2026, 15:06:47 via Android
  • 0
@vince87: co fakt to fakt, bo dosłownie po tej rozmowie US upokarza się w Iranie, a UA pokazuje, że ma karty i nie musi pytać pomarańczowego czy może uderzyć na Moskwę...

553

Urzędniczka z gminy liczącej 21 tys. mieszkańców zarobiła ponad 540 tys. zł

W samym urzędzie gminy zrobiła 340 tys. zł, ale zasiadała też w radach nadzorczych - w tym w Radzie Nadzorczej tyskiego szpitala, gdzie zrobiła ponad 100 tys. zł

DFrost
z
tychy24.net
dodany: 19.06.2026, 08:05:36
  • 44
  • #
    tychy
  • #
    megrez
  • #
    szpital
  • #
    elzbietapiecha
  • #
    zrobiki
  • #
    polityka
X-PC
X-PC 19.06.2026, 10:37:24 via Wykop
  • 3
rozpasają się

650

Sędzia potrąciłą smiertelnie człowieka na przejściu dla pieszych

Pokaż treści 18+

Sędzia potrąciłą smiertelnie człowieka na przejściu dla pieszych

Ciekawe czy ją aresztują tak jak by zrobili z kimś spoza tej kasty. Pytanie retoryczne. Obstawiam, że dostanie mandat.

sqorvel
z
lublin112.pl
dodany: 18.06.2026, 14:30:53
  • 45
  • #
    sedzia
  • #
    potracenie
  • #
    wypadek
  • #
    swidnik
X-PC
X-PC 18.06.2026, 16:42:23 via Android
  • 6
@ToJestNiepojete: ciekawe czy chociaż skladki na ibezpieczenia mają wyższe.

45

Ukraińcy niszczą rosyjski "Burdel"

Ukraińcy niszczą rosyjski "Burdel"

...za pomocą dronów

PrezydentUSA
z
youtube.com
dodany: 16.06.2026, 13:02:09
  • 4
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
X-PC
X-PC 16.06.2026, 21:33:30 via Wykop
  • 0
@AlbertWesker: to by było "B----o", a nie "B----l" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
06.06.2026, 10:13:15
  • 0
Jaki najlepszy komputer da radę teraz złożyć za +- 5k? #gry #pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 06.06.2026, 12:15:22 via Wykop
  • 0
@youmimicanski: obecnie 24GB to raczej na luzie, acz potrafi się to szybko zmieniać. No i zależy od pozostałych komponentów.
  • Odpowiedz
jimmyF
jimmyF
04.06.2026, 19:00:33
  • 1
Chcialbym kupic kompa, 3 ostatnie skladalem sam, ale zawsze duzo pieprzenia z tym, to kable brzydko to cos tam, to chlodzenie srednio
Chcialbym kupic zeby ktos go zlozyl, mega przetestowal, sprawdzil czy sie grzeje w stresie, czy halasuje

Myslalem czy nie zamowic w morele po prostu, ze zlozeniem, ale widzialem, ze ktos na wykopie pisal cos typu: "jasne i dostaniesz czesci po zwrocie" co mnie wystraszylo
Co polecacie? Jest jakis sklep co robi to top?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 05.06.2026, 06:39:22 via Wykop
  • 0
@jimmyF: a no, fajny zestaw z takich elementów wyjdzie!
W razie czego możemy pomóc w złożeniu i przetestowaniu, bo [nawet u Asusa zdarzają się fuckupy.(https://www.reddit.com/r/RTX5080/comments/1n412sp/bad_coil_whine_asus_tuf_rtx_5080_should_i_return/)

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
X-PC
X-PC 05.06.2026, 20:34:26 via Wykop
  • 0
@jimmyF: Jesteśmy normalnie działajacym sklepem. Zazwyczaj ściągamy sprzęt dla klientów bezpośrednio od producentów/dystrybutorów, składamy w całość, testujemy, wysyłamy dokumentację foto/wideo dla wychwycenia potencjalnych niuansów na których mogłoby ci zależeć i sprzedajemy klientom całość na fv23%, często też raty 0%.
Ale oczywiście możemy też pracować na częściach dostarczonych przez klienta (choć to niezwykle rzadki przypadek :-).

Osobisty odbiór jest możliwy w naszej siedzibie w Lublinie.
Niemniej działamy głównie wysyłkowo - wszystko
  • Odpowiedz
siemek01pl
siemek01pl
siemek01pl
15.05.2026, 12:29:24
  • 0
#pcmasterrace #komputery #gaming #gry
Pytanie do znawców. Aktualnie mam i5 11400 rtx 3600 12gb płyta ASUS TUF GAMING B560M-PLUS 16 GB ram monitor msi optix full hd wiem że ceny nie są najlepsze ale przy tej konfiguracji warto dziś przesiadać się na jakiegoś Ryzena X3D + RTX serii 5000 tak myśląc przyszłościowo ?Nie planuję większego monitora (brak miejsca),więc zostaję przy 1080p ewentualnie jakbym sprzedał
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 26.05.2026, 18:40:40 via Wykop
  • 0
buda za szeroka nie zmieści mi sie w biurko


@siemek01pl: w takim razie można dobrać dowolną węższą. @majk3l dał tu tylko przykład.

PNY GeForce RTX 5070Ti XLR8 OC 16GB GDDR7
  • Odpowiedz
X-PC
X-PC 31.05.2026, 10:05:23 via Wykop
  • 0
2TB szybki i tani


@siemek01pl: takich to akurat już od paru miesięcy nie ma. Są tylko drogie, niższej klasy drogie i wyższej klasy drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

może stać we wnęce

Każda może stać we wnęce :-) Inna sprawa, że praktycznie każda wyrzuca gorące powietrze w tył, czasem też w górę, a z wnęki zwykle nie ma ono możliwości uciec z takiego miejsca bez specjalnego popracowania nad
  • Odpowiedz
X-PC
X-PC 29.05.2026, 16:27:46
  • 1
10% discount code na zakup w WD online store:


Może komuś posłuży w tych ciężkich czasach

#rozdajo #hdd #nas #pcmasterrrace #storage #komputery #serwery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

beer_man
beer_man
29.05.2026, 16:44:38 via Wykop
  • 10
@X-PC: Jak zobaczyłem początek klucza to skojarzyło mi się z ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz

385

UOKiK przeszukał biura Lidla. Firma mogła utrudniać kierowcom zmianę pracodawcy

UOKiK przeszukał biura Lidla. Firma mogła utrudniać kierowcom zmianę pracodawcy

W logistycznym uniwersum, w którym algorytmy i łańcuchy dostaw decydują o giełdowej wycenie gigantów, zasady właśnie zostały poddane dogłębnej weryfikacji. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeprowadził efektowny rajd na biura sieci Lidl oraz kluczowych graczy sektora TSL.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 25.05.2026, 07:40:58
  • 16
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
X-PC
X-PC 25.05.2026, 14:15:31 via Wykop
  • 8
@lubiecie: czyli to jednak strategia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MistrzCiezkiejRiposty
MistrzCiezkiejRiposty
MistrzCiezkiejRiposty
15.05.2026, 16:36:27
  • 0
Huop potrzebuje komputera z mocną kartą graficzną - RTX 4090 lub 3090 ze względu na wysoki VRAM. 5090 raczej odpada przez brak kompatybilności. Gdzie kupić komputer, żeby nie zrobili mnie w zbója? Najlepiej złożony albo z usługą złożenia. I celować w nowe komponenty, czy pogodzić się z używanymi, zwłaszcza w temacie karty graficznej?

Budżet właściwie nieograniczony, ale wiadomo - nie chcę przepłacać. Dla ciekawskich: zastosowania to hobbystyczna zabawa z LLM, VR, 3D
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 15.05.2026, 22:07:18 via Wykop
  • 0
xkom chwalił się też, że montaż trwa u nich 40 minut


@youmimicanski: ostro... u nas spędzamy długie godziny na samym składaniu. Później dużo bardziej długotrwałe konfigurowanie i testowanie.
Ale przynajmniej nie mamy drożej niż oni (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Zymianin
Zymianin
13.05.2026, 18:48:25
  • 0
Jak wybrać podzespoły do zbudowania kompa? 25 lat temu to było o wiele prostsze.

#komputery #hardware
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 14.05.2026, 13:20:32 via Wykop
  • 0
RAM za 3000


@Zymianin: nie przepłacaj, w końcu już za 2599 zł można mieć zestaw 2x32GB 6000 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
  • Odpowiedz

4493

Ostaszewska twarzą kampanii Gino Rossi - firmy robiącej rzeczy ze skóry

Ostaszewska twarzą kampanii Gino Rossi - firmy robiącej rzeczy ze skóry

W sobotę walczyła o prawa zwierząt i równe traktowanie, dziś jest twarzą kampanii dla firmy robiącej rzeczy ze skory tych samych zwierząt których tak zaciekle broni. Pieniądz nie śmierdzi, prawda?

Edonik
z
facebook.com
dodany: 13.05.2026, 12:34:16
  • 309
  • #
    ostaszewska
  • #
    polska
X-PC
X-PC 13.05.2026, 13:16:33 via Wykop
  • 1
OJ tam, oj tam,
na pewno jej obiecali, że będzie reklamować tylko produkty z syntetycznej skóry ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

janek_kos
janek_kos
11.05.2026, 15:56:24
  • 1
#skladamkomputer #komputery

Mireczki zostałem poproszony o złożenie nowego komputera (komponenty już są, trzeba to podłączyć).

Od zera nigdy nie składałem, ale dawno temu grzebałem przy kompach, jednak teraz to już zupełnie inne wtyczki itd

Macie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 11.05.2026, 17:44:11 via Wykop
  • 0
jak czyjegoś kompa popsujesz to będziesz miał p--------e a paru tu już było co popsuło coś podczas składania.


@janek_kos: jak coś robisz drugi lub n-ty raz i nie miałeś długiej przerwy to małe ryzyko. W innym wypadku spore :-_)

Natomiast sklepy regualnie mają klientów, którzy chcieli tylko wymontować procesor, a odsyłają płytę główną z odciśniętym paluchem w sockecie, urwanymi pinami albo wyłamane, rozwarstwione gnizado DIMM czy PCIe
  • Odpowiedz

1034

Skandaliczne zachowanie podczas Targów Końskich w Pajęcznie

Skandaliczne zachowanie podczas Targów Końskich w Pajęcznie

Na nagraniu widać, jak mężczyzna brutalnie szarpie konie. Karma szybko wróciła i delikwent oberwał w gębę.

ArsenalAngel
z
facebook.com
dodany: 09.05.2026, 14:05:04
  • 215
  • #
    polska
  • #
    zwierzeta
  • #
    przemoc
  • #
    agresja
  • #
    alkoholizm
  • #
    patologia
X-PC
X-PC 09.05.2026, 17:25:34 via Wykop
  • 11
Czas na stanowczą interwencję


No i koń stanowczo zainterweniował.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

X-PC
X-PC 09.05.2026, 17:55:46 via Wykop
  • 3
Myślę za Pan tylko do worka pozostanie wsadzić. Po takim strzale z obu kopyt zakutych w podkowy to marne szanse. Koń się pozbył pasożyta.


@marpic: nie zapominaj, że był pijany.
Jakby był trzeźwy to fakt, nie przeżył by.

2368

Sonda Konfitury w programie Państwo w Państwie usunięta xD

Twórcy programu Państwo w Państwie usunęli sondę, która nie pasowała do z góry założonej tezy programu - że działania konftury nie podobają się większości społeczeństwa. W momencie usunięcia sondy około 70% ankietowanych popierało działania konfitury przy około 20 tysiącach głosów ;)

programista_1k
z
polsatnews.pl
dodany: 26.04.2026, 19:58:23
  • 213
  • #
    konfitura
  • #
    polsat
  • #
    samochodoza
  • #
    panstwozdykty
  • #
    panstwowpanstwie
X-PC
X-PC 27.04.2026, 07:42:37 via Wykop
  • 14
Ten program, jak i ogólnie Polsat ma pewnie stronę na FB. A prowadzący na IG.

Można tam też ocenić jakość warsztatu.

Proponuję zapytać grzeczine w każdym z tych miejsc co to za program z tezą i czemu usuwają niewygodne ankiety?

Piszcie maile i bądźcie dociekliwi :-)
senq87
senq87
24.04.2026, 18:32:36
  • 0
#komputery Może ma ktoś na sprzedaż używany komputer do 2000zł? platforma AMD.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

X-PC
X-PC 25.04.2026, 09:10:45 via Wykop
  • 0
@senq87: raczej tylko na zlecenie wystawiamy, więc nie będzie tu wielu zestawów w tym pułapie cenowym https://allegro.pl/uzytkownik/x-pc

Natomiast musisz bardzo uważać, bo na allegro pełno jest cwaniaków którzy sprzedają używane "komputery gamingowe" w łądnych obudowach, które ostatecznie okazują się być 10-letnimi trupami na których nic nie da się robić, a już na pewno nie grać na takim monitorze ;-)

  • Odpowiedz

62

Hezbollah przeprowadza pierwszy w historii atak rakietowy Scud na Izrael.

Hezbollah przeprowadza pierwszy w historii atak rakietowy Scud na Izrael.

Hezbollah przeprowadza pierwszy w historii atak rakietowy Scud na Izrael.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
vietnam.vn
dodany: 03.04.2026, 06:20:31
  • 13
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    izrael
X-PC
X-PC 04.04.2026, 21:10:43 via Wykop
  • 0
Rakiety z lat 60...


@wiesniakLT: mało istotne. V2 też by się nadały,
a Tanie V1 w ogóle doskonale by się sprawdziły.

55

Zmiany dla firm od dziś. "System projektował ktoś bez doświadczenia"

Zmiany dla firm od dziś. "System projektował ktoś bez doświadczenia"

Od dziś, aby legalnie wystawić fakturę, trzeba skorzystać z Krajowego Systemu e-Faktur. Liczyłem na więcej zmian. Mam wrażenie, że darmowe narzędzie udostępnione przez Ministerstwo Finansów projektowała osoba, która nigdy nie prowadziła nawet bardzo małej firmy opowiada pan Marek przedsiębiorc

Stopa_Szopa
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.04.2026, 04:56:26
  • 18
  • #
    ksef
  • #
    faktura
  • #
    vat
  • #
    biznes
  • #
    prawo
X-PC
X-PC 01.04.2026, 19:53:56 via Wykop
  • 0
wystawiałem faktury w excelu zapisane do pdf.


@paveua: whaat? Tak się robiło 20 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 03.04.2025

    Gadżeciarz
  • Rocznica
    od 26.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking