Jak postępujecie z fachowcami, którzy w trakcie trwania remontu (jedna z góry umówiona i wyceniona robota + kilka pomniejszych dodatkowych prac, które wyszły w trakcie. Zaawansowanie prac na ten moment to jakieś 70%) jak pytasz ile wyjdzie ostatecznie (robocizna + materiały, które oni dokupili), to zaczynają rzucać kwoty z kosmosu, które pod kątem robocizny znacznie przewyższają początkowo ustaloną kwotę (wykorzystując przecenianie tych prac, które doszły w trakcie) + jak pytacie o to
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak pytacie o to ile wyszło za materiały, to nie są w stanie podać dokładnej kwoty


@czz17: Co to znaczy że nie są w stanie podać kwoty? Rozliczasz się na podstawie rachunków / faktur i dopóki Ci ich nie przedstawi to nie płacisz za materiał.

ak pytasz ile wyjdzie ostatecznie (robocizna + materiały, które oni dokupili), to zaczynają rzucać kwoty z
  • Odpowiedz
  • 3
@Nethiu: O widzę odwracasz kota ogonem. Nikt nie mówi o zapominaniu - ja właśnie chcę taką listę punkt po punkcie co i za ile, a nie mogę jej dostać, tylko ogólna, wyimaginowana kwota, która porównując z moimi szacunkami jest mocno zawyżona.
Zresztą bazując na Twoim przykładzie

tu haczyk na obrazek, tam jeszcze lampa, szyna na firany

to co doliczysz za to 4 tysiące, tylko dlatego, że klient nie pytał za
  • Odpowiedz
A Jeśli wam chociaż trochę zależy to dajcie kupic lays Max orientalna salsa, bo sie będę k---i, a ja tego nie chce.

Jest to gdzieś jescze do kupienia? Albo cos bardzo zbliżonego z innej firmy?

#lays #chipsy #przekaski #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam takie 2 małe problemy - mianowicie częste wahania nastroju oraz nadmierne zamartwianie się. Dzieje się tak że momentalnie w ciągu dnia tracę energię i motywacje do czegokolwiek, czuję się bezwartościowy. A z tym zamartwianiem to jakoś mam chyba od dobrych paru lat, przez to ciagle czuje presje i stres. Jak mogę sobie z tym poradzić? Czy tutaj może pomóc tylko specjalista? #pytanie #psychologia #depresja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy obecnie są jakieś korzystniejsze lokaty / konta oszczędnościowe w okresie promocyjnym od dwóch poniższych?

. CreditAgricole Lokata Powitalna
. 7,5proc do 100 000zł na 90dni
. Konieczność otwarcia konta osobistego(do 31 pazdziernika)
. okres karencji 2 lata
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieznamniepamietam: To zdecydowana czołówka.

W Nest można jeszcze załóżyć lokatę 7,1% w skali roku (6 mies.; do 25 tys. zł): https://www.bankobranie.pl/2025/08/nest-lokata-witaj-7-1-prpc.html

Dobre combo jest też w VeloBanku: 7% w skali roku na lokacie (6 mies.) i 7% na k. oszcz. (na 92 dni). W każdym przypadku do 50 tys. zł, więc w sumie można wpakować 100 tys.https://www.bankobranie.pl/2025/10/7-nawet-do-100-tys-z-krotki-poradnik.html
  • Odpowiedz
Posiadam taki oto suplement diety, rybi kolagen, na poprawę jakości skóry i włosów do picia w saszetkach. Termin ważności jest do marca tego roku, czyli pół roku po terminie. Myślicie że mogę go spożywać? Nic mi nie będzie, właściwie będzie działał?
#suplementy #zdrowie #pytanie
snippy_ - Posiadam taki oto suplement diety, rybi kolagen, na poprawę jakości skóry i...

źródło: beautyllagen0

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@dzieju41: Rybi kolagen, więc naturalny. Trochę się boję żeby sraczki nie dostać. Wypiłem pół szklanki resztę wylałem, tak na próbę.
Śmierdzi trochę, ale nie wiem czy przez to że rybi czy że po terminie xD
Drogie to było, więc szkoda wyrzucać.
  • Odpowiedz
Jaki model rtx 5070 ti z dolnej półki cenowej polecają wykopki? Na reddicie ludzie strasznie się jarają jakimiś PNY, chociaż też nie brakuje opinii, że to zwykły szmelc z terkoczącymi wentylatorami, z kolei na pepperze panuje hype na Asus prime. Chętnie zapoznam się z opiniami elity internetowej.

#pcmasterrace #pytaniedoeksperta #pytanie #komputery #gry
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@jabol6000 prime nie jest taki tani.
Gigabajtom wyciekają termopady,
PNY eksplodują kondensatory,
Palit najtańszy c, y Gainward, oprócz tego, że czasem lekko piszczy to jest wporzo.
  • Odpowiedz
Kiedy przekadam np. ser do własnych pojemników w lodówce to mi się w środku pojemnika skrapla często woda. Pytanie co mam z tym zrobić, zostawić to czy raczej otworzyć pojemnik na jakiś czas, żeby to się wysuszyło i dopiero zamknąć.

#pytanie #jedzenie #kuchnia #gotujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FireDash: zostaw na godzinkę albo dwie najpierw bez pojemnika, lodówka wyciągnie wilgoć ze środka i po tym zamykaj

No i nie wstawiaj ciepłych szczelnie zamkniętych rzeczy bo zaparuje masakrycznie
  • Odpowiedz
Miałem przez ostatnie 2 lata umowę na numer stacjonarny 10zł/mc. Teraz okres umowy dobiegł końca i dostałem maila:

"
Możesz pozostać przy aktualnie posiadanych usługach i kontynuować je zgodnie z warunkami Twojej oferty.
Poniżej przedstawiamy również propozycję oferty dla Ciebie.

Okres
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możesz pozostać przy aktualnie posiadanych usługach i kontynuować je zgodnie z warunkami Twojej oferty.


@niedasieukryc: zależy co masz w umowie. Przeczytaj umowę.

Jeżeli w umowie masz że po okresie 2 lat umowa przechodzi na czas nieokreślony na tych samych warunkach - będziesz płacił 10zł. Ale równie dobrze może tam być że 10zł to cena promocyjna na 2 lata, a po tym okresie płacisz 50zł.

Przeczytaj - umowę ( ͡°
  • Odpowiedz
@Atreyu:

Okazało się, że rzeczywiście na nieokreślonym byłoby 20zł ale znów przez infolinię byłą możliwość wydłużenia umowy na kolejne 2 lata w tej niższej kwocie 10zł. Jak to mówią: "warto rozmawiać"
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś może (lub miał) suszarkę na pranie stojącą taką pionową jak na obrazku? Polecacie czy nie? Myślę o kupieniu nowej, ogólnia z viledy jest fajna zwykła, ale z możliwością rozstawienia szerzej, ale zastanawiam się nad tymi pionowymi, bo wyglądają, jakby mniej miejsca zajmowały i sporo mieściły, ale nigdy nie korzystałam, więc nie wiem czy nie mają jakichś ukrytych minusów, których nie dostrzegam. Na przykład pewnie odstęp między piętrami może być mały
Krolowa_Nauk - Ma ktoś może (lub miał) suszarkę na pranie stojącą taką pionową jak na...

źródło: 1528

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maszszluga mam taką i potwierdzam, koszulki, lekkie swetry czy bielizna i skarpety spoko, ale na ciężkie rzeczy trochę niewygodne. No i czasem trzeba przekładać bo coś haczy o piętro niżej.
  • Odpowiedz