Jak postępujecie z fachowcami, którzy w trakcie trwania remontu (jedna z góry umówiona i wyceniona robota + kilka pomniejszych dodatkowych prac, które wyszły w trakcie. Zaawansowanie prac na ten moment to jakieś 70%) jak pytasz ile wyjdzie ostatecznie (robocizna + materiały, które oni dokupili), to zaczynają rzucać kwoty z kosmosu, które pod kątem robocizny znacznie przewyższają początkowo ustaloną kwotę (wykorzystując przecenianie tych prac, które doszły w trakcie) + jak pytacie o to
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
jak pytacie o to ile wyszło za materiały, to nie są w stanie podać dokładnej kwoty
@czz17: Co to znaczy że nie są w stanie podać kwoty? Rozliczasz się na podstawie rachunków / faktur i dopóki Ci ich nie przedstawi to nie płacisz za materiał.
ak pytasz ile wyjdzie ostatecznie (robocizna + materiały, które oni dokupili), to zaczynają rzucać kwoty z
- 3
@Nethiu: O widzę odwracasz kota ogonem. Nikt nie mówi o zapominaniu - ja właśnie chcę taką listę punkt po punkcie co i za ile, a nie mogę jej dostać, tylko ogólna, wyimaginowana kwota, która porównując z moimi szacunkami jest mocno zawyżona.
Zresztą bazując na Twoim przykładzie
to co doliczysz za to 4 tysiące, tylko dlatego, że klient nie pytał za
Zresztą bazując na Twoim przykładzie
tu haczyk na obrazek, tam jeszcze lampa, szyna na firany
to co doliczysz za to 4 tysiące, tylko dlatego, że klient nie pytał za
Mam takie 2 małe problemy - mianowicie częste wahania nastroju oraz nadmierne zamartwianie się. Dzieje się tak że momentalnie w ciągu dnia tracę energię i motywacje do czegokolwiek, czuję się bezwartościowy. A z tym zamartwianiem to jakoś mam chyba od dobrych paru lat, przez to ciagle czuje presje i stres. Jak mogę sobie z tym poradzić? Czy tutaj może pomóc tylko specjalista? #pytanie #psychologia #depresja
Takie pytanie:
Kto podpalił?
Czy zgasili?
Gdzie są pieniądze za las?
#heheszki #pytanie #pytaniedoeksperta
Kto podpalił?
Czy zgasili?
Gdzie są pieniądze za las?
#heheszki #pytanie #pytaniedoeksperta
źródło: images
Pobierz@MARCEPANIC: srAI = Wyp.....lAI
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ByczekRozplodowy: Na giełdzie kwiatowej.
@ByczekRozplodowy: weź chryzantemy kup, może rozkmini że to ostatnie pożegnanie xD
@mr_ponglish: depresja, sprzątanie, sprzątanie
@mr_ponglish moim największym problemem jestem ja
Czy obecnie są jakieś korzystniejsze lokaty / konta oszczędnościowe w okresie promocyjnym od dwóch poniższych?
. CreditAgricole Lokata Powitalna
. 7,5proc do 100 000zł na 90dni
. Konieczność otwarcia konta osobistego(do 31 pazdziernika)
. okres karencji 2 lata
. CreditAgricole Lokata Powitalna
. 7,5proc do 100 000zł na 90dni
. Konieczność otwarcia konta osobistego(do 31 pazdziernika)
. okres karencji 2 lata
- 1
@nieznamniepamietam: To zdecydowana czołówka.
W Nest można jeszcze załóżyć lokatę 7,1% w skali roku (6 mies.; do 25 tys. zł): https://www.bankobranie.pl/2025/08/nest-lokata-witaj-7-1-prpc.html
Dobre combo jest też w VeloBanku: 7% w skali roku na lokacie (6 mies.) i 7% na k. oszcz. (na 92 dni). W każdym przypadku do 50 tys. zł, więc w sumie można wpakować 100 tys.https://www.bankobranie.pl/2025/10/7-nawet-do-100-tys-z-krotki-poradnik.html
W Nest można jeszcze załóżyć lokatę 7,1% w skali roku (6 mies.; do 25 tys. zł): https://www.bankobranie.pl/2025/08/nest-lokata-witaj-7-1-prpc.html
Dobre combo jest też w VeloBanku: 7% w skali roku na lokacie (6 mies.) i 7% na k. oszcz. (na 92 dni). W każdym przypadku do 50 tys. zł, więc w sumie można wpakować 100 tys.https://www.bankobranie.pl/2025/10/7-nawet-do-100-tys-z-krotki-poradnik.html
- 0
Posiadam taki oto suplement diety, rybi kolagen, na poprawę jakości skóry i włosów do picia w saszetkach. Termin ważności jest do marca tego roku, czyli pół roku po terminie. Myślicie że mogę go spożywać? Nic mi nie będzie, właściwie będzie działał?
#suplementy #zdrowie #pytanie
#suplementy #zdrowie #pytanie
źródło: beautyllagen0
Pobierz- 0
@dzieju41: Rybi kolagen, więc naturalny. Trochę się boję żeby sraczki nie dostać. Wypiłem pół szklanki resztę wylałem, tak na próbę.
Śmierdzi trochę, ale nie wiem czy przez to że rybi czy że po terminie xD
Drogie to było, więc szkoda wyrzucać.
Śmierdzi trochę, ale nie wiem czy przez to że rybi czy że po terminie xD
Drogie to było, więc szkoda wyrzucać.
@snippy_: A to z rybki to może być zjełczały. To fakt.
✨️ Dlaczego kobiety nie interesują się Hindusami? Ⓘ
Nie znam kobiet, którym podobają się Hindusi (mówię o znajomościach z reala, nie losowych pannach z Instagrama). Skąd to przekonanie Wykopków, że baby na takich lecą?
#pytanie #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
Nie znam kobiet, którym podobają się Hindusi (mówię o znajomościach z reala, nie losowych pannach z Instagrama). Skąd to przekonanie Wykopków, że baby na takich lecą?
#pytanie #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
@mirko_anonim na Hindusów nie lecą bo są z reguły niscy.
Skąd to przekonanie Wykopków, że baby na takich lecą?
@mirko_anonim: bo muszą lecieć na kogoś a Polaków kolektywnie nienawidzą (#zydkrecikorba). Do tego mają potworne kompleksy a kałoskórzy mówią po lengłydżowemu.
Jaki model rtx 5070 ti z dolnej półki cenowej polecają wykopki? Na reddicie ludzie strasznie się jarają jakimiś PNY, chociaż też nie brakuje opinii, że to zwykły szmelc z terkoczącymi wentylatorami, z kolei na pepperze panuje hype na Asus prime. Chętnie zapoznam się z opiniami elity internetowej.
#pcmasterrace #pytaniedoeksperta #pytanie #komputery #gry
#pcmasterrace #pytaniedoeksperta #pytanie #komputery #gry
- 0
Czy ktoś wie jak przedłużyć uprawnienia UDT na wózki? Czy trzeba od nowa egzamin zdawać? #wozkiwidlowe #praca #pracbaza #pytaniedoeksperta #pytanie
- 0
@totem_lesnych_ludzi z tego co pisze czat GPT to jeżeli nie pracowalem przez 3 lata jako operator wozka to musze od nowa wszystko zaczynac
źródło: temp_file9135518655620730582
Pobierz@Anonim5: a to nie wiem, to pierwszy raz widze akurat xd może na wózkach ejst jakoś inaczej
- 81
Żydzi ustawili mi limit zysku na poziomie 4% niezależnie od tego w co bym zainwestował, czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy mogę się gdzieś odwołać?
#gielda #inwestycje #pytanie
#gielda #inwestycje #pytanie
- 26
@PasswordExpired Tego również się obawiam, w związku z czym piszę pod pseudonimem. Póki co spróbuj smarować palce hummusem przed zajęciem pozycji. Życzę odkupienia.
- 0
Kiedy przekadam np. ser do własnych pojemników w lodówce to mi się w środku pojemnika skrapla często woda. Pytanie co mam z tym zrobić, zostawić to czy raczej otworzyć pojemnik na jakiś czas, żeby to się wysuszyło i dopiero zamknąć.
#pytanie #jedzenie #kuchnia #gotujzwykopem
#pytanie #jedzenie #kuchnia #gotujzwykopem
- 0
@ruut: Nie wiem co ma wspólnego lodówka z tym co panuje w środku szczelnie zamkniętego pojemnika xd
@FireDash: zostaw na godzinkę albo dwie najpierw bez pojemnika, lodówka wyciągnie wilgoć ze środka i po tym zamykaj
No i nie wstawiaj ciepłych szczelnie zamkniętych rzeczy bo zaparuje masakrycznie
No i nie wstawiaj ciepłych szczelnie zamkniętych rzeczy bo zaparuje masakrycznie
Miałem przez ostatnie 2 lata umowę na numer stacjonarny 10zł/mc. Teraz okres umowy dobiegł końca i dostałem maila:
"
Możesz pozostać przy aktualnie posiadanych usługach i kontynuować je zgodnie z warunkami Twojej oferty.
Poniżej przedstawiamy również propozycję oferty dla Ciebie.
Okres
"
Możesz pozostać przy aktualnie posiadanych usługach i kontynuować je zgodnie z warunkami Twojej oferty.
Poniżej przedstawiamy również propozycję oferty dla Ciebie.
Okres
Możesz pozostać przy aktualnie posiadanych usługach i kontynuować je zgodnie z warunkami Twojej oferty.
@niedasieukryc: zależy co masz w umowie. Przeczytaj umowę.
Jeżeli w umowie masz że po okresie 2 lat umowa przechodzi na czas nieokreślony na tych samych warunkach - będziesz płacił 10zł. Ale równie dobrze może tam być że 10zł to cena promocyjna na 2 lata, a po tym okresie płacisz 50zł.
Przeczytaj - umowę ( ͡°
- 2
@Atreyu:
Okazało się, że rzeczywiście na nieokreślonym byłoby 20zł ale znów przez infolinię byłą możliwość wydłużenia umowy na kolejne 2 lata w tej niższej kwocie 10zł. Jak to mówią: "warto rozmawiać"
Okazało się, że rzeczywiście na nieokreślonym byłoby 20zł ale znów przez infolinię byłą możliwość wydłużenia umowy na kolejne 2 lata w tej niższej kwocie 10zł. Jak to mówią: "warto rozmawiać"
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wypiek
- 9
@SmugglerFan fajna mama
@SmugglerFan a jasne, że wysyła
źródło: temp_file9189721708406099897
Pobierz- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Jaka teraz jest najlepsza przeglądarka gdzie uBlock działa bez walenia się z ustawieniami po każdej aktualizacji?
Oprócz Firefox
#internet #pytanie #kiciochpyta #programowanie #informatyka #ublock #adblock
Oprócz Firefox
#internet #pytanie #kiciochpyta #programowanie #informatyka #ublock #adblock
konto usunięte via Wykop
- 2
@enten: ja używam Brave
@enten: odgrzewam starego posta, ale napisze. Kilka miesiecy temu zmigrowałem się na LibreWolf (fork FF), ublock działa elegancko
Ma ktoś może (lub miał) suszarkę na pranie stojącą taką pionową jak na obrazku? Polecacie czy nie? Myślę o kupieniu nowej, ogólnia z viledy jest fajna zwykła, ale z możliwością rozstawienia szerzej, ale zastanawiam się nad tymi pionowymi, bo wyglądają, jakby mniej miejsca zajmowały i sporo mieściły, ale nigdy nie korzystałam, więc nie wiem czy nie mają jakichś ukrytych minusów, których nie dostrzegam. Na przykład pewnie odstęp między piętrami może być mały
źródło: 1528
Pobierz@maszszluga mam taką i potwierdzam, koszulki, lekkie swetry czy bielizna i skarpety spoko, ale na ciężkie rzeczy trochę niewygodne. No i czasem trzeba przekładać bo coś haczy o piętro niżej.
- 2
@maszszluga, @h1jack3r, @Pawulon_Dla_Starych, @moll: dzięki wielkie, tego właśnie szukałam - potwierdzenia moich obaw. Chyba zatem wybiorę jednak sprawdzoną, zwykłą.
@RiverStar: to po prostu Sasha Blouse z anime Shingeki no Kyōjin, które z resztą gorąco polecam!
@RiverStar: to po prostu Sasha Blouse z anime Shingeki no Kyōjin, które z resztą gorąco polecam!
































#pytanie #heheszki #auschwitz