szukam monitora do laptopa z opcją ładowania przez usb-c 65W. Aktualnie używam 24 FHD, jednak po zmianie biurka na 80 cm głębokości pomyślałem o zmianie na coś większego. Zastanawiam się nad 1440p 27 cali lub 4k 32 cale. Na pewno odpadają monitory ultrawide bo grafika tego nie uciągnie. Pomierzyłem sobie wszystko i wydaje mi się, że przeskok na 27 może nie być mocno zauważy, z drugiej jednak strony 32 cale to dosyć
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
lubiepizze
- 0

carving85
- 3
@lubiepizze: czemu odrzucasz ultrawide ze względu na słabą grafikę a zastanawiasz się nad 4k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tomaszwro
- 1
@lubiepizze: Zresztą rozdzielczość 4K to znacznie więcej niż 34" 3440x1440. 3440x1440 to okolice 5milionów pikseli, 3840x2160 (4k) to 8.3 miliona
#devops #programista15k #programista25k czy na waszych #linkedin też ostatnio dość spory wysyp szukających nowych wyzwań?
- 10
Dziś jest ten dzień w którym trafiliście na fajnego OPa. Otóż kilka miesięcy temu pytałem Was czy jest sposób ogarnąć #starlink na FVAT. Wracam z dobrymi wiadomościami - jest. Udało mi się znaleźć mały "hack" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam drodzy przedsiębiorcy do lektury.
#protip #lifehack #spacex #elonmusk #internet #internetmobilny #isp #
#protip #lifehack #spacex #elonmusk #internet #internetmobilny #isp #
źródło: comment_1662462745WxPXvcVsLqPxpbIQKKqldg.jpg
Pobierz@Pit1337: Ostrzegam, że to jest szara strefa i ta faktura nie znajdzie się w plikach JPK i jak US to znajdzie to będziesz musiał wytłumaczyć czemu tej faktury SpaceX czy jakas spółka córka nie wysłała właśnie w pliku JPK.
@Pit1337: Ja wiem jak to wygląda, bo sam mam taki sam temat w swojej firmie i znam ten problem i rozmawiałem długo i szczegółowo na ten temat z księgową i to jest po prostu szara strefa niezdefiniowana w prawie bo przecież STARLINK INTERNET SERVICES LIMITED wystawia Ci fakturę na której jest twój NIP/FIRMA/ADRES. VAT ci się należy, ale US to interpretuje jak chce.
Koledzy!! Jaka jest praktyczna różnica pomiędzy Intel Core i7-12700K, a AMD Ryzen 9 5900X ?
Całe życie używałem inteli, jakiś biblioteczek typu Intel MKL ale ten ryzen ma mniejsze tdp i mam go taniej.
Poczuję różnice aktualnie katując małe modele pod ML w transferze z ddr4 32 gb 3200 CL16 i szybkim m2 ssd?
Brać i się nie bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #ram
Całe życie używałem inteli, jakiś biblioteczek typu Intel MKL ale ten ryzen ma mniejsze tdp i mam go taniej.
Poczuję różnice aktualnie katując małe modele pod ML w transferze z ddr4 32 gb 3200 CL16 i szybkim m2 ssd?
Brać i się nie bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #ram
- 3
- 1
będę wiedział przy stacjonarkach. a w laptopach to bez znaczenia nie? bo te układy nie są tylko mobline?
@nietrudny: Procesory i karty w laptopach są wyraźnie słabsze oraz realnie notebooki z Zen4 i 4XXX nvidii rozpoczynające nowy dwuletni cykl to połowa przyszłego roku.
Płyta na B650 to pewnie 700-800 zł
7900X -
- 19
- 18
@Varin: xD
- 0
Zachęcam do dyskusji #programista15k #programista25k.
Jaki jest sens całe życie uczyć się tracić czas po godzinach jak taki gość od docieplenia poddasza wełna krzyczy mi 110zl/m? Przy moim dachu 270m to 30k w jakis tydzien pracy z pomocnikiem. Nie wspominam o glazurnikach i innych majstrach. czy mysleliscie kiedys o zmianie zawodu? Zapraszam do dyskusji
Jaki jest sens całe życie uczyć się tracić czas po godzinach jak taki gość od docieplenia poddasza wełna krzyczy mi 110zl/m? Przy moim dachu 270m to 30k w jakis tydzien pracy z pomocnikiem. Nie wspominam o glazurnikach i innych majstrach. czy mysleliscie kiedys o zmianie zawodu? Zapraszam do dyskusji
@KamilloPL nie każdy ma predyspozycje żeby być devem i nie każdy chce siedzieć pół życia na dachu w górach wdychając kleje. Ale jeśli masz ochotę spróbować to zobacz jak to jest i czy to jest dla Ciebie
@KamilloPL: to ze ci krzyczy tyle, nie znaczy ze tyle zarobi, nie znaczy ze to jego staly dochod, docieplanie jest sezonowe widocznie ma sporo zlecen i moze wywindowac cene na odczep, ktory z tych twoich majstrow, ma 100% oblozenie praca przez caly rok?
- 0
#monitor #sprzetkomputerowy #programowanie
Próbował ktoś ten ultra szeroki zakrzywiony monitor, i ustawiał go... pionowo?
Czy on jest do tego skonstruowany? (wyobrażam sobie że ta zagięta część by "wisiała" i by mogło dochodzić do przeciążeń).
Wyobrażam sobie pionowo ustawić taki zakrzywiony ekran, i móc niemal kłaść się na fotelu, żeby zobaczyć górną krawędź, która niemal wisi ci nad głową.
Próbował ktoś ten ultra szeroki zakrzywiony monitor, i ustawiał go... pionowo?
Czy on jest do tego skonstruowany? (wyobrażam sobie że ta zagięta część by "wisiała" i by mogło dochodzić do przeciążeń).
Wyobrażam sobie pionowo ustawić taki zakrzywiony ekran, i móc niemal kłaść się na fotelu, żeby zobaczyć górną krawędź, która niemal wisi ci nad głową.
źródło: comment_1662294514HlD6HZbmV3Lz8sgXg2nEvD.jpg
PobierzDobry pomysł?
- Dobry 17.5% (10)
- Zły 82.5% (47)
- 10
#programista15k #programista25k #scrum #pieklokobiet #pieklomezczyzn
Proponuję, aby wszystkie kobiety/mężczyźni pracujące/cy w domu (opieka nad dzieckiem, zajmowanie się domem) pracowały w scrum, albo kanban.
1. Codziennie daily z rozliczeniem czym się zajmują i na jakim etapie prac się znajdują
2. Sprinty z zadaniami długofalowymi (dzieci, dieta, etc)
Proponuję, aby wszystkie kobiety/mężczyźni pracujące/cy w domu (opieka nad dzieckiem, zajmowanie się domem) pracowały w scrum, albo kanban.
1. Codziennie daily z rozliczeniem czym się zajmują i na jakim etapie prac się znajdują
2. Sprinty z zadaniami długofalowymi (dzieci, dieta, etc)
- 0
To raczej na wagę powinni ten materiał mierzyć.
@arysto2011: No wlasnie ze magazynier ma wage i to dosc czula. Wlasnie do takich celow.
Wrzucasz np 10 nakretek - wbijasz ze jest 10 i waga se wazy. Potem wrzucasz garsc i liczy :)
Linki tez tak liczy. Cala paczka ma 100m to wazy cala paczke i wbija 100. Potem jak wrzuci napoczeta paczke to mu pokazuje ilosc. Z pinami mogloby byc trudniej bo to
- 4
Mireczki dostając zaproszenia do rekrutacji od rekruterów Googla, Amazona etc, jak delikatnie odmówić/jaki powód odmowy podać, chcąc zachować kontakt i może wznowić rozmowę za rok? Bo chyba nie powiem, że chciałbym, ale obecnie jestem taka noga z algorytmów, że miałbym problemy z quicksortem xD Planuję uderzyć do tych firm, ale najpierw przygotowanie, które mi zajmie solidne kilka miesięcy bo mam bardzo mało wolnego czasu teraz.
Może kolega @zarev mógłby pomóc? :)
Może kolega @zarev mógłby pomóc? :)
- 49
@nick230:
Może informacja, że aktualne zobowiązania projektowe uniemożliwiają mi zmianę stanowiska przez najbliższy rok, natomiast po tym okresie bardzo chętnie wznowiłbym kontakt?
Może informacja, że aktualne zobowiązania projektowe uniemożliwiają mi zmianę stanowiska przez najbliższy rok, natomiast po tym okresie bardzo chętnie wznowiłbym kontakt?
- 19
Mireczki dostając zaproszenia do rekrutacji od rekruterów Googla, Amazona etc,
@nick230: tylko ze oni tam mają taki przemiał, że wątpie że odpisując im cokolwiek zbudujesz jakąkolwiek długoterminową relację która się później przyda ;) a w przypadku Amazona to już w ogóle
Jak programiści (szczególnie pracujący zdalnie) czerpią satysfakcję? Przecież z tego, że napisałeś jakiś kod, albo zdebugowałeś coś, dodając średnik, to niemożliwym jest czerpać jakąkolwiek satysfakcję. Siedzisz całe dnie w domu, po pracy też większość czasu w domu. Dni się mieszają między sobą, piątek czy sobota nie cieszą aż tak bardzo. Niby coś robisz, a tak naprawdę jakbyś nie robił nic. Zycie przelatuje ci przez palce.
Śmieszą mnie opinie, że praca zdalna jest
Śmieszą mnie opinie, że praca zdalna jest
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Przyjąłem propozycję nowego kontraktu w USD, ale mam możliwość przeliczenia go na EUR po obecnym kursie i wypłat w tejże walucie.
Widzę powody, które przemawiają za obiema opcjami i mam lekkiego faworyta, ale jestem ciekaw jak widzą to inni. Proszę o głosowanie! :-)
Bardzo chętnie poczytam też w komentarzach uzasadnienia od Wykopowych speców od #geopolityka #biznes #ekonomia dlaczego ta lub inna opcja się bardziej opłaci, póki
Widzę powody, które przemawiają za obiema opcjami i mam lekkiego faworyta, ale jestem ciekaw jak widzą to inni. Proszę o głosowanie! :-)
Bardzo chętnie poczytam też w komentarzach uzasadnienia od Wykopowych speców od #geopolityka #biznes #ekonomia dlaczego ta lub inna opcja się bardziej opłaci, póki
Jaką walutę kontraktu wybrać
- USD 67.6% (73)
- EUR 32.4% (35)
- 10
Chłopaki u mnie w szkole zrobili zakaz korzystania z smartfonów. To jest woogóle legalne? Jak ja teraz będę od rana pisał na wykopie :(
Do tego trzy dni w tygodniu mam do 15:00 :(
Piszcie jak u was w szkole.
#programista15k #programista25k #nieruchomosci #inwestycje #gielda #prawo
Do tego trzy dni w tygodniu mam do 15:00 :(
Piszcie jak u was w szkole.
#programista15k #programista25k #nieruchomosci #inwestycje #gielda #prawo
o co chodzi z nawałnicą ukraińskich firm szukajacych programistow w PL?
tak patrze i tam chyba lepsze stawki niz u nas?:D
#programowanie #programista15k #programista25k #pracait
tak patrze i tam chyba lepsze stawki niz u nas?:D
#programowanie #programista15k #programista25k #pracait
w jaką walute oplaca sie teraz wladowac 100k pln? euro czy dolar, a moze rubel?
#programista25k #inflacja #pieniadze #gielda #kryptowaluty #nieruchomosci #akcje #bitcoin
#programista25k #inflacja #pieniadze #gielda #kryptowaluty #nieruchomosci #akcje #bitcoin
- 5
@anhedoniamentalna: ja się na razie wstrzymuje z zakupem dolara, bo jest dość drogi, chociaż nie można wykluczyć, że pójdzie nawet grubo powyżej 5 PLN. Europa ogólnie ma p--------e przed zimą, ze względu na kryzys energetyczny, więc kupowanie euro jest dość ryzykowne.
@anhedoniamentalna: a po ch*j chcesz waluty kupować skoro wszyscy drukuja podobnie i inflacja jest na całym swiecie? Genialne posuniecie kupić dolara na szczycie na kilka tygodni przed pivotem fedu. Jedyny prawilny wybór to all in w Bitcoin
Właśnie sobie uświadomiłem ze nie tylko #programista15k i #programista25k idą do szkoły 1 września, rozpoczęcie jest o 9:00 a potem jest spotkanie z wychowawca dla rodziców! Jak ja się w garnitur ślubny zmieszczę? Córka jest w mundurku to ja chyba nie mogę być w dresie?
witam co moge kupic za 300-400k poza nieruchomosciami, w co to zainwetsowac i w jakiek kasie tzrzymas oszczednosci?
#programista25k #inflacja #pieniadze #gielda #kryptowaluty #nieruchomosci #akcje #bitcoin
#programista25k #inflacja #pieniadze #gielda #kryptowaluty #nieruchomosci #akcje #bitcoin
- 12
@CzulyTomasz: testują nas bro. Sprawdzają, czy jesteśmy czujni.
@anhedoniamentalna: makarony z długą datą przydatności
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
spotkaliscie sie ze strony HR z pytaniem o znak zodiaku? i ta skrzywiona mina jak swoj powiedzialem.. o uj tu chodzi?
#pytanie #pracait #programista15k #programista25k #praca
#pytanie #pracait #programista15k #programista25k #praca
@kimikini:
ja bym odpowiedział, że mój znak to orzeł biały
ja bym odpowiedział, że mój znak to orzeł biały
Mireczki wczoraj pytałem o umowę, dzisiaj po kontakcie z potencjalnym pracodawcą mam inną, gdzie jest wspomniane:
Wykonawca odpowiada solidarnie ze Zlecającym za niewykonanie lub niewłaściwe świadczenie
Usług niniejszej Umowy, jeśli ich odbiorcą jest podmiot trzeci będący klientem Zlecającego.
normalny zapis? #b2b #programista25k #programista15k #pracbaza
Wykonawca odpowiada solidarnie ze Zlecającym za niewykonanie lub niewłaściwe świadczenie
Usług niniejszej Umowy, jeśli ich odbiorcą jest podmiot trzeci będący klientem Zlecającego.
normalny zapis? #b2b #programista25k #programista15k #pracbaza
@kijanu_riws: nie
konto usunięte via Android
- 13
@kijanu_riws jeśli on chce taki zapis, to dodaj zapis o solidarnym podziale zysków
























