Wpis z mikrobloga

@wpiot: A czy interview w wielkiej firmie która zatrudnia na każdym gradzie to coś wartego wyróżnienia? xD Śmiem stwierdzić, w zasadzie to nie tylko ja, że nawet dostanie się do google w 2022 roku już nie jest tak prestiżowe jak te 5-10 lat temu przez zatrudnianie leetcode grinderów. Wyróżnieniem może być interview w jane street, stripe, netflixie, czy takim apple.
@magnussen: 12 lat doświadczenia, głównie java, kilka ciekawych firm i branż w CV.

@globalbus: Google odpada, jestem zwyczajnie zbyt głupi by porywać się na kilka etapów i jakieś algorytmy.
Atlassian szuka ludzi do przepisania całego onprem do chmury i tym miałbym się zajmować.

@RapIArbuzy: Tu nie chodzi o prestiż, tylko sam nie wiem co o tym myśleć, bo ofert jest bardzo dużo i są ciekawsze niż 1-2 lata temu.
@wpiot: :-) Atlassian to żadne wyróżnienie. Brałem udział w rozmowach rekrutacyjnych i szczerze mówiąc mało łebscy ludzie tam pracują takie miałem odczucie. Przeciętni deweloperzy robili ze mną interview i sami nie dość kumali pewnych rozwiązań które powszechnie się stosuje.
Tu nie chodzi o prestiż, tylko sam nie wiem co o tym myśleć, bo ofert jest bardzo dużo i są ciekawsze niż 1-2 lata temu.


@wpiot: Masz coraz więcej faang-like firm w Polsce, chociażby splunk, qualtrics, remitly, box, dropbox. Google teraz rekrutuje do gcp, który jest najgorszym działem w całej firmie, jest taki żart, że gcp to już nie google. Poza tym interview w google to zwyczajna kwestia szczęścia, nie ma
@yggdrasil: Ja już widziałem naprawdę wszystko w temacie mega legacy, więc jeśli to prawda, że maja deadline
na przepisanie tego w chmurę, odpowiednią ilość hajsu na konkretnych zawodników to mnie to nie przeraża.

@RapIArbuzy: z qualtrics i box też dostałem zaproszenie, z qualtrics mam umówioną wstępną rozmowę, box odrzuciłem