Cześć, szukając pracy w ekosystemie #java , mikroserwisów, message brokerów etc, chciałbym nauczyć się clouda, tak żeby poznać bardziej technologię (na razie tylko podstawy prywatnie ogarniam) i nie odstawać od rynku.
Tylko słyszałem, że jeśli firma ma wpisane np. AWS w ogłoszeniu to nie znaczy, że developer będzie miał dużo styczności z awsem.

O co powinienem pytać przyszłego pracodawcę w kontekście clouda w projekcie? Czego mają używać, żeby to się faktycznie nazywalo,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r00ti: .Net to taka sama krowa jak Java i jakoś nie widziałem go masowo używanego w chmurze. U nas w chmurze jest głównie Java, Golang i Rust. Przy czym Golang jest tak popularny w chmurze nie dzięki faktycznej lepszości, a tylko dlatego że to twór Google używany w konfiguracji k8s, który też jest od Google. Pewne rzeczy po prostu musisz napisać w Go bo nie ma innego wyboru. Przy Javie
  • Odpowiedz
@wpiot: prestiż to chyba przejście przez ich p------e rekrutacje (google).
Po jakości softu atlassiana, to chyba nieszczególnie. Jira 8 i dalej stare dziurawe liby w wersjach sprzed 10 lat, to raczej nie jest "working with cutting edge technology".
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabeki zarabiające miesięcznie powyżej 5tys. na rękę:

-czym się zajmujecie?
-jakie wykształcenie i doświadczenie było wam potrzebne do zdobycia takiej wypłaty, jaka była wasza droga?
-czy pracujecie w miejscu zgodnym z waszym wykształceniem?
-w jakim wieku osiągnęliście ten pułap?
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@infectum: w moim przypadku odcięcie się od otoczenia i skupienie na nauce pomogło. Wielu ludzi będzie chciało ciągnąć Cię w dół i albo im się sprzeciwisz, albo będziesz tkwił razem z nimi na minimalnej krajowej - takie jest moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Temat popularny bo IT. Ale może troszkę mniej popularny bo - baba w IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dokładniej, baba ,która chciałaby być w IT.

Od pół roku uczę się frontu, nie tworzę jeszcze cudownych rzeczy, ponieważ nie mogę poświęcać 8h dziennie na naukę, praca, żyćko, obowiązki. Przyjmuję temat na spokojnie, wiem, że jeszcze trochę czasu muszę poświęcić. Skończyłam studia zupełnie nie związane z tematem, ale rozpoczęłam
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania
No i sama sobie możesz odpowiedzieć w jakim środowisku pracujesz skoro ci tak mówią - toksycznym. Co ci ludzie osiągnęli?

Rób co robisz, rozwijaj się - nawet jak się nie uda to co? Zawsze to coś nowego.

Jakbyś potrzebowała wskazówek jak szukać pracy albo jak stworzyć/poprawić CV to pisz - pomogam odpłatnie :)
  • Odpowiedz
Branżowe mircy z zakresu >300k cbl/rok. Płacicie 2132 za ZUS czy ta niższą stawkę? 1.5k afair. Księgowy dzwonił że w tej sytuacji mam dwa wyjścia, płacić od razu wyższą stawkę, albo na końcu roku dopiero dopłacić braki. Jak to u Was wygląda? Z kim rozmawiam to nie wie o tych zakresach i płacą "po staremu" i się zacząłem zastanawiać czy nie płacę za dużo.

#programista25k #programista15k #programowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RoundStic: wyszedłem z założenia że nie będę kredytował Państwa Polskiego. Zamiast tego możesz sobie wrzucić na lokatę i zawsze jest trochę odsetek. Plus ta sama kwota po roku to już jest mniej bo inflacja szaleje a kursy walut rosną.
  • Odpowiedz
@RoundStic: Oczywiście że niższą. Sa 2 opcje:
A) od poczatku roku płacisz jedną kwote przez cały rok
B) płacisz narastająco czyli po przekroczeniu danego progu zaczynasz płacic wieksza stawkę i na koniec roku dopłacasz za miesiące w których zapłaciłeś mniej niż wynika z rocznego przychodu

Ja obecnie płace najwyższą stawkę ale za pierwsze miesiące w roku płaciłem srednią stawkę
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: A w którym momencie rozpoczyna się proces? Ja zazwyczaj oblewam proces na pytaniu: "Jakie są Pana wymagania finansowe" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak juz przez to przebrniemy to potem z górki
  • Odpowiedz
co decyduje o tym jak nam się układa życie zawodowe?


@fake-konto: moim zdaniem jest kilka driverów, w Twoim wypadku to pewnie lenistwo, bo jakby nie to to w tym czasie zamiast 700zł zarobiłbys 1400zł. A oprócz lenistwa (które jest bardzo istotne i nie należy go zupełnie zwalczać bo wpływa na kreatywnosć) to także:
- potencjał intelektualny
- odwaga, wiara w siebie
- ciekawość, skłonność do szybkiego
  • Odpowiedz
@gjdfsh: polecam robic na czystym, technicznym, czarno bialym szablonie bez udziwnien.

Sporo narzedzi rekruterskich do filtrowania CV uzywa scraperow i czesto zle to dziala z jakimis fancy rzeczami.
  • Odpowiedz
Jak tworzycie CV i pracujecie na b2b, a nazwa waszej firmy to np. Jan Kowalski Usługi Programistyczne.
W jaki sposób uzupełniacie wpisy w CV, dla przykładu:
2014-2015 Firma Januszex (uop)
2016-obecnie Jan Kowalski Usługi Programistyczne (b2b)
Załóżmy że przez ten czas od 2016 do teraz pracowaliście już dla 3 firm, ujmujecie to jakoś w CV czy raczej tylko jak wyżej.
#programowanie #programista15k #programista25k
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co myślicie o kilku etapach rekrutacji na seniora i o "zadaniu domowym" do zaklepania dla firmy? Uczestniczycie chętnie w czymś takim czy olewacie i szukacie innej firmy? Ciekawią mnie Wasze opinie.
Często się spotykam z rekrutacjami typu:
1. HR interview
2. Soft skill interview
3. Technical interview
4. Live coding/pairprogramming
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@famir96: ja dziekuje na pierwszym callu jeśli proces jest zbyt czasochłonny, albo wymagają zadania do zrobienia.

Rekrutacja w stylu:
- initial call (15 min)
- tech interview/live coding (1.5h)
- pogadanka z menadżerem
  • Odpowiedz
@famir96: kiedyś pierwszy i ostatni raz zrobiłem zadanie. O-------m perfekcyjnie (imo), tydzień po godzinach robione. I nic z tego nie wyszło. Daj sobie spokój
  • Odpowiedz
Możliwość refinansowania każdego kredytu firmowego i poprawienia warunków o minimum 1 punkt procentowy. 0% prowizji.

Banki dwoją się i troją żeby zachęcić do siebie klientów w obliczu braku nowych kredytów oraz spłaty kredytów po podniesieniu stóp procentowych. Teraz oferta skierowana jest do klientów firmowych. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie zobowiązania zaciągane na przełomie 2020 i 2021 roku mogą zostać skutecznie zoptymalizowane.

W nowych ofertach marża stanowi niższą wartość niż w okresie, gdy stopy procentowe były
droetker4 - Możliwość refinansowania każdego kredytu firmowego i poprawienia warunków...

źródło: comment_1663333730nntYdbQCtFoncO1zRednAL.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach