Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@LadnyChlopczyk ok oski
@LadnyChlopczyk: Ze Ci się chciało pisać takie zmyślone historie
- 0
Czy zaproszenie do rekrutacji przez google lub atlassian w 2022 należy traktować w kategoriach pewnego wyróżnienia, czy też nie bo takie zaproszenia na linkedin dostaje kilkaset osób dziennie?
#java #programowanie #programista15k #programista25k
#java #programowanie #programista15k #programista25k
@wpiot: prestiż to chyba przejście przez ich p------e rekrutacje (google).
Po jakości softu atlassiana, to chyba nieszczególnie. Jira 8 i dalej stare dziurawe liby w wersjach sprzed 10 lat, to raczej nie jest "working with cutting edge technology".
Po jakości softu atlassiana, to chyba nieszczególnie. Jira 8 i dalej stare dziurawe liby w wersjach sprzed 10 lat, to raczej nie jest "working with cutting edge technology".
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 9
Mirki i Mirabeki zarabiające miesięcznie powyżej 5tys. na rękę:
-czym się zajmujecie?
-jakie wykształcenie i doświadczenie było wam potrzebne do zdobycia takiej wypłaty, jaka była wasza droga?
-czy pracujecie w miejscu zgodnym z waszym wykształceniem?
-w jakim wieku osiągnęliście ten pułap?
-czym się zajmujecie?
-jakie wykształcenie i doświadczenie było wam potrzebne do zdobycia takiej wypłaty, jaka była wasza droga?
-czy pracujecie w miejscu zgodnym z waszym wykształceniem?
-w jakim wieku osiągnęliście ten pułap?
- 10
@infectum: w moim przypadku odcięcie się od otoczenia i skupienie na nauce pomogło. Wielu ludzi będzie chciało ciągnąć Cię w dół i albo im się sprzeciwisz, albo będziesz tkwił razem z nimi na minimalnej krajowej - takie jest moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@infectum: 5 tys. na rękę to nie jest dużo, zwłaszcza dziś. W wojsku czy policji na spokojnie tyle dostaniesz, jeśli nie masz 26 lat.
- 13
Gdzie szukacie pracy za granicą? Może się dowiem o jakieś nowej stronce
#pracait #programista15k #programista50k #programista25k #pracazagranica #pracazdalna #programowanie #javascript
#pracait #programista15k #programista50k #programista25k #pracazagranica #pracazdalna #programowanie #javascript
Mili moi, potrzebuję jutro biuro do pracy w #krakow, kojarzycie jakiś #coworking, gdzie mogę wziąć tylko jeden dzień?
#programista15k #programista25k
#programista15k #programista25k
#anonimowemirkowyznania
Temat popularny bo IT. Ale może troszkę mniej popularny bo - baba w IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dokładniej, baba ,która chciałaby być w IT.
Od pół roku uczę się frontu, nie tworzę jeszcze cudownych rzeczy, ponieważ nie mogę poświęcać 8h dziennie na naukę, praca, żyćko, obowiązki. Przyjmuję temat na spokojnie, wiem, że jeszcze trochę czasu muszę poświęcić. Skończyłam studia zupełnie nie związane z tematem, ale rozpoczęłam
Temat popularny bo IT. Ale może troszkę mniej popularny bo - baba w IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dokładniej, baba ,która chciałaby być w IT.
Od pół roku uczę się frontu, nie tworzę jeszcze cudownych rzeczy, ponieważ nie mogę poświęcać 8h dziennie na naukę, praca, żyćko, obowiązki. Przyjmuję temat na spokojnie, wiem, że jeszcze trochę czasu muszę poświęcić. Skończyłam studia zupełnie nie związane z tematem, ale rozpoczęłam
@AnonimoweMirkoWyznania: przeczytałem tylko nagłówek, baby w IT to jest taki sam rak jak baby na drodze, dziękuję i pozdrawiam
@AnonimoweMirkoWyznania
No i sama sobie możesz odpowiedzieć w jakim środowisku pracujesz skoro ci tak mówią - toksycznym. Co ci ludzie osiągnęli?
Rób co robisz, rozwijaj się - nawet jak się nie uda to co? Zawsze to coś nowego.
Jakbyś potrzebowała wskazówek jak szukać pracy albo jak stworzyć/poprawić CV to pisz - pomogam odpłatnie :)
No i sama sobie możesz odpowiedzieć w jakim środowisku pracujesz skoro ci tak mówią - toksycznym. Co ci ludzie osiągnęli?
Rób co robisz, rozwijaj się - nawet jak się nie uda to co? Zawsze to coś nowego.
Jakbyś potrzebowała wskazówek jak szukać pracy albo jak stworzyć/poprawić CV to pisz - pomogam odpłatnie :)
Branżowe mircy z zakresu >300k cbl/rok. Płacicie 2132 za ZUS czy ta niższą stawkę? 1.5k afair. Księgowy dzwonił że w tej sytuacji mam dwa wyjścia, płacić od razu wyższą stawkę, albo na końcu roku dopiero dopłacić braki. Jak to u Was wygląda? Z kim rozmawiam to nie wie o tych zakresach i płacą "po staremu" i się zacząłem zastanawiać czy nie płacę za dużo.
#programista25k #programista15k #programowanie
#programista25k #programista15k #programowanie
- 4
@RoundStic: wyszedłem z założenia że nie będę kredytował Państwa Polskiego. Zamiast tego możesz sobie wrzucić na lokatę i zawsze jest trochę odsetek. Plus ta sama kwota po roku to już jest mniej bo inflacja szaleje a kursy walut rosną.
- 2
@RoundStic: Oczywiście że niższą. Sa 2 opcje:
A) od poczatku roku płacisz jedną kwote przez cały rok
B) płacisz narastająco czyli po przekroczeniu danego progu zaczynasz płacic wieksza stawkę i na koniec roku dopłacasz za miesiące w których zapłaciłeś mniej niż wynika z rocznego przychodu
Ja obecnie płace najwyższą stawkę ale za pierwsze miesiące w roku płaciłem srednią stawkę
A) od poczatku roku płacisz jedną kwote przez cały rok
B) płacisz narastająco czyli po przekroczeniu danego progu zaczynasz płacic wieksza stawkę i na koniec roku dopłacasz za miesiące w których zapłaciłeś mniej niż wynika z rocznego przychodu
Ja obecnie płace najwyższą stawkę ale za pierwsze miesiące w roku płaciłem srednią stawkę
Jaki procent procesów kwalifikacyjnych przechodzicie i kończycie z ofertą? #programista25k #programista15k #korposwiat #pracbaza
Jaki procent rozmów przechodzicie?
- 0-20% 23.9% (28)
- 21-40% 7.7% (9)
- 41-60% 14.5% (17)
- 61-80% 10.3% (12)
- 80-100% 35.0% (41)
- dużo 8.5% (10)
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@kijanu_riws: A w którym momencie rozpoczyna się proces? Ja zazwyczaj oblewam proces na pytaniu: "Jakie są Pana wymagania finansowe" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak juz przez to przebrniemy to potem z górki
Na wykopie sami #programista15k #programista25k a płaczą bo mandat 1500 ziko.
- 5
@Yurakamisa: To, że sie zarabia 15k na ręke nie znaczy, że płacenie 1500zł za własną głupotę nie boli ;)
@Yurakamisa: wolę wydać 150 zł na mandat a 1350 zł na dziwki
Czy trzy lata studiów wystarczą aby zostać #programista25k szukaj
@Serendipity_: zdania ekspertów są podzielone
- 0
@Serendipity_: da się nawet bez studiów
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Własne umiejętności i poznanie odpowiednich ludzi w życiu mogą wystarczyć do osiągnięcia sukcesu
- 8
co decyduje o tym jak nam się układa życie zawodowe?
@fake-konto: moim zdaniem jest kilka driverów, w Twoim wypadku to pewnie lenistwo, bo jakby nie to to w tym czasie zamiast 700zł zarobiłbys 1400zł. A oprócz lenistwa (które jest bardzo istotne i nie należy go zupełnie zwalczać bo wpływa na kreatywnosć) to także:
- potencjał intelektualny
- odwaga, wiara w siebie
- ciekawość, skłonność do szybkiego
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Czy warto do IT robić "fancy" CV - ładne, kolorowe, ze zdjęciem, dwoma kolumnami, etc.?
Czy może prosty szablon w Wordzie (bez zdjęcia, wieku, obywatelstwa) jest wystarczający?
#programista15k #programista25k #pracait
Czy może prosty szablon w Wordzie (bez zdjęcia, wieku, obywatelstwa) jest wystarczający?
#programista15k #programista25k #pracait
@gjdfsh: polecam robic na czystym, technicznym, czarno bialym szablonie bez udziwnien.
Sporo narzedzi rekruterskich do filtrowania CV uzywa scraperow i czesto zle to dziala z jakimis fancy rzeczami.
Sporo narzedzi rekruterskich do filtrowania CV uzywa scraperow i czesto zle to dziala z jakimis fancy rzeczami.
"fancy" CV
@gjdfsh: nie ma sensu, HR i tak robią blinda dla osób technicznych z Twojego zajebiuestego CV
- 0
Jak tworzycie CV i pracujecie na b2b, a nazwa waszej firmy to np. Jan Kowalski Usługi Programistyczne.
W jaki sposób uzupełniacie wpisy w CV, dla przykładu:
2014-2015 Firma Januszex (uop)
2016-obecnie Jan Kowalski Usługi Programistyczne (b2b)
Załóżmy że przez ten czas od 2016 do teraz pracowaliście już dla 3 firm, ujmujecie to jakoś w CV czy raczej tylko jak wyżej.
#programowanie #programista15k #programista25k
W jaki sposób uzupełniacie wpisy w CV, dla przykładu:
2014-2015 Firma Januszex (uop)
2016-obecnie Jan Kowalski Usługi Programistyczne (b2b)
Załóżmy że przez ten czas od 2016 do teraz pracowaliście już dla 3 firm, ujmujecie to jakoś w CV czy raczej tylko jak wyżej.
#programowanie #programista15k #programista25k
- 2
Co myślicie o kilku etapach rekrutacji na seniora i o "zadaniu domowym" do zaklepania dla firmy? Uczestniczycie chętnie w czymś takim czy olewacie i szukacie innej firmy? Ciekawią mnie Wasze opinie.
Często się spotykam z rekrutacjami typu:
1. HR interview
2. Soft skill interview
3. Technical interview
4. Live coding/pairprogramming
Często się spotykam z rekrutacjami typu:
1. HR interview
2. Soft skill interview
3. Technical interview
4. Live coding/pairprogramming
- 27
@famir96: ja dziekuje na pierwszym callu jeśli proces jest zbyt czasochłonny, albo wymagają zadania do zrobienia.
Rekrutacja w stylu:
- initial call (15 min)
- tech interview/live coding (1.5h)
- pogadanka z menadżerem
Rekrutacja w stylu:
- initial call (15 min)
- tech interview/live coding (1.5h)
- pogadanka z menadżerem
- 7
@famir96: kiedyś pierwszy i ostatni raz zrobiłem zadanie. O-------m perfekcyjnie (imo), tydzień po godzinach robione. I nic z tego nie wyszło. Daj sobie spokój
Możliwość refinansowania każdego kredytu firmowego i poprawienia warunków o minimum 1 punkt procentowy. 0% prowizji.
Banki dwoją się i troją żeby zachęcić do siebie klientów w obliczu braku nowych kredytów oraz spłaty kredytów po podniesieniu stóp procentowych. Teraz oferta skierowana jest do klientów firmowych. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie zobowiązania zaciągane na przełomie 2020 i 2021 roku mogą zostać skutecznie zoptymalizowane.
W nowych ofertach marża stanowi niższą wartość niż w okresie, gdy stopy procentowe były
Banki dwoją się i troją żeby zachęcić do siebie klientów w obliczu braku nowych kredytów oraz spłaty kredytów po podniesieniu stóp procentowych. Teraz oferta skierowana jest do klientów firmowych. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie zobowiązania zaciągane na przełomie 2020 i 2021 roku mogą zostać skutecznie zoptymalizowane.
W nowych ofertach marża stanowi niższą wartość niż w okresie, gdy stopy procentowe były
źródło: comment_1663333730nntYdbQCtFoncO1zRednAL.jpg
Pobierz- 21
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@fake-konto: oddaj na bombelki złodzieju!!!!
- 120
@fake-konto: 26700 netto? Nie przejmuj się, każdy jakoś zaczynał w IT. Skup się na razie na samorozwoju, a na pewno za jakiś czas pojawią się dobre zarobki.






























Tylko słyszałem, że jeśli firma ma wpisane np. AWS w ogłoszeniu to nie znaczy, że developer będzie miał dużo styczności z awsem.
O co powinienem pytać przyszłego pracodawcę w kontekście clouda w projekcie? Czego mają używać, żeby to się faktycznie nazywalo,