Moje cele na 2026 będą szalone, ale jak się wezmę do roboty, to są realne:

PRACA
1. Zwiększyć legalne dochody dwukrotnie
2. Dokończyć projekt i wejść na produkcję - i żeby nikt go nie zaorał, bo sam złożę ofertę - czyli spinamy pośladki
3. Zacząć, stworzyć i dokończyć co najmniej 1 duży własny projekt - z całej listy pomysłów zapisywanych przez lata
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Horrorystyczny_Demon_Pagona: znany gość to prawda, pracował w CERNie i co chwilę o tym wspominał.
Miał takie ego, że z pewnością musiał mieszkać w hangarze.
10 lat temu może to robiło wrażenie na mnie, z czasem wzbudzało politowanie. Trochę jak jak ten gościu co kiedyś dał te sławne wystąpienie co powinien umieć junior
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: Z takim potencjałem w choooj się zmarnowałeś idąc w programowanie w kontraktornii. Jako lekarz, nawet zwykły pediatra z takimi ambicjami i głodem wiedzy miałbyś naprawdę w choooj renomę i prestiż i stabilizację. Sporo z tych punktów z automatu by się rozwiązało. A tak to tylko się tak rzucasz, od prawa do lewa z tego co obserwuje. Brak Ci poważnego zawodu.
  • Odpowiedz
Siema, posiadam drukarkę 3D Anycubic KObra 2 Neo. Mam z nią nie mały problem. MIanowicie, zrobiłem auto-leveling i całe te inne gówna. Ustawia się cały czas poza stołem i drukuje poza nim tak samo. Nawet już na kropce na czujniku się nie ustawaia tylko kawałek od niej i przyjmuje poziomowanie. Oddać na gwarancję, czy jednak da się coś z tym zrobić??
#informatyka #drukowanie3d #kiciochpyta #programista15k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43: fajne, ale odruchowo na początku zignorowałem jak zobaczyłem słowo "microarchitecture". Tak fronciarze obrzydzili poważne słowa aby nadać dostojności swoim małpim aktywnościom :)
  • Odpowiedz
Kierowcy autobusów miejskich, autokarów i tirów:

to bardzo ciężka i niewdzięczna praca. Wszyscy zarabiamy równo, każdy gowno.

Branża it:

Jesteśmy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z okazji zbliżających się świąt życzę wszystkim #programista15k aby 2026 rok przebiegał spokojnie i pozwolił na łagodne przebranżowienie się zostawiając w tyle nieuchronnie gasnącą branżę IT. Jestem pewien, że z łezką w oku będziecie kiedyś wspominać czasy eldorado. Czasy kiedy własnymi rękami tworzyliście podwaliny pod rozwój SI wiedząc, że jest to podróż w jedną stronę. Wiedząc, że na końcu tej drogi nie będzie już programistów ale będą nowe, ekscytujące możliwości
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach