Słyszał ktoś, aby koszt szkolenia do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej dla kierowców miał wzrosnąć z 3.5tys. do 9tys. w przyszłym roku? Chciałem przenieść sobie zrobienie tej kwalifikacji na przyszły rok, a instruktor z szkoły jazdy twierdzi, że tak urośnie cena w przyszłym roku. Nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie na ten temat.

#kierowcy #tir #prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A(ja) skręca w lewo, B skręca w swoje lewo, C jedzie albo prosto albo prawo, nie widać, bo zasłania B.
Czy A powinien poczekać aż przejedzie B i C, czy może jechać jednocześnie z B?
Ostatnio B tak szybko przejechał, że C prawie we mnie wjechał (skręcał w swoje prawo) jak ja skręcałem w lewo równocześnie z B.
#prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #samochody
Juzbrig - A(ja) skręca w lewo, B skręca w swoje lewo, C jedzie albo prosto albo prawo...

źródło: comment_16375690703RPLih3YI7nhGvFMuq78PP.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Habitican:

Jedynie odwrotnie


Tusk jest normalnym człowiekiem i każdemu może zdarzyć się przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, natomiast Kaczyński nie jest normalnym człowiekiem i jego wszędzie wożą szoferzy.
  • Odpowiedz
jestem rozczarowany, jak zobaczylem ten usmiech adamczyka w połowie wiadomości przed zapowiedzią kolejnych materiałów miałem wrażenie, że zapowie gęsty materiał o tusku a tu tylko krótka wzmianka, że stracił #prawojazdy

czuje sie oszukany

chyba, że szykują coś grubszego na jutro bo nie wierzę, że przepuścili by taką okazję

#wiadomosci #tvp #tvpis #oszukujo #tusk #bekazpisu
Ksemidesdelos - jestem rozczarowany, jak zobaczylem ten usmiech adamczyka w połowie w...

źródło: comment_1637434944BLijERjRpRzoY9Ug6OHyML.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, kto w takim wypadku ma pierwszeństwo? Auto czy tramwaj? Niby to tramwaj musi zmienić pas i ma auto z prawej, ale z drugiej strony uczyli mnie na egzaminie na prawko "tramwaj ma pierwszeństwo zawsze oprócz wyjeżdżania z pętli/zajezdni oraz wjeżdżania na rondo ze znakiem ustąp pierwszeństwa" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ruchdrogowy #prawodrogowe #prawojazdy #przepisydrogowe
https://www.google.com/maps/@51.1149958,17.0242426,3a,90y,162.98h,71.13t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipMNHsHkwqkgQk8sGsorZ8TfVB_dKMHvcfwMQy4!2e10!3e11!7i7680!8i3840

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, kto w takim wypadku ma pierw...

źródło: comment_1637357828tz8YWBB0ZUPMa80ARqypJF.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reksiuzgdyni Nie przekonuje mnie to :) Moim zdaniem jest tu podobnie jakby jechały dwie osobówki i jest to bardzo proste i wbrew twierdzeniom Dworaka i można się z tym nie zgadzać, bardzo proszę. Zaglądamy do ustawy a tam:

Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;


Zatem wynika z tego, że na zwężeniu nie wolno wyprzedzać
  • Odpowiedz