Jaki to jest ku*wa wieśniak xD Na takich ulicach ciężko osobą z lewej strony dołączyć się do ruchu gdy auta się rozjadą. Wieśniak porusza się w lekkim korku i każdy normalny widząc z daleka, że samochód chce się dołączyć do ruchu by jak człowiek go przepuścił a ten twardo tym Passatem jak typowy polak musi jechać i obtrąbić XD

#kononowicz #patostreamy #polskiedrogi #prawojazdy
Analne_Dildo - Jaki to jest ku*wa wieśniak xD Na takich ulicach ciężko osobą z lewej ...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Analne_D---o: trudno się nie zgodzić. W korkach zawsze się cwaniakuje bo inaczej będziesz stać godzinę. Każdy normalny to rozumie. Ale ja za to lubie pato, że wrzuca filmy z których jasno wynika że to on jest głupkiem ;D zwłaszcza teraz jak na b----e jest to się czuje bardzo pewny siebie i robi idiotyczne rzeczy.
  • Odpowiedz
W środę mam egzamin na prawo jazdy. Proszę o plusika na odwagę ()
Dzisiaj miałam ostatnią godzinę jazdy z moim instruktorem i kupiłam mu najlepsze w-----y jakie znalazłam w swoim mieście :3
Trzeba doceniać nauczycieli z powołania <3

#prawojazdy #wyznanie #stres #egzamin
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Za równo tydzień egzamin i nie miała kiedy się ta faktyczna zima zacząć. (,)
#z-------------j ale tak na 2 tygodnie
#prawojazdy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki, jak to jest z przerejstrowaniem samochodu, idę do urzędu, oddaję obecne blachy i czekam 14 dni na nowe? Czy dostaje się jakieś tymczasowe, na czym polega ten dowód miękki? #samochody #prawojazdy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@memento_mori Znakiem A-7 nie da się zmienić pierwszeństwa przy zmianie pasa, znak ten dotyczy wyłącznie skrzyżowania czyli tutaj złączenia dróg. Zmiana pasa ruchu następuje za złączeniem (po to jest ciągła linia żeby wszystko było jasne) i obowiązują wtedy zasady dotyczące zmiany pasa, takie same jak np. na wszystkich bezkolizyjnych wjazdach na autostradę. Nie wiem w jakim celu tutaj ktoś wymalował trójkąty na jezdni jak nie ma komu ustępować bo to złączenie
  • Odpowiedz
@memento_mori Sam znak A-7 jest OK bo tak jak na wszystkich bezkolizyjnych złączeniach ostrzega kierującego, że musi ustąpić na złączeniu, ale ustąpić musi tylko wtedy jak linie będą niewidoczne. Trójkąty ktoś niepotrzebnie wymalował ale spotkałem się już i z liniami zatrzymania w takich miejscach, zwykle jak na pozostałych kolizyjnych pasach są trójkąty to chyba się je przedłuża i na pas bezkolizyjny, nie wiem czy można malować trójkąty np na dwóch pasach
  • Odpowiedz
@niejestemzielonkaa: ja oglądałam pana Grzegorza Formellę, bardzo spokojnie i rzeczowo wszystko tłumaczy. Czy pomogło mi to zdać? Nie wiem, na pewno było mi łatwiej pójść na egzamin po pewnej przerwie od jazdy autem, odświeżyło mi trochę to co już wcześniej wiedziałam
  • Odpowiedz
W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i podczas wchodzenia na przejście dla pieszych. Jeżeli tramwaj dojeżdża do przejścia dla pieszych, to ma pierwszeństwo przed pieszymi. Jednej rzeczy jednak nie rozumiem. Spójrzcie na film dokładnie w 00:45: https://krakow.tvp.pl/1279100/jedz-bezpiecznie Samochód zbliża się do przejścia. Przed przejściem stoją piesi. Z jednej strony samochód musi ustąpić im pierwszeństwa, bo piesi mają pierwszeństwo i jak dojdzie do potrącenia,
dziobnij2 - W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi ma...

źródło: comment_1638080966ipKehIApGwTApYYw1VNmGY.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1396
@dziobnij2: i cały szkopul polega na tym że nie ma czegoś takiego jak zachęcanie pieszego do czekolowiek xD

Ty masz robić swoje czyli ustąpić a pieszy ma robić swoje i ustąpić tramwajowi. Więc tramwaj przejeżdża ty stoisz, pieszy potem idzie ty nadal stoisz i jak przejdzie jedziesz. Czy to takie trudne?
  • Odpowiedz
@memento_mori: rozporządzenie znaki i sygnały drogowe

Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie ruchu, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem pionowym B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.
  • Odpowiedz
Kto ma pierwszeństwo w tym miejscu skrzyżowania - tramwaje jadące z prawej czy samochody zjeżdżające z ronda? Jest to ten punkt Ronda Starzyńskiego w Warszawie.

Chodzi o moment 2:40 w tym filmie
Czy czerwone auto prawidłowo ustąpiło pierwszeństwa? A może to tramwaj powinien ustąpić pierwszeństwa?

Moim zdaniem czerwone auto prawidłowo ustępuje pierwszeństwa, choć na filmiku instruktor uważa przeciwnie. ¯\_(ツ)_/¯
#prawojazdy
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przypadkowy: rondo to skrzyżowanie, póki z niego nie zjechałeś (czyli wciąż jest jakaś możliwa kolizja pasów ruchu np. tramwaju i samochodu), to na nim jesteś i masz pierwszeństwo przed pojazdem, który jeszcze na nie nie wjechał

tramwaj po prawej na pewno jeszcze na rondzie nie jest, natomiast ten z naprzeciwka sprawa dyskusyjna moim zdaniem póki stoi na przystanku, ale po opuszczeniu przystanku na pewno już na rondzie jest
  • Odpowiedz
Mirki eksperci od prawka jazdy, proszę o poradę. Czy możecie proszę mi wyjaśnić, jaki jest sens kategorii B+E. Kompletnie nie rozumiem praktycznego jej zastosowania. O ile C+E czy D+E oczywiście jest jasne i wiadomo, że jest niezbędne do pracy zawodowej, to co realnie daje E do B? Przecież z lekką przyczepką można jeździć na samo B i nawet przewozić nią gabarytowe przedmioty typu łódź. Czy istnieją jakieś realne i uniwersalne zastosowania dla
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

da się wycofać spisane oświadczenie po wypadku? Bo chłop mi wyjechał z parkingu na główna droge i w niego z-------m i potem wraz z kolegami mnie zmanipulowali, ze to moja wina, bo nie mialem swiatel(mozliwe ze nie mialem, nie jestem w 100% pewien), ale no jak to przemyslalem i przedyskutowalem to na pewno nie jest to moja winna w pełni, a ja podpisałem, ze jestem winowajcą XD moge zadzwonic do link4, ze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@quelto: takie oświadczenie jest tak długo ważne jak się do niego przyznajesz. Argumentujesz to identycznie jak tutaj opisałeś. Byłeś w szoku po wypadku, ich było kilku, czułeś się zastraszony i zmanipulowany. Masz jego dane. Dzwonisz do swojego ubezpieczyciela że była kolizja i że tak i tak wyglądało. Sprawa na 70% wyląduje w sądzie, ale racja jest po twojej stronie
  • Odpowiedz
chłop mi wyjechał z parkingu na główna droge i


@quelto: Przeciez wina jest dzbana co ci wyjechal. Nawet jakbys nie mial swiatel to nic nie zmienia. Moglbys co najwyzej dostac mandat za brak swiatel, ale za kolizje odpowiada ten drugi. Bez sadu sie raczej nie obejdzie, ale sytuacja do wygrania ;)
  • Odpowiedz
Ej jestem ciekawa.

Załóżmy na chwilę, że udzielam jazd doszkających na kat B, mam odpowiedni samochód przystosowany do nauki, państwowe papiery i inne niezbędne rzeczy. Natomiast jakaś bliska mi osoba nie może zdać prawa jazdy. Czy mogę wówczas traktować tą osobę jako mojego ucznia bądź uczennicę, i pod pretekstem jazdy doszkalającej pozwalać jej jeździć autem np. załatwiać sprawy czy coś. Oczywiście przy założeniu że jestem i pilnuję tego co robi na przedzie,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach