Mireczki, jest szansa, że nie potrafie w prowadzenie auta, ale mam problem z interpretacja pewnej sytuacji drogowej. Jest skrzyżowanie przecinajace droge podporzadkowana z droga wojewodzka, z jednej strony stoi pojazd A, ktory chce skrecic w lewo, a na przeciwnej stronie stoja dwa pojazdy, wyjazd od strony pojazdow B i C za sygnalizatorem rozgalezia sie na pas do jazdy w lewo i na wprost oraz na prawoskret. Przed sygnalizatorem znajduje sie znak ustap
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kotrea: nie pojazd A ustępuje zarówno pojazdowi B jak i pojazdowi C, nadal jest to jedno skrzyżowanie i w takiej sytuacji pojazd skręcający w prawo ma pierwszeństwo przed pojazdem skręcającym w lewo z przeciwka.
  • Odpowiedz
@Miecio99: znak zakaz zawracania dotyczy najbliższego skrzyżowania, tuż za pierwszymi światłami. A pas lewy służy do jazdy w lewo na tym dalszym skrzyżowaniu, bo na tym najbliższym masz właśnie zakaz skrętu w lewo + zakaz wjazdu na tej drodze poprzecznej.
  • Odpowiedz
jak korzystacie z tych p--------h zjazdów na autostradzie, co jakiś geniusz uznał, żeby je ustawiać pod kątem ostrym do kierunku jazdy? zjeżdżacie całkiem na prawo i wjeżdżacie na wstecznym, czy ze skrajnego lewego pasa próbujecie zatoczyć zakręt i normalnie wjechać przodem (co chyba jest ledwo możliwe bez driftowania i stwarzania zagrożenia)? i czy staracie się nie najechać na ciągła
#prawojazdy #polskiedrogi #motoryzacja
SmacznyPies - jak korzystacie z tych p--------h zjazdów na autostradzie, co jakiś gen...

źródło: comment_1636891130KokLxw5K7IJg0KZVEkZUhl.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżdżę już swoim autkiem od 6 miesięcy, prawko zdałem w maju, a moja dziewczyna się na mnie wścieka, że każę jej być cicho w samochodzie, zwłaszcza w miejscach, którymi jadę pierwszy raz i są dla mnie skomplikowane.

Jak ona może nie rozumieć, że prowadzenie rozmowy rozprasza?

Abstrakcją dla mnie jest to, że tyle osób jeździ z telefonami, a nawet z telefonem i papierosem jednoczesnie i uważają, że to nic takiego i panują
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kimunyest95: najlepiej, to wyrobić sobie taki nawyk, że jak jedziesz z kimś autem, to mimo że on cały czas coś mówi do ciebie, to w momencie jakiegoś skomplikowanego skrzyżowania gdzie trzeba być bardziej czujnym, to zwyczajnie skupić większą uwagę na skrzyżowanie niż na rozmówcę. Ewentualnie nawet go w tym momencie nie słuchać kompletnie, i po wykonaniu manewru zwyczajnie powiedzieć mu żeby, powtórzył to co mówił. Ja np. gdy odwoże kumpla
  • Odpowiedz
@Gitamina_W: a to akurat jest raczej całkowicie normalne. zwyczajnie jak masz zbyt głośno radio, na tyle że zagłusza dźwięk samochodu, to wtedy nie masz takiej kontroli nad samochodem, nie oszukujmy się, samochodem głównie operuje się poprzez jego dźwięk, i jak jadę przy zbyt głośno odkręconym radiu, to często potrafię zbyt odkręcić obroty, bo zwyczajnie nie słyszę samochodu.
  • Odpowiedz
Jakie #przepisydrogowe reguluja sytucje, gdy na skrzyżowaniu oba auta jadące z naprzeciwka chcą skręcić w lewo? A dokładnie to gdzie jest opisane czy trzeba na szeroko najpierw się wyminąć i potem skręcić, czy też od razy można skręcac bez wymijania się?

#prawojazdy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć! Jest mi strasznie głupio i trochę wstyd bo po raz czwarty podchodzę do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Uczę się bardzo dużo, zazwyczaj średnią mam 70 punktów, gdy wykonuje testy w domu. A gdy idę na egzamin to zaczynam się mocno stresować i często nie jestem pewna swoich odpowiedzi. Zaczynam się zastanawiać i błądze, w skutek krótkiego czasu na odpowiedź - zaznaczam tą złą.
Na pierwszym egzaminie miałam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: bo tu nie chodzi o to by te 3 koła pytań przerobić na pamięć, tylko o to by zdecydowaną większość z nich zrozumieć i potrafić ogarnąć - co zrobić/jak się zachować w danej sytuacji. Oczywiście, że są rzeczy, które faktycznie trzeba wykuć na pamięć/zrozumieć, bo nie da rady inaczej ich ogarnąć np. ile możesz jechać na jakimś typie drogi, jaki znak jest od czego, kto ma gdzie pierwszeństwo itd.,
  • Odpowiedz
@Ravciu: jest tak jak mówisz, do jednej syt na zdj może być z 5 różnie ułożonych pytań więc trzeba się skupić i uważnie czytać pytania. Sama na początku tych testów czytałam je za szybko i przez to popełniałam zbyt dużo błędów, bo pyt było tak skonstruowane ze jedno słowo źle przeczytane ozn źle zaznaczona odp. Z czasem jak ogarnęłam że czasu spokojnie starczy na przeczytanie 5x pytania wyluzowałam i jest
  • Odpowiedz
Czy na egzaminie w strefie ruchu mogę jechać cały czas na 2 czy się gość przyczepi( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy już czas, by Kodeks Drogowy przepisać na nowo? Aktualnie referencyjna ustawa Prawo o ruchu drogowym (aktualizowana od 1997 r.) składa się w pliku PDF z 307 stron, wisi sobie ona na stronie sejmu i w dzienniku ustaw i tam jest wykładnia prawa. W tekście, który powinien określać prawa i obowiązki uczestników ruchu znajdziemy tematy takie jak: komunikacja z CEPiK, kwestie związane z homologacją pojazdów, produkcją tablic rejestracyjnych itd. Nie ma natomiast
pogop - Czy już czas, by Kodeks Drogowy przepisać na nowo? Aktualnie referencyjna ust...

źródło: comment_1636716826p2EssFUHazauO50cDLciOv.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Eh nauczyli mnie w szkole jazdy parkować „na skręcanie” - lusterkami byłem na wysokości linii to kręciłem maksymalnie i się mieściłem. Wczoraj próbowałem tak zrobić 4,5 metrowym sedanem i No nie działa.

Pół biedy gdy obok niczego nie ma, ale drugie auto i ta technika = hamowanie przed zderzakiem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #samochody #prawojazdy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co sądzicie o stronie teoria.pl? Rozwiązywał ktoś i potwierdzi ze na tej stronie są aktualne testy albo poleci coś innego?
#prawojazdy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam pytanie. Czy mozna usunąć całą historię auta tak żeby nie było po niej śladu? Znalazłem sobie autko, prawie to czego szukałem. Mam jednak problem, bo auto w 2018 r zostało sprowadzone do Polski i od tego momentu wszystko jest, wszystkie przeglądy, wszystko.. ale poniżej tego 2018 czyli w czasie gdy był u Niemca nie ma nic. Sprawdzałem na carvertival, autodna i jeszcze jakies tam jedno. Wszedzie jest to samo, historia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpalaczBenzyny: Auto jest z 2005r. 13 lat było u Niemca i przez ten czas, nie byłoby żadnego przeglądu, ani nic, które powinno wpisać się do systemu? Sprawdzałem sporo aut i każdy nawet największy szrot, ma choc jedną taką wizytę wpisaną do systemu jesli chodzi o Niemcy, a tutaj nie ma kompletnie nic, jakby auto nie istniało, dlatego się zastanawiam nad tym.
  • Odpowiedz
Przedstawiam Wam Janusza roku.
Naprzeciwko mojego domu są roboty drogowe, jest zakaz wjazdu, który nie dotyczy tylko mieszkańców. Ale JANUSZ pomyślał że co tam, on jest królem szos i się zmieści i wiecie co?

Dzban się zakopał, teraz sterczy przednimi kołami w żwirze XDD

#prawojazdy
R.....h - Przedstawiam Wam Janusza roku. 
Naprzeciwko mojego domu są roboty drogowe,...

źródło: comment_1636644659MyrAGPlnJ6XTcRs7G4lUyn.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jestem młodym kierowcą. Niedzielnym dla wielu. Odwaliłem coś, w co aż trudno uwierzyć. Wczoraj rano, chcąc trochę pojeździć, poszedłem do auta. Szyby były mokre, przez co widoczność mocno ograniczona. Pokręciłem się przy aucie, osuszyłem szyby i w drogę. Po przyjeździe zacząłem oglądać auto. Okazało się, że tylne, prawe drzwi są tylko domknięte. Musiałem za lekko nimi uderzyć i zamek się nie wpiął. Drzwi na miejscu, spoko, ale martwi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak nie zdam #prawojazdy tak powiedzmy 5-6 razy, to warto się wybrać do Łomży? Już nawet nie chodzi o to, że nie umiem jeździć (chociaż pewnie jestem c-----y) tylko przez to ze na egzamin muszę czekać około 2 miesiące, każda próba bardzo mnie stresuje :(
Do tego stopnia, że nawet jak na jazdach z instruktorem zrobię łuk i górkę poprawnie 100/100 razy, to na egzaminie tak mi noga drga,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xreak: nie jest Ci pisane kierowanie samochodem, odpuść sobie bo nie ma sensu. Jak się boisz jeździć z egzaminatorem to mając jakąś stresowa sytuację na drodze obsrasz zbroje i jeszcze jakis wypadek śmiertelny spowodujesz
  • Odpowiedz
@Mietek_02: Tak, bo Emigracja do jednego z najdroższych państw na świecie dla jełopa z piwnicy to takie proste XD

Nie dasz rady wynająć tam nawet mieszkania, a jak będziesz siedział bezdomny to cie deportują i Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz