Mirki, potrzebuje zdać nową teorie na kategorie A
Ostatnim razem teorie zdawałem jeszcze gdy pytań było 400
Szukam jakieś dobrej strony z pytaniami, w szkole jazdy mają też swoje materiały, po które mogę podjechać, ale chciałbym poznać opinie ludzi którzy ostatnio zdawali jaki jest obecnie najlepszy sposób

#prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tacy tirowcy bezmozgi po podstawowce,analfabeci,sikajacy do butelek, gotujacy bigos w miedzyczasie w szoferce podczas jazdy powoduja STATYSTYCZNIE najmniej wypadkow ze wszystkich grup kierowcow na drodze, CIEKAWE CO?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tymczasem motocyklisci czyli najmniej liczna grupa powoduje STATYSTYCZNIE najwiecej bledow i wypadkow,
Osobowki troche lepiej ale dalej DUZO.DUZO gorzej od Tirowcow.

No to ja bys se zyczyl zeby przecietny kierowca byl jak ten tirowiec,analfabeta, Wtedy zamiast 17.973 rannych i zabitych co roku bylo
adamsowaanon - Tacy tirowcy bezmozgi po podstawowce,analfabeci,sikajacy do butelek, g...

źródło: Tirowcy bezpieczni

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wezsepigulke: to jeszcze bardziej skomplikowane. W cepiku na autach osobowych jest sporo martwych dusz, aut rozebranych nielegalnie lata temu.

Ciężarówki robią 100-150kkm rocznie, osobówki... 13,4kkm i to przy medianie zaledwie 10kkm.

Sporo polskich ciężarówek jezdzi jednak za granicą przez 3/4 przebiegu. Ale z drugiej strony jesteśmy krajem tranzytowym dla takich potęg transportu jak Litwa czy Ukraina, a ich wypadki są też w tych statystykach.

Można śmiało założyć że to najbezpieczniejsza
  • Odpowiedz
@Krupier: Niestety to wynikowa marnej edukacji na kursach.
Ludzie nie rozumieją gdzie kończy i zaczyna się skrzyżowanie, i co jest jakim manewrem. Ile razy widziałem jak ktoś mylił wyprzedzanie z wymijaniem albo czym jest wyprzedzanie "na trzeciego"; a p--------y o włączaniu się do ruchu z rozbiegówki, jak tutaj, to już wogóle apogeum.
Przepisy, które często wyglądają jak pisane na kolanie i szum medialny(pierwszeństwo na przejściach i suwak z najświeższych zmian)
  • Odpowiedz
Chlop se po Izerach łazi, schodze ze szlaku i widze ze auto na rozstaju dróg stoi i kierowca se gada ze stara babą gdzie tu stanąć
Drogi lesnie z zakazem wjazdu albo normalna droga, ale z zakazem zatrzymywania.
I pada konkluzja: stań tutaj, zakaz wjazdu to nie zakaz zatrzymania.
Jak uradzili tak zrobili xD
Kurtyna

#polskiedrogi #prawojazdy #patologiazmiasta #konfitura
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zagadka. Jakie tu jest ograniczenie prędkości jadąc w przeciwnym kierunku, niż kierunek w którym patrzy fotoradar. Teren nie zabudowany, po skrzyżowaniu.
Pinezka: https://maps.app.goo.gl/hBzyzA8g5L7zdm9Z6?g_st=ac

Moim zdaniem skoro jest to teren niezabudowany, a skrzyżowanie odwołuje prędkość, to za skrzyżowaniem jest 90. Natomiast w opisie fotoradaru pisze, że ograniczenie jest do 50.

#motoryzacja #prawo #prawojazdy
Nullek - Zagadka. Jakie tu jest ograniczenie prędkości jadąc w przeciwnym kierunku, n...

źródło: 10877

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nullek Za skrzyżowaniem jest 90, opis fotoradaru odnosi się do kierunków, dla których robi zdjęcia, czyli powinien robić zdjęcia tylko od przodu. Wszystko się zgadza.
  • Odpowiedz
@Nullek: skoro mamy gadać jak autyści no to skoro pytasz o ograniczenie to po co wrzucasz rozpiskę fotoradaru? :]
przecież opis fotoradaru nic nie znaczy dla oznakowania limitów na drodze przy której stroi,

masz znak 50 to ograniczenie 50, za skrzyżowaniem jest 90,

można sobie rozmyślać czy przejście i fotoradar jest w obrębie skrzyżowania, gdzie obowiązuje 50,
czy jest już poza obrębem gdzie jest limit 90
  • Odpowiedz
#prawojazdy jak wygląda sytuacja w przypadku posiadania kilku kategorii i przekroczeniu 24 punktów? Tracę uprawnienia na wszystkie kategorie do czasu ponownego zdania egzaminu sprawdzającego na każdą kategorię?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj, zupełnie przez przypadek, dowiedziałem się, że dzieci w naszym kraju NIE MOGĄ legalnie jeździć na #rower jeśli nie mają karty rowerowej.

Niepełnoletni rowerzysta, który ukończył 10 lat, może poruszać się rowerem po drogach publicznych samodzielnie wyłącznie wtedy, kiedy posiada kartę rowerową ! Jeśli jej nie ma, nie może korzystać z drogi, z jezdni, ścieżki rowerowej czy też chodnika na rowerze. Co gorsza, zgodnie z prawem, nawet pod opieką osoby dorosłej.


https://olawa.policja.gov.pl/doa/aktualnosci/bieza/67843,KARTA-ROWEROWA-JAKIE-DAJE-UPRAWNIENIA-I-KOMU-JEST-POTRZEBNA.html

Taką
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach