#pit 21/22 lata here. Niby do 26 roku życia bez pit. Zeszły rok to był pierwszy, gdzie nie pracowałem na czarno ( ͡° ͜ʖ ͡°). 3 dni na jakichs iwentaryzacjach z inwentury.pl Łącznie zarobiłem tam 362 zł xD
I strasznie mi spamią na poczcie, żebym to pobrał. Czy ja się muszę jakoś z tego rozliczać? Muszę gdzieś składać ten PIT czy coś, czy mogę olać po
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki
Kiedyś przez portal MF była opcja złożenia online formularzy SD-Z2 (spadki) i paru innych. Teraz wszystkie opisy kierują do urzadskarbowy.gov.pl, ale tam nie ma w ogóle opcji składania tych formularzy. Da się to jeszcze gdzieś online wysłać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@hoym: no właśnie tam jest napisane "Nie można już składać formularzy PCC-2 i SD-2 przez Portal Podatkowy. Aby to zrobić, zaloguj się do e-Urzędu Skarbowego.". Ale mam konto na PP i wypełniłem ten formularz, dogadam się jeszcze z pozostałymi zaintersowanymi i najwyżej na wyślę na rympał :)

A jak nie przejdzie, to w eurzędzie jest pismo ogólne i tam wybór SD, ale trzeba miec już wypełnione. Utrudniają na potęgę.
  • Odpowiedz
#pit #podatki

Czy będzie problemem dla US fakt, że zapomniałem wprowadzić żony jako współwłaścicielki konta bankowego w formularzu zwrotu podatku?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej, czy jeśli holduje krypto od 2021 (w 2022 wykazałem w PIT 38 koszty). W tym roku nic nie dokupiłem. Czy zakupy z 2021 przenoszę na kolejny pit 38 w tym roku? #kryptowaluty #podatki #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mieli, jeśli normalnie pracuję na etacie, a chciałbym w wolnym czasie siebie dorobić jaki jdg, to jak to będzie opodatkowane? pani etat, osobno jdg? Czy może być etat na skali,a jdg na ryczałcie? #podatki #praca
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy osoba poniżej 26 roku życia musi wypełnić pit? Bo to będzie 3 rok z rzędu, gdzie wpisuje same zera, a mi mówili, że mogę to olać, a sam już nie wiem.
#pit #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szukam_cebul: w zależności od tego czy przysługiwało ci prawo do odliczenia VAT przy zakupie będziesz musiał zapłacić VAT. Z dochodowka możesz go przenieść do majątku prywatnego i przekazać darowizną np żonie. Ona będzie mogła sprzedać po 6 msc i nie zapłacisz dochodowki
  • Odpowiedz
@DAISY128: bo przecież banki nie działają w sobotę ani niedziele, dostaniesz w przyszłym tygodniu, gdzieś czytałem, że kwoty do 5000 rozliczają szybko
mi przyszło to ostatnim przelewem wczoraj, później by nie przyszedł elixir czy jakoś tak
  • Odpowiedz
Cześć. Załóżmy, że jestem Vatowcem i świadczę usługi marketingowe. Mam jednego klienta z kraju, który jest w UE i jednego spoza UE. Jak to wygląda z Vatem? Czy dobrze rozumiem, że w przypadku kontrahenta spoza UE wybieram stawkę O.O (odwrotne obciążenie), a dla klienta z kraju UE stawkę NP (nie podlega)?

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytając tego typu artykuły https://bezprawnik.pl/taniec-na-rurze-w-kosztach-firmy/ nasuwa mi się pytanie.
Też mam stresującą pracę a ciągłe siedzienie przed kompem niszczy mi plecy, wysoki stres wykańcza psychicznie.
Czy w takiej sytuacji mogę się starać o indywidualną interpretację podatkową i np wrzucić w to koszta fizjo albo zajęć z instruktorem boksu które pomagają mi zadbrać o zdrowie i działają odstresowująco ?
#programista15k #prawo #podatki #urzadskarbowy #programista25k
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zajęć z instruktorem boksu które pomagają mi zadbrać o zdrowie i działają odstresowująco ?

Jakbyś wrzucił to w koszty, to Morawiecki sam zostałby tym instruktorem a potem w czasie sparringu zaprezentował umiejętności Mike'a Tyson'a z jego prime time w latach 80.
@Crisu:
  • Odpowiedz
Dzięki automatyzacji zwroty podatku z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni.

Więc albo do jutra(15+10) albo to 10 dni roboczych

#pit #zwrotpodatku #podatki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #podatki
Kraków- dostał już ktoś może zwrot podatku? Złożone 15 lutego z samego rana status 200 przez cały czas do dzisiaj, w poprzednich latach już byl. Dzieki!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach