#podatki
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
870
Człowiek bez wstydu

Ciagle mu mało i mało
z- 94
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Straty z lat ubiegłych a 100% odliczenie straty od akcji. Tak, da się!
Oczywiście tutaj wszyscy mamy zyski ale trochę teorii nie zaszkodzi.
Zacznijmy od krótkiej teorii (przykłady na dole postu). Punkt 1 zna każdy ale już o drugim nie
źródło: straty z lat ubiegłych
Pobierz- 3
Niezależnie od tego czy jest dochód czy strata trzeba złożyć PIT-38 :)
Nie ma ujemnej kwoty tylko koszty przewyższają przychody.
72
Polska skarbówka wyciągnie ręce po podatki Ukraińców?

- Gdy ukraiński uchodźca przebywa w Polsce ponad 183 dni i wciąż pracuje (np. zdalnie) dla ukraińskiego pracodawcy, to ten co do zasady powinien zaprzestać poboru zaliczek na PIT. Uchodźca powinien zacząć płacić te zaliczki do polskiego urzędu skarbowego i tu złożyć rozliczenie roczne.
z- 24
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Witam temat był wiele razy wałkowany ale teraz nie umiem znaleźć rozwiązania konkretnie mojego problemu.
W 2021 kupiłem krypto za ok 2.5k pln ale nie zgłosiłem tego w pit38,do tego czasu nie sprzedawałem tych krypto wiec żadnych zysków z tego tytułu nie miałem.
Dodam tez że w zeszłym roku również kupowałem krypto.
Teraz dopiero dowiedziałem się, że jednak muszę to zgłosić żeby było wszystko
#zwrotpodatku #pit37 #pit #pity #podatki
@Logan00 ja tak samo jak ty rozliczyłem, rano 15.02 i dalej cisza.
Zakładając że nie masz kosztów, Całą kwotę VATu przerzucasz dalej do urzędu.
To nie jest takie same koszty dla pracodawcy jak Twoja wypłata, bo on sobie odejmuje ten VAT co płaci Tobie, od tego co powinien zapłacić urzędowi skarbowemu 1:1
Znalazłem info że terapia podchodzi pod tę ulgę
https://strefabiznesu.pl/ulga-rehabilitacyjna-w-pit-co-wchodzi-w-jej-sklad-kto-ja-otrzyma-co-z-ulga-rehabilitacyjna-na-psychoterapie/ar/c3-17274471
#pit37 #podatki #psychoterapia
- 0
UoP - 12k brutto (8,5k netto)
B2B - 13,5k brutto (10,4k netto + VAT)
Dobrze rozumiem, że przy B2B pracodawca wliczył VAT w swoje koszta? Czy jest to normalna, legalna praktyka?
- 1
Następnie decyduje się zwrócić produkt. Sprzedawca zgadza się, jednak żąda przyjęcia faktury korygującej.
Czy muszę teraz jednak księgować fakturę za zakup + fakturę korygującą? Czy nie muszę nic robić?
Jeśli muszę księgować - co jeśli zacznę kupować produkty na firmę której nie lubię i potem zwracać te produkty?
- 0
jak odliczyć krew w e-pit przez podatki.gov.pl ? pierwszy raz to robie i cykam się że coś źle wpisze
#krwiodawstwo #krew #podatki #epit
- 0
1. Każdą transakcję zaokrąglam do pełnych groszy
2. Sumuję wszyskie transakcje, a potem zaokrąglam do pełnych groszy
I jak zaokrąglam to jak, normalnie od 5 w górę, czy jakoś p-------e?
#podatki #kryptowaluty #pit
- 0
- 0
#programista15k #b2b #it #podatki #praca #prawo #programowanie
8
Wyślij zdjęcie licznika urzędnikowi albo wyrejestruje ci samochód.

Zdjęcie licznika albo wyrejestrowanie samochodu. W taki sposób urzędnicy stanu Wiktoria w Australii zamierzają dochodzić od obywateli należnych podatków od samochodów elektrycznych.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#pit37 #pity #podatki #rozliczeniepodatkowe
5
Czym jest czynny żal? Wyjaśniamy zasady oraz warunki skuteczności czynn

Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.
z- 3
- #
- #
- #
- #
"Obowiązek zawarcia umowy o zarządzanie PPK dotyczy również tych pracodawców, którym wszyscy pracownicy złożyli deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK (nie dotyczy to tylko mikroprzedsiębiorców - art. 13 ust. 1 pkt
- 1
Księgowa mi wypowiedziała umowę na koniec zeszłego roku „bo ona jest stara, nie chce jej się uczyć i za dużo kombinuje”. Wiecie jakieś interpretacje indywidualne, B&R, IPBOX i te sprawy.
No dobra, to zmieniłem na inną, też polecana, dobre opinie. Ale kuhwa po miesiącu wynikła sprawa, że za poprzedni rok trzeba zrobić korektę zeznania rocznego pit, pilna sprawa generalnie.
Stara księgowa zlewa mnie, nie odzywa się, powiedziała, że ma




















W przypadku gdy chcę wziać auto w leasing - jaką formę opodatkowania przyjąć - ryczałt 8,5% dla QA czy liniówka 19%?
Leasing to będą jedyne koszta generowane przeze mnie.
#jdg #b2b ##ksiegowosc #biurorachunkowe #pracait #dzialanoscgospodarcza #podatki
Na ryczałcie odliczam vat z leasingu + mam niski dochodowy 8,5%
Na liniowym odliczam vat i dochodowy, który jest wyższy (19%) + wyższa stawka zdrowotna (714,00 zł)
Wg https://www.kalkb2b.pl/
przy 800 zł netto + VAT ryczałt wychodzi 14 040,07 zł natomiast liniówka 12 176,00 zł przy zerowych kosztach.