#kryptowaluty #krypto #binance #finanse #jdg #podatki CZesc, mam takie pytanie,m szef zagranicznej firmy z ktora wspolpracuje mowi ze w tym miesiacu maja jakies problemy z bankowościa i moze mi wypłącić pieniądze poprzez giełde Binance, mam sobie otworzyc tam konto, on mi przesle to w krypto walucie USDT / TRC20 no i ja sobue moge to wypłąić potem do banku. Moża
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZawzietyRobaczek: Stablecoiny nie są pieniędzmi, tylko towarem, więc zachodzi barter. W EU jest projekt, który pozwoli traktować takie stablecoiny jako e-pieniądze (MiCAH), ale na razie trzeba je traktować jako towar. Warto też mieć świadomość, że nikt nie widział rezerw Tethera (emitenta USDT), podobnie z Binance BUSD. Obecnie Circle (emitent USDC) ma jako taką reputację i podlega pod Komisję Nadzoru Finansowego cywilizowanego kraju, ale też jest sporo niepewności związanych z ich
  • Odpowiedz
Mam pytanie co do sprzedaży przedmiotów wirtualnych: na przykładzie kont w grze. Powiedzmy ze zakładałbym konta, one po czasie (nie grając) dostawałyby bonus i mógłbym je sprzedawać. Mając firmę jaka stawkę można tu zastosować bo trochę się gubię w tym kiedy przedmiot jest np. przetwarzany to już jest inna stawka. Można to rozliczyć mając ryczałt? Co jeśli chciałbym się takiego czegos podejmować a firma działa w innej branży, jedynie zmiana kodu pkd?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@userrrr: do gry, nie wiem po co drazysz na temat o który w sumie nie pytałem. Przedstawiłem w jaki sposób to funkcjonuje, jaka w tym moja rola i pytam o rozliczenie.
  • Odpowiedz
@Dustaf1: Pytam, bo to kluczowe, bo to co chcesz robić, to zdaje się nielegalne z punktu widzenia prawie każdego regulaminu jakiekolwiek gry. Multikonta, kody i inne wgranie modów zawsze były nielegalne i karane przez adminów dlatego, że to niesprawiedliwe względwm innych graczy. Jaki byłby sens gry grając z kimś kto uczciwie przechodzi gre z kimś kto wklepał kody i wgrał mody by ułatwić sobie przejście fabuły?
( ͡° ͜
  • Odpowiedz
#pit #podatki #prawo #niemcy Znalazłaby się jakaś dobra dusza, która pomogłaby mi wypełnić PIT 36 ZG? Chodzi mi głównie o przepisanie danych z Niemieckiego PITu do Polskiego formularza PIT 36 ZG. Tam trzeba przeliczyć euro na złotówki itd. ogólnie mam pierwszy raz taką sytuację, do tej pory wypełniałem PIT 37. Odpalę komuś coś za pomoc ;)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki #ksiegowosc

Mireczki mam pytanie,

Nadszedł czas deklaracji podatkowych za 2022, w e-urzędzie skarbowym nie widzę automatycznie wyliczonego pitu (Rozliczam się ryczałtem na JDG) - rozumiem że nie ma wyliczonego automatycznie PITu dla mnie (bodajże PIT-28) tylko muszę robić sam? Pytam bo wiem że na UOP to się elegancko wylicza wszystko samo.

W
janek_kos - #podatki #ksiegowosc

Mireczki mam pytanie,

Nadszedł czas deklaracji pod...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lronman: pewnie ze czekam, w tym państwie jedynie jak trzeba ci zabrać pieniądze to robią to natychmiast, jak trzeba coś oddać to ostatniego ustawowego dnia Ci wpłynie, jeżeli wpłynie ;)
  • Odpowiedz
Pomagam rozliczyć PITa znajomej. Chciała skorzystać z ulgi dla seniora (0 PIT po 60 r. ż.) Problem polega na tym, że w PIT-11 który dostała (UOP) zaliczkę na podatek ma wpisaną w polu 94 (inne źródła) zamiast w polu 47 (przychody po 60 r.ż.). W teorii powinna dostać cały zwrot podatku, ale na "Twój e-pit" tego się wyklikać nie da, bo nie ma zaliczki w odpowiednim polu, Miał ktoś taką sytuację? Na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@7damian7: Jak sam to poprawisz, to na 99,999999% będzie wezwanie do czynności sprawdzających i korekty zeznania, bo się nie będzie zgadzać z PIT-11 w US. Niech księgowa nie p------i, tylko wystawi poprawną korektę. Może ręcznie jak program nie ogania.
  • Odpowiedz
Witam Panów i Panie, przychodzę z następującym pytaniem - mam do rozliczenia podatek za pracę w Holandii (praca przez agencję jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie, wszelkie payslipy mam w wersji elektronicznej), niestety byłem leniem i mam w tej kwestii trochę zaległości. Do rozliczenia mam następujące lata:
2020 jeden mies
2021 sześć mies
2022 trzy mies
Pytania są następujące:
1. Trafiłem nieraz na reklamy firm które zajmują się rozliczaniem holenderskiego pitu, czy ktoś z nich korzystał, to legit?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,

Pracuję na umowę o pracę+ mam jakieś grosze z dywidendy. Czy powinienem je rozliczać na jednym PIT (tj PIT-36) i sumować wartości dla obu PITów (tego z pracy + przychody z dywidendy)?

#pity #podatki #pit36
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DariuszWielki: Chyba osobno to się rozlicza (PIT 8?). Tak robiłem w zeszłych latach. W tym roku bank (mój makler) przysłał info, że nie mam nic do rozliczenia, więc zwątpiłem czy dywidendy się liczą. Ale może niech lepiej jakiś ekspert się wypowie.
  • Odpowiedz
Chcąc wypłacić pieniądze z PPK przed 60 rokiem życia muszę:
a) odjąć od całości dopłaty od państwa
b) od wpłat pracodawcy odjąć 30%
c) od kwoty przychodu kapitałowego odjąć 19% podatku Belki

I nie do końca rozumiem podpunkt C.
Finesta - Chcąc wypłacić pieniądze z PPK przed 60 rokiem życia muszę:
a) odjąć od cał...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-27 202335

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Finesta Gdybyś chciał skorzystać z opcji zwrot (bo tak się nazywa wypłata przed 65 rż.) to dostaniesz całość swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy (pozostałe 30% jego wpłat pójdzie na Twoje konto w ZUS). Dopłaty od Państwa przepadają
  • Odpowiedz
@Finesta: Zwróć uwagę, że suma wpłat nie równa się twoim środkom. Czyli twoje środki wypracowały niecałe 100 zł i to zapewne od nich byłyby pobrane te 19% belki.
  • Odpowiedz
Hej, czy ktoś z Was ma kogoś bliskiego kto zbiera 1,5% podatku? Jak tak to poproszę o KRS/dopisek, może być na priv. Kiedyś też zbierałam dla bliskiej osoby i wiem jak każda złotówka się liczy. W tym roku trochę mi się uzbierało i nie chcę oddawać na coś przypadkowego, tylko na osobę, która naprawdę potrzebuje.

#podatek #podatki #pit #fundacja #rozliczenie #pomoc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach