Wie ktoś czemu ciągle nalicza mi kwotę 0,00zł na ulgę na dzieci (przy picie 37), pomimo wpisania danych na dwójkę dzieci na ulgę prorodzinną? (portal podatki.gov.pl - Twój e-PIT) #pit #pit37 #pit11 #ulgipodatkowe #ulgi #rozliczeniapodatkowe #podatki
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@arcywow: cytat:
- Dlaczego nie dostałam ulgi na dziecko?
Jeśli kwota odliczenia ulgi prorodzinnej przekracza sumę zaliczek na podatek pobranych w trakcie 2022 roku, to podatnik może otrzymać zwrot niewykorzystanej ulgi na dzieci, pod warunkiem, że zauważy to w usłudze Twój e-PIT i samodzielnie uzupełni pozycję „Dodatkowa kwota do zwrotu z ulgi na dzieci”
- Dlaczego nie dostałam ulgi na dziecko?
Jeśli kwota odliczenia ulgi prorodzinnej przekracza sumę zaliczek na podatek pobranych w trakcie 2022 roku, to podatnik może otrzymać zwrot niewykorzystanej ulgi na dzieci, pod warunkiem, że zauważy to w usłudze Twój e-PIT i samodzielnie uzupełni pozycję „Dodatkowa kwota do zwrotu z ulgi na dzieci”
- 0
@hsams: no to widzisz, WIWAT PIS
- 1
- 0
216
Skarbówka za 2022 rok odda nam więcej niż zwykle. Wszystko przez Polski Ład

W tym roku dużo jest nadpłat podatku i są one pokaźne – mówi Jarosław Szczepański. Zwraca zarazem uwagę, że szacowana kwota dopłat podatku spadła w tym roku (w porównaniu do zeszłego) z poziomu 2 mln zł do 1,2 mln zł. Jak to możliwe? To efekt „sprzątania” po uldze dla klasy średniej.
z- 98
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Jak mam się zalogować do e-urzędu za pomocą dochodu z poprzednich lat, jak później wymagają podać kwotę nadpłaty a ona wynosiła 0 PLN xDD Oczywiście po wpisaniu 0 wyskakuje błąd
Kwota nadpłaty/do zapłaty z PIT za 2021 r. to kwota, która wynika z rozliczenia za 2021 r. inna niż 0 (zero). Znajdziesz ją w jednej z pozycji:
#podatki #pit37 #pit11 #pit #pity
Kwota nadpłaty/do zapłaty z PIT za 2021 r. to kwota, która wynika z rozliczenia za 2021 r. inna niż 0 (zero). Znajdziesz ją w jednej z pozycji:
#podatki #pit37 #pit11 #pit #pity
283
Ile kosztuje Polaków inflacja? Najostrożniej licząc, min. 150 mld zł w 2022 r.

Chociaż w Polsce silnie interwencjonistyczna polityka gospodarcza jest wciąż czymś nowym, w związku z czym jej długoterminowe koszty dopiero poznamy, to już teraz oszacować wielkość podatku inflacyjnego (kwoty o jaką w wyniku inflacji skurczyła się realna wartość zasobów firm i gospodarstw domowych)
z- 45
- #
- #
- #
- #
- #
@coolcooly22: NIe do końca, była stała względem podstawy, 9% z 60% prognozowanego średniego wynagrodzenia czyli w 2023 byłoby to 374.49 zł i tyle kosztowała kogoś kto nic nie zarobił bo jak ktoś zarabiał to mógł odliczyć 7,75%/9% czykli 322,48 odliczane było od podatku w rezultacie koszt takiej składki to było 52zł
Wyszło mi troche mało ale mniej wiecej takie wartości były 2 lata temu, może podstawa na zdrowotne była inna
Wyszło mi troche mało ale mniej wiecej takie wartości były 2 lata temu, może podstawa na zdrowotne była inna
@coolcooly22: Zgadza się, podstawe można było sobie wybrac ale kazdy leciał na minimalnej, tylko kobiety w ciazy sobie zwiekszały bo na tej podstawie jest wypłacane tez chorobowe ( jak ktoś płaci). Ja jedna kuważam że te ~50zł to było troche chore i wtedy było to stanowczo za mało ale warto sobie przypomnieć ja kwygladała ewolucja składki zdrowotnej.
0. Kiedyś słuzba zdrowia była finansowna z budżetu i nie było składki zdrowotnej.
1. Ktoś
0. Kiedyś słuzba zdrowia była finansowna z budżetu i nie było składki zdrowotnej.
1. Ktoś
Mirasy, sprzedałem w zeszłym roku krypto i wypłaciłem kasę. Jak to rozliczyć jeśli kupiłem je parę lat temu i nie mam nigdzie udokumentowanego kosztu nabycia. Po prostu od całości płacę 19%? #gielda #bitcoin #kryptowaluty #podatki
@ubranyGRUBAS: ja tak kiedyś zrobiłem i mam spokój
@ubranyGRUBAS w tym wypadku nie wykażesz kosztów i wyjdzie 19% z tego co sprzedałeś i jesteś w bezpiecznym :)
Na co daliście 1,5% podatku?
#podatki
#podatki
@PodniebnyMurzyn na ojca rydzyka
@PodniebnyMurzyn: Jeszcze nie mam pitu.
Witam, mam pytanie co do pitów. Generalnie jestem zwolniony z podatków (23 lata w tym roku). W zeszłym roku pracowałem przez niecały tydzień w biedronce na umowę zlecenie. Pytanie, czy wyślą mi pit za to, czy mam samemu go odebrać, czy wogóle go nie będzie? Dodam, że za pit z kolejnej pracy (na umowę o pracę) już pit dostałem (pocztą). #pit #pity #pytanie #skarbowka
@Arstotzkaball: Powinieneś mieć na e urzędzie
- 0
@KalashnikovMirasnikov: Faktycznie, da się jakoś wydrukować źródłowe (dokumenty)? Bo nigdzie nie widzę przycisku do całości
- 0
musze 3k podatku dopłacić i nie czaje za bardzo co zrobiłem nie tak że mam aż tak dużo - coś mi w pracy źle policzyli? co mogę zrobić żeby za rok tak nie było? korzystałem ze zniżki dla młodych
#praca #podatek #podatki #pit #programowanie
#praca #podatek #podatki #pit #programowanie
Dostał już ktoś zwrot nadpłaty? Do 5k podobno do tygodnia czasu wypłacają bo jest ten auto zwrot #pit #zwrotpodatku #podatki
- 0
Jak wygląda pismo od urzędu skarbowego ws. braku rozliczeń?
Z informacji uzyskiwanych od naszych użytkowników dotyczy to obecnie głównie #degiro, które jak każdy broker (może za wyłączeniem egzotycznych) raportuje do CRS. Z czym oczywiście się nie kryją informując o tym LINK
Szczególnym "problemem" w przypadku Degiro jest fundusz rynku pieniężnego (od którego odchodzą, my oczywiście to obsługujemy ;)), który generuje wysokie przychody i koszty na deklaracjach, które przekazują do w/w systemu.
Z informacji uzyskiwanych od naszych użytkowników dotyczy to obecnie głównie #degiro, które jak każdy broker (może za wyłączeniem egzotycznych) raportuje do CRS. Z czym oczywiście się nie kryją informując o tym LINK
Szczególnym "problemem" w przypadku Degiro jest fundusz rynku pieniężnego (od którego odchodzą, my oczywiście to obsługujemy ;)), który generuje wysokie przychody i koszty na deklaracjach, które przekazują do w/w systemu.
źródło: crs us
Pobierz@kalkulatorgieldowy: nie miałem tam nigdy konta, ale tak ciekawosci... czy oni wystosowali zapytanie do nich o wszystkie transakcje z rachunkow powiazanych z PL czy też jakis mireczek miał kontrol z innej bajki i po nitce trafili do Degiro?
- 0
@widmo82: US wystąpił po dane polskich rezydentów podatkowych z tej platformy i od tego to ruszyło. Na chwilę obecną wiadomo mi tylko o Degiro ale jadą po danych historycznych (np. z 2019) i pewnie jak przemielą Degiro to wezmę się za kolejną platformę.
- 0
jak oddaje krew i w 2022 oddałem 1.8l co daje darowiznę wartości 234zl, to nie jest to tak że mi tyle kasy zwrócą przy rozliczeniu pita nie? tylko jakiś procent. Wpisalem wszystko na podatki gov i po rozliczeniu krwi kwota nadpłaty (czyli do zwrotu) zwiększyła się tylko o 25zl.
#podatki #krwiodawstwo
#podatki #krwiodawstwo
@rocky_b: odlicza się od dochodu, nie od podatku
jak jesteś opodatkowany 12% to będziesz miał 28 zł zwrotu max z tego
jak jesteś opodatkowany 12% to będziesz miał 28 zł zwrotu max z tego
- 0
@niegwynebleid dobra wszystko jasne :) głupi myślałem że tyle co oddałem przysługuje mi zwrotu xd
- 0
#pit #podatki #finanse #pytanie
Mirasy czy znajdzie się tu jakiś spec który mi wyliczy czy warto się rozliczać samemu z PIT czy z małżonką? Ja mam umowę o pracę + umowę zlecenie, a żona tylko umowa o pracę. Słyszałem że zależy od wielu czynników co się bardziej opłaca - czy ktoś potrafi to wyjaśnić lub za opłatą rozliczyć najkorzystniejszą wersję?
Tak, człowiek po studiach
Mirasy czy znajdzie się tu jakiś spec który mi wyliczy czy warto się rozliczać samemu z PIT czy z małżonką? Ja mam umowę o pracę + umowę zlecenie, a żona tylko umowa o pracę. Słyszałem że zależy od wielu czynników co się bardziej opłaca - czy ktoś potrafi to wyjaśnić lub za opłatą rozliczyć najkorzystniejszą wersję?
Tak, człowiek po studiach
@LZBNZ a nie możesz sam sprawdzić w e-pit? Mi z żoną zazwyczaj bardziej się opłaca.
@LZBNZ na picie dochod z umowy zlecenia to zdaję sie inna rubryczka. Zaloguj się i automat zrobi wszystko za Ciebie. Potem dodaj żonę i nie zapisuj dokumentu tylko sprawdź gdzie masz większą korzyść.
- 0
Zorientowałem się, że do 20 miałem do zapłaty podatek PPE. Już 15 minut po północy, płacić teraz, czy wstrzymać się i.. no właśnie, co robić?
#podatki #prawo #b2b #programista15k #ksiegowosc
#podatki #prawo #b2b #programista15k #ksiegowosc
@becvvv: za styczeń? nic sie nie stało, jak masz juz rok JDG to przjedż na kwartalny i zapłać do 20 kwietnia za styczeń, luty i marzec
VAT też można kwartalnie ale to chyba sie zgłasza z wyprzedzeniem, kupa kasy na koncie dodatkowo i 4 razy w roku żałoba jak płacisz zaliczki PIT i VAT
VAT też można kwartalnie ale to chyba sie zgłasza z wyprzedzeniem, kupa kasy na koncie dodatkowo i 4 razy w roku żałoba jak płacisz zaliczki PIT i VAT
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@rolfik_r1: właśnie to miałem na myśli, pewnie załapałeś się na ugle dla klasy średniej i dlatego taki zwrot.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)






















#praca #zarobki #pit37 #rozliczeniapodatkowe #podatki #finanse
źródło: temp_file.png1779595406632251287
Pobierzpotwierdzam