Zerowy pit czyli ulga dla młodych. Mirki wychodzi na to ze przy najniższej krajowej 3490 brutto mamy 31zl zysku co Msc względem ludzi po 26r. Dobrze myślę? Kurde zawsze byle ponad 100zl. No chyba że polski ład jeszcze działa co daje aktualnie starym 147zl około. Ktoś to może potwierdzić?
#praca #zarobki #pit37 #rozliczeniapodatkowe #podatki #finanse
mat0707 - Zerowy pit czyli ulga dla młodych. Mirki wychodzi na to ze przy najniższej ...

źródło: temp_file.png1779595406632251287

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arcywow: cytat:

- Dlaczego nie dostałam ulgi na dziecko?

Jeśli kwota odliczenia ulgi prorodzinnej przekracza sumę zaliczek na podatek pobranych w trakcie 2022 roku, to podatnik może otrzymać zwrot niewykorzystanej ulgi na dzieci, pod warunkiem, że zauważy to w usłudze Twój e-PIT i samodzielnie uzupełni pozycję „Dodatkowa kwota do zwrotu z ulgi na dzieci”
  • Odpowiedz
Jak miło dostać tak szybko zwrot, w zeszłym roku po miesiącu, w tym po tygodniu od złożenia deklaracji
#podatki #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak mam się zalogować do e-urzędu za pomocą dochodu z poprzednich lat, jak później wymagają podać kwotę nadpłaty a ona wynosiła 0 PLN xDD Oczywiście po wpisaniu 0 wyskakuje błąd
Kwota nadpłaty/do zapłaty z PIT za 2021 r. to kwota, która wynika z rozliczenia za 2021 r. inna niż 0 (zero). Znajdziesz ją w jednej z pozycji:

#podatki #pit37 #pit11 #pit #pity
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@coolcooly22: NIe do końca, była stała względem podstawy, 9% z 60% prognozowanego średniego wynagrodzenia czyli w 2023 byłoby to 374.49 zł i tyle kosztowała kogoś kto nic nie zarobił bo jak ktoś zarabiał to mógł odliczyć 7,75%/9% czykli 322,48 odliczane było od podatku w rezultacie koszt takiej składki to było 52zł

Wyszło mi troche mało ale mniej wiecej takie wartości były 2 lata temu, może podstawa na zdrowotne była inna
  • Odpowiedz
@coolcooly22: Zgadza się, podstawe można było sobie wybrac ale kazdy leciał na minimalnej, tylko kobiety w ciazy sobie zwiekszały bo na tej podstawie jest wypłacane tez chorobowe ( jak ktoś płaci). Ja jedna kuważam że te ~50zł to było troche chore i wtedy było to stanowczo za mało ale warto sobie przypomnieć ja kwygladała ewolucja składki zdrowotnej.

0. Kiedyś słuzba zdrowia była finansowna z budżetu i nie było składki zdrowotnej.
1. Ktoś
  • Odpowiedz
Witam, mam pytanie co do pitów. Generalnie jestem zwolniony z podatków (23 lata w tym roku). W zeszłym roku pracowałem przez niecały tydzień w biedronce na umowę zlecenie. Pytanie, czy wyślą mi pit za to, czy mam samemu go odebrać, czy wogóle go nie będzie? Dodam, że za pit z kolejnej pracy (na umowę o pracę) już pit dostałem (pocztą). #pit #pity #pytanie #skarbowka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedawając coś internetowo mam narzucone że podając dane do przelewu, musze wspomnieć że sprzedaje jako firma taka i taka w nazwie - czy wystarczy samo imie i nazwisko i tyle?

#przelew #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wygląda pismo od urzędu skarbowego ws. braku rozliczeń?
Z informacji uzyskiwanych od naszych użytkowników dotyczy to obecnie głównie #degiro, które jak każdy broker (może za wyłączeniem egzotycznych) raportuje do CRS. Z czym oczywiście się nie kryją informując o tym LINK
Szczególnym "problemem" w przypadku Degiro jest fundusz rynku pieniężnego (od którego odchodzą, my oczywiście to obsługujemy ;)), który generuje wysokie przychody i koszty na deklaracjach, które przekazują do w/w systemu.
kalkulatorgieldowy - Jak wygląda pismo od urzędu skarbowego ws. braku rozliczeń?
Z in...

źródło: crs us

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kalkulatorgieldowy: nie miałem tam nigdy konta, ale tak ciekawosci... czy oni wystosowali zapytanie do nich o wszystkie transakcje z rachunkow powiazanych z PL czy też jakis mireczek miał kontrol z innej bajki i po nitce trafili do Degiro?
  • Odpowiedz
@widmo82: US wystąpił po dane polskich rezydentów podatkowych z tej platformy i od tego to ruszyło. Na chwilę obecną wiadomo mi tylko o Degiro ale jadą po danych historycznych (np. z 2019) i pewnie jak przemielą Degiro to wezmę się za kolejną platformę.
  • Odpowiedz
jak oddaje krew i w 2022 oddałem 1.8l co daje darowiznę wartości 234zl, to nie jest to tak że mi tyle kasy zwrócą przy rozliczeniu pita nie? tylko jakiś procent. Wpisalem wszystko na podatki gov i po rozliczeniu krwi kwota nadpłaty (czyli do zwrotu) zwiększyła się tylko o 25zl.

#podatki #krwiodawstwo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #podatki #finanse #pytanie

Mirasy czy znajdzie się tu jakiś spec który mi wyliczy czy warto się rozliczać samemu z PIT czy z małżonką? Ja mam umowę o pracę + umowę zlecenie, a żona tylko umowa o pracę. Słyszałem że zależy od wielu czynników co się bardziej opłaca - czy ktoś potrafi to wyjaśnić lub za opłatą rozliczyć najkorzystniejszą wersję?

Tak, człowiek po studiach
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ na picie dochod z umowy zlecenia to zdaję sie inna rubryczka. Zaloguj się i automat zrobi wszystko za Ciebie. Potem dodaj żonę i nie zapisuj dokumentu tylko sprawdź gdzie masz większą korzyść.
  • Odpowiedz
@becvvv: za styczeń? nic sie nie stało, jak masz juz rok JDG to przjedż na kwartalny i zapłać do 20 kwietnia za styczeń, luty i marzec
VAT też można kwartalnie ale to chyba sie zgłasza z wyprzedzeniem, kupa kasy na koncie dodatkowo i 4 razy w roku żałoba jak płacisz zaliczki PIT i VAT
  • Odpowiedz