Podobno jest jakaś nowość w tym rozliczaniu pitu i można gdzieś wejść na stronę internetową i zaakceptować ten cały pit. Prawda to? Nigdy się chyba nie rozliczałem od kiedy nie jest to konieczne (w sensie wcześniej robił to ktoś za mnie), a teraz po prostu olewałem i liczyłem, że US nie jebnie się na moją niekorzyść. Ogólnie nie ma u mnie nic skomplikowanego bo pracuje od lat na UoP i nie mam
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki takie pytanko.

Ktoś ma samochód w leasingu, wykupuje go i dostaje fakturę wykupową od leasingodawcy. Wykupił samochód do firmy.
Teraz gdy chce go sprzedać, to musi go przerejestrować żeby zmienił się właściciel w dowodzie rejestracyjnym? Jak to się odbywa,
to się dzieje automatycznie czy trzeba normalnie grzać do wydziału komunikacji?

Jakie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wuju84:

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że leasingobiorca po wykupieniu samochodu po leasingu, nie decyduje się dłużej z niego korzystać tylko sprzedaje go dalej, nawet nie rejestrując go na siebie.Wtedy nabywca takiego pojazdu – poza standardowymi dokumentami do rejestracji oraz fakturą (bądź umową kupna-sprzedaży) wystawioną przez dotychczasowego właściciela (tego, który wykupił samochód z leasingu) - musi przedstawić fakturę pośrednią w oryginale, czyli fakturę wykupową od leasingodawcy przenoszącą własność na leasingobiorcę,
  • Odpowiedz
#podatki #pit
Hej mirki, za rok 2022 rozliczylem PIT z ulga termomodernizacyjna. Mam FV. Czy powinienem ja jakos dolaczyc, wyslac do US, czy czekac czy US sam jej zazada?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bluffek: Jeśli tyle wyszło, to tyle dostaniesz. Czy mogą się do czegoś przywalić? Jeśli poprawnie wypełniłeś, to nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Doomerys brak złożenia deklaracji nie jest mile widziany (nie pamiętam już dokładnie ale jest to chyba wykroczenie) ale przy stratach nie uszczuplasz budżetu Państwa więc nawet odsetek z tego nie będzie.

Natomiast warto złożyć deklaracje by odliczyć później stratę od zysków.
  • Odpowiedz
Witam, jak najłatwiej i najlepiej założyć i prowadzić firmę (JDG)? Jestem programistą, chcę przejść z UoP na B2B, 2-3 fakturki w miesiącu. Chciałbym ogarniać to poświęcając jak najmniejszą ilość mojego czasu. Jakie firmy ogarniające cały ten proces, tj. zakładanie firmy, prowadzenie księgowości, proste doractwo podatkowe itd. polecacie? Zależy mi na tym, aby podpowiedzieli jaką formę opodatkowania wybrać na przykład. Czy jest coś innego niż infakt wartego polecenia?
#programowanie #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gaahl75: Lokalny księgowy specjalizujący się w IT. Może popytaj kolegów z IT w okolicy? Albo spytaj na jakiejś grupce na FB, może są jakieś lokalne grupki? To ma dwie ważne zalety - taki księgowy zna Twoją branżę i Twój Urząd Skarbowy.
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Witam, aby założyć działalność gospodarczą należy wypełnić i złożyć wniosek CEIDG-1. Wniosek można złożyć w wersji papierowej do dowolnego urzędu miasta lub gminy (tutaj można skorzystać z naszego interaktywnego formularza: https://www.ifirma.pl/ceidg) lub dokonać tego online przez stronę ministerialną biznes.gov.pl.
Z naszej strony oferujemy bezpłatną pomoc w wypełnianiu wniosku CEIDG dotyczącego założenia działalności gospodarczej oraz formularza VAT-R. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 wyłącznie
  • Odpowiedz
@fhrh: 150zł za rozliczenie? Nie wiedziałem, że wprowadził opłatę.
Jestem zaskoczony. Swoimi częstymi komentarzami pomagaliśmy wyłapywać mu jakieś błędy a tu teraz cyk: 150PLN
Zdaje sobie sprawę, ze odwala fajną robotę, ale dla wielu mireczków jest to spora kwota przy uwzględnieniu, ze i tak raczkują na giełdzie.
Przydałaby się jakaś promocja na hasło: mirko
  • Odpowiedz
@widmo82 projekt przerodził się w pełen jak nie większy etat gdzie nadal pomagam jak wcześniej przy pytaniach i oferuje darmowy próg.
Niestety z samych bardzo sporadycznych donejtow nie jestem w stanie tego utrzymać.
Mikrowie, którzy wspierali projekt donejtami oraz pomocą przy formatach nie pozostali na lodzie bo o nich nie zapomniałem i mają z tego benefity.
Kodów rabatowych nie zdążyłem zakodować :D
@fhrh do 20 dywidend masz za free :)
  • Odpowiedz
Mirasy, powiedzcie mi taką rzecz, bo od 2022 powstał obowiązek zgłoszenia kupna kryptowaluty, ale co w momencie gdy ja w 2022 co prawda krypto kupiłem ale zanotowałem spadek i wyszedłem do stablecoinów? Jak to wykazać?
#kryptowaluty #gielda #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki #pit
Szukam formularza interaktywnego PIT-37 na stronie rządowej ale jedyna opcja, jaką widzę, to wypełnienie przez usługę -e-pit. Czy coś się zmieniło względem poprzedniego roku i tylko taka forma jest możliwa?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam informacji komu przekazać #jedenprocentpodatku #podatki i wpadam w konkretne #feelsy jak czytam o tragediach tylu dzieci i dorosłych na siepomaga, czy innych tego typu portalach. Zwlekam przez to już tydzień z rozliczeniem, bo nie mogę się zdecydować komu pomóc :(
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach